Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 279715 razy)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1560 dnia: 21.05.2019, 22:47 »
Bartek jak zwykle klasa :bravo: Zbyszku życzymy Ci rekordowej łopaty bo sami chcemy ją tu ujrzeć :thumbup: :) Za ten cały pellet wagller ( jest mi obcy) też należą się gratulację , skuteczność niesamowita  :bravo:
Paweł

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1561 dnia: 22.05.2019, 07:08 »
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 924
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1562 dnia: 22.05.2019, 08:30 »
:bravo: Panowie, piękne karpie, leszcze, klenie itp :)
;)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1563 dnia: 22.05.2019, 09:25 »
Piękne okazy. :bravo: :bravo: :bravo:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1564 dnia: 22.05.2019, 13:41 »
Czapki z głów przed każdym z was :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1565 dnia: 22.05.2019, 18:17 »
Zbyszku wielkie dzięki za odp. na moje pytanie :beer:

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1566 dnia: 22.05.2019, 19:15 »
Bartek, Zbyszek, jesteście profesorami w swoich specjalizacjach :thumbup: W związku z tym ja też mam kilka pytań do Was ;)

Bartek.B, o ile cieńszą żyłką mocujesz ciężarek? W weekend planuję poszukać ryb z rosówką na feederze na cofce z Wisły do małej rzeczki, może na rozlanych łąkach, zależy jak mocno popada. Straty w zestawach pewne, kombinuję, jak je ograniczyć. W takich sytuacjach zwykle klinuje się ciężarek i w układzie przelotowym tracę cały zestaw.

Zbigniew Studnik, to i ja mam pytanie techniczne do Ciebie. Ostatnio na dołku pożwirowym ćwiczyłem precyzyjne łowienie na dystansach ok. 15m i ok. 45-50. Brania były właściwie tylko na większej odległości. O takich łopatach jak Twoje, łowionych regularnie mogę pomarzyć, może kilka się trafi w sezonie. Ale mam zamiar pobawić się klasycznym feederem na większych odległościach i poproszę o podpowiedź, jak masz skonstruowany zestaw? Używasz koszyków bullet/cage? Przypon 0,12 czy grubiej? No i co to za kije Flagmana, co to widziałem na zdjęciach z poprzedniej zasiadki? 8) Na jaki dystans nimi ciśniesz i jaką gramaturą? Chętnie bym kupił jakiś zgrabny feeder na duże odległości i szukam pomysłu.
Artur

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1567 dnia: 22.05.2019, 19:59 »
Bartek, Zbyszek, jesteście profesorami w swoich specjalizacjach :thumbup: W związku z tym ja też mam kilka pytań do Was ;)

Bartek.B, o ile cieńszą żyłką mocujesz ciężarek? W weekend planuję poszukać ryb z rosówką na feederze na cofce z Wisły do małej rzeczki, może na rozlanych łąkach, zależy jak mocno popada. Straty w zestawach pewne, kombinuję, jak je ograniczyć. W takich sytuacjach zwykle klinuje się ciężarek i w układzie przelotowym tracę cały zestaw.


Łowiąc na ciężarek stosuję paternoster. Żyłka jaką stosuję to Daiwa Tournament ST 6LB. Nie dowiązuję cieńszej żyłki do ciężarka. System wygląda tak, że robię skrętkę na końcu której jest agrafka do zamocowania ciężarka. Zostawiam dłuższego wąsa i do niego dowiązuję szybkozłączkę swivels. Dobrze jest skrętkę zawiązać na dwa węzły. Jeden koło drugiego. Pod wpływem ciężarka jeden węzeł zazwyczaj zjeżdża niszcząc skrętkę.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1568 dnia: 22.05.2019, 22:06 »
Gratuluję Zbyszkowi łopat i Bartkowi kleniobrania! :-)

Ja ostatnio postanowiłem odwiedzić bardzo przeze mnie lubiane, schowane w lesie jezioro PZW, na którym kiedyś poławiałem liny. Przez ostatnie dwa lata nie miałem tam jednak dobrych efektów. PZW już dawno zapomniało o tym zbiorniku i zarybienia ponoć idą głównie na inny zbiornik w obwodzie. Dwa lata bez konkretnych efektów trochę mnie zniechęciły. Jednak urok tej wody sprawia, że zawsze mnie nad nią ciągnie. Wielkim plusem jest fakt, że woda jest na terenach leśnych i nie ma do niej dojazdu. Tak więc dla wielu wędkarzy jest to utrudnienie. Nie każdemu uśmiecha się 700-metrowy spacer lasem na stanowisko. Dla mnie zaś wyprawa z całym ekwipunkiem stanowi fajną ścieżkę zdrowia po pracy, w której na nadmiar aktywności raczej nie narzekam.
Silny południowy wiatr sprawił, że postanowiłem zasadzić się w miejscu na północnej stronie, w którym jeszcze nigdy nie łowiłem. Jakoś nie miałem nadziei na efekty na tym stanowisku. Z natury bliżej mi jednak do pesymisty, więc staram się brać na to poprawkę ;-) Miejsce płytkie, zarośnięte, wśród szerokiego pasa trzcin. Początkowo łowienie nie było zbyt komfortowe. Znaczna płycizna, konieczność dalekich rzutów i spora fala na tak płytkiej wodzie sprawiały, że operowanie feederem i rejestracja brań były dość utrudnione. W dodatku stanowisko nieczęsto odwiedzane, zarośnięte przy brzegu. Fala uniemożliwiała mi też dostrzeżenie kęp zielska wystających z wody. Musiałem więc poświęcić trochę czasu na zbadanie miejscówki. Łowiłem dwoma kijami 3,6 m. Oba uzbrojone w zestawy do metody, które podawałem na 50 m. Bez dodatkowego nęcenia. Pierwszy linek 32 cm sprawił, że poczułem nadzieję :-) Kolejne dwa spięte sprawiły, że postanowiłem ściągnąć gacie, wejść do wody i przygotować sobie tę miejscówkę, oczyszczając ją z roślin, na których leżała żyłka. Potem były kolejne liny, w tym 41 oraz 46 cm. Łącznie padło 5 sztuk. 3 spięte.
















W całym tym udanym wędkowaniu jedno spięcie było nader bolesne. Na haku miałem bowiem naprawdę dużego lina! Mimo bardzo siłowego holu nie byłem w stanie go powstrzymać i dwukrotnie zaparkował mi w trzcinach. Ucieszyłem się, bo zarówno za pierwszym jaki za drugim razem udało mi się go z tych trzcin wyciągnąć. Pokazał się już dwukrotnie pod powierzchnią. Na końcu zestaw zaczepił się za pojedynczą cienką trzcinkę, której nie wyrwałem, czyszcząc stanowisko. Rozebrałem się, wszedłem po niego, ale niestety - już go nie było :-( No cóż, bezzadziorowy haczyk, siłowy hol i wcześniejsze przeciągania przez trzciny sprawiły, że zapewne był już słabo zapięty. Wiem jednak, że on tam pływa i mam zamiar jeszcze na niego zapolować. To właśnie ta nadzieja sprawia, że chce nam się planować kolejne wyprawy :-) :fishonhook:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1569 dnia: 22.05.2019, 22:12 »
Mateusz piękne liny :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1570 dnia: 22.05.2019, 22:15 »
Piękny połów, pozazdrościć. Liny zawsze robią na mnie wrażenie.
Jacek

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1571 dnia: 22.05.2019, 22:21 »
Ale petarda !!!!! łowisko. Gratulacje :bravo: :thumbup: :beer:

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 030
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1572 dnia: 22.05.2019, 22:47 »
Mateusz piękne liny i super wyprawa. To drugi biegun wędkarstwa niż ja . Polowanie na liny w zarośniętych jeziorkach musi mieć swój urok.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 406
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1573 dnia: 22.05.2019, 22:52 »
Naprawdę pięknie, Mateuszu :bravo:

Ale jak to? Takie dzikie liny na jakieś wynalazki wzięły? Metody, pellety, mączki? Niemożliwe ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1574 dnia: 22.05.2019, 23:08 »
Wypad nad zalew PZW. Miejscówka nęcona wczoraj kukurydzą. Dzisiaj kilka spombów peletu+kuku. Wpadł karp - 87cm, 3 leszcze i jaź.