Autor Wątek: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja  (Przeczytany 11131 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #75 dnia: 27.01.2019, 20:14 »
Zgadza się.
Jacek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #76 dnia: 27.01.2019, 20:15 »
 Na przykład w porównaniu do prestona,koruma czy drenana to biją ich na głowy jakością i ceną i tu się ze mną zapewne zgodzisz :beer:

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #77 dnia: 27.01.2019, 20:48 »
Tica ma chyba swoją fabrykę a wcześniej klepali chyba jako Everwinner dla innych.  Ja bym akurat Vanquisha 12 na Talismana zamienił:P

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #78 dnia: 27.01.2019, 20:53 »
Ja nie wiem czy na Tajwanie tica nie jest klepana ;)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #79 dnia: 27.01.2019, 21:00 »
Pewno tak.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #80 dnia: 27.01.2019, 21:29 »
Tica to marka z Tajwanu, tam tez ma siedzibę, tak jak i Okuma.
Produkty tej firmy dziwne maja ścieżki dystrybucji, bo płyną wszystkie do USA, żeby z powrotem trafić np do Azji. Nie wiem o co chodzi, nie wnikam.
Firma swojego czasu miala pewne okno możliwości i nie skorzystała z dobrych opinii i dobrych produktów, popularności. Dziś jest dość niszowa, i generalnie koncertuje się na sprzęcie do morskich łowów. Co by nie mówić to jakość ich obecnych wyrobow nie już tak dobra, albo tez po prostu konkurenci zrobili jednak krok do przodu.
Czy te produkty to był taki święty Graal?
Były trwałe i niezawodne. Brakowało im dobrej jakości materiałów i dopracowania niektórych rozwiązań. Bywaly tez egzemplarze z ewidentnymi wadami, które nie powinny trafić na rynek. Mimo wszystko sporo osób chwaliło, bo jeśli trafił się dobry egzemplarz to stosunek jakości do ceny był bardzo dobry. Obecnie popularność Tici jest bardzo mała, nie pamietam kiedy ostatnio przeglądałem młynek z tym logo.
Czesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #81 dnia: 27.01.2019, 21:33 »
W Polsce popularność tej marki spadła a na Czechach i we Włoszech dla przykładu jest popularna i chwalona ;) modele takie jak taurus ,talisman ,scepter czy cybernetic to solidne maszyny sprawdzone przez wielu użytkowników :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #82 dnia: 27.01.2019, 21:37 »
Czesiu a czy miałeś kiedykolwiek u siebie na warsztacie kołowrotek marki Prowess :D

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #83 dnia: 25.04.2019, 19:44 »
Wreszcie nadszedł czas, gdy mogę napisać kilka słów po pierwszym łowieniu zestawem nad wodą.
Tradycyjnie na testy wybrałam się na niewielką komercję, którą już dobrze znam i wiem gdzie i jakiej ryby mogę się spodziewać :fish:

Pierwszy rzut Tysonem 10 ft ze szczytówką 1 oz, podajnik 20 gram, pusty -  celem zaklipowania dystansu - PACH. Poszła szczytówka. Jestem właściwie pewna, że rzut był czysty - co nie zmienia sytuacji :facepalm:

Szybko uzbrajam się w druga szczytówkę 2 oz i rozpoczynam łowienie. Podajnik do metody, ponownie 20  gramów. Ładuję zanętę z pelletem i czekam na pierwsze brania. Wspomniałam w prezentacji na początku wątku, że kijek ma wyrzut 35 gram i po wstępnym łowieniu nie odważyłabym się miotać cięższym podajnikiem jak 30 gramów. Kijek ma zapas mocy ale szczytówki są mocnym ograniczeniem. Są bardzo kruche, trzeba obchodzić się z ogromna ostrożnością. To chyba kwestia komponentów i materiału jaki wykorzystano do tej budżetowej serii...szkoda, bo są piętą Achillesową tego zestawu.

Zaskoczyła mnie piękna parabola kija pod karpiem 7 kg, Tyson radził sobie bardzo dobrze, czułam się pewnie, kontrolowałam rybę, tutaj siła w dolniku dała radę na 5+ :bravo: Poza tym kijek jest bardzo lekki, filigranowy, daje to sporo frajdy i emocji.

Mniejsze ryby 2, 3 kg również dawały sporą frajdę. Dodatkowo kijek pięknie ładuje się do rzutu, mimo, że rzucałam dosyć niepewnie przez wzgląd na szczytówkę to zaimponowała mi jego praca rzutowa i podczas holu.

Kołowrotek - niestety nie ma idealnej pracy, ściąganie podajnika na pusto wyczuwalna i słyszalna praca mechanizmów w środku. Nie wiem ile posłuży, ale spełnia podstawowe potrzeby. Nawój żyłki poprawny, klips działa bez zarzutu, podobnie z hamulcem, wszystko tutaj jest okej. Zarówno podczas holu mniejszej jak i większej ryby nie zauważyłam wyraźnych problemów.

Podsumowanie:

Jak na budżetowy zestaw, jest okej :thumbup: Jednak biorąc pod uwagę budżetowy zestaw od Prestona spodziewałam się nieco więcej. Testy nad wodą nieco ugasiły mój entuzjazm. Kruchość szczytówek wydaje się wręcz nie do przyjęcia - ale można to obejść zaopatrując się w zamienniki. Wynagradza to piękna praca tego kijka. Kołowrotek jest poprawny mimo niepokojącej pracy - w tej kwestii ciężko mi wyrokować, bo nie mam aż takiej wiedzy i doświadczenia, jednak sprawdzę ile posłuży.

W internecie znalazłam również kilka opinii potwierdzających kruchość szczytówek jak i samego kija... u mnie na razie sprawdził się scenariusz ze szczytówką, mam nadzieję, że nie będzie więcej niespodzianek ;)

Zestaw na weekendowe łowienie, jeśli ktoś ma chrapkę na Prestona ale nie chce wydawać pieniędzy na wyższe półki oraz zaakceptuje pewne ,,wrażliwości" to jest to ciekawa propozycja.

Biorąc pod uwagę ten zestaw oraz dostępność różnego sprzętu na rynku to w takiej cenie mamy ogromny wybór. Z pewnością znajdą się równie dobre i lepsze propozycje wędek i kołowrotków w cenie budżetowego zestawu od Prestona :thumbup:

Zostawiam tutaj swoje krótkie podsumowanie, może przyda się innym użytkownikom forum,

Pozdrawiam,

Ania

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 063
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #84 dnia: 25.04.2019, 21:17 »
Wreszcie nadszedł czas, gdy mogę napisać kilka słów po pierwszym łowieniu zestawem nad wodą.
Tradycyjnie na testy wybrałam się na niewielką komercję, którą już dobrze znam i wiem gdzie i jakiej ryby mogę się spodziewać :fish:

Pierwszy rzut Tysonem 10 ft ze szczytówką 1 oz, podajnik 20 gram, pusty -  celem zaklipowania dystansu - PACH. Poszła szczytówka. Jestem właściwie pewna, że rzut był czysty - co nie zmienia sytuacji :facepalm:

Szybko uzbrajam się w druga szczytówkę 2 oz i rozpoczynam łowienie. Podajnik do metody, ponownie 20  gram. Ładuję zanętę z pelletem i czekam na pierwsze brania. Wspomniałam w prezentacji na początku wątku, że kijek ma wyrzut 35 gram i po wstępnym łowieniu nie odważyłabym się miotać cięższym podajnikiem jak 30 gram. Kijek ma zapas mocy ale szczytówki są mocnym ograniczeniem. Są bardzo kruche, trzeba obchodzić sie z ogromna ostrożnością. To chyba kwestia komponentów i materiału jaki wykorzystano do tej budżetowej serii...szkoda, bo są piętą Achillesową tego zestawu.

Zaskoczyła mnie piękna parabola kija pod karpiem 7kg, Tyson radził sobie bardzo dobrze, czułam się pewnie, kontrolowałam rybę, tutaj siła w dolniku dała radę na 5+ :bravo: Poza tym kijek jest bardzo lekki, filigranowy, daje to sporo frajdy i emocji.

Mniejsze ryby 2, 3 kg również dawały sporą frajdę. Dodatkowo kijek pięknie ładuje się do rzutu, mimo, że rzucałam dosyć niepewnie przez wzgląd na szczytówkę to zaimponowała mi jego praca rzutowa i podczas holu.

Kołowrotek - niestety nie ma idealnej pracy, ściąganie podajnika na pusto wyczuwalna i słyszalna praca mechanizmów w środku. Nie wiem ile posłuży, ale spełnia podstawowe potrzeby. Nawój żyłki poprawny, klips działa bez zarzutu, podobnie z hamulcem, wszystko tutaj jest okej. Zarówno podczas holu mniejszej jak i większej ryby nie zauważyłam wyraźnych problemów.

Podsumowanie:

Jak na budżetowy zestaw, jest okej :thumbup: Jednak biorąc pod uwagę budżetowy zestaw od Prestona spodziewałam się nieco więcej. Testy nad wodą nieco ugasiły mój entuzjazm. Kruchość szczytówek wydaje się wręcz nie do przyjęcia - ale można to obejść zaopatrując się w zamienniki. Wynagradza to piękna praca tego kijka. Kołowrotek jest poprawny mimo niepokojącej pracy - w tej kwestii ciężko mi wyrokować, bo nie mam aż takiej wiedzy i doświadczenia, jednak sprawdzę ile posłuży.

W internecie znalazłam również kilka opinii potwierdzających kruchość szczytówek jak i samego kija... u mnie na razie sprawdził się scenariusz ze szczytówką, mam nadzieję, że nie będzie więcej niespodzianek ;)

Zestaw na weekendowe łowienie, jeśli ktoś ma chrapkę na Prestona ale nie chce wydawać pieniędzy na wyższe półki oraz zaakceptuje pewne ,,wrażliwości" to jest to ciekawa propozycja.

Biorąc pod uwagę ten zestaw oraz dostępność różnego sprzętu na rynku to w takiej cenie mamy ogromny wybór. Z pewnością znajdą się równie dobre i lepsze propozycje wędek i kołowrotków w cenie budżetowego zestawu od Prestona :thumbup:

Zostawiam tutaj swoje krótkie podsumowanie, może przyda się innym użytkownikom forum,

Pozdrawiam,
Dzięki, przydatna recenzja :thumbup:
Tomek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #85 dnia: 25.04.2019, 22:08 »
Dziś, oglądałem 10 ft. Lecz coś mi w tym kijku nie pasowało, nie jest dla mnie.
 Informacja o kruchości szczytówek - cenna.
Aniu, dobrze, że ten problem pojawił się w recenzji. :thumbup:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #86 dnia: 25.04.2019, 23:00 »
Aniu.  Nie przejmuj się tą szczytówką. Poszli na całość z oszczędnościami.  Preston ma starsze i dobre szczytówki 1oz węglowe do Monster Carp Feeder.  Mam ten kijek i nigdy nie miałem problemu ze szczytówkami, a zdarzało mi się kijek solidnie przeciążać.  Srednica osadzenia 2,5mm i długość powinna pasować.  Na wszelki wypadek zadzwoń do Drapieznika, niech sprawdzą  czy pasują.  Oni je obecnie mają na stanie. Koszt 79zł.

https://tiny.pl/trdm5

Co do kołowrotka to bywa , że takie objawy ustępują z czasem wskutek docierania się elementów.
Wiesiek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Tyson 10 ft & Preston Inertia 420 - prezentacja
« Odpowiedź #87 dnia: 26.04.2019, 08:50 »
Cenne uwagi, dzięki Aniu :thumbup:
Marcin