Autor Wątek: (Już nie taka) nowa rodzina przednio hamulcowych Shimano: Nasci, Sedona, Sahara  (Przeczytany 24831 razy)

Offline mbat

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Ok dzięki za informacje :)

Offline adikus777

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Witam,

a do jakich główek byś polecił Ultegre 2500 oraz 4000? Da rade nimi łowić ciężko czyli około 40g? Czy wtedy już lepiej inwestować w coś innego?
Tak sama jak jest s Nasci?

Offline rafter76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • ulubiona metoda: odległosciówka, Drennan Acolyte
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ktoś wie gdzie można jeszcze kupić Shimano AR-C Aero Ci4+ 4000 Xg
Nigdzie nie jest już dostępny :(

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
W Japonii. Ale tam 4000 też jest ciężko dostępny, 5000 (z głębszą szpulą) prędzej. Do tego są cholernie drogie, plus cło i vacik ;) Sam myślałem o ściągnięciu, cena mnie skutecznie wyleczyła.

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
1 -02 -2019 weszła w życie umowa celna między UE a JPN, więc cła raczej nie będzie, pozostaje 23% VAT
Wojtek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Ktoś wie gdzie można jeszcze kupić Shimano AR-C Aero Ci4+ 4000 Xg
Nigdzie nie jest już dostępny :(
Tutaj jest dostępny:
https://www.centropescameli.it/index.php/categorie/mulinelli/spinning/mulinello-shimano-ar-c-aero-ci4-4000-xgdettagli
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Witam,

a do jakich główek byś polecił Ultegre 2500 oraz 4000? Da rade nimi łowić ciężko czyli około 40g? Czy wtedy już lepiej inwestować w coś innego?
Tak sama jak jest s Nasci?

Trochę się śmieci temat, ale co tam :P

Niegdyś były takie kanony spinningowe, że młynki 2500 brało się do cw kija 25g, 3000 do 30g, a 4000 do 40g. Myślę, że nadal jest w tym sens i sporo racji. Jeśli wziąć pod uwagę wielkości i wagi owych młynków i wędek, to też ma to sens.
Warto iść tym tropem.

Ultegra to najtańszy, spinningowy młynek w ofercie Shimano ze ślimakowym posuwem szpuli, prócz tego, ma kutą na zimno przekładnię i wkręcaną bezpośrednio w napęd korbkę. Jest częściowo uszczelniony.
Nasci to topowy sprzęt z posuwem szpuli opartym o zębatkę i mimośród. Nie widzę w tym poważnej wady, plusem jest przejmowanie przez dodatkowe zębatki części obciążeń. Również ma kutą na zimno przekładnię i uszczelnienia. Nie ma wkręcanej bezpośrednio korbki, lecz rozwiązanie na trzpień i nakrętkę kontrującą po drugiej stronie.


Ktoś wie gdzie można jeszcze kupić Shimano AR-C Aero Ci4+ 4000 Xg
Nigdzie nie jest już dostępny :(

Napisz do mefistofishing.pl - jeśli nie ma na stanie, to sprowadzi z Japonii. Pewnie trza poczekać i wyłożyć sporo kabony, ale ... dlaczego nie? ;)
Czesiek

Offline rafter76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • ulubiona metoda: odległosciówka, Drennan Acolyte
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kolega wyżej podał stronkę ze sklepu z Italii, można zaufać że wyślą towar i nie stracę kaski.. ? ;)

Bo jak nie to wolę jak Czesio napisał dac rodakom zarobić :)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
To co napisał Czesiu jest godne uwagi, tym bardziej, że jeśli są w stanie sprowadzić ten kołowrotek to i odbiór i gwarancje masz w kraju.
Porównaj też ceny, płacąc przez PayPala lub PayU, niczym w sumie nie ryzykujesz, chyba ze przyślą "trefny towar", ale to się może zdarzyć z każdego sklepu.
Najlepiej napisać do nich i dopytać. To duży sklep, pewnie dbają o swoją opinie i renomę .
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline adikus777

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Witam,

a do jakich główek byś polecił Ultegre 2500 oraz 4000? Da rade nimi łowić ciężko czyli około 40g? Czy wtedy już lepiej inwestować w coś innego?
Tak sama jak jest s Nasci?

Trochę się śmieci temat, ale co tam :P

Niegdyś były takie kanony spinningowe, że młynki 2500 brało się do cw kija 25g, 3000 do 30g, a 4000 do 40g. Myślę, że nadal jest w tym sens i sporo racji. Jeśli wziąć pod uwagę wielkości i wagi owych młynków i wędek, to też ma to sens.
Warto iść tym tropem.

Ultegra to najtańszy, spinningowy młynek w ofercie Shimano ze ślimakowym posuwem szpuli, prócz tego, ma kutą na zimno przekładnię i wkręcaną bezpośrednio w napęd korbkę. Jest częściowo uszczelniony.
Nasci to topowy sprzęt z posuwem szpuli opartym o zębatkę i mimośród. Nie widzę w tym poważnej wady, plusem jest przejmowanie przez dodatkowe zębatki części obciążeń. Również ma kutą na zimno przekładnię i uszczelnienia. Nie ma wkręcanej bezpośrednio korbki, lecz rozwiązanie na trzpień i nakrętkę kontrującą po drugiej stronie.

Nie znam się od strony technicznej na kołowrotkach, zdania zawsze są podzielone i martwi mnie opinia innych, co uważają, że ultegrą nie ryzykowali by łowić cięzej jak 25g, dlatego pytam osobę, która zna temat od poszewki, czy jakoś tak :-P

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Wszystko zależy od tego, co będzie ważyło te 25 czy 40 gramów, a także, jak to będzie pracowało. Guma, wobler, obrotówka? Obrotówka piątka i Ultegra o wielkości 2500 to kiepski zestaw, ale już główka o wadze ok. 15-17 g i standardowa sandaczowa guma - już raczej tak. Spoko, możesz obciążać taką Ultegrę dwudziestoma pięcioma gramami masy przynęty, trochę wytrzyma. Czterdzieści gramów dla modelu 4000 to jeszcze sensowne obciążenie, nie przesadzajmy. Czym innym jest ściąganie w toni rippera o wadze stu gramów, a czym innym oranie pofałdowanego dna czterdziestogramową główką, z częstym jej podbijaniem. Do wszystkiego trzeba podejść z głową, sam wyczujesz, kiedy przesadzasz, kiedy łowienie danym sprzętem jest niekomfortowe.
Jacek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Poszukuję wszelkich informacji od użytkowników kołowrotków Shimano Nasci modele 3000 lub 4000 z podwójną korbą lub bez.
Czy model 3000 mocno się rożni gabarytowo od modelu 4000? Bo wagowo wedle katalogu nie ma za dużej różnicy.
Jak się spisuje kołowrotek, czy posiada jakieś luzy, stuki?
Wszelkie info mile widziane.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Grzesiek, wpisz proszę polskie znaki. Z telefonu ciężko mi to zrobić za Ciebie ;)

Pytanie przenoszę do wątku o tych kołowrotkach.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Mam Nasci 3000 pojedyńcza korbka, cały tegoroczny sezon użytkowany dość intensywnie póki co wszystko działa bez zarzutu ( nawinieta plecionka koszyki 20 -50 g ) brak jakichkolwiek luzów, praca płynna .
Zamówiłem  Nasci 4000 ale odbiore dopiero po nowym roku .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Hm. W sumie to ja mam Nasci 3000 DH, oraz Nasci 5000. 5000 to 4000, tylko z większą szpulą i rotorem. Podobnie 3000, body jest to samo co przy 2500 (mam chyba nawet jakąś płytką szpulę). Do 5000 dołożyłem sobie podwójną korbkę pochodzącą z X-Aero. Byłbyś zainteresowany zdjęciem porównującym ich wielkości i wagi?