Autor Wątek: Pellet Mix  (Przeczytany 2658 razy)

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pellet Mix
« dnia: 09.05.2018, 12:03 »
Czy ktoś z was stosuje gotowe pellet mix-y do nęcenia? Chodzi oczywiście o mieszankę pelletów w różnych rozmiarach.
Wybór na rynku jest taki sobie, a rozpiętość cenowa spora.
Udało mi się znaleźć np. coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/tandem-baits-pellet-10kg-smak-slodki-mix-i-rybny-mix-super-cena-CID767-IDeGjoH.HTML
Macie doświadczenia z takim towarem? Cenowo prezentuje się bardzo dobrze, ale oczywiście to nie wszystko...


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #1 dnia: 09.05.2018, 12:16 »
Ja u siebie bym nie stosował tego ani podobnych.

Na moich łowiskach dobór zanęty do koszyka jest decydujący.
Minimalna zmiana składników lub ich proporcji wpływa na ilość brań.
Wydaje mi się że komponowanie zanęt samemu jest kluczowe.
Pod dane łowisko, porę roku i warunki atmosferyczne.
;)


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #3 dnia: 09.05.2018, 14:05 »
Nie mam doświadczenia w tych pelletach. Nie wiem.
Sam nie planuję takich stosować.
;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2018, 14:17 »

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #5 dnia: 09.05.2018, 20:04 »
Polecam pellet  Aller Aqua, stosuję go do metody 2 mm i  do spomba 4-6-8 mm. Proponuje zakup u źródła, wyjdzie taniej 5,40zł/kg Primo i 6,20 zł/kg Bronze w tym sklepie http://wojcix.pl/c/8/aller-aqua.html.

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #6 dnia: 09.05.2018, 20:12 »
Dodam jeszcze, że doprawiam to olejem rybnym a innym razem przełamuję ten pellet jakimś owocem, dobrze sprawdził mi się booster ananasowy i kukurydziany. Sprawdza mi się dodanie do pelletu wymieszanego z płynnym zapachem kilku garści zanęty, coś ciemnego
 o  słabym zapachu.

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2018, 09:40 »
Dzięki Panowie za info :beer: Ten pellet Aller robi dobre wrażenie. Widzę, że można nawet u tego wujcixa kupić mączkę rybną w rozsądnej cenie. Na pewno przetestuję.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2018, 09:42 »
Ja bym kupował Coppensa lub Skrettinga i sam mieszał. I tutaj kombinowałbym z pelletami karpiowymi i halibutowymi, same ciemne pellety nie są wg mnie dobre. Zbyt sycą i mają jeden kolor, pellet karpiowy szybciej się rozpuszczając i mający barwę szarą robi grę. Oczywiście zależy na jakie ryby się nastawiamy.

W zależności czy łowimy przez dzień (np. 8 godzin) czy dobę (lub dłużej), możemy odpowiednio dopasować średnicę. Pellety 2 i 4 mm rozpuszczają się szybko i tak nie sycą, przy dłuższych zasiadkach większe pellety są wskazane, z dużymi 14 mm włącznie (a nawet większymi). Dlatego dobrze jest samemu miksować odpowiednie średnice.

Zdecydowanie też polecam oleje do pelletów z Sonubaitsa, mają bowiem różne smaki, opóźniają rozpuszczanie się pelletów a co najważniejsze jest to olej cięższy od wody, a więc zostaje przy dnie. Ma wielką przewagę nad innymi aromatami właśnie z tego powodu. Można w ten sposób szykować mieszanki na dane sytuacje, opoźnione rozpuszczanie utrzymuje dłużej efekt nęcenia :)
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2018, 10:44 »
Mam podobną opinię.
Generalnie jeśli chodzi o pellety preferuję te o kolorze jasnym.
Przykładowo używałem wielu pelletów Lorpio, jasne działały bardzo dobrze, czerwone słabiej a czarny najsłabiej. Próby robiłem na kilku łowiskach.

Jak nęciłem spombem (z ręki lub procą) czy też koledzy wywozili mi zestawy łódkami to skład dobierałem sam: drobny pellet, grubszy, kuku (z tego bym nie rezygnował) i czasem pokrojone kulki (na niektórych łowiskach). Żeby dobrze dobrać skład ja potrzebuję wielu godzin testów na danym obiekcie. Mam kilka ulubionych łowisk i wszędzie daję inny towar, niekiedy różniący się dość znacznie, niekiedy w 30-50%. Nieraz w zasadzie tylko kuku jest wspólne.
;)

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #10 dnia: 10.05.2018, 11:32 »
Ja bym kupował Coppensa lub Skrettinga i sam mieszał. I tutaj kombinowałbym z pelletami karpiowymi i halibutowymi, same ciemne pellety nie są wg mnie dobre. Zbyt sycą i mają jeden kolor, pellet karpiowy szybciej się rozpuszczając i mający barwę szarą robi grę. Oczywiście zależy na jakie ryby się nastawiamy.
Do tej pory dokładnie tak robię. Chodzi o to, że mam ograniczone miejsce w szafie i aby zrobić mieszankę pelletów do nęcenia to przykładowo używam 5 - 7 różnych. Przy zakupach  daje to po min. 2 kg każdego pelletu i mam razem minimum 14 kg towaru w szafie. Szukam ciekawego "gotowca" dobrej jakości, którego będę mógł kupić 5 kg i zabierać na zasiadkę jedno wiaderko. Teraz jednak jak na to patrzę to dochodzę do wniosku, że nie ma  czegoś takiego jak dobrej jakości "gotowiec". Wywalę z szafy odkurzacz, a pellety muszą być :)

 
Zdecydowanie też polecam oleje do pelletów z Sonubaitsa, mają bowiem różne smaki, opóźniają rozpuszczanie się pelletów a co najważniejsze jest to olej cięższy od wody, a więc zostaje przy dnie. Ma wielką przewagę nad innymi aromatami właśnie z tego powodu. Można w ten sposób szykować mieszanki na dane sytuacje, opoźnione rozpuszczanie utrzymuje dłużej efekt nęcenia :)

Moje mieszanki do nęcenia głównie bazują na pelletach, zanęcie z aromatem, mączce rybnej i naturalnych ziarnach. Czy jest sens stosowania do takiej mieszanki jeszcze oleju o jakimś zapachu? Z jednej strony z punktu widzenia fizyki, olej fajnie pracuje tworzy taką smugę zapachową, ale z drugiej strony czy nie zaburzy pracy zanęty? Jakie jest Twoje zdanie?

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #11 dnia: 12.05.2018, 13:00 »
Czy ktoś z Was stosował taki miks?
Jakie są Wasze opinie, spostrzeżenia?

http://fikadofish.pl/method-mix/23-method-mix-robin-red-2kg.html

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Mix
« Odpowiedź #12 dnia: 12.05.2018, 15:25 »
Hunti, ale zupełnie pomyliłeś wątki ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters