Autor Wątek: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie  (Przeczytany 5397 razy)

Offline jarek74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Witam koledzy. Co sądzicie o wędce Preston Monster Method Feeder 12 ft? Ktoś ma? Używa? Jakieś opinie?

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2017, 19:07 »
Ja wiem, że dzisiaj piątek i każdy jest w dobrym nastroju, ale pozwoliłem sobie przenieść ten wątek z działu Humor do działu Sprzęt ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 13.10.2017, 19:33 »
:beer:
Pozdrawiam
Łukasz

Offline jarek74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2017, 07:45 »
Cisza, nikt nic?

ProBono

  • Gość
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 14.10.2017, 10:11 »
Forum na jakim jesteśmy obecnie zauważam, że prowadzone jest przez niewielką garstkę ludzi, którzy naprawdę z chęcią uczestniczą w dyskusjach, rozmowach i krótkich wymianach poglądów na przeróżne tematy. Co więcej w wielu sytuacjach nie wszyscy mają coś do powiedzenia a i też nie wszyscy chcą się udzielić.

Twoje pytanie jest niezwykle osobiste, dotyczy bardzo zawężonej grupy osób, którzy są lub byli posiadaczami bądź też namiestnikami wspomnianego wędziska. Warto więc poczekać albo przeszukać inne forum, filmiki prezentujące to wędzisko i samemu wywnioskować czy kij jest godny uwagi.

Pamiętam, że kilku z naszych forumowych kolegów coś tam kiedyś wspominali o tym wędzisku. Zalecam cierpliwość a na pewno otrzymasz sprawdzoną, wiążącą opinię, bo nikt tu kitów nie wciska.
Pozdrawiam serdecznie

Offline djbaloon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Berlin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 14.10.2017, 10:21 »
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem kija z tej serii Preston Monster Feeder 13FT Heavy 120 g i powiem, że kij cudowny szybko gasnący po wyrzucie, a pod obciążeniem pięknie pracujący, sprawdza się idealnie na rzece na której łowię. Jest to jeden z niewielu kijów które mogę polecić.
Pozdrawiam Marcin ;-)

Offline jarek74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 14.10.2017, 14:58 »
Dzięki bardzo.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 16.10.2017, 08:20 »
Posiadam Monstery 11ft jako krótsze kije.
Są to kije, które zachowują swoje angielskie właściwości - są miękkie, mają głęboką pracę pod rybą, ale są lekko sztywniejsze niż na przykład Daiwa Commercial. Dzięki temu zachowują świetną pracę podczas holu, ale mogę nimi sięgnąć dalej niż wcześniejszymi kijami. Przy wspominanych długościach, bez szczególnego spinania się, mogę rzucić 60 m - co na krótkie kije jest dobrym wynikiem. Oczywiście trzeba do nich dobrać dobry kołowrotek, podajnik i średnicę żyłki.
Nie są to wędki flagowe Prestona więc trzeba się liczyć z tym, że blanki są grubsze niż w droższych wędkach (niż w Daiwie Commercial). Preston, dzięki przesunięciu miejsca łączenia szczytówki z resztą kija, uzyskał inny rodzaj pracy górnej części wędki - fajne pełne ugięcie.
Wykonanie jest jak dla mnie perfekcyjne. Nie znalazłem żadnych niedopracowanych elementów. Dolnik może nie jest wykonany wg najnowszych kanonów - czyli nie jest spłaszczony pod przedramię :P ;) ale za to jest dość cienki. Mi się to podoba. 
Oprócz tego, może mało kto to zauważył, ale część przelotek ma inny układ niż standardowy. Są one wygięte pod odpowiednim kątem, dzięki czemu przy pełnej pracy kija żyłka jest zawsze oddalona od blanku.
Spokojnie i z zapasem mocy holuje ryby ~ 6-7 kg, długo pozostawiając hamulec kołowrotka w spoczynku.
Jedna z moich wędek przeszła chrzest bojowy na Karpiu około 15 kg - męczył mnie 1 h 10 min odjeżdżając przy tym bodajże 13 razy na 60 m. Kij dał radę. Lekko się zapiekł na łączeniu składów, ale wystarczyło go zamoczyć w wodzie na 15 sekund i puścił.


Starałem się napisać rzetelną opinię. Jak część z Was wie, jestem fanem marki Preston, ale nie fanatykiem. Jeśli coś mi nie leży nie kupuję tego, a PI ma kilka rzeczy, które się nie nadają do wędkowania.
Nie zachwalam bo ma znaczek Prestona, po prostu uważam że to bardzo dobre kije ze średniej półki cenowej.
Chyba tyle. ;)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 16.10.2017, 09:21 »
Fajna recenzja Marcin :thumbup: Tym bardziej, że chodzi mi po głowie na nowy sezon właśnie ten Preston oraz dwa inne kije o długości 3,30. A do tego fajny kręcioł - może Centris, albo coś z Daiwy. W lutym okrągłe urodziny, więc trzeba rodzinkę namówić ;)
Pozdrawiam Seba

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 24.04.2018, 22:35 »
Odświeżę trochę temat.
Czy ktoś z kolegów posiada może model Preston Monster Method Feeder 12ft?
Interesuje mnie średnica przelotek, blanku przy dolniku oraz ewentualne informacje co do odległości rzutów.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Monster Method Feeder 12 ft - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 30.09.2018, 20:46 »
Własnie sam się przyglądam tym wędkom ale jednak nie bardzo podoba mi się ich akcja w trakcie zarzucania, nie przy wędce za taką cenę ;/



Tomek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder