Autor Wątek: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!  (Przeczytany 20825 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #15 dnia: 02.01.2018, 22:31 »
Bardzo proszę, udostępniajcie ten link na swoich profilach FB  - https://www.facebook.com/zlotarybkapl/posts/1975580036027238
Chłopy, nie dajcie się prosić :beg:

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #16 dnia: 02.01.2018, 22:47 »
Super pomysł sam zamierzałem napisać taką ulotkę i na zebraniu u siebie w kole zaprezentować zainteresowanym. Słaby ze mnie krasomówca,ale do rzeczy wybieram się na zabranie pod koniec stycznia super że ta ulotka się pojawiła napewno skorzystam i podrukuje dla każdego,ale napewno będzie sporo pytań na które będę musiał odpowiadać pierwsze co mi przychodzi do głowy z jakim pytaniem będę się musiał zmierzyć to pewnie KONTROLE ŁOWISK NO KILL i tu moje pytanie jak to widzicie?
Jakieś stanowisko trzeba będzie przedstawić może do ulotki to lepiej nie dodawać bo czym więcej będzie tekstu to raczej nie będzie się chciało czytać i ulotka wyląduje w czarnej ..., tam gdzie są nasze łowiska
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może mi ktoś wysłać na email plik z ulotką bo nie mogę pobrać na iphone a do kompa brak dostępu
Dziekuje
Odświeżam moje pytanie odnośnie kontroli na No kill


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #17 dnia: 02.01.2018, 22:51 »
Bardzo proszę, udostępniajcie ten link na swoich profilach FB  - https://www.facebook.com/zlotarybkapl/posts/1975580036027238
Chłopy, nie dajcie się prosić :beg:
Poszło z dedykacją dla Okręgu Wrocław za likwidację no kill na Kanale Powodziowym.
Andrzej Lisowski

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #18 dnia: 02.01.2018, 23:36 »
W końcu konkrety :thumbup: :bravo:

Ps. Też nie mogę pobrać tej ulotki.
Paweł

Offline roztoczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #19 dnia: 03.01.2018, 00:05 »
Chciałbym zapytać w związku z pojawieniem się możliwości wykupienia zezwolenia wędkarskiego NO KILL-  jak jest rola rejestru połowu. Rozumiem, że info o terminie (data) wędkowania oraz rodzaju/miejsce łowiska ma sens. Natomiast co w przypadku z pozostałymi danymi ?
Czy taki rejestr powinien być wypełniany w zakresie opisującym gatunek i wielkość złapanej ryby w danym dniu.

Podziękowania za merytoryczną ( a nie mroczną) odpowiedź
Roztoczer

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #20 dnia: 03.01.2018, 00:52 »
Rejestr tylko odnośnie daty i numeru łowiska. Pozostałe rubryki wręcz muszą pozostać puste.
Wypowiadał się na ten temat prezes okręgu, jest na youtube film.

Jest to troszkę słabo rozwiązane. Teraz to powinno już obowiązkowo nazywać się : rejestr obecności na rybach ;)
A wcześniej nie połowu tylko odłowu. No ale, nie czepiam się.

Jak w regulaminie zaproponowałem zapis: limit ryb do zabrania, to mi to okręg zmienił na limit ryb do złowienia.
No jakiego złowienia? Złowić to możesz ile chcesz, tylko zabrać można ileś tam. No tak, ale to politycznie niepoprawnie brzmi chyba ;)
Cóż, tylko chciałem, by napisać smutną prawdę.

Więc mamy rejestr połowu ryb. Zamiast odłowu.
A teraz na nokillu mamy rejestr połowu ryb, zamiast rejestru obecności na rybach ;D

Ale, rzecz jasna, pochwalam. Może to i dobry krok. Choć moim zdaniem przy takiej stawce powinna obowiązkowo być powiększona o 20 % stawka dla tych zabierających.
I obowiązkowo systemowo rozwiązana sprawa - choćby na zasadzie umowy czy kaucji - w przypadku ujawnienia, że ktoś łamie warunki zezwolenia no kill.
Wtedy nawiązka z urzędu, która skutecznie do tego zniechęci, lub kaucja zwrotna. W przypadku ujawnienia przez uprawnione służby kaucja przepada.
Grzegorz

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #21 dnia: 03.01.2018, 01:07 »
Też chciałbym mieć w kole wodę no kill. Szkoda tylko, że moje koło ma pod sobą tylko jedną zaporówkę, i to też w sumie tylko jej połowę, bo drugi brzeg należy do koła z miasta obok.
Co robić w takiej sytuacji?
Pozdrawiam
Marcin

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #22 dnia: 03.01.2018, 01:19 »
Też chciałbym mieć w kole wodę no kill. Szkoda tylko, że moje koło ma pod sobą tylko jedną zaporówkę, i to też w sumie tylko jej połowę, bo drugi brzeg należy do koła z miasta obok.
Co robić w takiej sytuacji?

Sytuacja patowa. Bo nie dość, że jedna woda, więc nie macie alternatywy dla mięsiarzy, to jeszcze z innym kołem na spółę, to już w ogóle zrobić takie coś no kill graniczy z cudem.
Pozytywne może to być o tyle, że dwa koła składają się na zarybienie, jako gopodarze. Ale to też różnie wygląda. Zawsze jeden będzie chciał zaoszczędzić, bo uzna, że po co ma wydawać kasę, skoro drugi zarybi. Zdecydowanie jeden zbiornik, niezależnie jaki i jak duży, powinien być pod opieką jednego koła lub po prostu okręgu.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #23 dnia: 03.01.2018, 01:27 »
Niższe składki dla no killowców to duży problem. Lepiej, aby ich nie było póki co. Chociażby z tego względu, że wzbudziłoby to spory sprzeciw wędkarzy biorących ryby. A łowiska no kill i tak trzeba zarybić, odbudować stada tarłowe. Dobrym rozwiązaniem byłby 'karnet' pozwalajaćy no killowcom na przykład na 10 wypadów na wodę do innego okręgu, oczywiście bez zabierania ryb. Warto coś wymyślić.

Ogólnie tworzenie łowisk no kill musi być robione z głową. Ludzie zabierający ryby muszą otrzymać coś w zamian. Dlatego trzeba tak to obmyśleć, aby wodę z RZGW robić no kill (gdzie obowiązują operaty), zaś te należące do PZW lub innego podmiotu móc zarybiać o wiele mocniej. To musi sie opierać na współpracy i korzyści wszystkich wędkarzy. Najgorsze jest chyba robienie podziałów i jakaś misja 'walki z mięsiarstwem'. To tylko może pogorszyć sprawę, trzeba rozumieć wzajemne potrzeby. Jak zrobić, aby nie odłowili ryb w kilka tygodni, to już inna sprawa :)


Też chciałbym mieć w kole wodę no kill. Szkoda tylko, że moje koło ma pod sobą tylko jedną zaporówkę, i to też w sumie tylko jej połowę, bo drugi brzeg należy do koła z miasta obok.
Co robić w takiej sytuacji?

Niewiele się da zrobić. Aczkolwiek można wyłączyć jakiś kawał brzegu z zabierania ryb. Na zaporówce to jednak wiele nie da. Zbiorniki te cechuje brak roślinności i zmienny poziom wody, co sprawia, że ryba stale migruje i się przesuwa.  Lepiej walczyć o to, aby odcinek przed lub za zaporówką był odcinkiem no kill ;)
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #24 dnia: 03.01.2018, 11:40 »
Cholera, jednak NK w tym kraju wywołuje sporo negatywnych emocji. Nawet artykułu nie przeczyta jeden z drugim, ale już krzyczy, że to dziadostwo, błazenada i ogólnie katastrofa.
Jak takich ludzi edukować i pokazywać drogę? Normalnie boję się chodzić na te walne zebrania w kole, bo jeszcze kogoś uduszę ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #25 dnia: 03.01.2018, 11:58 »
Ważne aby wędkarze oswajali się z tą myślą. Z roku na rok będą krzyczeć coraz słabszym głosem, dodatkowo łowiska NK muszą zacząć się sprawdzać, wtedy będziemy mieli dodatkowe argumenty.
Z każdym rokiem 'mięsiarstwo' słabnie, rośnie liczba ludzi świadomych, wypuszczających ryby lub zabierających z rozsądkiem. Czas jest po naszej stronie :)
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #26 dnia: 03.01.2018, 12:24 »
Ważne aby wędkarze oswajali się z tą myślą. Z roku na rok będą krzyczeć coraz słabszym głosem, dodatkowo łowiska NK muszą zacząć się sprawdzać, wtedy będziemy mieli dodatkowe argumenty.
Z każdym rokiem 'mięsiarstwo' słabnie, rośnie liczba ludzi świadomych, wypuszczających ryby lub zabierających z rozsądkiem. Czas jest po naszej stronie :)


Z każdym rokiem? To wszystko idzie za wolno :'(

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #27 dnia: 03.01.2018, 12:25 »
:bravo: :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #28 dnia: 03.01.2018, 13:25 »
Cholera, jednak NK w tym kraju wywołuje sporo negatywnych emocji. Nawet artykułu nie przeczyta jeden z drugim, ale już krzyczy, że to dziadostwo, błazenada i ogólnie katastrofa.
Jak takich ludzi edukować i pokazywać drogę? Normalnie boję się chodzić na te walne zebrania w kole, bo jeszcze kogoś uduszę ;)

U mnie też same hu..., kur... , skurw.... - i kto to wymyślił... - jakieś 80% populacji miejscowych... a górne wymiary to już wogóle jazda!!!! :-X 8)
Maciek

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Akcja 'Łowiska no kill w każdym kole, każdym okręgu'!
« Odpowiedź #29 dnia: 03.01.2018, 20:18 »
Bardzo dobra inicjatywa :bravo: Udostępniliśmy informację na naszej stronie i grupie. Nawet jeżeli w najbliższym czasie niewiele się zmieni to trzeba drążyć temat, edukować ludzi i efekty wcześniej czy później z pewnością będą.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/