Autor Wątek: Wisła - Białołęka i kanał Żerański  (Przeczytany 8765 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #15 dnia: 20.10.2017, 01:27 »
Bolo, czy w tym roku często byłeś na KŻ? Nie pytam o konkretne miejsca, tylko ciekawy jestem jak tam z rybą?
Ja to sporadycznie tam zaglądam, choć mam niedaleko, bardziej na Wisłę i Kiełpinię mnie ciągnie, ale znajomi nieco czasu na kanale spędzili, więc coś się musiało dziać.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #16 dnia: 20.10.2017, 01:47 »
Ehhh, żeby jakieś koło dało rade przeciąć siatką od głównego toru i zarybić, ogrodzić, oraz zrobić lepsze dojazdy, to było by fajne no-kill, i miejsce na zawody - tylko ci emeryci by się popłakali ;)   

Pomysł dobry, chętnie bym się pisał na takie łowisko. Tutaj inicjatywę mogło by podjąć koło chyba nr 32 lub 34 z Białołęki. Jeżeli jeszcze istnieje, mają najbliżej. Myślę że i z RZGW można było by się dogadać, do nich jest to rzut beretem. Z tego co wiem, to i gmina w tej sprawie może by pomogła, bo im też zależy na promowaniu dzielnicy. Jak bym wrócił do zamieszkania w Warszawie i miał z kim, to dołożył bym wszelkich starań, by za tym pochodzić - może by się udało
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #17 dnia: 20.10.2017, 11:14 »
Jurku najbliżej bo praktycznie siedzą na łowisku ma koło 39 z siedzibą na modlińskiej 16
 https://www.google.pl/search?q=ul.Modli%C5%84ska+16&rlz=1C1MSIM_enPL686PL686&oq=ul.Modli%C5%84ska+16&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8
stronka koła https://kolo39warszawa.ompzw.pl/
Z resztą od sklepu w Jabłonnej niedaleko Biedronki do sklepu Rapa to koło 39 sam również w nim niby jestem jak i cały Tarchomin i obrzeża chyba ze opłacą gdzieś indziej składki. Wejście do gminy na pewno by było tym bardziej ze w soboty można opłacać składki właśnie w gminie, co prawda na holu ale w gminie,  więc poniekąd już coś tam jest.. o proszę co znalazłem współpraca jak miło https://kolo39warszawa.ompzw.pl/news/podziekowanie-dla-wladz-dzielnicy-bialoleka
Jak by więcej osób zainteresował w/w pomysł z k.ż to można było by spróbować zainteresować działaczy koła, chodź bez hejtu by się nie obeszło.         
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #18 dnia: 20.10.2017, 19:34 »
Bolo jak się nie mylę i wyliczyłem to było by ponad 2ha wody. Q..... zbyt piękne to jest żeby było prawdziwe ale może warto było by spróbować zebrać parę chłopów i uderzyć do prezesa po nowym roku.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #19 dnia: 21.10.2017, 00:41 »
Spróbować zawsze można, jak coś to jestem za :) Jak by to wypaliło było by świetnie. Ponieważ lokalizacja i woda ciekawa niestety wiąże się to z licznymi problemami i wydaje mi się ze sama opcja przedstawienia perspektywy bez tzw gotowego i rozsądnego biznes planu gucio da :(
Ale jak by wypaliło był by to pierwszy zbiornik no-kill w mazowieckim to czego strasznie brakuje i na pewno było by pełno ludzi.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #20 dnia: 08.01.2018, 20:49 »
Siemano !
Jak tam, bywa ktoś na Kanale? Zmieniło się coś po wejściu w życie no-killa?
Uzależniony od wędkarstwa

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #21 dnia: 08.01.2018, 21:20 »
Zmieniło się na wielki plus ;) pustki na odcinku no kill :)
Piotr

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #22 dnia: 08.01.2018, 21:25 »
Hehe ja chyba przespałem te no-kill na kz :P
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #23 dnia: 08.01.2018, 22:06 »
Byliśmy w zeszłą sobotę z kumplami z FKM na kanale i rzeczywiście ludzi może z 1/ 3 tego co zawsze było wg opowiadań kolegi który często tam łowi. Wędkarze którzy łowili na kanale to już nie te typowe gumofilce . Widać było wielu wyczynowców z koszami itp. Widzieliśmy nawet kontrolę PSR po przeciwnym brzegu .  Jeśli chodzi o ryby to brały przeważnie płotki takie od 15 do 30 cm zdarzały się leszcze , krąpie , okonie i jazgarze. Jak dla mnie odcinek no kill to świetna sprawa . Oby tylko działacze z Mazowsza utrzymali tę decyzję w następnych latach     

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #24 dnia: 08.01.2018, 22:09 »
To teraz sobie wyobraźcie ile ryby zostanie po takim zimowym No kil na tym odcinku, tam przez zimę to z kilka ton wyciągali spokojnie. Zapuściłem się tam raz w życiu i powiedziałem że moja noga więcej tam nie postanie, ale chyba jednak postanie. :D
Tomek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #25 dnia: 08.01.2018, 22:59 »
Chcę się tam wybrać (do tej pory relacje mnie zniechęcały), ale bałem się, że gumofilce nadal siedzą tylko częściej opróżniają siaty do bagażników :D ale to super wiadomość. Oby taki ten odcinek pozostał. Odwiedzę jak tylko czas i pogoda pozwolą :) dzięki za info Panowie :thumbup: :beer:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #26 dnia: 13.11.2018, 23:09 »
Cześć,

Sporo czasu minęło od ostatniej wypowiedzi w tym wątku, ale w związku z przyszłorocznymi planami związanymi z wodami PZW Mazowsze oraz miejscem zamieszkania ;) samo nasuwa mi się pytanie o sytuację na Kanale Żerańskim.
Warto tam próbować łowić?, na jakim odcinku?, jaka technika się najlepiej sprawdza?

Będę wdzięczny za każdą opinię, sugestię, poradę etc...

pozdrawiam,

Tomek
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #27 dnia: 14.11.2018, 07:25 »
Siemanko :)
Tak na szybko : wiele nie powiem, bo zaniedbałem w tym roku Kanał, a w przyszłym rezygnuję z PZW. Ale wart polecenia jest na pewno odcinek no-kill, o ile go nie zniosą w przyszłym roku. Dobre miejsce z wiosny, króluje tam spławik oraz lekki feeder. Zerknij na chłopaków z FishingFanatics, oni często są na Kanale, zwykle mają super wyniki. Oprócz tego odcinka popularne są:
Tzw Patelnia obok Marywilskiej, charakterystyczne rozszerzenie.
Porty niedaleko Auchan na Modlińskiej.
Kawałek od Kanału masz też ujście Rządzy do Zalewu Zegrzyńskiego, wiosną pojawia się tam sporo dorodnego lina. Jednak to miejsce dla ludzi o mocnych nerwach, bo stada mięsiarzy wpadają tam w istny szał.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #28 dnia: 18.02.2019, 00:35 »
Czesc,

Dzięki za wskazówki. Karta na 2019r opłacona i plan na KŻ w tym sezonie w trakcie realizacji ;D
Na razie robiłem rekonesans ze spinningiem, ale ta metoda mnie na razie nie lubi...
Widziałem natomiast na "no kill" sporo wędkujących na tyczkę i bolonkę ( feeder też sie zdarzali), rybki współpracowały,
może nie jakies okazy, ale na pewno sprawiające frajdę. Następnym razem wybiorę się z feederem.

Czy ktos z forumowiczów wędkuje na KŻ? Wszelkie uwagi i informacje na temat tej wody mile widziane....
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Wisła - Białołęka i kanał Żerański
« Odpowiedź #29 dnia: 18.02.2019, 20:09 »
Cześć tomahawk , ja wędkuję na KŻ prawie co tydzień :) . Zawody też trochę tam ogarniam :thumbup: .