Autor Wątek: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia  (Przeczytany 14311 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #15 dnia: 24.10.2017, 07:28 »
Chcę jeszcze dodać, że w okresie łowienia na DS mega skuteczna okazywała się kuku z Biedry, ale taka, która była w mieszance z pelletem aa przez co najmniej kilkanaście godzin. Właśnie już do połowy wyschnięta bo pellet "wyssał" z niej wodę. Odkryłem to przez przypadek. Założenie takich kilku ziaren na odpowiednich rozmiarów haczyk, często skutkowało dobrymi braniami karpiszonów  znacznie przekraczających 5 kg wagi.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #16 dnia: 31.08.2023, 18:38 »
Panowie używał ktoś z was pellet Aller AP EX ? Oglądałem go dzisiaj i wydaje się bardzo dobry. Czuć dużą ilość mączki rybnej i widać, że nasączony jest porządnie olejem. Występuje w rozmiarze 11mm i 17mm. Cena 380zł/25kg też wydaje się nie najgorsza.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #17 dnia: 31.08.2023, 22:49 »
Mam trochę pelletów 13mm, na razie kilka razy na włosie. Ogólnie brania są, jak dla mnie to fajny i tańszy (co nie znaczy że gorszy) odpowiednik pelletów halibutowych. Warto wziąć 1kg na próbę. Trzeba wziąć pod uwagę, że sugerowane rozmiary pelletów AA obejmują tylko średnicę walców, a ich długość jest zazwyczaj mniejsza, dlatego trzeba być świadomym tego przed zakupem, gdyż można się zdziwić, że pellety są mniejsze niż się spodziewaliśmy.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #18 dnia: 31.08.2023, 23:05 »
Używam 17tki jako selektywną przynętęę zakładając go na karpiowe wkręty - spisuje się bardzo dobrze. Przewiercenie i założenie na włos też nie sprawi problemu. Wysokość jest zbliżona do średnicy, dobry produkt w dobrej cenie zarówno do nęcenia i jako przynęta
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #19 dnia: 31.08.2023, 23:23 »
Ile wytrzymuje jako przynęta? Prawdę mówiąc pomyślałem o nim jako tańsze uzupełnienie kulek ale na hak też można założyć. Czemu nie.

Online Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Aller Aqua do nęcenia i łowienia
« Odpowiedź #20 dnia: 01.09.2023, 07:15 »
Ile wytrzymuje jako przynęta? Prawdę mówiąc pomyślałem o nim jako tańsze uzupełnienie kulek ale na hak też można założyć. Czemu nie.

Najdłużej leżał chyba ok 6 godzin w nocy na Mokate, po tym czasie nastąpiło branie więc nadal działał. Po 4h wyjęty z wody wciąż ma odpowiedni kształt, natomiast wierzchnia warstwa robi się miękka. Mimo to dobrze trzyma się wkręta
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)