Autor Wątek: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem  (Przeczytany 36069 razy)

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #15 dnia: 18.03.2018, 20:42 »
Pięknie opisane!
dodam tyko, że sam fotel waży 8,2 kg plus podnóżek  4,7 kg.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #16 dnia: 18.03.2018, 20:44 »
Pięknie opisane!
dodam tyko, że sam fotel waży 8,2 kg plus podnóżek  4,7 kg.

Ałć ;)

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #17 dnia: 18.03.2018, 20:45 »

Czekam na to jak na wypłatę... Pojawi się i nie wiem, co zrobić :) a tak na poważnie... od razu pierwsze pytanie: nogi 25 lub 32? Już na starcie zostałbym przy fi30 i biorę w ciemno, a tak znowu coś za coś...  fi25 może być za mało, a fi32 to praktycznie ograniczenie rozbudowy... myślę, że średnica nóg to troszkę śliski temat, ale 32 to strzał w kolano... zapowiada się mega, tylko, czy będzie możliwość ergonomicznej rozbudowy?!

Co do średnicy słupków, to jej nie zmierzyłem :facepalm: Dlatego nie wiem dokładnie jaka ona jest - i napisałem, że  25 albo 32 ;) Ogólnie to już wiem, że mogę inwestować w duże stoliki, gdyż mam więcej miejsca niż w moim Onboxie z Prestona. Jeżeli jeszcze dokupić będzie można ten patent z krótkimi rurkami (nie jestem pewny czy będzie w komplecie), to w ogóle można robić cuda :)



Aaaa :P

Sugerowałem się i brałem za 2 opcje do wyboru. 25 to najbardziej popularna średnica. 30 może być zbędne, bo przecież taka instalacja musi być stabilna.

Mam inne pytanie - bo u innego "testera" widziałem 8 nóg - 4 na fotel + 4 na podest i łączniki jak w F2, czy tu też tak jest? Czy tylko opcja, jak na zdjęciu?

Druga sprawa co do tych krótkich rurek, o których mówisz Luk - metrowa rurka alu fi25/1m w OBI to 20-30zł + łącznik jakiś tańszy (Lorpio czy Jaxon) i można po kosztach nadrobić 2 lub 3 takie elemnty ;D

Co do tac bocznych, to ja czekam na ten fotel i mam zamiar dodać do niego tą szeroką (rozsuwaną) Matrixa, z mocowaniem na 2-3 nogi + jej nogi... wówczas będzie kosmos + dodatkowa stabilizacja, której i tak nie zabraknie zapewne. Nawet na 45-stopniowym brzegu.
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #18 dnia: 18.03.2018, 20:46 »
Pięknie opisane!
dodam tyko, że sam fotel waży 8,2 kg plus podnóżek  4,7 kg.

To chyba jeszcze elektryczny transporter należy dokupić...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #19 dnia: 18.03.2018, 20:46 »
Podnóżek już od roku sprzedawany jest osobno na 4 nogach i tak zostanie z pewnością.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #20 dnia: 18.03.2018, 20:46 »
Średnica to 25mm

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #21 dnia: 18.03.2018, 20:48 »
Super recenzja  :)
Krzysztof

Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #22 dnia: 18.03.2018, 21:02 »
Prezentacja super :thumbup:
Czekałem na tą zapowiedź od pewnego czasu,nawet sprzedałem swoje Cuzco z myślą zakupu tej nowinki.
Powiem wam że mam mieszane uczucia.
Sama konstrukcja prezentuje się bardzo solidnie,sporo ludków będzie zadowolonych z tego rozwiązania.
Martwi mnie jednak montaż nóg w ten sposób ,mam nadzieje iż zaciski będą  na tyle silne ze krzesło z czasem nie będzie zjeżdżać samoistnie w dół.
Druga sprawa z tego co napisał Lucjan krzesło ma w komplecie tylko tylne nogi , dziwne to raczej podnóżek powinien mieć tylko przednie żebyśmy mieli wybór zakupu krzesła i dokupienia podnóżka.
Ta konfiguracja zmusza nas do zakupu całego kompletu.(cena pewnie będzie oscylować koło 500zł)

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu bo w obecnej sytuacji będę łowił na skrzynce od jabłek :D

Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #23 dnia: 18.03.2018, 21:05 »
Jedno i drugie będzie miało po 4 nogi.

Zarówno fotel jak i podnóżek ma uchwyty na 4 nogi.
Więc kupując oddzielnie będziesz miał nóg 8. Kupując pojedyńczo też będzie 8.
W zestawie powinny być też uchwyty łączące nogi podnóżka z nogami fotela.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-cuzo/23373-podnozek-do-cuzo.html

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #24 dnia: 18.03.2018, 21:20 »
Jedno i drugie będzie miało po 4 nogi.

Zarówno fotel jak i podnóżek ma uchwyty na 4 nogi.
Więc kupując oddzielnie będziesz miał nóg 8. Kupując pojedyńczo też będzie 8.
W zestawie powinny być też uchwyty łączące nogi podnóżka z nogami fotela.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-cuzo/23373-podnozek-do-cuzo.html

Ok. Sorry panowie
Za bardzo się podjarałem i przeoczyłem pewne szczegóły.


Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #25 dnia: 18.03.2018, 21:38 »
A tak obserwując zdjęcie tego cuda nie uważacie że przy tej regulacji nóg zakładając że siedzimy na równym terenie nie będą one zbyt wysoko co może nam troszkę ograniczać ruchy w pewnych sytuacjach .

Nie pomyślcie sobie że się tylko czepiam, po prostu w obecnej sytuacji jestem bez siedziska i muszę zdecydować czy zaczekać chwile i kupić nowe Cuzo czy może jednak wrócić do wersji poprzedniej .

Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #26 dnia: 18.03.2018, 21:41 »
Dobra prezentacja :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #27 dnia: 18.03.2018, 21:41 »
Fajna prezentacja :thumbup:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #28 dnia: 18.03.2018, 21:52 »
Nie wiem. Krzesło jest w garażu, na dworze 20 cm śniegu i porywisty, zimny wiatr. Nie idę tam :)
(...)
Myślę, że miło się zdziwisz. Podnóżek jest z aluminium lub jakiegoś lekkiego stopu, chyba, i jest niezbyt ciężki, podobnie jak nóżki. Krzesło jest cięższe, ale waga niższa niż Cuzo w ostatniej wersji. Do transportu masz torbę, całkiem wygodną, w przypadku użycia wózka, krzesło układasz na podnóżku (lub na odwrót). Tak więc tragedii nie ma. Gorzej jest  miejscem na całość w domu lub garażu. Tu mamy jakby dwa fotele :)
Waga praktycznie taka sama co w starej wersji.
Różnicy między nimi nie odczułem choć pewnie ze względu na lekką zmianę w konstrukcji jest trochę mniej.

Nie mam zamiaru wchodzić w rolę malkontenta i narzekać tylko dlatego, że "nowe", "lepsze wrogiem dobrego" i tak dalej. Konstrukcja mi się podoba, gdybym miał teraz wybierać między fotelem a zawodniczym siedziskiem... Byłoby ciężko. Stabilność musi być bardzo duża. Gdyby udało się jeszcze do tego dopasować / zrobić u kogoś moduł na wysuwane szuflady, byłaby rewelacja.

Ale.

Mam Cuzo F2 i podnóżek do niego. Montuję to zwykle w taki sposób, że w tylne otwory podestu wkładam przednie wysuwane nóżki fotela, oczywiście z tulejkami, żeby dało się je pewnie zacisnąć. Samo to dobrze służy stabilności. Jeszcze jak dorzucę rozpórkę, będzie cud miód orzeszki. Stara wersja waży 7,5, nowa 8,2 kg. Różnica nie jest duża, a korzystając z fotela z podnóżkiem i tak noszenie tego w torbie na dłuższy dystans odpada, więc większą wagę można pominąć.

Problem jak widzę (może się mylę) może zaistnieć kiedy będziemy chcieli spakować się "na letko" (z 7,5kg fotelem, hehe). Cuzo F2 składa się na dość płasko, i akurat pasuje pod plecak Koruma, do noszenia na plecach. Odczuwalna waga wtedy jest niewielka, bo fotel przylega nam bezpośrednio i wygodnie do pleców, a ciężar rozkłada się na oba ramiona. Można wtedy naprawdę wygodnie robić dłuższe dystanse nad wodę, bo do plecaka z fotelem i resztą szpeju w środku trzeba nieść tylko wędkę w ręku :)

Nie wiem czy da się to w ogóle zrobić z nową wersją. Rama odstaje dość sporo od siedziska, i do tego schowane nogi stworzą "drabinkę" od spodu. Pod plecak nie wejdzie, więc jedyną opcją jest przenoszenie w torbie. Może być ciężko wtedy zabrać resztę gratów. Co więcej, może w praktyce tak nie będzie, ale te długie nogi też wydają mi się odrobinę za długie. Chociaż w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby je sobie skrócić jeśli komuś by to przeszkadzało, w drugą stronę gorzej. Ponadto, jeśli wybieramy opcję statyczno-platformianą, to w F2 mając dostęp do długich "wkładów" w nogi od podestu wydaje mi się, że z podnóżkiem także da się go ustawić bezpośrednio w wodzie. Nie robiłem tego, więc mogę się mylić.

Wobec tego, wydaje mi się że F3 to dobra alternatywa dla kosza, jeśli ktoś na łowisko może sobie dojechać wózkiem, zabierze wtedy też wszystkie potrzebne półki, torby, coniebądź. Tak samo, jeśli ktoś nie chce kupować fotela i kosza oddzielnie, a woli rozwiązanie w miarę uniwersalne i godzi się na problemy z transportem. Ja jednak zostanę przy F2, z racji na większą możliwą mobilność. Na zlocie będzie można sprawdzić, czy F2+rozpórka będzie dużo odstawać stabilnością od F3 D25 ;)

Łapa za recenzję nowinki :)

Offline Bass74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 16
  • Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.
  • Lokalizacja: lubuskie
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #29 dnia: 18.03.2018, 21:53 »
Też mam mieszane uczucia. Myślałem że nowe Cuzo będzie z aluminium i zejdzie z wagi, a tu doopa stalowa.  Waga 8,2kg masakra, trochę za dużo jak dla mnie. No i za długie nogi, mogą być problemy z operowaniem  wędką w poziomie. Można skrócić, ale wtedy pewnie nie będą pasowały do uchwytów pod krzesłem. Ok jest torba.
Co do stabilności to raczej nie przewiduje najmniejszych problemów, także co do zacisków nóg że krzesło będzie zjeżdżać w dół.
Myślałem o sprzedaży swojego starego Cuzo, ale chyba nadal pozostanie, a jak pojawią się luzy to przerobię coś ala nowe Cuzo, ale z amelinium. Robiłem już małe przymiarki i z wagą powinno wyjść mniej niż stary stalowy Cuzo. Część rzeczy już mam, ale prawie nowego nie opłaca się przerabiać..
Trochę nie rozumiem przywiązania Elektrostatyka do stalowej konstrukcji tego krzesła
Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.