Autor Wątek: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?  (Przeczytany 20207 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #105 dnia: 24.06.2017, 12:31 »
Myślę, Kadłubek, że bagatelizujesz sprawę. Bo my będziemy się na tym śmiać z obrazu dziada, z których tutaj się śmiejemy i tak.
A ludzie będą się śmiać z debili, co to z wędką nad wodą czas marnują. I tak człowiek niezwiązany z wędkarstwem myśli, że nad wodę chodzi się po ryby z kijem z bazaru i robalami z ogródka. To tylko ugruntuje... patrz mój post wyżej. A przecież staramy się walczyć z tym wizerunkiem. Po to jest ten portal, po to jest gazetka SiG. A to wszystko dociera do drobnego wycinka ludzi zainteresowanych. Ten film dotrze do nieuświadomionych mas i zrobi sieczkę...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #106 dnia: 24.06.2017, 12:41 »
Myślę, Kadłubek, że bagatelizujesz sprawę. Bo my będziemy się na tym śmiać z obrazu dziada, z których tutaj się śmiejemy i tak.
A ludzie będą się śmiać z debili, co to z wędką nad wodą czas marnują. I tak człowiek niezwiązany z wędkarstwem myśli, że nad wodę chodzi się po ryby z kijem z bazaru i robalami z ogródka. To tylko ugruntuje... patrz mój post wyżej. A przecież staramy się walczyć z tym wizerunkiem. Po to jest ten portal, po to jest gazetka SiG. A to wszystko dociera do drobnego wycinka ludzi zainteresowanych. Ten film dotrze do nieuświadomionych mas i zrobi sieczkę...

W czasach filmów z Hollywood, które po roku już są zapominane... Może i się mylę ale obym ja miał rację.

A co do robaków to... czasem zbieram. W sklepie nie kupię takich rozmiarów, takich ilości itd.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #107 dnia: 24.06.2017, 12:42 »

A co do robaków to... czasem zbieram. W sklepie nie kupię takich rozmiarów, takich ilości itd.
Przecież nie o to chodziło...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #108 dnia: 24.06.2017, 14:00 »
Ja osobiście jakoś nie jestem przekonany do skuteczności wprowadzania napisów do filmu komediowego informujących "o innych" - tych lepszych aspektach wędkarstwa. To do tej pory takie działania się nie sprawdziły. Takie napisy pojawiają się w filmach w zakresie obrony przed ewentualnymi naruszeniami dóbr osobistych konkretnych osób (np. ostatnio w polskim filmie "Amok", średni film opisujący niesamowicie ciekawą historię związaną z pewnym zabójstwem)  i mało kto je zauważa, a tym bardziej zapamiętuje. Bo zapamiętujesz obraz i po to właśnie idziesz do kina by oglądać obraz. Wizerunku wędkarstwa nie da się zmienić "edukacją" w kinie. Tak jak nie da się zmienić przyzwyczajeń faceta w sile wieku i nakazać mu, by ryby wypuszczał, jak je całe życie do domu przynosił i żona mu je smażyła na patelni. Wydaję mi się że po prostu ewolucja (lub wprowadzenie łowisku typu no kill i wprowadzenie surowych kar) zrobi swoje, coś jak z dinozaurami ;) Do tej pory możesz jedynie edukować swoich znajomych oraz internautów (widząc ich debilne wpisy) i pokazywać im właśnie tą lepszą stronę wędkarstwa. Zobaczcie co robi Alan Blair w serii Eurobanx

Facet jest rozpoznawany na ulicy np. w takich Włoszech. W tle lecą liquidy dnb. Jego filmy ogląda rzesza małolatów na całym świecie, w tym dwójka synów mojego dobrego kumpla Szkota, którzy wcześniej krzywym okiem patrzyli na zainteresowania ojca jako takie niezbyt trendy ;)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #109 dnia: 24.06.2017, 14:29 »
Do tej pory możesz jedynie edukować swoich znajomych oraz internautów (widząc ich debilne wpisy) i pokazywać im właśnie tą lepszą stronę wędkarstwa. Zobaczcie co robi Alan Blair w serii Eurobanx
Facet jest rozpoznawany na ulicy np. w takich Włoszech. W tle lecą liquidy dnb. Jego filmy ogląda rzesza małolatów na całym świecie, w tym dwójka synów mojego dobrego kumpla Szkota, którzy wcześniej krzywym okiem patrzyli na zainteresowania ojca jako takie niezbyt trendy ;)

Wędkarstwo za granicą ma zupełnie inną postawę społeczną niż w Polsce. Tam jak Ojciec zabiera syna na ryby, to coś łowi. U nas syn nie chodzi z Tatą na ryby bo to lipa, bo widzi że ojciec za każdym razem wraca z niczym. Nie wiem Czy Taki Alan ma takie problemy wśród swoich wód jak nasi, mniemam że nie. Pomysł Michała jest bardzo fajny, ale dość inwazyjny w sam materiał. Ważne jest to żeby się nie skonfliktować z reżyserem/produkcją twierdząc że jest to dzieło nieprzychylne wędkarzom/krzywdzące bo się nie dogadamy. Wolałbym żeby podejść do tego w perspektywie współpracy i wykorzystania okazji do pokazania obu stron.

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #110 dnia: 13.07.2018, 13:59 »
No to się porobiło z tym Lucio. Tak jak pisałem, nie jestem jego fanem, ale to co zrobił niedawno to jest jawne wypowiedzenie wojny. I to komu - karpiarzom. Gościu na prawdę teraz przesadził i jeżeli pokaże się publicznie to po ryju bankowo dostanie. 13 czerwca Karp Max opublikował na swoim kanale YouTube film pt. "Zmiany na Łowisku Gosławice / Nie zabieraj maty, podbieraka, pontonu". Nie będę pisał szczegółów, ale chodziło o modernizację łowiska - wpuszczenie nowych, dużych karpi, nowe pomosty, doprowadzenie prądu do każdego stanowiska, drewniane domki, fobia na wirusy itd. Jak dla mnie ok - woda zrobiona pod konkretną grupę docelową.

No i zaczęło się, bo Lucio walnął komentarz: - Dla mnie to nie jest wędkarstwo. Po takim wpisie wiadomo, że będzie gównoburza. Ale on dalej pisał: - Hehe zabawne o ironio gdyby pokusić się o wskazanie, która odmiana wędkarstwa kojarzy się z menelami to właśnie karpiarstwo. Dodatkowo jeszcze nieodłączny sadyzm c&r bo nazywajmy sprawy po imieniu i mamy petardę.

I dalej: - Tak, uważam, że złów i wypuść to jest sadyzm a nagrywanie lub nie, nie zmienia tego faktu. Bawmy się wszyscy w sadyzm świadomie bo puki co jestem tu wyzywany od meneli przez świętojebliwych sadystów, którzy są najbardziej rozpitą grupą ze wszystkich rodzajów wędkarzy. To jest dopiero hipokryzja .

Kolejna wymiana zdań: - mati Holandia a która podgrupa wedkarzy jest bardziej rozpita niz karpiarze ? Splawikowcy ?Bo na temat c&r chyba sie rozumiemy czy może nie?

To jest jawne wypowiedzenie wojny karpiarzom. Nie wiem czemu on to zrobił. I to akurat na forum Karp Max, gdzie odwiedza to miejsce wielu zawodowych wędkarzy, wiele znanych nazwisk itd. Dla mnie gość poleciał po bandzie. Jest spalony. Cały filmik tu:
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #111 dnia: 13.07.2018, 15:39 »
No popłynęło sporo jadu. Generalnie ja wolę nocki pod namiotem i przy ognisku, ale jak ktoś woli tak, to czemu nie.
Ciekawe czy Lucio skomentuje to dziś w filmiku albo co? ;) Popcorn już mam xD

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #112 dnia: 13.07.2018, 16:11 »
Niestety, ale większość wędkarzy to alkusy oraz śmieciarze...

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #113 dnia: 13.07.2018, 16:14 »
Niestety większość internautów to debile....

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Starcie Lucio vs Mały Rekin - śmieszne czy żenujące?
« Odpowiedź #114 dnia: 13.07.2018, 18:13 »
Nie rozumiem o co ta awantura... skoro Luciowi nie pasują zasady łowiska, to niech tam nie jedzie. I niech nie obraża innych wędkarzy.
Mnie jego filmy nie odpowiadają, nie podoba mi się zachowanie jego ekipy, dlatego ich nie oglądam. Nie mam jednak potrzeby wchodzić z nim w polemikę, a tym bardziej go obrażać. Niech sobie kręci filmy, a póki nikt nie zmusza mnie do ich oglądania, to mnie to rybka ;)

Łowisko wygląda świetnie, ale nie ukrywajmy, jest przeznaczone dla pewnej grupy docelowej. Jest to prywatna woada i właściciel ma prawo ustalać ceny oraz zasady, oczywiście zgodnie z prawem. Pamiętamy przecież właściciela łowiska w UK, który zakazał wstępu Polakom ;)

Jestem przekonany, że znajdzie się spora grupa wędkarzy, którym takie warunki i takie podejście będzie odpowiadało. Pojadą, zapłacą i połowią. Dlaczego? Bo mogą ;)
Pozdrawiam,
Maciek