Autor Wątek: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian  (Przeczytany 28115 razy)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #15 dnia: 14.02.2016, 10:19 »
Popieram i wspieram powyższą inicjatywę :thumbup: ,ale odnoszę wrażenie, że co byśmy nie zrobili i w jaki sposób to nagłośnili to i tak nasze władze związkowe będą nas olewać, bo po prostu jest im tak wygodnie.Po co mają się wysilać,zmieniać ustawy,paragrafy itp...skoro czy się robi czy się leże to i tak pensyjka i profity się należą >:O



Bohdan


Bohdan każdą władzę da się obalić! I jeśli władza jest zła naród ma obowiązek to zrobić. Oczywiście my do tego nie zmierzamy, chodziło mi o to, że to związek jest dla wędkarzy a nie wędkarze dla związku :)


Popieram inicjatywę rękami i nogami! Polajkowane, udostępnione kolegom wędkarzom :)
Dawid

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #16 dnia: 14.02.2016, 10:37 »
Mi się Panowie wydaje, że również musi nastąpić tu swego rodzaju zmiana pokoleniowa w strukturach PZW. To jest hermetycznie zamknięta grupa ludzi używająca jeszcze myślenia PRL-owskiego. Natomiast tego typu akcje, są jak najbardziej wskazane, bo dzięki nim zmiana ta może szybciej nastąpić!! 
Feederowcy!!

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #17 dnia: 14.02.2016, 10:49 »
Popieram i wspieram powyższą inicjatywę :thumbup: ,ale odnoszę wrażenie, że co byśmy nie zrobili i w jaki sposób to nagłośnili to i tak nasze władze związkowe będą nas olewać, bo po prostu jest im tak wygodnie.Po co mają się wysilać,zmieniać ustawy,paragrafy itp...skoro czy się robi czy się leże to i tak pensyjka i profity się należą >:O



Bohdan


Bohdan każdą władzę da się obalić! I jeśli władza jest zła naród ma obowiązek to zrobić. Oczywiście my do tego nie zmierzamy, chodziło mi o to, że to związek jest dla wędkarzy a nie wędkarze dla związku :)


Popieram inicjatywę rękami i nogami! Polajkowane, udostępnione kolegom wędkarzom :)



Dawid zgadzam się z Tobą :thumbup: :bravo: ale tak jak wspomniał Tomek,ta grupa ludzi żyje czasami, kiedy to my byliśmy dla nich a nie odwrotnie


Bohdan

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #18 dnia: 14.02.2016, 10:52 »
Bo Polak taki jest, będzie marudził, ale nic nie zrobi. Rzecz musi dojść do pewnej granicy, która niestety jest bardzo daleko, ale jak już tam dojdzie, to równamy z glebą :D


Jeśli skrzyknie się wystarczająco dużo świadomych ludzi to da się to zrobić z pewnością :)
Dawid

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #19 dnia: 14.02.2016, 11:01 »
Czyli pozytywne myślenie ma przyszłość :thumbup: Tego się trzymajmy :beer:

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #20 dnia: 14.02.2016, 13:10 »
Trochę ciężko mi się myśli tak z samego rana, ale postaram sie wyrazić tak żeby wszyscy mnie zrozumieli... Łowiska NK w każdym okręgu- w rozumowaniu PZW będzie to jedno na okręg, śmialo można założyć że będzie to najmniejsze, najgorsze bagienko jakie uda się znaleźć w okręgu, w dodatku nikt nie będzie pilnował takiego łowiska (od 13 lat nie miałem kontroli nad wodą) więc kłusowinicy i sprytni wędkarze będą walić wszystkie ryby jak leci. Dlatego w mojej ocenie należy podejść do problemu bardziej radykalnie- domagać się żeby co najmniej 50% powierzchni wód, w każdym okręgu było łowiskami NK (w końcu są dwa typy wędkarzy- zabieram wszystko, wypuszczam wszystko). Bez wzmożonych kontroli straży w zasadzie już można dać sobie spokój, więc trzeba się domagać żeby było ich więcej, no i żeby zaczeli się zajmować tym co ważne a nie tylko pływają po kanale wieprz-krzna biją ryby prądem i sprzedają, albo jak przyjeżdżają nad wodę to robią sobie ognisko i chleją. Umiar- ja już widzę ten umiar...moi koledzy go mają, zabierają rybę od czasu do czasu, a że tylko raz na jakiś czas uda im się coś złowić no to zabierają wszystko... Bez drastycznych posunięć będzie tak jak jest..
No ale...oczywiście, polubiłem stronę, mimo że jestem tak jak niektórzy anty FB to mam swój profil biznesowy
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #21 dnia: 14.02.2016, 13:24 »
No i to jest inicjatywa. Brawo!

Przyklaskuję, wspieram, dobrze życzę. Musimy działać, zmieniać. Od samego gapienia nic się nie zmieni,
bo przyjdzie "działacz" i powie: "Nic się tu nie stało. Proszę się rozejść".
Wędkarze na traktory! Yyy... chyba złe hasło... nic lepszego mi nie przyszło do głowy :-[

"Złota Rybka" - kapitalna nazwa, wpada w ucho. Pozazdrościć twórcom kreatywności :)
Jacek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #22 dnia: 14.02.2016, 13:27 »
Beret, zgoda. Ale po pierwsze stosunek tych, którzy biorą wszystko do tych, którzy wszystko wypuszczają to nie 50:50. Po drugie trzeba wszystko małymi kroczkami robić, żeby się to nie odbiło czkawką.
Wzmożone kontrole to większe wydatki na PSR a skąd kasa? Powiesz, że zaoszczędzona z zarybień na zbiornikach NK, ale takie i tak przez kilka lat trzeba będzie zarybiać bo w większości jest pustynia..
Dlatego oczywiście będziemy dążyć do tego co piszesz, ale to jest plan na 10 lat, nie od razu. Polak zmian nie lubi.  ;-) :beer:
Dawid

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #23 dnia: 14.02.2016, 13:53 »
Zlajkowałem bez dwóch zdań ! Nie znam równie ciekawej i słusznej inicjatywy, powinna wg mnie ona dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. :thumbup:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #24 dnia: 14.02.2016, 13:58 »
Polak nie lubi zmian ale kropla drąży skałę. Starsze pokolenie ustępuje miejsca młodszemu które inaczej patrzy na świat. Użytkownicy internetu to w większości ludzie przed 50 tym rokiem życia. Wielu z nich jeździ na ryby za granicę a jeśli nie to przynajmniej o tym czyta. Widzą że można inaczej a ryby będą i złowienie okazuje nie będzie należało do rzadkości.

Rekord Polski płoci pochodzi z 1963 roku, w tym roku mijają 53 lata od kiedy nikt nie zgłosił większej. Większość z użytkowników krócej żyje na tym świecie.

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #25 dnia: 14.02.2016, 14:21 »
Ale po pierwsze stosunek tych, którzy biorą wszystko do tych, którzy wszystko wypuszczają to nie 50:50.
Wzmożone kontrole to większe wydatki na PSR a skąd kasa? :beer:

Biorąc pod uwagę stosunek wędkarzy 'zabnieram' do 'nie zabieram', to w moi okręgu możemy liczyć tylko na miskę z wodą postawioną na parkingu przed siedzibą władz okręgu...
Składki mogą podnieść, jak dla mnie do nawet 800 zł, jeśli tylko pieniądz z podwyżki będą trafiać do PSR.
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #26 dnia: 14.02.2016, 14:27 »
Z podniesienia składki płynie dużo korzyści. Więcej kasy na PSR i zarybienia, ale także obniżenie liczby wędkarzy "karta musi się zwrócić", bo przestanie im się to opłacać jeśli dodatkowo obniżymy limity i wprowadzimy łowiska NK.
Jednak zdecydowana większość starszej daty związkowców na to nie pozwoli i dlatego trzeba zmiany zarządu.


Nikogo nie dyskryminuję ale dla dobra naszych wód takie kroki byłyby słuszne moim zdaniem.
Dawid

Splot

  • Gość
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #27 dnia: 14.02.2016, 14:38 »
Ale po pierwsze stosunek tych, którzy biorą wszystko do tych, którzy wszystko wypuszczają to nie 50:50.
Wzmożone kontrole to większe wydatki na PSR a skąd kasa?

Biorąc pod uwagę stosunek wędkarzy 'zabnieram' do 'nie zabieram', to w moi okręgu możemy liczyć tylko na miskę z wodą postawioną na parkingu przed siedzibą władz okręgu...
Składki mogą podnieść, jak dla mnie do nawet 800 zł, jeśli tylko pieniądz z podwyżki będą trafiać do PSR.

A czy PSR jest w całości finansowane ze składek czy wojewoda finansuje tą służbę?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #28 dnia: 14.02.2016, 14:44 »
Nie jestem pewien, ale skoro PSR podlega bezpośrednio pod wojewodę to powinna być też częściowo finansowana przez państwo.
Mimo wszystko na pewno jest to % składek a nie stała stawka niezależna, więc większe składki to automatycznie więcej na PSR.
Tylko czy wtedy ewentualny % pochodzący od państwa się nie zmniejszy, bo u nas to wszystko możliwe..
Dawid

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #29 dnia: 14.02.2016, 15:04 »
PSR może się starać o dotacje z ARiMR jednak nie widziałem u siebie w woj. Podlaskim takich działań.