Autor Wątek: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki  (Przeczytany 2185 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Potrzebowałem podbieraka dosyć krótkiego (ok 2m) na komercje z dobrym dostępem do wody), dosyć wytrzymałego (zdarzają się cięższe, do tego szamoczące się ryby), a przy tym w dobrej cenie. Przekopałem się przez wiele ofert (co wcale nie uczyniło mnie mądrzejszym...) i koniec końców kupiłem podbierak firmy DAM, model Ultra Strong, a dokładniej 8234200, wersja 2m, dwuczęściowa.

Producent opisuje go na stronie http://dam.de/pl/shop/nets-fish-care/dam-ultra-strong-unterfangkescher-alu-kopf/ tak: "Wielu wędkarzy chce być bardziej niż w 100% pewnymi swojego sprzętu i być w stanie bezpiecznie podebrać każdą rybę niezależnie od warunków na łowisku. Dla nich właśnie została stworzona ultra wytrzymała seria podbieraków ULTRA STRONG. Wykonane z najwyższej jakości elementy rękojeści jak i siatka z szybkoschnącego materiału czynią go doskonałym wyborem dla najbardziej wymagających wędkarzy.Dostępne w wersjach 2- i 3-elementowych w najbardziej popularnych rozmiarach.
• Łatwa do rozkładania aluminiowa główka
• Unikalna siatka z szybkoschnącego materiału
• System regulacji długości sztycy
• Wbudowane wzmocnienia siatki
• Ultra mocna i lekka rękojeść
• Kompaktowa wielkość idealna do transportu".

No to po kolei.

Podbierak robi dobre wrażenie (przynajmniej po rozpakowaniu i oględzinach, jeszcze przed testami w boju) - jest zrobiony porządnie, nie ma nadlewek, niedoróbek, nic się nie strzępi i nie pruje, siatka porządnie obrębiona i zamocowana w ramie logowaną taśmą DAM. Sama siatka wygląda też solidnie, jest grubsza, nie zrobiona z nylonowych nici, tylko z jakiegoś ażurowego tworzywa (mesh). Sprawia wrażenie wytrzymałej. otwory 8x12mm. Wielkość kosza 50x50x50cm, głębokość ok 40cm.

Ramka kosza rozpina się na dwóch niezależnych ramionach, od strony sztycy zakończonych metalową (alu) skuwką z plastikowymi okładzinami, sam zatrzask w sztycy też jest metalowy. Ramiona otwiera się i później blokuje przesunięciem znajdującej się na końcu sztycy metalowej obejmy z plastikowym miejscem na kciuk. Z drugiej strony ramiona zakończone są łukowatymi plastikami. Co mi się podoba, siatka nie jest opleciona wokół ramion, a wpuszczona w nie od dołu, do mocowania przy sztycy przyczepiona kółkiem. Jak to się sprawdzi w boju, zobaczymy.

Na końcu sztycy znajduje się też przykręcony dwoma wkrętami plastikowy klips, w który wchodzi obejma blokująca sekcje podbieraka, dzięki czemu w formie złożonej się sam nie rozsuwa - plus. Obejma blokująca wygląda mi na dosyć delikatną - może się mylę. Sama sztyca wygląda solidnie (chyba alu), czarna, jest zakończona dobrze osadzoną gumową rękojeścią. Długość transportowa poniżej 1m.

Zapłaciłem za niego stówę z dostawą - plus.

Są różne wersje długości itp. Ja kupiłem wersję 200cm. Jest dosyć ciężki - ok 720g, więc do łowienia na lekko i częstego przemieszczania się słabo się IMHO nadaje. Ale nie po to go kupiłem.

Podsumowując - myślę, że dobry zakup. Jeśli w trakcie użytkowania coś wyjdzie, napiszę.

Wrzucam fotki - jeśli mam coś konkretnego jeszcze cyknąć, napiszcie.

Fotki w paru postach bo mi jakiś błąd wywala, że pliki za duże.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2019, 17:41 »
Druga część fotek
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2019, 17:42 »
I trzecia, ostatnia część fotek.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2019, 22:05 »
Dzięki za prezentację, Marcinie! Na pewno niejeden wędkarz skorzysta z Twojego opisu :thumbup:
Przeniosłem wątek do działu "Recenzje i prezentacje".
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #4 dnia: 21.04.2019, 22:30 »
Wypisz wymaluje kopia podbieraka Trapera Prestige . Z tego co wiem Traper posiadał opatentowane połączenie siatki z ramą które polega na jej zaciśnięciu przy pomocy trwałej taśmy do wnętrza ramy , jak i również patent na zaciski . A tutaj jak jest z tym ?? Nie dawno sprzedałem właśnie Prestig-a tak więc dobrze znam ten model podbieraka .

- https://ekspert-sklep.pl/pl/p/Podbierak-TRAPER-Prestige-50-x-50-230cm/5416
Z poważaniem Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #5 dnia: 22.04.2019, 06:00 »
Wypisz wymaluje kopia podbieraka Trapera Prestige . Z tego co wiem Traper posiadał opatentowane połączenie siatki z ramą które polega na jej zaciśnięciu przy pomocy trwałej taśmy do wnętrza ramy , jak i również patent na zaciski . A tutaj jak jest z tym ?? Nie dawno sprzedałem właśnie Prestig-a tak więc dobrze znam ten model podbieraka .

- https://ekspert-sklep.pl/pl/p/Podbierak-TRAPER-Prestige-50-x-50-230cm/5416

Całkiem możliwe, że nawet w tej samej fabryce robiony ;) często producent produkuje coś tam, a później to coś jest oklejane markami szanowanych firm i przez nie sprzedawane jako swoje.

Byłeś z niego zadowolony?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak DAM Ultra Strong 2 m - minirecka i fotki
« Odpowiedź #6 dnia: 22.04.2019, 09:07 »
Wypisz wymaluje kopia podbieraka Trapera Prestige . Z tego co wiem Traper posiadał opatentowane połączenie siatki z ramą które polega na jej zaciśnięciu przy pomocy trwałej taśmy do wnętrza ramy , jak i również patent na zaciski . A tutaj jak jest z tym ?? Nie dawno sprzedałem właśnie Prestig-a tak więc dobrze znam ten model podbieraka .

- https://ekspert-sklep.pl/pl/p/Podbierak-TRAPER-Prestige-50-x-50-230cm/5416

Całkiem możliwe, że nawet w tej samej fabryce robiony ;) często producent produkuje coś tam, a później to coś jest oklejane markami szanowanych firm i przez nie sprzedawane jako swoje.

Byłeś z niego zadowolony?

Jeśli chodzi o sam podbierak to nie było tak źle z nim , wybrałem go bo był w owym czasie najdłuższym z dostępnych "teleskopowych" podbieraków na rynku a i wykonanie i zastosowane patenty w nim przemówiły na korzyść kupna . Używałem go przez 1 sezon , ale później przesiadłem się na sztycę z koszem bo czasami brakowało mi te 0,5 metra do podbierania ryb . Traper na prawdę wykonał dobry podbierak , ale zawsze coś tam komuś brakowało tak jak w moim przypadku ....no i siatka trochę waliła rybami .

Prestig jest już ciężko dostępny , jak w ogóle gdzieś jest i stąd może pomysł Dam żeby wejść z czymś "nowym" w swoim asortymencie na rynek a tak na prawdę poszli na łatwiznę i zrobili kopię czegoś co już było wcześniej .

Nie wiem tylko po co Traper robił / opatentował te systemy żeby później ktoś mógł bez karnie je kopiować :-X Chyba że po cichu się dogadali ;) Ale ogólnie będziesz zadowolony z zakupu .
Z poważaniem Marcin