Autor Wątek: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...  (Przeczytany 14990 razy)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #45 dnia: 24.04.2016, 22:19 »
Uważam, że
Cały ten bełkot rozwija się z powodu Cuzo.

:bravo: :beer: :thumbup:
Dawid

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #46 dnia: 24.04.2016, 22:20 »
Uważam, że
Cały ten bełkot rozwija się z powodu Cuzo.
Nie będzie nagród nie będzie psioczenia i problemów. Zamiast gadać róbcie foty. Ja daje jedno z 40, może 50. A i tak zdarza się, że ze 100 zdjęć żadne się nie nadaje.
Uwierz mi stary. Nawet nie brałem tego pod uwagę.
Mam swój Honor. Gdybym wiedział że tak zostanie to odebrane? W życiu bym się nie odezwał.
Że nagroda typu Cuzo,wchodzi w grę? Dopiero teraz sobie uświadomiłem. I czuję się jak idiota,że się mnie z tym kojarzy!
Arek

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #47 dnia: 24.04.2016, 22:25 »
Może dla kogoś Cuzo jest ważne, ale nie dla każdego, Katmay. Dla mnie nie. Myślę, że niektórym chodzi o równe szanse. Jacek podsumował trafnie i nie ma co się rozgrzewać. Niech wygra bubel techniczny, ale z przekazem i emocjami ;D
Pozdrawiam

Marek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #48 dnia: 24.04.2016, 22:26 »
Widzę, że wyścig szczurów jest na pierwszym zakręcie. Niektórzy to potrafią zepsuć najfajniejszą ideę.

Jędrula, myślę, że to nie do mnie :)? Ja tylko wstawiłem dwa zdjęcia, które zrobiłem i tyle. Od początku biorę udział w konkursie, nie było nagród. A ja wciąż wstawiałem. Robiłem to bezinteresownie. A, że teraz koledzy zrobili nagrody, to jest moja wina? Tak jak wstawiałem tak wstawiam, a że bardziej się przyłożyłem do tego, to wybaczcie mi. I tak nie liczę na wygraną. Tylko na kilka głosów, którzy koledzy oddadzą głosy w sprawiedliwy sposób, bez żadnego zmawiania się, bo tu nie chodzi o człowieka, który to zrobił, tylko o zdjęcie.

Pozdrawiam

PS. I chciałem dopowiedzieć, że chodziło mi o ryzyko w sensie utraty ryby do zdjęcia na którym miała być, a nie o to, że miały być wzięte, bo i tak ich nie zabieram.

Widzę, że to całe zamieszanie przeze mnie, tak jak Jędrula napisał, rozwaliłem całą ideę związaną z tym konkursem. Przepraszam. To ostatnie dwie moje propozycje w tym miesiącu. Daję spokój na kilka miesięcy z robieniem zdjęć, skupię się na wędkowaniu, a nie bieganiu z aparatem po zbiorniku. Muszę to przemyśleć. Nikt nikomu łaski nie robi, nie jesteśmy dziećmi, to jest moja decyzja. Jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #49 dnia: 24.04.2016, 22:30 »
Sylwek,  czy ty aby nie przesadzasz? Każdy ma prawo wyrazić opinię i do tego zdaje mi się służy forum. Wędkuj chłopie i rób zdjęcia ku uciesze nas wszystkich :D a jak masz doła, to :beer:
Pozdrawiam

Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #50 dnia: 25.04.2016, 00:44 »
Panowie, ja powiem tak. Konkurs to konkurs... To tak jak w sporcie, zazwyczaj na wygraną  mają większą  szansę Ci co sa lepiej przygotowani, trenują. Jeżeli ktoś zażąda równych szans dla wszystkich startujących, bo sam mało trenuje, to traci się sens czegoś. Aby robić zdjęcia które wygrywają trzeba albo się postarać o ciut lepszy sprzęt (niż Niokia z 'wężem' :D ), albo więcej czasu spędzać z aparatem w ręku, szukać okazji do ustrzelenia fajnej foty, pokombinować, spróbować zrobić coś trzymając aparat przy ziemi itp. To że ktoś nie ma sprzętu do robienia zdjęć, to nie wina konkursu przecież :)  Za kilkadziesiąt zeta można kupić dobry aparat cyfrowy, co robi zdjęcia w HD i pięknie 'chwyta' kolory. Na pewno się da. Dodam, że samemu możemy sobie sprawić przyjemność i robić zdjęcia któe będą cieszyć oko za parę, paręnaście lat.

Zobaczcie jaką fotką wygrał jedną z edycji Dominik. Zapewniam, że stosując taką technikę też można powalczyć o laury, bez żadnych wielkich umiejętności. Dlatego lepiej abyśmy się rozwijali i równali do lepszych, niż chcieli aby inni równali do nas (w sensie w dół). Im lepsze foty tym lepiej, o to chodzi. Zdjęcie Jakuba wymiata, liczy się pomysł, uchwycenie 'momentu', ustawienie. To naprawdę nie jest żadna wielka szkoła ( a może jest, muszę podpytać, bo naprawdę zachwyca). A obróbka zdjęć? Kilka lat temu nie miałem o tym zielonego pojęcia, a jest to proste, programów darmowych sporo. Polecam właśnie podniesienie sobie samemu poprzeczki - sama funkcja 'wycięcie' czyli crop może zamienić zdjęcie przeciętne w super fotę. Naprawdę, niewiele trzeba. Nie narzekajmy więc, że czegoś nie umiemy - spróbujmy się czegoś nauczyć ;) Lepiej więc założyć wątek 'jak robić dobre zdjęcia' i tam się pytać tych o wyższych umiejętnościach jak im to tak wychodzi i ... trenować :D 


Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #51 dnia: 25.04.2016, 01:48 »
Lepiej więc założyć wątek 'jak robić dobre zdjęcia' i tam się pytać tych o wyższych umiejętnościach jak im to tak wychodzi i ... trenować
Ooo... i to jest prześwietny pomysł! :) kto poprowadzi warsztaty? :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #52 dnia: 25.04.2016, 06:00 »
Cała  ta dyskusja to jakieś nieporozumienie. Panowie konkurs jest konkursem gdzie regulamin jest jasno określony. Nie można nikomu zarzucić tego, że stara sie go wygrać! Każdy ma prawo zamieścić taką fotografię jaką sądzi że wygra konkurs i nagrode główną. Nie widzę w tym nic złego. Pozgrawiam i życzę powodzeniaa :beer:
Feederowcy!!

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #53 dnia: 25.04.2016, 06:05 »
Każdy z nas ma troche racji w tym co pisze  :). Ale wygra tylko jeden  :thumbup:
Krzysztof

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #54 dnia: 25.04.2016, 07:15 »
Jeśli mielibyśmy zakazać obróbki zdjęć,to trzeba było by zrobić listę aparatów,które nie biorą udział w konkursie.Jedno i drugie absurdalne.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #55 dnia: 09.03.2019, 16:24 »
W tym wątku wstawiamy tylko zdjęcia zgodnie z regulaminem (PoProstuWędkarz). Wszelkie komentarze są zbędne i proszę się dostosować.
Dyskutować można tu:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4302.50

Jak wstawiać zdjęcia:
Kliknij proszę!
 

Mam rozumieć,że pierw mam zgrać zdjęcie z telefonu na komputer aby przesłać zdjęcie? Troche to dla mnie śmieszne...według mnie albo powinna być możliwość wstawienia zdjęcia bez ograniczeń,albo za pomocą linków a nie utrudniać.


Edycja moderatora:
Dyskusja przeniesiona z wątku konkursowego.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #56 dnia: 09.03.2019, 16:27 »
W tym wątku wstawiamy tylko zdjęcia zgodnie z regulaminem (PoProstuWędkarz). Wszelkie komentarze są zbędne i proszę się dostosować.
Dyskutować można tu:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4302.50

Jak wstawiać zdjęcia:
Kliknij proszę!
 

Mam rozumieć,że pierw mam zgrać zdjęcie z telefonu na komputer aby przesłać zdjęcie? Troche to dla mnie śmieszne...według mnie albo powinna być możliwość wstawienia zdjęcia bez ograniczeń,albo za pomocą linków a nie utrudniać.

Udział w konkursie jest dobrowolny :) Nic na siłę :) To ma być zabawa. Tylko i aż :)
Ja przykładowo nie lubię muzyki operowej. I wiesz co? Nie chodzę do opery :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #57 dnia: 09.03.2019, 17:13 »
W tym wątku wstawiamy tylko zdjęcia zgodnie z regulaminem (PoProstuWędkarz). Wszelkie komentarze są zbędne i proszę się dostosować.
Dyskutować można tu:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4302.50

Jak wstawiać zdjęcia:
Kliknij proszę!
 

Mam rozumieć,że pierw mam zgrać zdjęcie z telefonu na komputer aby przesłać zdjęcie? Troche to dla mnie śmieszne...według mnie albo powinna być możliwość wstawienia zdjęcia bez ograniczeń,albo za pomocą linków a nie utrudniać.

Nie no wszedł z impetem w konkurs :bravo: :facepalm: Dla takich osobników proponuję dożywotni ban na udział w konkursie >:(
Pozdrawiam
Darek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia konkursowe - uważam, że...
« Odpowiedź #58 dnia: 09.03.2019, 17:23 »
Darku, nie ma co się denerwować :)
Już tak mamy, że z natury nie zgadzamy się z regulaminami i wieloma zasadami, które według nas są ograniczeniem.
Na szczęście Robert tutaj wszystkiego pilnuje, ogarnia i pomaga jak tylko może :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek