Autor Wątek: Odbiór sprzętu wędkarskiego ze sklepu internetowego  (Przeczytany 1096 razy)

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cześć

W związku z tym, że w okolicznych sklepach wędkarskich nie ma wędek, które chciałbym zobaczyć na żywo i pomacać przed zakupem planuje w najbliższym czasie zamówić 3 wędki w wędkarskim sklepie internetowym. Następnie zobaczę je w domu, wybiorę jedną co mi najbardziej pasuje a pozostałe po prostu zwrócę do sklepu. I tu mam do Was kilka pytań z tym związanych:

0. Jaką formę płatności najlepiej wybrać przy zakupie wędek przez internet?
1. Jaką najlepszą formą przesyłki wędki wybrać ze sklepu do mnie? Chodzi mi o uniknięcie ewentualnego uszkodzenia wędki.
2. Lepiej jest zamówić wędki z przesyłką Pocztą Polską czy kurierem?
3. Jak powinien przebiegać proces otwierania paczki z wędką pod kątem sprawdzenia czy sprzęt nie jest uszkodzony tak aby ewentualnie można było mieć argumenty, gdy wędka ulegnie uszkodzeniu?
4. Na co należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania czy wędka w czasie transportu nie uległa uszkodzeniu?
5. Czy wędkę można spokojnie rozpakować, aby ją obejrzeć?
6. Jak najlepiej wędkę spakować jak będę ją chciał zwrócić do sklepu?
7. Jak najlepiej wysłać wędki, które będę zwracał do sklepu internetowego?

PS. Do tej pory kupowałem przez internet drobne rzeczy stąd tyle pytań ;)

Dzięki za wszelkie info
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odbiór sprzętu wędkarskiego ze sklepu internetowego
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2019, 14:21 »
Prawie na nic nie odpowiem... ale w bezpieczeństwie wędki podczas transportu najważniejsze jest to, jak zostanie ona zapakowana. Są sklepy, które robią to doskonale, inne pakują w karton i może się uda.
Jeśli będzie dobrze zapakowana, odsyłasz w tubie, w której przyszła i nie ma problemu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Odbiór sprzętu wędkarskiego ze sklepu internetowego
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2019, 15:07 »
Przede wszystkim poinformuj sprzedawcę, że chcesz zrobić taki numer, tak będzie po prostu uczciwie. Sprzęt kupiony przez internet można zwracać, oczywiście gdy z pewnych powodów nie odpowiada nam. Ty już teraz zakładasz, że dwa kije odeślesz, więc można powiedzieć, że skorzystasz z uprzejmości handlowca. Prawo prawem, ja jednak tak to widzę.

Mam odruch wymiotny, gdy kobiety zwracają w sklepach stacjonarnych (stacjonarnych!) sterty ubrań, które niby im nie odpowiadają (do miesiąca po zakupie można w niektórych sklepach zwrócić towar). To jest po prostu żenująca metoda na nowy, darmowy ciuch co kilka dni (kochana, jesteś taka zadbana, zajebista, co chwilę ubierasz coś nowego! Buziaczki, papatki, sratki...). To skrajność, nie dotyczy Ciebie, jasna sprawa. Niektórzy sprzedawcy proponują takie rozwiązanie, więc można skorzystać.
Jacek

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Odbiór sprzętu wędkarskiego ze sklepu internetowego
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2019, 20:59 »
Przede wszystkim poinformuj sprzedawcę, że chcesz zrobić taki numer, tak będzie po prostu uczciwie. Sprzęt kupiony przez internet można zwracać, oczywiście gdy z pewnych powodów nie odpowiada nam. Ty już teraz zakładasz, że dwa kije odeślesz, więc można powiedzieć, że skorzystasz z uprzejmości handlowca. Prawo prawem, ja jednak tak to widzę.

Mam odruch wymiotny, gdy kobiety zwracają w sklepach stacjonarnych (stacjonarnych!) sterty ubrań, które niby im nie odpowiadają (do miesiąca po zakupie można w niektórych sklepach zwrócić towar). To jest po prostu żenująca metoda na nowy, darmowy ciuch co kilka dni (kochana, jesteś taka zadbana, zajebista, co chwilę ubierasz coś nowego! Buziaczki, papatki, sratki...). To skrajność, nie dotyczy Ciebie, jasna sprawa. Niektórzy sprzedawcy proponują takie rozwiązanie, więc można skorzystać.

Moja znajoma kupuje na Zalando, kopiuje krój, odsyła. Ma swoją szwalnię.
Głupia krowa.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Odbiór sprzętu wędkarskiego ze sklepu internetowego
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2019, 21:02 »
Czegoż to ludziska nie wymyślą, sam bym na to nie wpadł.