Autor Wątek: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny  (Przeczytany 23142 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« dnia: 19.12.2014, 23:48 »
W tym poddziale możemy dzielić się swoimi opiniami na temat działania stacjonarnych i internetowych sklepów wędkarskich.

Proszę każdą opinię umieszczać w odrębnym wątku.

W tytule wątku proszę podać nazwę sklepu.

Moja propozycja oceny:
Obsługa i kontakt z klientem: 1-10
Oferta sklepu: 1-10
Ceny sprzętu: 1-10
Szybkość realizacji zamówienia: 1-10
Jakość dostarczonego towaru: 1-10
Strona internetowa sklepu: 1-10

Oczywiście 1 to najniższa, zaś 10 to najwyższa ocena.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #1 dnia: 21.12.2014, 00:35 »
Pięknie to wymyśliłeś Mateo, jak to mówił mój dziadek „Ordnung muss sein’ czy jakoś tak  ;)
Robert

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #2 dnia: 21.12.2014, 00:38 »
Pięknie to wymyśliłeś Mateo, jak to mówił mój dziadek „Ordnung muss sein’ czy jakoś tak  ;)

Natürlich! :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #3 dnia: 21.12.2014, 00:40 »
Doskonały prospekt Mati!!Zapiszę w przeglądarce i tak postaram się oceniać!!!
Arek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #4 dnia: 21.12.2014, 00:49 »
Początkowo dałem skalę 1-5, bo wydawało mi się, że 1-10 to zbyt rozległa i nie ma potrzeby aż tylu cyferek.
Ale Luk chyba uznał, że 1-10 będzie lepiej i zmienił.
Nie jest to istotne. Ale może okazać się pomocne.
Każdy sobie może stworzyć więcej własnych kryteriów, np. Cena przesyłek lub Serwis itp.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2016, 19:14 »
Chłopaki z Drapieżnika Nadali poziom. Ale ja myślę że np. sklep Łukasza  nie odbiega standardem. Nie wiem jak to by się miało do regulaminu forum. Czy np. ankieta popularności była by ok? Z czasem załozyciele mogli by tylko na tym zyskać?
Arek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #6 dnia: 24.01.2016, 19:39 »
Chłopaki z Drapieżnika Nadali poziom. Ale ja myślę że np. sklep Łukasza  nie odbiega standardem. Nie wiem jak to by się miało do regulaminu forum. Czy np. ankieta popularności była by ok? Z czasem załozyciele mogli by tylko na tym zyskać?

Arek, ale po co taka ankieta? Nasz portal i tak chyba z tego nic nie ma, chyba... I tak każdy z nas ma swoje ulubione sklepy. Uwierz mi, że ja bardzo dużo kupuje przez internet i w sklepie Drapieżnik czy Gozdawa lub Askari. powiem Ci szczerze, że nie mam tam nawet konta i nigdy tam nie zamawiałem. Po prostu dla mnie mają za drogie ceny i można pogrzebać po necie i znaleźć dużo tańsze rzeczy. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mieszkam w Kielcach i zaopatruję się w stacjonarnym sklepie Gruba Ryba u Łukasza i u niego kupuję potrzebne rzeczy. Jedyny sklep, który mogę polecić i jest tu często jest omawiany Multifishing, mają bardzo dobre ceny, tylko bardzo szybko im się rozchodzi towar, powinni częściej uzupełniać brakujący asortyment.
Pozdrawiam :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #7 dnia: 24.01.2016, 22:11 »
Super Sylwku. Ale to już na otwartym można nie do końca dobrze odebrać! Ja również super odbieram obsługę sklepu Łukasza. Dla tego mi zależało na anonimowości ankiety. Ty jako ziom (dla mnie wiarygodny) możesz być różnie na forum odebrany! Nie sądzisz?
Arek

anonim

  • Gość
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #8 dnia: 25.01.2016, 11:05 »
Ocena jak ocena, jedni sie z nia zgodzą inni nie, jak w szkole, każdy może powiedzieć że nauczyciel go źle ocenił...
W dziale sklepowym, jest bardzo wiele wątków o sklepach.

Mało który jest uaktualniany o to co w nim sie dzieje.. może właśnie w nich powinny być informacje, co ciekawego sie pojawia i dziej, tak by kazdy z nas miał w jednym miejscu jakąś skondensowana informacje. Kto co wybierze to jego osobista decyzja.

Obecnie, proszę nie odbierać tego jako uszczypliwość, gdyż w regulaminie forum nie wyczytałem, ze obecne forum jest statutowym organem jednego sklepu, którego reklam jest permanentna. Wiec trudno byc obiektywnym jak sie cos lubi lub nie.

Dla tego lepiej przekazywać informacje niż oceny, to jest wartościowe.
A tak przy okazji, warto by określić jakie cechy wpisu są reklama, albo jakie nie...

Moj jedne post został usunięty, jak napisałem drugi raz ten sam z pytaniem dla czego go usunięto dostałem info ze to była reklama.
Więc zgłupiałe... bo nie wiem co jest reklamą w rozumieniu admina a co nie, regulamin tego nie określa, a nie mam ochoty zajmować sie reklamą i byc posądzany o reklamę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #9 dnia: 25.01.2016, 12:32 »
Na tym forum użytkownicy permanentnie robią reklamę jednemu sklepowi, jak również permanentną antyreklamę drugiemu. Ja tez nie chcę aby zabrzmiało to jako uszczypliwość - ale jeden sklep jest widocznie lepszy dla klienta, drugi zaś wyraźnie gorszy, chodzi tu przede wszystkim o obsługę, czasami wręcz nie można użyć tu tego słowa. Jako admin też pamiętam grożenie mi sądem przez tamten sklep, nie powiem, wryło mi się to w pamięć mocno i zakłóca obiektywizm :)

Na razie kombinujemy jak pewne rzeczy poustawiać aby nie było właśnie reklamowania sklepów, aczkolwiek opinie forumowiczów są istotne, wręcz bardzo istotne. Poprzeczka ustawiona przez 'jeden sklep' wisi wysoko, więc lepiej aby inne sklepy miały do czego równać, osobiście nie widzę powodów aby ją obniżać. Polska to kraj, gdzie obsługa klienta jest wciąż na niezadowalającym poziomie, ja czuję wręcz obowiązek jako admin aby móc jakoś wpływać na jej podniesienie dzięki temu forum.

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Klientów się traci, klientów się zyskuje, nie muszą to być wcale rabaty. Staram się reagować w momentach kiedy ktoś reklamuje swój sklep, wtedy pewne posty znikają, nie chce mi się już upominać i toczyć dyskusji, nie ma czasu na to.

Przykład 'jednego sklepu' świetnie pokazuje, że można zdobywać serca klientów dobrą polityką, a wcale nie są najtańsi. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kupujących - i to się liczy. Warto naśladować ich sukces, ja sam jestem zdumiony, że to tak działa ;)
Lucjan

anonim

  • Gość
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #10 dnia: 25.01.2016, 12:42 »
Nie moją rzeczą jest oceniać Pana Lucjanie wypowiedzi i oceniać to co się wryło w pamięć.
Pana portal, Pana odpowiedzialność i kształt tego portalu, nic mi do tego.
Ja jestem tylko gościem jak wielu ludzi którzy z tego miejsca korzystają.
Kształt portalu kształtuje właściciel jego, a nie użytkownicy, oni się poruszają w określonych ramach i na określonych zasadach.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #11 dnia: 25.01.2016, 14:02 »
Niby tak, ale nie mamy tutaj zamiary wyrządzać komuś zła ;) Forum to nie jest TVP, w której o kierunku decyduje opcja związana z rządzącą partią. Tutaj jest wolność swojego rodzaju, ludzie mają to co chcą (w pewnych ramach). Ja nie czerpię żadnych zysków z takiej działalności, tak naprawdę sami forumowicze wyznaczają pewien kierunek, ja uważam, że słuszny. To sklep jest dla klientów a nie klienci dla sklepu. Jest konkurencja, coraz więcej możliwości. Za niedługo o sukcesie będą decydować takie szczegóły własnie jak obsługa klienta. Ja tam się cieszę, że wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom kupujących.

Często dyskutujemy o problemach, jednym z nich, jest dostępność artykułów wędkarskich w Polsce, wysyłka, jakość, ceny, obsługa. Widocznie są one (tematy) istotne, skoro pojawiają się często. Według mnie to duży plus dla forumowiczów i sprzedawców, nie tylko dla 'jednego sklepu' - ale dla każdego innego. Bo widać co się sprzedaje, czego szukają klienci, które marki są rozwojowe, widać tez jak pewne działania przynoszą skutek- tu obsługa klienta, wysyłka itp. Nie ma się co czarować, że na rynku będzie kilka sklepów tylko - będzie ich coraz więcej, konkurencja nie śpi, wciąż jest niezagospodarowany teren, coraz więcej będzie Prestona i Sonubaitsa, Drennana, Daiwy, Guru czy jakiegoś innego Dynamite'a, sklepy będą walczyć o klienta oferując coraz większy wachlarz towarów, coraz lepsze ceny, czas wysyłki, obsługę na wysokim poziomie.

Ja unikać raczej chcę, aby sami sprzedawcy się reklamowali tutaj - lub działający na czyjeś zamówienie użytkownicy forum. Opinie zaś 'prawdziwe' jak najbardziej powinny być, bo pomagają innym forumowiczom. Trudno to jednak zrobić w postaci ocen jakiegoś sklepu, zbyt dużo jest tu jednak konfliktów czy 'reklam', wciąż więc myślimy jak to zrobić...
Lucjan

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #12 dnia: 18.02.2016, 17:15 »
Są specjalne systemy oceny sklepów,  często podaje się nr zamówienia w celu weryfikacji. Rozumiem,  że może być kosztowne, ale wiarygodność zarówno sklepu jak i oceniających jakoś trzeba budować. Na forum raczej trudno o pełną wiarygodność,  ale jakoś żyć trzeba. Bardziej cenię  opinie zasiedzialych forumowiczów niż innych, choć nie odmawiam nikomu prawa do bycia niezadowolonym.  Sprzedawca niech się stara bo kasa jest jak na razie moja. ;)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ocena sklepów - opis i kryteria oceny
« Odpowiedź #13 dnia: 18.02.2016, 17:24 »
Są specjalne systemy oceny sklepów,  często podaje się nr zamówienia w celu weryfikacji. Rozumiem,  że może być kosztowne, ale wiarygodność zarówno sklepu jak i oceniających jakoś trzeba budować. Na forum raczej trudno o pełną wiarygodność,  ale jakoś żyć trzeba. Bardziej cenię  opinie zasiedzialych forumowiczów niż innych, choć nie odmawiam nikomu prawa do bycia niezadowolonym.  Sprzedawca niech się stara bo kasa jest jak na razie moja. ;)

Widzisz, co do systemów oceny to są one dla mnie denerwujące.

Wypełnianie ankiet ze z góry narzuconymi pytaniami mnie nie odpowiada. Tutaj mogę napisać to co chcę i zawrzeć uwagi, które są dla mnie istotne.

Mogę również doprecyzować niektóre kwestie na prośbę innych użytkowników czego sucha ankieta nie odda w pełni.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek