Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548632 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #405 dnia: 01.05.2017, 11:09 »
I teraz wszystko jest jasne.
Jak "elyta " rządząca PZW się wyruszy to trzeba stworzyć prawdziwą z Łukiem na czele
Lub kimś z jego poglądami, charyzmą  i wiedzą.

Bez Luka na czele jakby co ;)

Wystarczy aby elita zaczęła działać w interesie wędkarzy. Ja uważam, że jedną z dróg jest stworzenie takiego nacisku, że obecni baronowie zaczną robić dobre rzeczy. Aby na przykład lobbować w sprawie zmian prawnych, potrzebujemy odpowiednich badań, które należy zlecić naukowcom. Aby brać kasę z UE, trzeba mieć cele prowędkarskie, a nie jakieś budowanie cholera wie czego. Na przykład zrobienie ośrodka który by rozmnażał i hodował karasia pospolitego i lina, możnaby zrobić za kasę unijną po części, z jednoczesną kampanią o ochronie obydwu gatunków.

Wiele rzeczy można zacząć robić już teraz. To jest jakby zmieniać kurs wielkiego statku, trudno zrobić to natychmiast, to trwa długo. Nowa zmiana nie naprawi związku id ręki, to trwać musi raczej długo. Dlatego trzeba już wywierać nacisk na 'koło sterowe'. Mnie trochę przeraża, że ZG pojechało ze statutem po bandzie, aby ochronić swoje stołki. i wędkarze nie zareagowali tak mocno jak powinni.
Lucjan

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #406 dnia: 01.05.2017, 12:02 »
Z "Lukiem" miało być ale tak bywa z telefonami :P
Chodziło mi o to Lucek, że ktoś taki jak Ty byłby dobrym przywódcą nas wędkarzy.
Chyba  nie zaprzeczysz?
U nas w kraju jest jednak Tak, że jak ktoś się wychyla za bardzo to niestety zaraz zostaje udupiony.
Artur

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #407 dnia: 01.05.2017, 12:16 »
Ja nie chcę i nie mam zamiaru sprawować  takiej funkcji w PZW, mnie to brzydzi co się tam dzieje, jak to wszystko funkcjonuje, do tego się nadają ludzie co lubią takie rzeczy . Ja nie lubię  ;)
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #408 dnia: 10.05.2017, 14:57 »
Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, ale oglądam film Lucia i widzę genialny pomysł od gościa jego kanału. Warto to przemyśleć i promować. Moim zdaniem rewelacja:



https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tdUIKmOORQM#t=1239

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #409 dnia: 10.05.2017, 15:02 »
Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, ale oglądam film Lucia i widzę genialny pomysł od gościa jego kanału. Warto to przemyśleć i promować. Moim zdaniem rewelacja:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tdUIKmOORQM#t=1239

Miejsce również dobre, choć odeślę kolegę do tego wątku ;)
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8088.0
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #410 dnia: 10.05.2017, 15:33 »
Nie mniej jednak moim zdaniem powinniśmy się domagać tego aby członkowie PZW stosujący się do "no kill" mogli łowić w całym kraju. Czy i tak będą kłusować? Moim zdaniem zapis w licencji wędkarz "no kill" a znalezione przy nim ryby to ban na "forever".

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #411 dnia: 10.05.2017, 17:08 »
Myślę że jakaś ulga dla no killowcow mogłaby spowodować rozpowszechnienie tego typu wędkarstwa. I więcej ludzi by zaczęło wypuszczać ryby. Choć jak tak głębiej się zastanowić, to u nas zaraz znalazłby się pełno kombinatorow. Kara za złamanie c&r ban na PZW ok. Tylko kto to będzie kontrolował?  Wiadomo jak u nas z kontrolami.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #412 dnia: 10.05.2017, 17:20 »
Myślę że jakaś ulga dla no killowcow mogłaby spowodować rozpowszechnienie tego typu wędkarstwa.

I o to chodzi!

Kara za złamanie c&r ban na PZW ok. Tylko kto to będzie kontrolował?  Wiadomo jak u nas z kontrolami.


Z kontrolami wszędzie jest tak samo. Nie można oczekiwać, że nad każdą wodą będzie ktoś stał i wszystko kontrolował. Wystarczy czasami kogoś złapać. W UK też niby nie kontrolują a znam wiele przypadków polskich mięsiarzy skazanych przez sąd. Do procederu raczej nie wracają.


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #413 dnia: 10.05.2017, 18:19 »
Tak tylko, że u nas praktycznie w ogóle nie ma kontroli.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #414 dnia: 15.06.2017, 22:30 »
Nasze rybne Mazowsze :)
150 zawodników, największy szczupak 71 cm.
Cyt. "Największe z okoni mierzyły ponad 30 cm i dawały wysokie miejsce w klasyfikacji sektorowej. Złowiono także kilkanaście szczupaków, 4 bolenie (sektor Serock) i 2 sandacze (sektor Pogorzelec)."
https://ompzw.pl/galeria/mistrzostwa-okregu-mazowieckiego-pzw-w-wedkarstwie-spinningowym-seniorow-i-juniorow-pogorzelec-serock-zegrze-03-04-06-2017-r
Uzależniony od wędkarstwa

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #415 dnia: 15.06.2017, 22:38 »
Masakra 150 osób, 2 dni a wyniki :facepalm: i jeszcze to publikują :facepalm:
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #416 dnia: 15.06.2017, 22:39 »
Myślę że jakaś ulga dla no killowcow mogłaby spowodować rozpowszechnienie tego typu wędkarstwa. I więcej ludzi by zaczęło wypuszczać ryby. Choć jak tak głębiej się zastanowić, to u nas zaraz znalazłby się pełno kombinatorow. Kara za złamanie c&r ban na PZW ok. Tylko kto to będzie kontrolował?  Wiadomo jak u nas z kontrolami.

Dziadki nad wodą nie popuszczą. Jak zobaczy któryś, że wędkarz obok ma sporo brań i ryb to nie omieszka Go skontrolować :)
Potrafią czekać nad wędkarzem aż miejsce opuści. Ci zachłanni na mięso nie pozwolą na to by ktoś zabrał więcej niż On :P
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #417 dnia: 16.06.2017, 11:04 »
Znam w Polsce miejsce gdzie ryby gromadzą się w dużych ilościach i te miejsce potrafią okupować bardzo długo. Jak się zwijają do domu to potrafi przyjechać ktoś znajomy. Tak w kółko łowią. Jak złowią limit to podjeżdża ktoś z rodziny i zabiera rybie białko do domu. Dla mnie taka miejscówka powinna nie być dostępna do łowienia bo szkoda ryb.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #418 dnia: 16.06.2017, 18:24 »
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #419 dnia: 16.06.2017, 18:33 »
Oglądałem, ale zawsze warto sobie mądre słowa powtórzyć.

Dlatego zawsze na tym forum będę pana Marka bronił (bo często są z niego jakieś głupie podśmiechujki).
Krwawy Michał

Purple Life Matters