Autor Wątek: Szukam matchówki minimum 4,2 m (budżet 250 zł, średnie i większe ryby)  (Przeczytany 1196 razy)

Online perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Witam, jak w temacie szukam matchówki na wody stojące o długości min. 4.2m. Budżet do 250 zł, nie mam za dużego doświadczenia w połowach spławikowych, wiem że nie jest to na duże ryby typu karpie +5 kg ale takie też bym chciał łowić jeżeli by się skusił na przynętę.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja polecę ci tą wędkę https://allegro.pl/wedka-vde-robinson-team-nano-match-mx2-4-2m-6-18g-i7428894887.html
Posiadam ją od początku sezonu. Jak dla mnie świetna wędka lekka i super wyważona spławikami 10-12g spokojnie można łowić 35-40m od brzegu. Świetnie pracuje pod rybą pod małym leszczykiem jak i 60cm lechem, największą rybę jaką na nią złowiłem był to karp około 3,5kg. Ja bardzo polecam tą wędkę ale nie mam odniesienia do innych bo innych nie używałem :D ale jak dla mnie świetna wędka w tej cenie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Na początek przygody z match-em sugeruje kupić np Mikado X-Plode match. Dobre matchówki za małe pieniądze.Gdzies tu na forum jest nawet recenzja tych wędek.Jeśli szukasz odległościowki,która poradzi sobie z karpiami 5+ to polecam ten kijek.Mocy wystarczy nawet na walkę z kabanem 10+.
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/24825-daiwa-aqualite-power-match-420-g.html

Online perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Spoko, kupił bym używaną gdyby ktoś miał.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Sam kiedyś chciałem kupić wędkę match długą na 4.50 i po obmacaniu paru zrezygnowałem bo moim zdaniem taki kij może być mało poręczny. Ostatecznie pozostałem przy 3.90.
Sam piszesz, że nie masz zbyt dużego doświadczenia w spławiku i być może tylko Ci się wydaje, że im dłuższa tym lepiej.

timken

  • Gość
Według mnie wszystko zależy od tego jakimi zestawami kolega chce łowić i na jak głębokim łowisku. Kij 4,5 m może i mniej poręczny ale np. przy łowieniu na 3-3,5 m ze spławkiem mocowanym na stałe widać różnicę. Lepszy zasięg, celność rzutów a przede wszystkim mniej splątań. Tak przynajmniej było w moim przypadku ;) . Używam Robinson Cortez Power Match 4,5/8-30 g
Do łowienia na mniejszych głębokościach w zupełności wystarczy długość 3,9 m. Tu mogę polecić shimano vegeance i mikado purple rain

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Posiadam cormorana distance match 4.50 cw.5-25  . A noszę się z myślą o wymianie na coś delikatniejszego  więc jakby kolega był zainteresowany to za 100 zł + wysyłka byłbym skłonny oddać wędka używana 2 sezon wyciągnęła 3 kilo karpia i węgorza 97 więc jakąś tam moc posiada ale czy do karpi 5 + to już niejestem pewien .
Eryk :-)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Robinson Kinetik Match 4,20m./ 10-30g.

Trabucco Antrax Match Plus 4,2m./ 30g.

Robinson Stinger Match 4,20m./ 10-25g.

lub krótsze

Konger Medalist Float 3,90m/60g.

Konger Impact match Pro Carp 3,90m./40g.

w tym przedziale cenowym. Potem już drożej. Jak wcześniej pisał timken, np. Konger Cortez...

tutaj link i sobie o nich poczytaj .. są na kolejnych stronach.
http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=38964&klucz=&wlk=&nr_str=3&r=
...to królestwo...

Pozdrawiam.