Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 319567 razy)

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1395 dnia: 12.12.2018, 12:42 »
Jakieś duże te "dumbelle"???

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1396 dnia: 12.12.2018, 13:10 »
Dumbells wielkości popularnych czinkersów, zaś pellet smużący 12 mm 😉
Ania

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1397 dnia: 12.12.2018, 19:47 »
Ciekawi mnie ten pellet ale boję się że będzie pracował jak pellet epidemii. 5 minut i po nim. A że mam z reguły na gumce przynęty to haczyk byłby pusty przez długo. Poczekam aż ktoś potestuje go
 :)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1398 dnia: 02.02.2019, 22:20 »
Czy ktoś już widział nowości o których piszą na FB? Nie chodzi mi o te 3 nowe smaki smuzakow pop up ale te 6 zagadkowych przynęt
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mejdzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1399 dnia: 21.02.2019, 16:41 »
Przymierzam się do małych zakupów od FB i tak się zastanawiam co kupić....
Czinkersy czy smużaki? Jedno to wafters drugie to kulka pływająca, czyli w zasadzie taki pop-up z ta różnica ze smuży...
Co polecacie?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1400 dnia: 21.02.2019, 16:57 »
Przymierzam się do małych zakupów od FB i tak się zastanawiam co kupić....
Czinkersy czy smużaki? Jedno to wafters drugie to kulka pływająca, czyli w zasadzie taki pop-up z ta różnica ze smuży...
Co polecacie?
Pytanie zasadnicze: gdzie łowisz ?
Ja męczyłem te przynęty feeder bait na PZW podczas najlepszych brań i tylko jedna sztuka karpia na żółtego dumbelssa morwa, epidemia dumbelss bez efektu, to samo z epidemia pellet 2mm. Co prawda kupiłem jeszcze na ten sezon parę zanęt od nich i nowe smaki dumbelsów, ale nie spodziewam się większych efektów. Chcę tylko przetestować czy kolor,zapach mają znaczenie na mojej wodzie, gdzie króluje kukurydza. A FB jest fajny z tego względu, że daje do opakowania dumbelsów 3 różne kolory.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1401 dnia: 21.02.2019, 16:57 »
Przymierzam się do małych zakupów od FB i tak się zastanawiam co kupić....
Czinkersy czy smużaki? Jedno to wafters drugie to kulka pływająca, czyli w zasadzie taki pop-up z ta różnica ze smuży...
Co polecacie?
Obie przynęty mają nieco inne zastosowanie. Zwykly dumbells może sprawdzić się na mniej wymagającej wodzie, zaś smużak na zamulonym dnie wraz z roślinnością. Napewno wywoła większy bodziec wzrokowy przynęta smużąca. Pewnie stojąc przed takim wyborem też ciężko byłoby mi zadecydować, ale z osobistych doświadczeń postawiłabym na smużaki.
Ania

Offline Mejdzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1402 dnia: 21.02.2019, 17:16 »
Przymierzam się do małych zakupów od FB i tak się zastanawiam co kupić....
Czinkersy czy smużaki? Jedno to wafters drugie to kulka pływająca, czyli w zasadzie taki pop-up z ta różnica ze smuży...
Co polecacie?
Obie przynęty mają nieco inne zastosowanie. Zwykly dumbells może sprawdzić się na mniej wymagającej wodzie, zaś smużak na zamulonym dnie wraz z roślinnością. Napewno wywoła większy bodziec wzrokowy przynęta smużąca. Pewnie stojąc przed takim wyborem też ciężko byłoby mi zadecydować, ale z osobistych doświadczeń postawiłabym na smużaki.

Mam obok domu jezioro z mulistym dnem i tak pomyślałem o smużakach właśnie może tutaj pokażą swoje oblicze, muszę pomyśleć nad smakiem na pzw..
Dumbells zaś myślę że może się sprawdzić na komercji, tam jest mniej zamulone dni.
Może dorzucę czinkersa, mają fajny smak czosnku, może się sprawdzić na wczesną wiosnę

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1403 dnia: 21.02.2019, 18:05 »
Używałem smużków tylko nie FB a MM , w tamtym roku podczas 1 zasiadki na komercji brania karpi miałem tylko na to.
Nie wiem przypadek czy tak skuteczne? ale z tym smużeniem to pracują tylko chwilkę,z minute może.

Offline Mejdzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1404 dnia: 21.02.2019, 18:23 »
Używałem smużków tylko nie FB a MM , w tamtym roku podczas 1 zasiadki na komercji brania karpi miałem tylko na to.
Nie wiem przypadek czy tak skuteczne? ale z tym smużeniem to pracują tylko chwilkę,z minute może.

Bo też i zapewne tego środka smużącego nie ma za dużo, z drugiej strony można samemu dać na kulkę pop-up jakiś dip fluo i nie wiem czy efekt nie będzie taki sam..

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1405 dnia: 22.02.2019, 13:11 »
Aby ktoś sie nie zdenerwował po zakupie pelletu pływającego epidemia - to nie wypał w wodzie 15 stopni po kilku minutach zamienia się praktycznie w gąbke nic nie wartą .
Morwa , kiełbasa - trzymają parametry fajnie .

Ale ta epidemia mina - jak dubelsy z epidemi....
Maciek

Offline Mejdzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1406 dnia: 22.02.2019, 13:15 »
Czyli lepiej trzymać się z dala od epidemii. A jak Ci się sprawdza pellet Epidemia lub Mix?

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1407 dnia: 22.02.2019, 15:45 »
Co prawda przetestowane tylko na karpiach, ale mimo wszystko napisze.
Testowałem wszystkie smużaki mgiełki, dopalacze i żele.
Na mulistym dnie, nawet w obecności małych ryb, ta super mgiełka zostanie rozdmuchana i zmieszana z unoszącym się mułem w kilak sekund. Nie warte zachodu i kasy.

Karpie tak samo reagowały na zwykłe "gołe" przynęty jak i na dopalone. Przetestowane na kilkudziesięciu rybach. Lepiej skupić się na prezentacji przynęty, zbalansować odpowiednio, podnieść dodać element fluo niż brnąć w super mgiełki.


Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1408 dnia: 22.02.2019, 16:22 »
Czyli lepiej trzymać się z dala od epidemii. A jak Ci się sprawdza pellet Epidemia lub Mix?
Łowię tylko na pzw i tam pellety epidemia i ochotka z konopią sprawdzają się bardzo dobrze na moich wodach.
Bywały dni że na angielskie wynalazki nic nie brało a po zmianie na dumbelsy feeder bait woda ożywała.
W tym roku napewno będę testował zanety epidemia oraz ochotka z konopią.

Offline Mejdzer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1409 dnia: 22.02.2019, 16:48 »
Dzisiaj przyszła paczka, zamówiłem coś czego jeszcze z FB nie próbowałem. po 2 paczki Czinkers i Smuzak i jedno pudełko Dumbells.
Chyba tez po części patrzyłem na kolory bo w te smaki to tak jakoś.... szybko w wodzie przestana pachnieć, takie mam wrażenie...
Cos tam obiecuje sobie po Hot Krill, może będzie skuteczny na moich wodach.

A jak z ich sokami 250ml sprawa wygląda, warto?