Autor Wątek: Kanał Powodziowy we Wrocławiu łowiskiem no kill - podpisz petycję!!!  (Przeczytany 22338 razy)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Panie Mirku. Z koncepcją petycji wymyślonej przez Pana się zgadzam. Ale cała reszta odnośnie tematu wątku to śmieszne wnioski i węszenie wszędzie spisku i chęci zysku dla siebie, ot, komunistyczne rozumowanie. Haki bezzadziorowe? A co to tylko jeden sklep, sklep autora petycji je sprzedaje?? A to że z pomogą kleszczy z każdego haka można zrobić bezzadziorowy? A podbierak? Niech Pan mi nie wciska kitu, że w tych czasach większość z nas nie używa spełniających ten wymóg. Za śmieszne pieniądze kupimy go wszędzie.
Jak zawsze idealna prowokacja do zadymy i szukanie dziury w całym..
Dawid

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie Dawidzie, mylisz się, ale ja Cię do niczego przekonywać nie będę - i nie robię tego, wbrew Twoim sugestiom.
Ja tylko chcę, aby to inni się od... ode mnie i nie narzucali mi własnych przekonań. Ot co...
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Na razie to inni narzucają swoje przekonania nam.
Woda no-kill to nie jest odbieraniem czegoś ludziom, którzy chcą sobie rybkę zabrać. Bo mają tej wody jeszcze kilkaset tysięcy hektarów wokół. Zniesienie tej wody to jest odbieranie czegoś ludziom, którzy nie chcą ryb zabierać i nie chcą, żeby inni im te ryby zabierali.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Mirek, a musisz łowić na tym kanale? Skoro ja płacę składkę pełną, a nie zabieram ryb, to może grzecznie będzie jak będziesz zabierał ryby z innych odcinków, a na tym uszanujesz wolę tych co chcą dbać o ryby i je wypuszczają? Wszędzie muszą panować Twoje prawa? :)

No kill to właśnie ochrona tarlisk, jak się ryba tam zbierze, to nie będzie pospolitego poruszenia mięsiarzy i walenia w łeb do ostatniej sztuki. Dodatkowo i osoby uczulone dadzą rybie spokój.

Jak Dawid napisał, zrobić hak bezzadziorowy możesz samemu, nożyczkami chociażby, podbierak bezpieczny dla ryb też nie jest czymś rzadkim, to norma w krajach rozwiniętych. Moje wszystkie są takie. Więc nie ma powodu upatrywać w tym jakieś zmowy czy spisku!

Najbardziej zadziwia mnie Twoje rozumowanie. Chciałbyś mieć nieograniczone prawa praktycznie, płacić mało... Uważasz, że wtedy wędkarze by myśleli lepiej, zaczęli szanować i dbać? Czy też czerń rzuciłaby się na wody i skalpowała je ze wszystkiego co wpadnie im w ręce? Jakie PZW nie jest, ze swoimi przepisami, to te chronią ryby w jakimś stopniu. Dlaczego nie pójść do przodu? Skąd chcesz wziąć doświadczenie odnośnie łowisk no kill? Nie masz żadnego obecnie. Dowodem na to jest to co piszesz o karłowaceniu ryby. W UK nie ma praktycznie łowisk z karłowatym białorybem, ryby jest sporo, bo jest równowaga którą zapewnia drapieżnik. Jak pojawiają się jakies zakłócenia, to często ma to związek z samymi wędkarzami, niestety często z Polski.

Sorry Mirek, ale to co napisałeś, to jest po prostu cofnięcie się wstecz. Ryb nie ma, zarybienia wiele nie pomogą. Najlepsze są własnie odcinki no kill, to tam może się odradzać ryba, i wtedy sam będziesz miał jej więcej. Nie mieszaj tu polityki, wystarczy sama gospodarka wędkarska. Tak jest we wszystkich krajach Europy, i wszędzie tam są ryby. U nas jest tylko inaczej, i to my mamy najgorsze wody W Europie. To, że w rzekach coś jeszcze pływa, zakrawa na cud! Twoja propozycja to nic innego jak gwóźdź do trumny.

Nie broni ci nikt zabierania - po prostu pojedź na inny odcinek rzeki jak chcesz zabierać ryby, Wrocław to dziesiątki kilometrów rzeki, kanałów, odcinek 'no kill' to niecałe dwa kilometry łowiska. Naprawdę i tam ma panować mięsiarstwo i brak rozsądku???
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Dla Mirka demokracja zaczyna się tam, gdzie jego prawa i przekonania a kończy dokładnie w tym samym miejscu. Z przykrością stwierdzam.

Grzegorz

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Dla Mirka demokracja zaczyna się tam, gdzie jego prawa i przekonania a kończy dokładnie w tym samym miejscu. Z przykrością stwierdzam.
:thumbup:
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie wiem, czy ja źle się wyrażałem? Nie, nie podejrzewam Was o celową manipulację. Zawsze zrzucam winę na fakt, że pozbawieni jesteśmy komunikacji niewerbalnej, stąd nieporozumienia.
 
Michał. Mieszkasz w swoim domu, rządzisz nim razem z rodziną, a tu ja wchodzę do Ciebie o domu mówię: sracz przeniesiemy na miejsce kuchni, a kuchnię zlikwidujemy. Tu pomalujemy na czerwono, tu na zielono.
Według Twojego rozumowania, to nie ja Tobie narzucam swoja wolę, tylko Ty mi?
Czyli łowiska obowiązują jakieś określone umowy (prawo), a Ty chcesz, by pominąć prawo i wprowadzić zasady, które prawo dzisiaj nie przewiduje i mówisz, że to ja Tobie coś narzucam?.
Zdumiewająca logika.

Lucjan. Nigdzie nie powiedziałem, że jestem przeciwko zasadzie no-kill. Mówię, że wpierw należy przekonać innych, podać zyski jakie ludzie będą mieli i zaproponować zmiany.
Dalej. Hak bezzadziorowy jak się robi – wiem. Nie o tym pisałem, więc polecam wrócić do lektury, bo nie będę powtarzać myśli.
Nie chcę, aby ktokolwiek narzucał mi, czy mam łowić z hakiem bez zadzioru, czy z zadziorem (ja stosuję czasami 3 zadziory w tym 2 na trzonku haka). Mało, jestem za tym, aby np. żywca zbroić nawet w 3 haki (też z zadziorami, a jeśli komuś to nie pasuje, to może sobie „Jak Dawid napisał, zrobić hak bezzadziorowy możesz samemu, nożyczkami chociażby” – różnica taka, że ja Tobie tego nie zabraniam). A ja chcę łowić na 3 haki, by ciąć w tempo, czyli płytko hacząc rybę i chronić żywce, które spadają z jednego haka.

Nie rozumiem Twojego zdania, cytuję: „Najbardziej zadziwia mnie Twoje rozumowanie. Chciałbyś mieć nieograniczone prawa praktycznie, płacić mało...”. Poważnie? A uważasz, że jeśli zapłacisz dzisiaj za kartę tysiąc złotych, to coś się zmieni? Nie nic się nie zmieni. Nie chodzi tutaj o pieniądze, bo ponad 200 zł za kartę jest kwotą dostateczną. Popatrz, na co te pieniądze idą, przeczytaj sprawozdanie finansowe i dopiero przedstaw swoje zdanie.

Piszesz: „Skąd chcesz wziąć doświadczenie odnośnie łowisk no kill? Nie masz żadnego obecnie. Dowodem na to jest to co piszesz o karłowaceniu ryby”.
Kolego, czy Ty naprawdę uważasz, że w Polsce żyją sami idioci a w UK sami mędrcy? Ponadto, uważasz, że to co polskie, to be, a to co angielskie, to cacy. Nie, tak nie jest.
A co do przegęszczenia ryb w zbiorniku i jego skutków spytaj hodowców rybek akwariowych...
 
I kwiatek do kożucha: „Sorry Mirek, ale to co napisałeś, to jest po prostu cofnięcie się wstecz. Ryb nie ma, zarybienia wiele nie pomogą”.
Rozumiem, że prywatny właściciel łowiska, w którym łowię pstrągi do konsumpcji i który te pstrągi dodatkowo sprzedaje klientom, nie uzupełnia stanu kupując i wpuszczając ryby, tylko czeka na samorozmnożenie… A czym jest zarybianie w PZW? Nie tym samym? Teoretycznie, my płacimy składki, PZW kupuje rybę i zarybia (pomijam tutaj praktykę, bo większa część naszych składek jest przesrana).

Grzesiu. Mam w dupie demokrację. Jestem zwolennikiem dyktatury. Wiedz jednak, że dyktator nie utrzyma się na stołku, jeśli będzie dbać tylko o swoich a nie o całe społeczeństwo. Czyli nie trafiłeś.

Wrócę jeszcze do Dawida. Kolego Szanowny, Ty masz 22 lata a ja prawie 60. Ja wiem, co to jest komunizm i abyś go nie doświadczył. I chociaż mnie obraziłeś, to ja wobec Ciebie tego nie uczynię. Bądź zdrów.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
W sumie dalsza dyskusja nie ma sensu, ale jedno zdanie to mnie naprawdę rozbawiło:

dyktator nie utrzyma się na stołku, jeśli będzie dbać tylko o swoich a nie o całe społeczeństwo.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
A wystarczy przejść na sąsiedni kanał i łowić i zabierać do woli,tylko z dwieście metrów.Żenujące podejście :thumbdown:
Staś
Klasyczny Feeder