Autor Wątek: Kluby piłkarskie  (Przeczytany 68805 razy)

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #45 dnia: 08.08.2015, 21:17 »
Zwracasz mi uwagę na Ronaldo? Przecież wszyscy wiedzą, że to maniak, profesjonalista w każdym calu, rzemieślnik. Każdy sportowiec najwyższej klasy to dzisiaj produkt reklamowy, a Cristiano takim sportowcem jest. Czyli uważasz, że Mayweather zasłużył na 180mln, za to że wyszedł raz na ring, a piłkarz za cały ciężki sezon, za tyle meczy nie zasługuje na 10mln? Tiger Woods, Lewis Hamilton, przykładów jest masa! Wielu piłkarzy z pola paliło papierosy no i co z tego? Gatusso, Ronney, Willshere, Cole... Świetni piłkarze i jakoś nałóg im nie przeszkodził. Tylko dlatego, że nie przeczytałaś rewelacji na onecie o biegaczach itd., wierzysz w to, że tylko w piłce nożnej są takie wybryki.
Skąd wiesz jak prowadził się Tyson przed swoimi walkami mistrzowskimi? Bo widziałeś filmik na yt czy może byłeś jego trenerem? :D Ja też mogę zmontować filmik i wstawić go na yt, niestety widziałem też dużo materiałów dokumentalnych o Tysonie i o jego trybie życia, jak znikał z domu i nie stawiał się na treningi. Jak jego trener go szukał po dzielnicach....
Pozdrawiam
Masakroff

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #46 dnia: 08.08.2015, 21:21 »
A kto Wrońskiemu (z całym szacunkiem i sympatią) zabronił być piłkarzem?
Jakiś czas temu czytałem żale jakiejś paniusi, która uprawiała sumo. Płakała, że nikt jej nie chce dać kasy na treningi, wyjazdy, itp. Popłakałem się ze śmiechu. Ona twierdziła, że skoro trenuje nawet ciężej od piłkarzy, to należy jaj się kasa. Za sam fakt, że wymyśliła sobie uprawianie sportu, którego nikt nie ogląda.
Piłkę nożną ogląda się na całym świecie. Nie tylko dlatego, że piłkarze ciężko trenują, ale dlatego, że jest widowiskowa. Sam przez wiele lat grałem w Rugby. Może nie jako wielki zawodnik, ale kilka meczów w ekstralidze się udało zaliczyć. Przez całą karierę "zarobiłem" na tym chyba 100 PLN, wydałem nieporównywalnie więcej (i bardzo to miło wspominam, nie licząc dość poważnych kontuzji). Nie mam przez to najlepszego zdania o piłkarzach, ale nie zmienia to faktu, że jest to najchętniej oglądany sport w Polsce i na świecie. Rugby (w Polsce), judo, zapasy, czy mma (kretyński sport polegający na dzikim nawalaniu się do upadłego) to jest pikuś.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #47 dnia: 08.08.2015, 21:21 »
Piłka tej renomy i oglądalności nie wyrobiła sobie z roku na rok!! To efekt wieloletniej tradycji. Siatkarze? Jakiego oni treningu potrzebują? Chciałbym zobaczyć siatkarza po 90 minutach takiego biegania i walki fizycznej ;) Siatkarze rozgrywają swoje mecze dzień po dniu bo oni tam potrzebują tyle energii co wróbelek do przelecenia z gałązki na gałązkę, tyle co wyskoczy... A siatkarze to nie piją i nie palą bankowo bo na onet.pl nie widziałeś żadnego artykułu?
Afer z siatkarzami nie ma bo kogo by to interesowało? Nawet jeśli ktoś nie interesuje się piłką nożną to wie kto to Ronaldo, Messi, a Polak wie kto to Szczęsny czy Boruc, więc wiadomo, że jak napiszą taki artykuł to to się sprzeda... Ja osobiście nie potrafię wymienić ani jednego nazwiska siatkarza, a przypuszczam, że takich osób jest od groma, więc po co ich "śledzić" i pisać o nich artykuły?
Mayweather zarobił na ostatniej walce 180mln $, ale co tam, to w piłce są przecież największe pieniądze nie? :D
Zgaduje, ze wiesz kto to jest Mamed Khalidov - on mial okazje uczestniczyc w treningach siatkarzy i nawet on wymiekal i byl w szoku jak siatkarze ciezko trenuja (nie musze chyba mowic, ze trening zawodnika MMA a pilkarza to tez przepasc na korzysc MMA). Jaki masz skok dosiezny? Jak dojdziesz do 1m plus to sprobuj sobie wyskoczyc tak w ciagu powiedzmy 30min tak ze 200 razy ;) zrozumiesz o czym mowie a raczej nie zrozumiesz bo zgaduje, ze twoj dosiezny jest w granicach 40cm (srednia) i nie dasz razy podskoczyc tych 40cm nawet 50 razy. A jak nawet dasz rade to bedziesz mial takie zakwasy ze przez tydzien na tylku bys nie usiadl przed kompem zeby takie nonsensy pisac :P
Widzisz mowiac o rozpoznawalnosci pilkarzy to sie zgadza bo wynika to z machiny marketingowej , ktora idzie z futbolem (i pieniedzy w ta machine wpompowanych).
Ja dla przykladu nie znam zadnego polskiego pilkarza oprocz: Lewandowskiego(ktory jest w reklamach), Blaszczykowskiego, Milika, Fabianskiego, Boruca i Szczesnego. A ile mamy kopaczy w polskich ligach ? zgaduje, ze pare ladnych setek - poprawcie mnie bo akurat polskich lig kopaczy to juz wcale nie sledze :P


Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #48 dnia: 08.08.2015, 21:26 »
A kto Wrońskiemu (z całym szacunkiem i sympatią) zabronił być piłkarzem?
Jakiś czas temu czytałem żale jakiejś paniusi, która uprawiała sumo. Płakała, że nikt jej nie chce dać kasy na treningi, wyjazdy, itp. Popłakałem się ze śmiechu. Ona twierdziła, że skoro trenuje nawet ciężej od piłkarzy, to należy jaj się kasa. Za sam fakt, że wymyśliła sobie uprawianie sportu, którego nikt nie ogląda.
Piłkę nożną ogląda się na całym świecie. Nie tylko dlatego, że piłkarze ciężko trenują, ale dlatego, że jest widowiskowa. Sam przez wiele lat grałem w Rugby. Może nie jako wielki zawodnik, ale kilka meczów w ekstralidze się udało zaliczyć. Przez całą karierę "zarobiłem" na tym chyba 100 PLN, wydałem nieporównywalnie więcej (i bardzo to miło wspominam, nie licząc dość poważnych kontuzji). Nie mam przez to najlepszego zdania o piłkarzach, ale nie zmienia to faktu, że jest to najchętniej oglądany sport w Polsce i na świecie. Rugby (w Polsce), judo, zapasy, czy mma (kretyński sport polegający na dzikim nawalaniu się do upadłego) to jest pikuś.
W Stanach pilka nozna do ufc to pikus tak dla sprostowania. A zobacz gdzie na listach sa amerykanscy pilkarze a gdzie nasi przereklamowani polscy kopacze :P
jak czasami wlacze przez przypadek mecz polskiej ligi to po ok 10-20sekundach mam dosc tej zenady, ktora ty nazywasz ''widowiskowy''. Amerykanie tez maja problemy ze zrozumieniem fenomenu pilki noznej - 90minut lataja po boisku i czesto nawet gola nie ma :)

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #49 dnia: 08.08.2015, 21:34 »
Bokser za jedną walkę może dostać 180 mln Euro, ale piłkarz za dziesiątki meczy nie może dostać 10 mln Euro. No i na co mi przykłady treningów siatkarzy? Założę się że piłkarz w niektórych elementach treningu będzie gorszy od siatkarza i na odwrót. Czy to jest wina piłkarzy, że tyle zarabiają? Patrząc na inne dyscypliny sportowe, wcale nie zarabiają kosmicznej kasy. W golfie, który jest raczej spokojnym sportem idzie taka kasa, że w głowie się nie mieści. Najlepszy kierowca F1, też za sezon zarobi więcej niż najlepszy piłkarz (mówię o dochodach tylko ze sportu, a nie z kontraktów reklamowych).
Pozdrawiam
Masakroff

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #50 dnia: 08.08.2015, 21:36 »
UFC w USA ogląda około 800 tys widzów w TV (gala raz, na kilka miesięcy). Samą ekstraklasę ogląda około 200 tys co tydzień. Jeden mecz przekroczył oglądalność 400 tys. W stanach oglądalność podobna. Jeśli policzysz sumę kibiców, to UFC, to jest pikuś. Sorry :) Gdyby UFC było co tydzień, to szybciutko by się przejadło.
Oglądalności Mistrzostw Świata, czy Euro nie będę podawał, bo i po co? :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #51 dnia: 08.08.2015, 21:39 »
http://www.sport.pl/siatkowka/10,106368,16628078,MS_siatkarzy__Papieros_tuz_przed_meczem__Czemu_nie_.html

Tak na szybkiego znalezione w Google, ale nie było tego na onecie to pewnie nie wiedziałeś o tym :)
Pozdrawiam
Masakroff

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #52 dnia: 08.08.2015, 21:42 »
http://www.sport.pl/siatkowka/10,106368,16628078,MS_siatkarzy__Papieros_tuz_przed_meczem__Czemu_nie_.html

Tak na szybkiego znalezione w Google, ale nie było tego na onecie to pewnie nie wiedziałeś o tym :)

Swego czasu Kadziewicza można było na starówce w Olsztynie widzieć niemalże codziennie. Z fajkiem i browarem (co sam potwierdza w wywiadach). Chwilę później był v-ce mistrzem świata.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #53 dnia: 08.08.2015, 21:58 »
Bufon - pali papierosy a wygrał mistrzostwo świata
Gatusso - podobnie jak wyżej, z tym że on miał szansę udowodnić będąc zawodnikiem z pola, że ma żelazne płuca mimo palenia papierosów
Kimi Raikkonen - lubi popić i się pobawić - wygrał mistrzostwa świata w F1 (tak na marginesie, myślę, że każdy siatkarz wysiadłby na treningu kierowcy F1)
Mika Hakinnen - podobnie jak wyżej, z tym że był dwukrotnie mistrzem świata w F1
Proponuje obejrzeć film "Rush", który jest filmem opartym na faktach autentycznych. Pokazuje on rywalizację Jamesa Hunta z Niki Lauda. Zwróć uwagę na to, jaki styl życia prowadził Hunt, nie przeszkodziło mu to być świetnym kierowcą wyścigowym i zdobyć mistrzostwo świata.
Pozdrawiam
Masakroff

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #54 dnia: 08.08.2015, 22:29 »
Moja "merytoryka" wynika z innych źródeł, które mówią co innego. 400tys dotyczyło akurat piłki w Polsce. OK zakładam, że Ty masz rację. 2,5 mln ludzi ogląda kretyńskie mordobicie troglodytów. Każdy robi to, co lubi.

Co do sensu rozmowy, to masz świetne podejście. Idąc tym tropem, to 3/4 użytkowników forum nie może się tu wypowiadać. Ze mną na czele :)

To, czy dziś jest gala UFC mam w nosie, jak i 99,9% ludzi w tym kraju.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #55 dnia: 08.08.2015, 23:05 »
http://www.sport.pl/siatkowka/10,106368,16628078,MS_siatkarzy__Papieros_tuz_przed_meczem__Czemu_nie_.html

Tak na szybkiego znalezione w Google, ale nie było tego na onecie to pewnie nie wiedziałeś o tym :)
No dobra podalem przyklad siatkarzy, jako gry zespolowej, ktorej trening jest ciezszy i bardziej wymagajacy niz pilkarzy/kopaczy (mam nadzieje, ze wszyscy juz sie zgadzaja z ta teza)
musze sie odniesc do powyzszego linku i wejde troche glebiej w temat bo koledzy bez wiedzy fizjologii treningu chca mnie tutaj ''zlapac''. 
Ale jak ktos powiedzial wiedzy nigdy za wiele - wiec prosze bardzo dla laikow/fanatykow kopaczy:
Podaliscie dwa przyklady : bramkarza borucia i jakis tam siatkarzy, ktorzy sobie popalaja. Super. A wiecie dlaczego moga sobie popalac? Odpowiedz jest prosta bo zarowno bramkarz jak i siatkarze uzywaja miesni w inny sposob niz kopacze z pola.
Podczas szybkiej reakcji bramkarskiej (parada bramkarska trwa sekunde tudziez pare) tak samo u siatkarza - wyskok i atak lub blok to cos kolo sekundy. Przy takiej akcji miesnie dzialaja BEZTLENOWO!!! (wiem dla niektorych to bedzie szok )  i uzywaja do tak eksplozywnego dzialania jako zrodla energii to wytworzenia czastki ATP (nie wiem czy czastka ATP po polsku jest tak samo ale po ang jest to ATP) kreatyny. Wiec palenie jest (oczywiscie w sensownym wymiarze) nie tak istotne. Natomiast pilkarz z pola dziala w wiekszosci na tlenowym wysilku a tylko krotkie sprinty sa beztlenowe (i pozniej po takim sprincie taki van basten czlapie dobre minute albo lepiej zeby zregenerowac ATP w miesniach i pozbyc sie nadmiaru kwasu mlekowego nagromadzonego w miesniach) - stad pilkarze, ktorzy zdecydowali sie tak robic skonczyli jak skonczyli - jak chociazby nasz poczciwy Kowalczyk (czy Kowalski?) ze starej Legii (a taki podobno zdolny byl ) . Wyjasnilo sie troche czy mam wejsc jeszcze glebiej w temat fizjologii miesnia. Bo jak trzeba mozemy wejsc glebiej wlacznie z hormonalnymi zmianami w czasie dlugotrwalego wysilku tlenowego i krotkotrwalego treningu interwalowego i jego wplyw na wydzielanie kortyzolu i przemian katabolicznych w miesniach. Co ma zwiazek z budowa ciala u maratonczykow tudziez sprinterow (dlaczego maratonczycy sa tacy wysuszeni a ci na 100m takie ladne miesnie maja ??? Oto jest pytanie). 

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #56 dnia: 08.08.2015, 23:12 »
Miałem kolegę siatkarza - trening miał dużo cięższy niż ja jako piłkarz junior (może moi trenerzy nie byli najlepsi).
Czasem trenowałem indywidualnie na siłowni lub biegałem (rekreacyjnie 5-10 km) i wtedy równolegle mieli trening lekkoatleci (biegacze: biegi krótkie i średniodystansowe i miotacze) - powiem szczerze nie przeszedł bym takiego treningu. ;)

To wlasnie staram sie wytlumaczyc wszystkim tutaj zgromadzonym fanatykom kopaczy ale jakos tego nie chca zrozumiec :D
Odnosnie biegow to dwa dystanse sa najtrudniejsze - 400m (chlopaki daja ten dystans niemalze na pelnym beztlenie) i 800m tez jest rzeznia.


Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #57 dnia: 09.08.2015, 00:20 »
Moim pierwszym watkiem w tym temacie bylo to, ze sportowcy sportow indiwidualnych nie moga sobie pozwolic na taki prowadzenie jak sportowcy w sportach druzynowych. Bo by nie mieli wynikow. A w druzynie zawsze da sie to jakos ukryc.
I prosze nie podawaj jako przykladu sportow motorowych tudziez jazdy konnej bo tam ma wielkie znaczenie inny czynnik niz ludzki (ciekawe czy ten Hunt objechalby niki laude maluchem nawet bez kaca - powiedz mi bo niby taki super kierowca z niesamowitym refleksem i talentem byl to jaka roznica czym on by tam jechal :D ) Nawet sam Kubica w jednym ze swoich wywiadow przed plebiscytem na sportowca roku w kraju powiedzial, ze sportow motorowych nie mozna porownywac do innych dyscyplin ze wzgledu wlasnie na czynnik zewnetrzny jakim jest dobry samochod bez ktorego nawet najlepszy kierowca  bedzie dupa.

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #58 dnia: 09.08.2015, 01:03 »
Podważę kilka Twoich argumentów:
1. Sporty indywidualne
Mówisz, że w sporcie indywidualnym nie zajdziesz daleko jeśli nie trzymasz dyscypliny. Przykład Mike Tyson... Ty obejrzałeś film z jego treningów, ja natomiast sporo czytałem i widziałem w przeszłości kilka filmów biograficznych o nim. Ludzie, z jego otoczenia mówili, że nikt nie był wstanie nad nim zapanować. Znikał na kilka dni, szukali go na Brooklynie itd. Nie trzymał dyscypliny a mimo to zdobył mistrzostwo świata.
2. Kasa
Jeżeli siatkówka stanie się tak popularna jak piłka nożna to też będzie tam taki hajs i będziesz mógł czytać na onecie artykuły, jak siatkarze się bawią po meczach. To kibice decydują o popularności sportu, a nie Ty...
Boli Cię, że piłkarz zarobi 10mln za cały ciężki sezon (i to nie byle jaki piłkarz), a jeśli bokser zarabia krocie to jest ok?
Bo jeśli chodzi, o tych polskich patałachów to akurat się zgodzę, oni to powinni jeszcze dopłacać. Ale jeśli wg Ciebie profesjonalny piłkarz zarabia za dużo to nie kumam. Jasne są to spore pieniądze ale w innych sportach są dużo większe i jakoś tylko do piłkarzy masz obiekcje? Siatkarze oczywiście biedują i stoją pod żabką :P
3. Trening
Nie interesuje mnie jakie sportowcy mają treningi. Na pewno są jakieś uwarunkowania, ćwiczą to czy tamto bo jest im to potrzebne. Przyjmijmy, że najlepszym piłkarzem jest Ronaldo (wiem, dla niektórych Messi, zdania są podzielone nie ważne jest to teraz). Niech najlepszy siatkarz wystartuje z nim do sprintu albo slalomu. Dam sobie rękę uciąć, że wygra ten pierwszy. Kierowca F1 wyskoczy 50 razy, a czy siatkarz przejedzie choćby 10 okrążeń z przeciążeniami 5G? Trenują to co jest im potrzebne, więc nie kumam dlaczego wyskakujesz z treningiem? Wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy i wiesz lepiej niż trenerzy najlepszych piłkarskich klubów na świecie jakiego treningu potrzebują piłkarze. Co jest bardziej wykańczające dla organizmu: 90 minut na boisku piłkarskim czy 5 setów w siatkę? Siatkarze grają dzień po dniu, piłkarze mają 3 dni przerwy, ale to pewnie przypadek, bo gdyby trenowali tak jak siatkarze to mogliby grać dzień po dniu prawda?

W czasach kiedy Hunt i Lauda się ścigali formuła znacznie różniła się od tej dzisiejszej. Wtedy więcej zależało od kierowcy. Obaj byli świetnymi kierowcami i każdy kto choć trochę się interesuje F1 wie o tym. Hunt to taki Tyson, też dyscypliny nie trzymał, a był świetnym sportowcem.


Pozdrawiam
Masakroff

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #59 dnia: 09.08.2015, 01:11 »
Z każdą wypowiedzą co raz bardziej się pogrążasz :D
Studia? Dajmy temu spokój, mam sporo znajomych którzy zrobili studia w kraju, nie mogli sobie tutaj dać rady to wyjechali do UK do pracy i zrobili przy okazji kilka papierków. Zrobiłeś? Gratuluje, mimo, że nauka w UK nie robi na mnie najmniejszego wrażenia i żałosne jest te Twoje pisanie o swoich studiach. Nie będę się zniżał do tego poziomu i pisał o swoich osiągnięciach :)

Podważę kilka Twoich argumentów:
1. Sporty indywidualne
Mówisz, że w sporcie indywidualnym nie zajdziesz daleko jeśli nie trzymasz dyscypliny. Przykład Mike Tyson... Ty obejrzałeś film z jego treningów, ja natomiast sporo czytałem i widziałem w przeszłości kilka filmów biograficznych o nim. Ludzie, z jego otoczenia mówili, że nikt nie był wstanie nad nim zapanować. Znikał na kilka dni, szukali go na Brooklynie itd. Nie trzymał dyscypliny a mimo to zdobył mistrzostwo świata. Kolejny przykład: Matti Nykanen uznawany za najlepszego skoczka wszechczasów, mimo wielkich problemów alkoholowych.
2. Kasa
Jeżeli siatkówka stanie się tak popularna jak piłka nożna to też będzie tam taki hajs i będziesz mógł czytać na onecie artykuły, jak siatkarze się bawią po meczach. To kibice decydują o popularności sportu, a nie Ty...
Boli Cię, że piłkarz zarobi 10mln za cały ciężki sezon (i to nie byle jaki piłkarz), a jeśli bokser zarabia krocie to jest ok?
Bo jeśli chodzi, o tych polskich patałachów to akurat się zgodzę, oni to powinni jeszcze dopłacać. Ale jeśli wg Ciebie profesjonalny piłkarz zarabia za dużo to nie kumam. Jasne są to spore pieniądze ale w innych sportach są dużo większe i jakoś tylko do piłkarzy masz obiekcje? Siatkarze oczywiście biedują i stoją pod żabką :P
3. Trening
Nie interesuje mnie jakie sportowcy mają treningi. Na pewno są jakieś uwarunkowania, ćwiczą to czy tamto bo jest im to potrzebne. Przyjmijmy, że najlepszym piłkarzem jest Ronaldo (wiem, dla niektórych Messi, zdania są podzielone nie ważne jest to teraz). Niech najlepszy siatkarz wystartuje z nim do sprintu albo slalomu. Dam sobie rękę uciąć, że wygra ten pierwszy. Kierowca F1 wyskoczy 50 razy, a czy siatkarz przejedzie choćby 10 okrążeń z przeciążeniami 5G? Trenują to co jest im potrzebne, więc nie kumam dlaczego wyskakujesz z treningiem? Wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy i wiesz lepiej niż trenerzy najlepszych piłkarskich klubów na świecie jakiego treningu potrzebują piłkarze. Co jest bardziej wykańczające dla organizmu: 90 minut na boisku piłkarskim czy 5 setów w siatkę? Siatkarze grają dzień po dniu, piłkarze mają 3 dni przerwy, ale to pewnie przypadek, bo gdyby trenowali tak jak siatkarze to mogliby grać dzień po dniu prawda?

I jedna uwaga!
Na  temat F1 to w ogóle się nie wypowiadaj bo nie masz bladego pojęcia o czym mówisz. W czasach kiedy Hunt i Lauda się ścigali formuła znacznie różniła się od tej dzisiejszej. Wtedy więcej zależało od kierowcy. Obaj byli świetnymi kierowcami i każdy kto choć trochę się interesuje F1 wie o tym. Hunt to taki Tyson, też dyscypliny nie trzymał, a był świetnym sportowcem.

Oj przepraszam, chciałem edytować a wcisnąłem cytuj, nie zauważyłem dopisałem coś i wysłałem...
Pozdrawiam
Masakroff