Autor Wątek: Feeder Maniak - dyskusje ogólne  (Przeczytany 33460 razy)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #15 dnia: 23.09.2017, 22:00 »
Przecież nie trzeba umieć łowić, żeby karierę social media zrobić!  :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #16 dnia: 23.09.2017, 22:01 »
:D :D :D ;) ;)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #17 dnia: 23.09.2017, 22:28 »
Chłopaki, a Wy kiedyś nie byliście częścią innego teamu w zachodniopomorskim? Słyszałem nad wodą, jak się śmialiście, jak Wy to nazywaliście Waszego mentora czy jak tam, trochę tak kiepsko, ale to wasza sprawa, nie wnikam. Faktycznie już pisałem, że mistrz jest tylko jeden i jest nim SIG, i to nasze wspólne dziedzictwo, że się tak wyrażę, i robienie konkurencji jest raczej zbędne, bo pewnie nikt z nas bez SIG nie byłby tym, kim jest teraz jako wędkarza, jak już kiedyś o tym wspominałem - życzę Wam powodzenia i czekam na nowinki i autorskie pomysły, pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #18 dnia: 23.09.2017, 22:37 »
Chłopaki, a Wy kiedyś nie byliście częścią innego teamu w zachodniopomorskim?

Tak, był krótki epizod. Ale powód do opuszczenia tej grupy to nie temat na forum.

Słyszałem nad wodą, jak się śmialiście, jak wy to nazywaliście waszego mentora czy jak tam, trochę tak kiepsko, ale to Wasza sprawa, nie wnikam.

A to już zupełnie inna, zabawna historia, nie związana ani z Zachodniopomorskim Feederem ani żadną inną grupą.

SIG i to nasze wspólne dziedzictwo, że się tak wyrażę, i robienie konkurencji jest raczej zbędne, bo pewnie nikt z nas bez SIG nie był by tym, kim jest teraz jako wędkarz, jak już kiedyś o tym wspominałem - życzę Wam powodzenia i czekam na nowinki i autorskie pomysły, pozdrawiam.

Jacek naprawdę odbieracie grupę Feeder Maniak jako konkurencję dla SiG? Jesteśmy, byliśmy i będziemy częścią SiG.

W temacie zrobił się mały offtop, więc poproszę moderatora aby wydzielił tą dyskusję do osobnego wątku.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #19 dnia: 24.09.2017, 09:42 »
Słyszałem nad wodą, jak się śmialiście, jak Wy to nazywaliście Waszego mentora czy jak tam, trochę tak kiepsko, ale to wasza sprawa, nie wnikam.
Tak Jacek właśnie rodzą się plotki. Siedziałeś na drugim brzegu , coś tam słyszałeś i wysnułeś teorię spiskową :) Jak nas bliżej poznasz to dowiesz się o mistycznej postaci jakim jest sławny Trenejro i z czego mamy taką zabawę.  I zapewniam Cię, że nie obgadujemy, nie tworzymy plotek i nie szkodzimy nikomu. Pozdrawiam i zapraszam następnym razem do bliższego kontaktu :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #20 dnia: 24.09.2017, 10:11 »
Panowie, ja polecam zakładać takie teamy, bo to dla polskiego wędkarstwa świetna sprawa, wielki krok w stronę profesjonalnej gospodarki wędkarskiej, której centrum stanowią zaangażowani wędkarze, nie nastawieni na wypełnianie zamrażarek lub działacze, którzy mają zyskowne posadki, organizując wędkarstwo tym co płacą składki. Trudno aby ktoś tutaj wymyślił 'drugie koło', normalne jest, że wiele rzeczy pojawiało się na SiG, ale nie zostały przez ludzi z tego forum wynalezione, może poza wyjątkami. Tak jak Steve Ringer nie wymyślił Metody czy bomb fishingu, a Will Raison nie opatentował łowienia pellet wagglerem. Wszystko raczej gdzieś kiedyś było :)

Na pewno większa wiedza się nam opłaci, mam nadzieję, ze polskie firmy będą korzystać z takich ludzi, z takich teamów, grup,  że będą powstawały polskie przynęty, zanęty, zestawy, oprzyrządowanie - jednym słowem wynalazki. Świetnym przykładem jest Cuzo firmy Elektrostatyk, które się mocno rozwija, i będzie jednym z wielu dopasowanych idealnie do potrzeb nowoczesnego wędkarza produktów tej firmy. Produkt według mnie o wiele lepszy niż odpowiedniki z UK, na pewno tańszy.

Jest też druga strona medalu, a mianowicie propagowanie nowej myśli wędkarskiej, związanej z obchodzeniem się z rybami, dbaniem o nie, zachowaniem rozsądku. Tego w Polsce nigdy nie było za wiele, i takie inicjatywy są po prostu czymś bardzo potrzebnym. Polscy wędkarze muszą zrozumieć na czym polega dobra gospodarka  wędkarska, to, że ryby nie biorą się znikąd, że trzeba dbać o rybostan, o cały ekosystem, aby było co łowić, mieć dobre prognozy na przyszłość, że odbudowa stad tarłowych to podstawa, co się wiąże znów z troską o ryby, zwłaszcza te większe i już rzadsze. Z roku na rok jest coraz gorzej. Trzeba to zatrzymać, a później odwrócić ;) Pokazywanie więc takich 'standardów' wpłynie na szybsze ich zakorzenienie się. Pięć lat temu wymyślano mi gdy mówiłem o macie do odhaczania ryb, teraz to już się zmienia, nie jest to coś 'dziwnego' dla polskiego wędkarza.

Dlatego wszelkie takie inicjatywy mają wsparcie tego forum i jego administracji :)
Lucjan

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #21 dnia: 24.09.2017, 10:30 »
Lucjan, dokładnie takie cele przyświecały nam gdy planowaliśmy założenie grupy. :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #22 dnia: 25.09.2017, 00:36 »
Nasz portal dał początek kilku różnym grupom. Niektórzy organizują się, zakładają swoje kluby tylko po to, by móc razem powędkować i za pośrednictwem swoich stron na Facebooku zachęcić innych do wspólnego łowienia. Inni chcą zaistnieć w świecie wędkarskiego wyczynu, biorą aktywnie udział w zawodach, szukają sponsorów. Zawsze chętnie zakładamy takim grupom oddzielne działy na naszym forum.
Są też koledzy, którzy postanowili założyć swój własny portal i odrębne forum dyskusyjne. W tym przypadku szkoda, że musieliśmy się rozstać w niezbyt przyjemnej atmosferze.

Ja też cieszę się z tego, że portal Spławik i Grunt jest miejscem, w którym zrodziły się te grupy, bo bez względu na cele, jakie im przyświecają, jest coś ważnego, co wszystkich nas łączy. Jest to promowanie postaw poszanowania dla przyrody oraz propagowanie zasady zabierania ryb z umiarem.
Bez względu na różnice w poglądach na pewne sprawy, znajdziecie w tych grupach ludzi życzliwych, kulturalnych, pomocnych, którzy szanują ryby, przyrodę, nie śmiecą nad wodą i starają się udoskonalać swoje wędkarskie techniki. I to jest w tym wszystkim najważniejsze. To są wędkarze, którzy wytyczają nowe trendy i kierunki rozwoju polskiego wędkarstwa. Jestem dumny z tego, że portal SiG skupia takich ludzi; jest miejscem, w którym wielu z nas się poznało; jest miejscem, w którym wielu odnalazło nowe wędkarskie szlaki i zmieniło sposób myślenia o wędkarstwie.

Wiem, że miłośnicy portalu mogą się czuć niezbyt dobrze, kiedy jakaś grupa się odłącza i/lub zakłada swoją stronę. Dlatego rozumiem i doceniam tych, którzy wskazali na wspólne dziedzictwo i wyrazili swoją troskę o dobro SiG.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Maniak - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #23 dnia: 25.09.2017, 16:41 »
No i takie mądre wpisy aż chce się czytać :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Super :thumbup: :thumbup: :thumbup: