Autor Wątek: Białe robaki - gdzie kupić?  (Przeczytany 3220 razy)

Offline JaśŁowcaKotów

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Białe robaki - gdzie kupić?
« dnia: 13.03.2018, 21:24 »
Witam.
Zbliża się sezon wędkarski dużymi krokami, dla nie których już się nawet zaczął :). Na wiosnę postanowiłem spróbować łowienia z koszykiem do białych robaków, do którego jak wiadomo jest potrzebna dosyć spora ilość robaczków. Zatem moje pytanie brzmi: gdzie kupić białe robaki dobrej jakości i w dobrej cenie? Czy 10 zł za 250 ml to standardowa cena?
PS: Ile mniej więcej potrzeba objętościowo "białych" na całodzienną, wiosenną sesję z koszykiem do nich przeznaczonym.
Wiem, że były już zakładane wątki na ten temat, jednak cały czas budzą się we mnie wątpliwości :-[. Pozdrawiam

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 13.03.2018, 22:22 »
Prosimy o precyzyjniejsze skrojenie tytułu wątku - zgodnie z regulaminem forum. Tytuły, takie jak: "Kołowrotek", "Żyłka" czy "Białe robaki" są zbyt ogólne.
Jacek

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2018, 07:40 »
@JaśŁowcaKotów - kolejny raz zadajesz pytanie na temat, na który jest już sporo napisane na forum.
Wynika z tego, że nie czytasz forum. Wpadasz z pytaniem i czekasz na gotowe.

Zadałem sobie trud użycia wyszukiwarki (białe robaki) na forum i znalazłem odpowiedź dla Ciebie. Zajęło mi to mniej niż 1 minutę.

Przeczytaj wpis Luka (#21) w tym wątku. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=11071.msg327628#msg327628

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 22.06.2019, 15:33 »
Podepnę się pod wątek. W jaki sposób najlepiej przechowywać białe czy czerwone robaki w lodówce, aby nie wzbudzało to protestu współdomowników? ;) Stosujecie jakieś dodatkowe pudełka, w których trzymacie pudełka z robakami?
Marcin

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 22.06.2019, 16:49 »
Gdzie kupić? Ja korzystam ze sklepu Jokers24.pl

Czy są dobrej jakości? Nie wiem, nie znam się :D Dla mnie robak to robak i już. Ostatnio nawet ich nie myłem ani nic, pobierałem z paczki, resztę po powrocie do domu wkładałem do zamrażalki i już. Nie polecam tego chyba, bo za którymś razem już mocno takie robaki śmierdziały...ale.....ALE - rybom to nie przeszkadzało, brały i skubały nawet takie śmierdzące.

Zgodnie ze sztuką powinno się je umyć wodą z płynem do naczyń, osuszyć i dopiero potem zapakować i trzymać w lodówce. Taki mam zamiar następnym razem. Po myciu i osuszeniu chcę je sobie popakować w worki strunowe i to w sposób odmierzony - pakiety po 125ml (wykorzystam do tego matrioszkę jaxona, jest taki zestaw matrioszek niebieskich od 125ml do 1l - polecam).

A co do domowników... robaki są martwe, na pewno nie wyjdą, chyba wystarczy wsadzić je w coś nieprzeźroczystego, żeby nie bolały kogoś oczy kto się brzydzi/boi i tyle (?).

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 22.06.2019, 17:47 »
Podepnę się pod wątek. W jaki sposób najlepiej przechowywać białe czy czerwone robaki w lodówce, aby nie wzbudzało to protestu współdomowników? ;) Stosujecie jakieś dodatkowe pudełka, w których trzymacie pudełka z robakami?

Na to nikt nie ma wpływu :)
Najlepiej zaanektować dolną szufladę, tę na warzywa, i nikogo do niej nie dopuszczać. Dopóki nic z niej nie wypełznie, to pretensji nie będzie ;)
Kuba

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 22.06.2019, 22:11 »
Kilkakrotnie kupowałem robaki w Jokers24.pl.  Za każdym razem przesyłką kurierska przyjeżdząły robaczki świeże (poznaje się to po ciemnej plamce pod skórą), zabezpieczone przed upałem  i doskonale zapakowane.  Można je było dosyć długo przechowywać żywe w lodówce=nawet ok 3-4  tygodnie. . Obecnie kiedy kupuję większą ilość robaków zamawiam je tylko tam.
Co do mrożonych robaków to często je używam i zwykle większość zakupionej partii pakuję w woreczku strunowe i zamrażam. Po rozmrożeniu są jędrne i skuteczne.  Ponowne zamrożenie bardzo psuje ich jakość. 
Wiesiek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Białe robaki - gdzie kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 22.06.2019, 23:13 »
Podepnę się pod wątek. W jaki sposób najlepiej przechowywać białe czy czerwone robaki w lodówce, aby nie wzbudzało to protestu współdomowników? ;) Stosujecie jakieś dodatkowe pudełka, w których trzymacie pudełka z robakami?
Białe najlepiej w mięsie. Wyglądają tam całkiem naturalnie. :P
Pozdrawiam,
Tomek