Autor Wątek: Ciekawe oferty wędkarskie  (Przeczytany 1030982 razy)

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1125 dnia: 07.10.2016, 20:39 »
Jeśli coś ma spełniać swoje zadanie to jak dla mnie może być no name. Nie dostaję ciar czy orgazmu gdy usłyszę nazwę jakiejś marki. Dla przykładu jeśli bym potrzebował zanęcać dużą ilością np 40 l to kupiłbym kastrę budowlaną w cenie 13-15 zł niż kocioł np Sensas tej samej pojemności w cenie 113-120 zł.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1126 dnia: 07.10.2016, 20:43 »
Nie chodzi o to. Szukam czegoś, co zastąpi wiadro. Będzie lżejsze i praktyczniejsze :)
Zbyszek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1127 dnia: 07.10.2016, 20:44 »
Jeśli coś ma spełniać swoje zadanie to jak dla mnie może być no name. Nie dostaję ciar czy orgazmu gdy usłyszę nazwę jakiejś marki. Dla przykładu jeśli bym potrzebował zanęcać dużą ilością np 40 l to kupiłbym kastrę budowlaną w cenie 13-15 zł niż kocioł np Sensas tej samej pojemności w cenie 113-120 zł.
:bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1128 dnia: 07.10.2016, 20:47 »
Nie chodzi o to. Szukam czegoś, co zastąpi wiadro. Będzie lżejsze i praktyczniejsze :)

Spoko. Każdy ma jak najbardziej prawo wyboru i kupna czegokolwiek patrząc na produkt wedle siebie. Napisałem jak to się ma dla mnie.

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1129 dnia: 07.10.2016, 20:48 »
Kolega spytał o opinię na temat konkretnej rzeczy i taką ode mnie otrzymał, bo miałem okazję to obejrzeć. Gdyby spytał o kastę murarską czy wiadro to też bym mu odpowiedział bo mam też takowe. :-[
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1130 dnia: 07.10.2016, 21:02 »
Jeśli coś ma spełniać swoje zadanie to jak dla mnie może być no name. Nie dostaję ciar czy orgazmu gdy usłyszę nazwę jakiejś marki. Dla przykładu jeśli bym potrzebował zanęcać dużą ilością np 40l to kupiłbym kastrę budowlaną w cenie 13-15zł niż kocioł np Sensas tej samej pojemności w cenie 113-120zł.

Dokładnie :thumbup:  Fakt, że nieraz warto kupić coś markowego, bo czasem ''prawie robi wielką różnicę" i drobne szczegóły decydują o całokształcie użyteczności i naszego zadowolenia. Jednak na rynku jest wiele zamienników, które nie posiadają magicznego logo a powyższe funkcje spełniają tak samo (no może co niektórzy mogą mieć gorsze samopoczucie :P). Nie wiem czy jest już na forum taki osobny wątek o tańszych (czasami wiele tańszych) zamiennikach sprzętowych, a jeśli nie to może warto by taki założyć ???
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1131 dnia: 07.10.2016, 21:04 »
Jeśli coś ma spełniać swoje zadanie to jak dla mnie może być no name. Nie dostaję ciar czy orgazmu gdy usłyszę nazwę jakiejś marki. Dla przykładu jeśli bym potrzebował zanęcać dużą ilością np 40 l to kupiłbym kastrę budowlaną w cenie 13-15 zł niż kocioł np Sensas tej samej pojemności w cenie 113-120 zł.
:bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Coś Ci się dowcip wyostrzył :)
Zbyszek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1132 dnia: 07.10.2016, 21:07 »
Czasem idzie nie tylko o logo, ważne jest też wsparcie firmy.
Sam nie propaguję kupowania jedynie firmowych rzeczy. W lecie gdy idzie dużo towaru rozrabiam zanętę w najtańszym wiadrze z castoramy. Ciągle zresztą służy do mieszania, jako nośnik przynęt etc.
Ale ważne jest to, że kupując tani zamiennik no name, chiński, z bazaru robisz to wiedząc, że ta rzecz będzie u Ciebie pewnie tylko do awarii. Kupując coś firmowego, wiesz, że za tym produktem stoi firma, z którą możesz mieć kontakt, mieć pytania i pretensje. Ba, czasem odpowiedzą i pomogą :D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1133 dnia: 07.10.2016, 21:09 »
Jeśli coś ma spełniać swoje zadanie to jak dla mnie może być no name. Nie dostaję ciar czy orgazmu gdy usłyszę nazwę jakiejś marki. Dla przykładu jeśli bym potrzebował zanęcać dużą ilością np 40l to kupiłbym kastrę budowlaną w cenie 13-15zł niż kocioł np Sensas tej samej pojemności w cenie 113-120zł.

Dokładnie :thumbup:  Fakt, że nieraz warto kupić coś markowego, bo czasem ''prawie robi wielką różnicę" i drobne szczegóły decydują o całokształcie użyteczności i naszego zadowolenia. Jednak na rynku jest wiele zamienników, które nie posiadają magicznego logo a powyższe funkcje spełniają tak samo (no może co niektórzy mogą mieć gorsze samopoczucie :P). Nie wiem czy jest już na forum taki osobny wątek o tańszych (czasami wiele tańszych) zamiennikach sprzętowych, a jeśli nie to może warto by taki założyć ???
Nie pisałem, że potrzebuje zamienników. Napisałem, że mi się to podoba. Kolego pio19681 wyjaśnił mi, że nie wszystko złoto co się świeci (sorry moja interpretacja). Koniec tematu. Napijcie się :beer:
Zbyszek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1134 dnia: 07.10.2016, 21:10 »
Czasem idzie nie tylko o logo, ważne jest też wsparcie firmy.

 :thumbup:
Jacek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1135 dnia: 07.10.2016, 21:18 »
Ta, wsparcie musi być ;D :P
Podobało mi się podejście  zawodnika na Milo Carp , zwykłe pudełka po lodach :D
Ja proponuje wszystkim pudełka po pieczonych kurczakach z Biedronki- idealne
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1136 dnia: 07.10.2016, 21:37 »
Napisałem o tym co widziałem i wyraziłem tylko swoją opinię o tych pojemnikach oraz o tych jakie sam posiadam. Nikomu nie narzucam konkretnej firmy. Sam mam 2 pojemniki od Pyzy po sałatkach, które on również używa i jestem z bardzo zadowolony. Są w ciągłym użyciu. Zapewne też nie gryzą się z jego markowymi akcesoriami z Foxa czy Nasha. Jedne i drugie dobrze spełniają swoją rolę bez względu na logo.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1137 dnia: 07.10.2016, 22:52 »
Ale ważne jest to, że kupując tani zamiennik no name, chiński, z bazaru robisz to wiedząc, że ta rzecz będzie u Ciebie pewnie tylko do awarii.

Rynek chińskich produktów rozwija się w stronę lepszej jakości niż jak to było jeszcze kilka lat temu. Owszem początki chińszczyzny były straszne i na samo hasło made in china wszystko kojarzyło się ze słabą jakością i jak kolega napisał do awarii. Jednak wymagania i oczekiwania klienta zmuszają producentów do podnoszenia jakości i trwałości produktów. Zadowolony klient wróci i będzie dalej kupował,a gdy przestanie to jest  po interesie. 

Kadłubek

  • Gość
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1138 dnia: 08.10.2016, 09:09 »
Ale ważne jest to, że kupując tani zamiennik no name, chiński, z bazaru robisz to wiedząc, że ta rzecz będzie u Ciebie pewnie tylko do awarii.

Rynek chińskich produktów rozwija się w stronę lepszej jakości niż jak to było jeszcze kilka lat temu. Owszem początki chińszczyzny były straszne i na samo hasło made in china wszystko kojarzyło się ze słabą jakością i jak kolega napisał do awarii. Jednak wymagania i oczekiwania klienta zmuszają producentów do podnoszenia jakości i trwałości produktów. Zadowolony klient wróci i będzie dalej kupował,a gdy przestanie to jest  po interesie.

Są dobrej jakości chińskie produkty lub 'podróbki' różniące się tylko kolorem. Tylko nie za 1 $, cena będzie odpowiednia do produkcji oryginału ale nie płacimy za napis. W przypadku tanich rzeczy np. kołowrotki firmy J.... czy M..... większość wytrzyma np. 2 lata okresu gwarancji a z Chin cena np. 30% niższa.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #1139 dnia: 08.10.2016, 09:15 »
Napisałem o tym co widziałem i wyraziłem tylko swoją opinię o tych pojemnikach oraz o tych jakie sam posiadam. Nikomu nie narzucam konkretnej firmy. Sam mam 2 pojemniki od Pyzy po sałatkach, które on również używa i jestem z bardzo zadowolony. Są w ciągłym użyciu. Zapewne też nie gryzą się z jego markowymi akcesoriami z Foxa czy Nasha. Jedne i drugie dobrze spełniają swoją rolę bez względu na logo.
:)
Zbyszek