Autor Wątek: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja  (Przeczytany 28086 razy)

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #45 dnia: 08.01.2020, 20:13 »
SLR nie odpuści, ośmieszyłby Daiwe i przede wszystkim Siebie. Może za dwa lata Guru wypuści jakąś serie wędzisk przy której konsultantem był Steve.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #46 dnia: 08.01.2020, 20:17 »
Ponoć Aventus Distance to SLR, więc można powiedzieć, że SLRa nie odpuści, a i w zgodzie z Guru będzie ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #47 dnia: 08.01.2020, 21:10 »
Bardzo cenne informacje, Panowie :thumbup: Cudownie by było móc połowić każdą z tych wędek i w ten sposób je porównać. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane. Z opisu najbardziej pasowałaby mi wersja PRO. Najbardziej miękka i pracująca "głębiej" niż pozostałe. Taki wędki i taka praca najbardziej mi odpowiadają :)

Odnośnie Steve'a, Daiwy i Guru... na jego instagramowym profilu można wyczytać, że relacja Daiwy oraz Guru jest bardzo silna i obie firmy planują współpracę nad nowymi "ekscytującymi" projektami :) Pewnie Steve będzie takim oficjalnym "łącznikiem" między obiema firmami, choć od dawna widać, że tam gdzie Guru nie ma swoich produktów, tam pojawiają się produktu Daiwy. Na podobnych zasadach (tak mi się wydaje) wygląda współpraca Korda - Daiwa :)

Napiszę do Steve'a. Skoro już będzie łowił sprzętem Guru, to może podeśle mi wyposażenie z Daiwy... SLR'ki , TDR'ki i inne bajerki :D :D :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #48 dnia: 09.01.2020, 08:49 »
Dowiedziałem się od Dave'a, że najnowsze Tournamenty Pro są more powerful od Tournamentów RS i doskonale pasują nawet do tęgich szczytówek węglowych 5 oz oraz bystrej wody, a tak w ogóle, to najlepsze feedery kleniowo-brzanowe, jakich Dave kiedykolwiek używał :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #49 dnia: 02.10.2020, 12:49 »
Dowiedziałem się od Dave'a, że najnowsze Tournamenty Pro są more powerful od Tournamentów RS i doskonale pasują nawet do tęgich szczytówek węglowych 5 oz oraz bystrej wody, a tak w ogóle, to najlepsze feedery kleniowo-brzanowe, jakich Dave kiedykolwiek używał :)

Modus, wiesz może jak odróżnić najnowsze Tournamenty PRO od tych starszych? Z opisu i doświadczeń Kerelotha wynika, że najgłębiej pracuje właśnie wersja PRO i na takiej pracy mi zależy :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #50 dnia: 02.10.2020, 13:56 »
Odnośnie Steve'a, Daiwy i Guru... na jego instagramowym profilu można wyczytać, że relacja Daiwy oraz Guru jest bardzo silna i obie firmy planują współpracę nad nowymi "ekscytującymi" projektami :)

To jest to samo. Nawet część blanków jest ta sama, choć oczywiście nie wszystkie. Tylko tak jak tu wcześniej pisano jest to "zakamuflowane". Wiem to bo mój znajomy z Glasgow współpracuje z Daiwą w Wishaw przy niewędkarskich rzeczach ;)  Jedni się kamuflują, inni robią to oficjalnie jak MAP, który jest spółką córką polskiego odpowiednika Jaxona.





Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #51 dnia: 02.10.2020, 14:01 »
Tu Stefek objaśnia różnicę między obecną i poprzednią generacją Tournamentów Pro (chodzi głównie o blankowy materiał HVF Nanoplus, który zwiększa responsywność wędziska):


Dwa najnowsze i najdłuższe modele (12'6" i 13'6") są pomyślane głównie jako feedery rzeczne, a nie dystansowe (odwrotnie niż sztywniejsze Tournamenty SLR), mają przy tym inne szczytówki (CT) niż pozostałe Tournamenty Pro. Gdy Dave mówi, że są "more powerful" od nieprodukowanych już Tournamentów RS, chodzi mu o lepsze dopasowanie do silnych ryb nurtowych, a to wcale nie oznacza większej pałowatości :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #52 dnia: 02.10.2020, 17:16 »
Dzięki serdeczne za wyjaśnienie i przybliżenie tematu :thumbup: O:)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Rafcio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #53 dnia: 06.11.2020, 14:40 »
Szukam kija do łapania do 70 m. Czy taki SLR 11 do 90 g spełni moje oczekiwania?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #54 dnia: 08.11.2020, 17:29 »
Zależy na jakie ryby.
Przyjemnie mi się łowi ryby od 2 do 10kg, większej nie miałem okazji, na mniejsze za pałowaty. Pod piąteczki idealny.
Ja rzuciłem mierzonę 65m podajnikiem dura fiat xl 30g.
45-50m bez wstawania ze stołka lekkim wymachem tym samym podajnikiem.
P.Solski ponoć rzuca do 100m..
Wkurzają mnie szczytówki, na 2oz słabo widać ocierki, 1,5oz złamałem już chyba 4.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #55 dnia: 08.11.2020, 18:05 »
Złamałeś 4 szczytówki ze swojej winy czy jak ? mi się przez 20 lat nie zdarzyło przy feederze, raz tylko wyrzuciłem szczytówkę razem z żyłką bo mi się zaplątała.
Paweł

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #56 dnia: 08.11.2020, 20:10 »
 Jedyne jakie złamałem to 1.5oz w SLR.
Dwa razy podczas nabijania podajnika. Kijek na podpórce a ja pociągnąłem za żyłkę w stronę dolnika. Raz zerwany podajnik. Raz przy spince ryby przy brzegu podajnik wystrzelił z wody, nie uderzył w wędkę ale szczytówka strzeliła.
Na moje oko jest za duża odległość między przelotką szczytową a drugą przelotką, fragment ten zachowuję się jak kiwok w podlodówce. A może miałem pecha..

Ty nie masz z nimi problemu?

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #57 dnia: 08.11.2020, 21:46 »
Źle mnie zrozumiałeś mam dwie daiwy ale tanie serie windcast i ninja. Dziwię się tylko że przy takiej wędce złamałeś 4 szczytówki, skoro te szczytówki się tak łatwo łamią to jakaś wada fabryczna musi być, wędka za tyle kasy co turnament powinna być dopracowana do ostatniego szczegółu. Rozumiem uderzenie czy zaplątanie żyłki to wtedy może się coś stać ale w Twoim przypadku to dość dziwne
Paweł

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #58 dnia: 08.11.2020, 22:31 »
Prymitywny obrazek narysowany palcem na telefonie obrazuje to o czym piszę. Nie wiem czy to błąd konstrukcyjny czy celowy zabieg aby szczytówka była czulsza, czy może mój pech lub brak skilla. Widziałem na filmikach P.Solskiego, że też nie używa 1.5oz tylko 2. Ciekawe jakie mają wrażenia inni użytkownicy.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #59 dnia: 08.11.2020, 23:06 »
Szczerze to łowiłem tylko ze szczytówką 2 oz. Tak wybrałem przed pierwszym wędkowaniem ze względu na sztywność wędki - wydawało mi się że ta będzie lepiej pasować. Wszystko było ok, więc nie potrzebowałem zmieniać. Jutro przyjrzę się tej delikatniejszej.