Autor Wątek: Wybierz swoją firmę  (Przeczytany 2354 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Wybierz swoją firmę
« dnia: 24.09.2016, 21:42 »
Wpadł mi do głowy pomysł na ciekawą, tak myślę, dyskusję.

Chciałbym zaproponować zabawę w hipotetyczny, subiektywny wybór konkretnej firmy, której zaufalibyśmy, kupując tylko jej wyroby. Oczywiście w wielu przypadkach nie da się tak zrobić, bo nie każdy producent oferuje asortyment pokrywający w stu procentach nasze potrzeby, oczekiwania. Jednak bywa tak, że staramy się mieć wiele sprzęty, który oferuje dana firma.

Byłoby dobrze, gdybyśmy pisali coś w tym stylu: Uwielbiam łowić duże karpie. Kocham kołowrotki firmy X. Tak się składa, że ten producent wytwarza świetne kije. Mało tego, mają bardzo wygodne siedziska, o drobnych akcesoriach nie wspomnę.

Można też zaznaczyć swoje preferencje, czyli to, czy jesteśmy spławikowcami, gruntowcami, spinningistami itp. Bierzmy pod uwagę wszystko, czego potrzebuje nowoczesny wędkarz, czyli kije, kołowrotki, ubrania, akcesoria, siedziska, no wszystko :)

Co Wy na to? :)

 
Jacek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybierz swoją firmę
« Odpowiedź #1 dnia: 24.09.2016, 23:26 »
Gdy wchodzę do wędkarskiego to sprzedawca wita mnie 'Hoi Preston-man' bo niemal całkowicie zaufałem tej firmie.  Jeszcze rok temu, gdy zacząłem przygodę z feederem łapałem na Dragon-a, Jaxon-a, Barckley-a, jakieś stare, używane Shimano i nie to że byłem niezadowolony ale jako gadżeciaż nie mogłem patrzeć na te nadlewki lakieru itp. Chciałem zakupić kija Drennan-a ale w Holandii nie ma łatwego dostępu do tego asortymentu. Po wielokrotnym macaniu wybór padł więc na wędkę Preston-a mini plus Carp Feeder 10'' choć planowałem kupić 8,6'' ale akurat poszła i musiał bym czekać tydzień. Wcześniej z Preston-a znałem raczej małe gadżety do Method-y, które to też były dla mnie topowe. Gdy po raz pierwszy miałem na tej wędce rybę byłem trochę przestraszony czy aby to nie pęknie przy rękojeści, nie pękła, a ja zacząłem rzadziej gubić ryby. I tak moja miłość do tej marki rosła. Obecnie niemal wszystko u mnie jest ze stajni Preston-a, co jest też wygodą ze względu na świetny serwis jaki mają w Holandii. Dziś odwiedziłem sklep z dwoma reklamacjami kosz do podbieraka i krzywa dolna rurka od brolly - sprzedawca zapytał 'Krys kiedy idziesz na ryby?'-' może jutro' i kosz dostałem nowy od ręki a po rurkę muszę wrócić w środę  :)
Nie ma chyba rzeczy z której bym był nie zadowolony od kijów po podnóżek do Monster-a ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wybierz swoją firmę
« Odpowiedź #2 dnia: 24.09.2016, 23:35 »
No, Krystianie, o takie coś mi chodziło :thumbup:

Trochę tego wszystkiego zgromadziłeś ;)
Jacek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybierz swoją firmę
« Odpowiedź #3 dnia: 24.09.2016, 23:43 »
Mam zbyt duży i dobry sklep pod nosem. Co sprzyja zakupoholictwu ;)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

MrProper

  • Gość
Odp: Wybierz swoją firmę
« Odpowiedź #4 dnia: 25.09.2016, 16:39 »
Nie wszystko złoto co się świeci





Dla tego Ja nie wierzę ślepo jednej firmie- Różne Firmy produkują różne sprzęty z klasą jak i buble.

Co do kołowrotków- od dłuższego czasu zaufałem Shimano.
Przeszedłem od DAMów, Zebko (nie pamietam dokładnie nazwy), Okumy i inne non name,- nie wspomnę o Dragonie- którego nikomu bym nie polecił (ale to Lata 90) uraz pozostał i zdania nie potrafię zmienić.

Kupuję sprzęt raczej polecany przez użytkowników. Nie kupuję sprzętu bo firma i kupuję wszystko od niej. mimo serwisów i innych bajerów. Kupuję tak aby nie latać z reklamacjami bo szkoda mi na to czasu ( choć takowe i w shimano się zdarzają )
Po za tym- dużą wagę przywiązuje do wyglądu.
Np Ostatnio zakupiłem pudełko na przypony od GURU



Biorąc je do ręki już poczułem że to klasa nad klasą. Jakość materiału czuć w palcach do wykonania też nie ma gdzie się doczepić. Po zakupie tego pudełka, zakupiłem  podajniki Hybryd i dwa piórniki




Kolejne miłe zaskoczenie - nic do zarzucenia.
Kolejnym moim zakupem na pewno będzie, będą podpórki pod wędki również od Guru





Mam zamiar jeszcze coś od nich kupić np. Buty
Ale czy zakupił bym wędki od nich - nawet jak by je produkowali?? nie wiem, nie mam pojęcia, ale napewno nie kupił bym w ciemno ponieważ to Guru
Mam sprzęt Preston, Drenan, Okuma, Shimano, Korum Dam itp.

Póki co to jestem najbardziej nie zadowolony z Firm

1 Preston
a) Słabe przypony- naciągają się kręcą i zrywają czasem pod, prawie zerowym obciążeniem
b) czytaj zdjęcia
c) Fajki -  mają luzy, co pogarsza stabilność.
d) piórniki na przypony.  Nie określę tego >:O za te pieniądze powinny same przypony wiązać
e) opaski na wędki grube, sztywne :facepalm: ale za to chyba 4 w komplecie- o ile mnie pamięć nie myli
f) pudełka na zanęty przynęty- zgrabne, ale za to nie szczelne wieczka :(
Podajniki od Prestona mogę uznać na plus :thumbup:
Więcej sprzętu prestona nie mam - ups Proca do białych ale to też na plus.
Gdybym miał Pewnie by się i znalazło więcej za i przeciw tej marki. A czego więcej tego nie wiem.

2 Drennan
a) słabej jakości materiały użyte do produkcji odzieży ( dres, czapka ) Po jednym praniu zmieniły lekko kolor, wyblakły, i jak by materiał stracił na jakości.
b) okulary polaryzujące - jak by na odpuście kupione. Z kosza z zabawkami wyciągnięte Za 25 jurków mam dużo dużo lepsze na pierwszy rzut oka

Na plus z całą moją świadomością i przekonaniem to wędki- e tam plus na zajebi.... PLUS
Pudełka na zanęty i przynęty :thumbup:
Krętliki i inna biżuteria OK

Korum - :thumbup: :thumbup: Biżuteria, Fajki, Pudełeczka i różne drobiazgi.

Shimano - Kołowrotki tu bez zmiany :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Wędki Posiadam spinning Który mi kolega doradził ;) :thumbup: :thumbup:

Było by wymieniać a wymieniać
Ale to tylko moje subiektywne odczucie, i upodobania- każdy ma inne

np.Pojęcie - piękne jest względne. Jednemu podobają się brunetki, a drugiemu blondynki

edit: Zapomniałem Podbieraki (kosze) posiadam Drennana



Preston



Przeglądałem oferty obu producentów i z tego co widzę, to Drennan też robi podbierak o tak drobnych i gumowanych oczkach- chyba :D
Ale zastosowanie odlewanego aluminium przez Drennana. Kładzie na łopatki nitowane podbieraki Prestona. Które są mało wytrzymałe w porównaniu z "mamutami" od Drennana.