Autor Wątek: Leszcz - jak i kiedy?  (Przeczytany 296441 razy)

Offline zzlublin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #255 dnia: 22.03.2016, 20:19 »
Spróbuj sypką zanęta piernikową z odrobiną martwej pinki. O tej porze roku nie wrzucaj raczej więcej spożywki niż 500 gramów na jeden wypad. Jak masz dostęp do ochotki, to będzie jeszcze skuteczniejsze niż pinka.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #256 dnia: 22.03.2016, 21:50 »
Co do mojego łowienia to jest to jezioro, kiedys była tam duża populacja leszcze ale od kilki sezonów nie mogę sie do nich wybrać. Jak brały to wystarczyło przyjechać sypnać 2-3 pyszki kukurydzy konserwojeji wchodziły. niestety albo zmieniły miejsca swoich wędrówek albo rybacy zrobili swoje. Więc muszę kombinować, na 2 dni sypałem okolo 3/4 czasami cale wiadro 10 litrowe (kukurydza, bobik, łubin). Nie sądzę żeby było to bardzo dużo tym bardziej, że w łowisku mam bardzo duzo łeszczyka oraz krąpia
Ty nie nęcisz, a karmisz Leszcze ;) takimi porcjami to ja nęciłem karpie i amury (10 kg + ) jeszcze sama kuku ok, ale ten bobik i łubin to samo białko, nażarły się i tyle. Stara zasada - mniej, a częściej, to nie Odra czy Wisła, żeby tyle sypać.
A teraz spróbuj makaronem kolanka, tylko z rozsądkiem, żeby w okolicach w sklepach makaronu nie zabrakło :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #257 dnia: 22.03.2016, 22:43 »
A jaki zestaw użyć to łowienia leszczy w dzień z gruntu? Bez użycia DS? :)
Może gruntowa przystawka jeżeli nie musisz zestawu posyłąć b.daleko
Jak wygląda taki zestaw?

I jak łowić leszcze z marszu?
Z marszu ciężko się łowi leszcze, ja łowię na Odrze, to żeby leszcze w sezonie płocie z marszu, trzeba porządnie zanęcić, z dużą ilością kukurydzy i białego robaka.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #258 dnia: 30.03.2016, 22:58 »
Macie jakieś sprawdzone karmy dla ptaków, które używacie do karmienia ryb? Co sądzicie o tym http://allegro.pl/karma-dla-ptakow-mieszanka-ziarno-pokarm-na-zime-p-i4910946720.html
Nada się?

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #259 dnia: 30.03.2016, 23:13 »
Dla ptaków na pewno :P
Spoko, tylko ja nie stosuję słonecznika, reszta (kuku, konopie, pszenica, łubin, groch, bobik), ale to na karpie, amury, na leszcze tylko kuku i robaki.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #260 dnia: 14.04.2016, 21:33 »
Takie może głupie pytanie - czy czysta zanęta DB Swim Stim Match dobrze wabi leszcze? :)
Chodzi o łowienie na method feeder.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #261 dnia: 14.04.2016, 22:46 »
Wczoraj złowiłem leszczyka 45 cm i miałem tylko ss i pelet 2mm basic chociaż dorzuciłem tam trochę konopi pęczaku pszenicy i kuku tak może 2 garści :) Pozostałości z poprzedniego dnia kolegi :P do tego weszły jeszcze dwa liny i karpie ale leszcz dopiero po godz 18 wszedł w łowisko po 2 godz wędkowania.
I ok godziny tylko i wyłącznie leszcze brały nic więcej. Tak że raczej zanęta DB SS je zwabiła bo ziarna na początku rzuciłem a po 2 3 godz wątpię żeby taka ilość była na dnie :P
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #262 dnia: 15.04.2016, 01:14 »
Takie może głupie pytanie - czy czysta zanęta DB Swim Stim Match dobrze wabi leszcze? :)
Chodzi o łowienie na method feeder.

Dobrze wabi. Jest na mączkach, nie pracuje, po prostu ideał pod leszcza. Trzeba tylko pamiętać, że to zanęta, nie utrzyma ryb na długo. Zwabić zwabi... Dlatego dobrze jest dawać pelletów do miksu, bo jak ryba zrobi chmurę i wszystko się 'rozsypie', to zostają pellety przynajmniej.
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #263 dnia: 15.04.2016, 12:42 »
Takie może głupie pytanie - czy czysta zanęta DB Swim Stim Match dobrze wabi leszcze? :)
Chodzi o łowienie na method feeder.

Dobrze wabi. Jest na mączkach, nie pracuje, po prostu ideał pod leszcza. Trzeba tylko pamiętać, że to zanęta, nie utrzyma ryb na długo. Zwabić zwabi... Dlatego dobrze jest dawać pelletów do miksu, bo jak ryba zrobi chmurę i wszystko się 'rozsypie', to zostają pellety przynajmniej.
Mam nadzieje, że jutro ta zanęta + pellet 2mm Method Basic z Lorpio zrobi robotę i zniszczy konkurencję :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #264 dnia: 15.04.2016, 14:32 »
Ale mi chodziło bardziej o łowienie z gruntu na wodzie stojącej.

A może zapytam inaczej... Co jest potrzebne, żeby zestaw "leszczowy" był skuteczny? (Jaka długość przyponu itd.)

Kiedyś nagrałem taki filmik:

Zobacz jak on wysoko się podnosi po pobraniu przynęty. Dlatego uważam, że dłuższy przypon daje lepsze efekty. Ja stosuję 50cm.


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #265 dnia: 15.04.2016, 15:19 »
Mrucin świetny filmik! Takie materiały są prawdziwą kopalnią wiedzy, oby powstawało takich coraz więcej :) ja też zaczynam od przyponów 50 cm, ale najczęściej łowię z długością 70 cm.
Pozdrawiam
Marcin

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #266 dnia: 15.04.2016, 17:13 »
Ale mi chodziło bardziej o łowienie z gruntu na wodzie stojącej.

A może zapytam inaczej... Co jest potrzebne, żeby zestaw "leszczowy" był skuteczny? (Jaka długość przyponu itd.)

Kiedyś nagrałem taki filmik:

Zobacz jak on wysoko się podnosi po pobraniu przynęty. Dlatego uważam, że dłuższy przypon daje lepsze efekty. Ja stosuję 50cm.

Zbyt pospieszne uogólnienie.Na filmie masz leszcza bardzo aktywnego a przeciez nie zawsze tak jest.Uważam że jest wiele zmiennych które nie pozwalają tak jednoznacznie twierdzić.Bardzo ważna jest budowa haka.Jedne stosuje się pod płoc a inne pod leszcza.Osobiście , ustalanie długośći przyponu  zajmuje mi troche czasu.Podstawa to hak np Owner 50340.Leszcze w stosunku do płoci mają o wiele wiekszy pysk dlatego haki powinny byc szerokie po to aby leszcz wypluwjąc przynętę nie zdołał tego uczynić i zasygnalizował branie.Bywa że wielu brań nie widzimy bo długi przypon i hak nie ten (woda stojąca).Płocie wymagają natomiast haków typu cristal , węższych bo przeznaczone do węższych pysków.Jak mam za krótki przypon to np zacinam 50%ryb, gdy go wydłużę skuteczność wzrasta do 100%.Gdy przedobrzę z długością ryby mają hak w przełyku a więc trzeba skrócić.Trzeba patrzeć gdzie wbity hak, to wiele mówi :)Pisząc to mam na myśli łowienie feederem.O grubościach żyłek nie wspominam i o innych takich ;D

Offline fabikks

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #267 dnia: 24.04.2016, 10:53 »
Posiada ktoś te przypony? https://www.raven-fishing.pl/dmaster-1-hair-rig-76cm-017mm-size-12/pl/product/4963/ Włos jest całkiem długi i nie wiem czy leszcz sobie z nim poradzi. Mam do wyboru dwie opcje: aby nie zostawić zbyt dużo miejsca od przynęty do haczyka muszę założyć 2 pellety 8mm lub 1 pellet 12mm. Pytanie tylko czy leszcz  (powiedzmy czterdziestaczek) poradzi sobie z dwunastką?
Fabian

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #268 dnia: 26.04.2016, 17:05 »
Ostatnio łowiłem na kulkę 8mm takie leszczyki nie dużo ponad 20 cm i radziły sobie, wiec myślę, że dwukrotnie większa ryba spokojnie wciągnie te 4mm więcej :D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Odpowiedź #269 dnia: 26.04.2016, 18:54 »
Ostatnio leszcze 25-27 na sonubaits spicy 12 łowiłem.
Dadzą radę

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin