Autor Wątek: Łowienie w Niemczech  (Przeczytany 640 razy)

Offline Nowicjusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Łowienie w Niemczech
« dnia: 17.02.2019, 18:33 »
Czy wiecie coś na temat wędkowania w Niemczech (Frankfurt nad Menem)? Jakie pozwolenie?

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Łowienie w Niemczech
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2019, 20:16 »
Masz zdany egzamin w języku niemieckim na sportowy połów ryb? Jak nie, to wydaje mi się, że nie połowisz. To jest właśnie pozwolenie.
Kolega nie ma. Łowi na komercji Niemieckiej z okazaniem polskiej karty wędkarskiej.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Nowicjusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Odp: Łowienie w Niemczech
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2019, 20:38 »
Dzięki za info (szkoda wody, Ren i Mn za "rogiem").

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Łowienie w Niemczech
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2019, 20:48 »
Musisz dopytać w okręgu w Niemczech, czy możesz wykupić pozwolenie turystyczne na wędkowanie.
Dokładnie w tym, który ma pod opieką tę wodę.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Odp: Łowienie w Niemczech
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2019, 16:36 »
Na początek warto spóbować z pozwoleniem turystycznym. Ja tak łowiłem we Frankfurcie nad Menem.  Najpierw trzeba udać się do urzedu Ordnungsamt. We Franfurcie to jest tu https://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=2943&_ffmpar i dział WAFFEN-, JAGD-, FISCHEREI- UND SPRENGSTOFFANGELEGENHEITEN. Najlepiej nie wspominać, że np. pracuje się w Niemczech i raczej trzeba bedzie podać adres zamieszkania. Trzeba mieć ze sobą dwa zdjecia do dowodu/ paszportu (maszyna foto jest w urzędzie jakby co). Nastepnie trzeba udać się do jedego z punktów gdzie można kupić zezwolenie na konkretny odcinek rzeki. W przypadku Menu (odcinek kilkdziesieciu kilometrów w okolicach Frankfurtu) kupowałem zezwolenie w Offenbachu w sklepie Askari https://goo.gl/maps/LTFfdZsEKm82. Koszt zezwolenia na rok (mimo, że  licencja turystyczna jest ważna 3 miesiące :D) to wydatek rzędu killkudziesieciu euro. 


Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Łowienie w Niemczech
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2019, 16:48 »
Jeśli masz stały meldunek, nic nie poradzisz i nie połowisz. Trzeba udać się na kursy trwają od miesiąca do dwóch, co drugi weekend sobota i niedziela.

Tam nauka. Na koniec trzeba zdać egzamin "wstępny" który da przepustkę do egzaminu państwowego. Dodatkowo trzeba w urzędzie miasta załatwić pozwolenie o nie karalności. Egzamin zdany - udajesz się do urzędu miasta o wydaniu karty wędkarskiej.

I to w bardzo dużym skrócie tyle.