Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548781 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #495 dnia: 20.07.2017, 20:15 »
Smutne i przykre :(
Aż dziwne, że łba nie zabrali. Można było dobry bulion ugotować... :facepalm:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #496 dnia: 20.07.2017, 20:24 »
Ja do tej pory nie mogę pojąć rozumowania niektórych wędkarzy jak słyszę - "nie po to  płacę za kartę żeby wypuszczać ryby do wody "... no comments :(
Piotr

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #497 dnia: 20.07.2017, 22:16 »
Troglodyci..
Nie mam już sił, czasem aż nie chce mi się nad wodę ruszać.
Uzależniony od wędkarstwa

Online mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #498 dnia: 20.07.2017, 22:19 »
Draństwo.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #499 dnia: 20.07.2017, 23:33 »
E tam, ja to dzisiaj widziałem panie jak szczupak skakał jeszcze w reklamowce a golas  na pomoście napieprzał pięscią po łbie, żeby go uspokoić. Ale to na wodach dawnego PGR było. I żadne no kill - jestem nad wodą, zjadam wszystko co złapię.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #500 dnia: 21.07.2017, 00:07 »
Troglodyci..
Nie mam już sił, czasem aż nie chce mi się nad wodę ruszać.
Nie jest mi to obce :(
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #501 dnia: 21.07.2017, 07:35 »
Troglodyci..
Nie mam już sił, czasem aż nie chce mi się nad wodę ruszać.
Nie jest mi to obce :(
Mam tak samo. Ciężko mi na to patrzeć i coraz bardziej skłaniam się ku komercjom... Nad Batorowkę mam godzinę drogi. Chyba zamiast 2x w tygodniu na Żbika (a to jest przecież łowisko, na którym i tak jakieś normalniejsze zasady obowiązują niż na PZW) pojadę raz tam...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #502 dnia: 25.07.2017, 19:02 »
Nie będę tworzył nowego tematu, tym bardziej, że to co pokazuje film  tyczy się tematu... Czy to kolejna kropelka drążąca skałę??

http://teleexpress.tvp.pl/33339182/maja-dosc-bezrybia-w-jeziorach-mazurskich

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #503 dnia: 25.07.2017, 23:42 »
Hotelarze na Mazurach z uwagi na pogodę dostają ostro po kieszeni dlatego podnoszą larum i piszą petycje. "500 plusowicze" wybierają Bałtyk. Śmieszą mnie władze samorządowe, które dopiero teraz widzą problem. Hipokryci podnoszą kwestię okresów ochronnych. Teraz gdy z uwagi na pogodę w wakacje nie ciągnie już masa turystów na Mazury. Ilu tych żeglarzy tam zjeżdża, wynajmuje pokoje w hotelach i wydaje kasę w restauracjach? W każdym cywilizowanym kraju, który posiada taki zasób jezior jakim są mazurskie jeziora, turystyka wędkarska ciągnie miejscowy biznes, nie tylko jak jest piękna pogoda dla turystów. Często zabiera się przecież z sobą całą rodzinę, która jest żądna atrakcji niekoniecznie związanych z wędkarstwem. Czasy się zmieniły i wędkarze z Polski potrafią jechać na karpie do Maroka, czy na pstrągi do Norwegii, by tam wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze, więc omijają takie Mazury. Niech dalej piszą te swoje petycje może tysiąc dwudziesta siódma petycja coś zmieni.         

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #504 dnia: 26.07.2017, 00:03 »
Oj tam, może ta coś w końcu da??? 
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, ale każdy, choćby najmniejszy przejaw takiej inicjatywy cieszy - bo może w końcu ktoś coś zauważy??  Ja uwielbiam Mazury, kilka razy tam byłem i może za mojego życia pojadę tam nie z nastawieniem, żeby cokolwiek złowić, tylko z myślą ile razy życiówka będzie pobita?? 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #505 dnia: 15.09.2017, 10:29 »
A jednak..... !!!!
Panowie jak tam sytuacja wygląda u was po zmianach we władzach PZW... u mnie widać że sie w końcu chce i da się!!!!

Cytuje post z jednego z ogólnopolskich for - dotyczy się mojego okręgu a wypowiada się nowy Prezes okręgu:

cyt."Witam Kolegów. Wtrącę swoje 3 grosze żeby kilka spraw wyjaśnić. Miro zarybienie karpiem to kwestia operatu. Niestety nie ma w nim leszcza bo po badaniach (na podstawie rejestrów ) okazuje się że leszcza w naszych wodach jest NADMIAR. Tak, mnie też to dziwi i nie umiem się z tym pogodzić, szczególnie po tym jak z uratowanej populacji z odciętej zatoki przeżyło dwie trzecie, reszta padła. Co do dbałości o wędkarzy łowiących ryby spokojnego żeru uspokajam, teraz właśnie pracujemy nad łowiskiem "no kill" właśnie Dla Was. Jak dobrze wiecie nie możliwe jest stworzenie takiego na naszych zaporówkach, ale są alternatywy i proszę dajcie mi troszkę czasu. Co do Tamek to z łowiska TYLKO muchowego zrobiliśmy muchowo spinningowe żeby więcej Was mogło tam wędkować. Obowiązywać zacznie to oczywiście od nowego roku. Haki bezzadziorowe dla ryb spokojnego żeru i zakaz nęcenia to kolejne zakazy. Czy ktoś zapewni że przysporzy nam to więcej wędkarzy płacących składki z których Okręg zarybia ? sądzę że nie. Co do zarybień właśnie rozpoczyna się jesienny sezon zarybieniowy a w nim dawki minimalne ( obowiązkowe ) zastąpione będą dawkami maksymalnymi bo udało się uzyskać dotację na zarybienia w kwocie 106 000 zł na ten i przyszły rok. Koledzy musicie wiedzieć jedno. Ja mogę zrzec się wszystkiego, ale Dla Was zrobię wszystko co tylko się da. Pozdrawiam i zapraszam na zarybienia. "

Kilka kwestii:
Pozytywy
- kwoty minimalne i maxymalne .... !!! zwróćcie na to uwagę już o tym pisałem ( zazwyczaj zarybiają w pzw minimalnymi - bo szkoda kasy - zarybili/ zarybili...)
- kolejny pozytyw nokile powstaja !!!! i umnie po muszcze i spinie .. może będzie nokil dla spokojnego żeru....

Negatywy ...:
- kuriozum badania na podstawie rejestrów ( Panowie skończmy z tą fikcją ... jakie badania , jakie wnioski ... te gówno dyskuse nic nie wnoszą - operaty to fikcja !!!!) a wnioski z nich wyciągane to bujdy od panów z IŚR...


Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #506 dnia: 15.09.2017, 10:37 »
A są gdzieś jakieś dane z tych rejestrów? Oni to w ogóle liczą, czy wszystko trafia na przemiał?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #507 dnia: 15.09.2017, 10:40 »
Maciek

Kadłubek

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #508 dnia: 15.09.2017, 11:29 »
Nie wiem czy zakaz nęcenia jest OK ale może w tym zbiorniku o którym piszesz jest potrzebny. Nic tylko pochwalić takiego Prezesa.

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #509 dnia: 15.09.2017, 19:11 »
Nie wiem czy zakaz nęcenia jest OK ale może w tym zbiorniku o którym piszesz jest potrzebny. Nic tylko pochwalić takiego Prezesa.

Może ustalili, że to zbiornik dodatkowy wody pitnej i stąd ten zakaz??