Autor Wątek: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g  (Przeczytany 61262 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #285 dnia: 12.03.2019, 19:34 »
Jakie podajniki max dajecie przy szczytówkach glass Carbon?
30g Prestona śmigają aż miło

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #286 dnia: 12.03.2019, 19:40 »
30g przy 0,5 oz wydaje mi się nie wykonalne... Jestem nowym posiadaczem tej wędki i te 2.0 oz to jeszcze, ale pozostałe to są delikatne na maksa

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #287 dnia: 12.03.2019, 19:42 »
30g przy 0,5 oz wydaje mi się nie wykonalne... Jestem nowym posiadaczem tej wędki i te 2.0 oz to jeszcze, ale pozostałe to są delikatne na maksa
0,5 oz nigdy nie używałem (kompletne nie nadaje się do tego kija), ale 1 i 2oz bez problemu macha się tymi podajnikami

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #288 dnia: 12.03.2019, 19:45 »
W sobotę lub niedzielę pierwsze testy, jak będzie kiszka to zamawiam węglowe

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #289 dnia: 12.03.2019, 19:49 »
W sobotę lub niedzielę pierwsze testy, jak będzie kiszka to zamawiam węglowe
Praktycznie do użytku jest tylko 2oz, bo ta 1 to już bardzo delikatna jest, że nie wspominając o tej 0,5

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #290 dnia: 12.03.2019, 20:11 »
Która szczytówka od Magmy  odpowiada 2oz glass Carbon ? ultralight, medium czy heavy?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #291 dnia: 12.03.2019, 20:18 »
Która szczytówka od Magmy  odpowiada 2oz glass Carbon ? ultralight, medium czy heavy?
Medium. Hard będzie twardsza

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #292 dnia: 12.03.2019, 20:25 »
Dzisiaj przyjechała dostawa. Niestety mam pecha i muszę reklamować >:(
Pierwsza przelotka potrzaskana.


Co do szczytówek to zamówiłem dodatkowo komplet węglowych. O wiele sztywniejsze od tych z glasscarbonu. Najdelikatniejsza z węgla o wiele sztywniejsza od najtwardszej z Glasscarbon. Przydałoby się coś pomiędzy ale myślę, że te dwie będą w użyciu.
Być może lepszą opcją byłyby te szklane od Magmy.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline resiak82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #293 dnia: 19.03.2019, 21:08 »
A więc kijek przeszedł u mnie pierwsze testy na wodzie PZW. Stosowałem tylko szczytówkę 2 oz i z podajnikiem 40g dała radę bez problemu. 11 leszczyków wyciągniętych bez problemu, największy 1,4 kg. Ogólnie jestem zadowolony z wędeczki

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #294 dnia: 21.03.2019, 21:56 »
No i tydzień po złożeniu reklamacji przyszła nowa wędka. Tym razem w idealnym stanie. Wielkie :bravo: dla Carpmix za obsługę.

Zabrałem się za gruntowne sprawdzanie, mierzenie, ważenie i testowanie na sucho.
Akcja kija bardzo mi się podoba - parabola lecz nie "makaron". O wyważaniu kołowrotkiem trudno coś powiedzieć - kij "leci na ryj" z każdym kołowrotkiem, co jest naturalne przy tak lekkiej rękojeści. Ale nie powinno to przeszkadzać, jako że większość czasu wędka leży na podpórkach a podczas holu ryby wyważenie kija już nie ma znaczenia.

Poszedłem szeroko i zamówiłem, oprócz dodawanych w komplecie szczytówek GlassCarbon, komplet szczytówek węglowych. I na opisie szczytówek chciałbym się tu skupić.

Szczytówki szklano-węglowe to ciekawa konstrukcja. Jako sygnalizator brań pracuje tylko górna 1/3 część, reszta stanowi jakby przedłużenie całej wędki. W moim odczuciu są zbyt delikatne. Ta najsztywniejsza, opisana jako 2 oz powinna być najdelikatniejsza a dwie pozostałe odpowiednio sztywniejsze.

Szczytówki węglowe są z kolei bardzo sztywne i za bardzo się sztywnością między sobą nie różnią. Można je niestety kupić tylko w komplecie po trzy. Mają też większe przelotki. Odradzam raczej ich zakup, o ile ktoś nie potrzebuje naprawdę sztywnych do dalszych rzutów większym podajnikiem. Przydałoby się coś pomiędzy GlassCarbon a węglowymi.
Jako alternatywę do węglowych poleciłbym dokupienie do zestawu GlassCarbon szklanej szczytówki od Magmy o akcji medium. Powinna być dobrym uzupełnieniem zestawu.
Jeszcze lepsza byłaby węglowa szczytówka Jaxona AK-SWW300A z Drapieżnika https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/17745-szczytowka-do-feedera-weglowa-miekka-30mm.html ale ma trochę małe przelotki. Jeśli ktoś lubi się bawić to przełożenie przelotek z najdelikatniejszej GlassCarbon, raczej nieprzydatnej w tej wędce, dałoby szczytówkę idealną. Jest nieco mniej sztywna od oryginalnych, węglowych szczytówek Delphina.

Ponieważ mam już takie zboczenie, że wszystko lubię pomierzyć i poważyć, pomierzyłem również ugięcia różnych szczytówek na wędce i chciałem się podzielić wynikami.
Pomiar polegał na zmierzeniu ugięcia szczytówek na wędce Delphin Opium, podpartym pomiędzy pierwszą a drugą przelotką, pod różnym obciążeniem.

Delphin Opium Black Feeder 360cm/80g

Ugięcie szczytówek w cm pod wpływem obciążenia

                                                   3 g      8 g      11 g   20 g   40 g
Pomarańczowa 0,5 oz GC           7         13,5      17      23,5   33,5
Zielona 1 oz GC                         6,5        12,5      16      23      33
Różowa 2oz GC                         5            10,5     13,5   20      31
Jaxon AK-SWW300A węglowa   2,5         6          8,5     15      27,5
Pomarańcz light carbon             2,5         6          8,2    14,3    27
Zielona medium carbon             2,5         5,7       8        14      26,5
Różowa heavy carbon                2,3        5,5       7,6     13,5   26
 
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Merikh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #295 dnia: 17.04.2019, 13:21 »
Po pewnej przerwie ponownie wracam na forum :)
Międzyczasie stałem się posiadaczem wędki, o której mowa ... Mam podstawowy zestaw (w sensie nie dokupowałem szczytówek) widać,że taka kluska nawet przy szczytówce 2oz test sprzętu w sobotę na wodzie PZW ... wędki i nowego kołowrotka MS RANGE Pro Feeder II 3500. Jakieś relacje z działania wędki i kołowrotka zdam oczywiście z czasem jednak wizualnie ... bardzo mi się podoba :)

Mam tylko jedno pytanie do Ciebie Tomba - mówisz,że szczytówka Jaxona AK-SWW300A była by dobra tylko te przelotki ... mocno to utrudnia pracę ? nie ukrywam,że nie jestem uzdolniony i przerzucanie przelotek mogło by mi się nie udać :P
Adrian

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #296 dnia: 18.04.2019, 00:01 »
Mam tylko jedno pytanie do Ciebie Tomba - mówisz,że szczytówka Jaxona AK-SWW300A była by dobra tylko te przelotki ... mocno to utrudnia pracę ? nie ukrywam,że nie jestem uzdolniony i przerzucanie przelotek mogło by mi się nie udać :P

Spokojnie możesz zastosować Jaxona węglową miękką, kup też od razu szklaną miękką (czerwoną, nie bardzo miękką). Obie, moim zdaniem, świetnie się sprawdzą. Cena u Drapieżcy to odpowiednio 20 i 13 zł.

Rozwinięcie tematu poniżej. Uwaga! Tylko dla zainteresowanych, bo będę przynudzał :P.

Przelotki w szczytówkach Delphina są dość duże, w porównianiu do innych feederów. Węglowe ok. 4 mm, GlassCarbon ok. 3 mm. Mam feedera, gdzie szczytówki mają średnicę wewnętrzną 1,8 mm i też ładnie się rzuca a to już wyjątkowo małe przelotki. Fakt, że dobrane są do reszty przelotek kija,
Szczytówka węglowa Jaxona miękka AK-SWW300A ma średnicę przelotek bardziej standardową - 2,2 mm. Rozstaw przelotek idealnie współgra z pracą reszty kija, dopasowanie do wędki ok, wchodzi dobrze i bez luzów. Nie sądzę, żeby nieco mniejsza średnica przelotek miała zauważalny wpływ na odległość rzutów.

Ale, ale. Mam również 2 kupione, prawie identyczne, szklane szczytówki Jaxona o średnicy osadzenia 3 mm. Średnica przelotek - górne 3 mm, dolne 4 mm, idealne do tej wędki. Rozmieszczenie - prawie dobre, dolną przesunąłbym w górę o 1,5 cm, to takie moje fiu bździu dla idealnego rozmieszczenie ale na pracę wędki nie ma to aż tak dużego znaczenia.
Jest tylko mały problem z dopasowaniem średnicy osadzenia. Jedna, kupiona w sklepie, o symbolu AKSWS300A ma średnicę 2,85 mm, podczas kiedy pasujące szczytówki mają w górnej części 2,9 mm i trochę lata. Druga, z Drapieżnika, o symbolu AK-SWSA30, identyczna ale o średnicy osadzenia 3,05 mm nie wchodzi.
Obie łatwo da się dopasować, tą grubszą łatwiej, bo wystarczy doszlifować drobnym papierem ściernym, tak żeby wchodziła do końca a nie "latała".
BTW. Oryginalne szczytówki też się nieco różnią średnicą. W górnej części styku mają jednak, co najmniej 2,9 mm.

Reasumując, moje rekomendacje:
Nie polecam dokupienia zestawu szczytówek węglowych za prawie 100 zł. Wszystkie są bardzo sztywne. Wykorzystamy jedynie najbardziej delikatną a i tak bardzo sztywną. Zastąpi ją z powodzeniem węglowa miękka, tylko nieco delikatniejsza od najdelikatniejszej z firmowych węglowych Delphina. Szklana Jaxon miękka to coś pośredniego pomiędzy węglowymi i "glistami" z GlassCarbonu. Wydaje mi się idealna do tej wędki do połowów na odległości 30 - 40 m. Trzeba się jednak liczyć z ryzykiem konieczności dopasowania osadzenia szczytówki w kiju.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #297 dnia: 03.05.2019, 21:35 »
Dzisiaj wędka po drugim dniu testów nad wodą, na komercji. Na koncie ma już kilkanaście karpi 1,5 - 3,5 kg.
Dla mnie ta wędka to rewelacja. Pięknie pracuje na całej długości z takimi rybami ale widać, że z większymi też nie powinno być problemu.

Pierwszy dzień z oryginalną szczytówką Carbon Glass. Da się łowić ale mi nie bardzo przypasowało.
Wstępne naprężenie przy podajniku 30 g i wietrznej pogodzie dość mocno napina szczytówkę pozostawiając sygnalizację brań reszcie kija. Trzeba też uważać przy zarzucaniu, bo "latająca" szczytówka lubi się oplątać żyłką. Shreku gdzieś pisał o metodzie zarzucania z ustawianiem wędki do kierunku zarzucania tuż po zwolnieniu żyłki z palca. W moim przypadku też ta opisana 2 oz jest słabo dopasowana i żeby nie wypadała trzeba ją było mocno docisnąć. Tak nie powinno być.

Dlatego też na kolejny dzień użyłem szczytówki Jaxona szklanej, średnio twardej za 12 zł. Musiałem dopasować nieco grubość osadzenia, żeby wchodziła z lekkim oporem. Wydaje mi się, że jest zrobiona specjalnie pod tą wędkę. Wielkość przelotek, ich rozmieszczenie i ugięcie. Całość stanowi dla mnie wędkę idealną do moich potrzeb z potencjałem na dalsze rzuty i większe ryby.

Zamieszczam zdjęcia ugięcia ze szczytówką Jaxona. Focus niestety ustawił się na tło ale coś tam widać.







Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #298 dnia: 04.05.2019, 18:01 »
Shreku gdzieś pisał o metodzie zarzucania z ustawianiem wędki do kierunku zarzucania tuż po zwolnieniu żyłki z palca

Sprostowanie: Pisał o tym nie Patryk ale Wiesiek w poniższym wątku:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14881.msg414631#msg414631
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #299 dnia: 04.05.2019, 19:08 »
Dzisiaj wędka po drugim dniu testów nad wodą, na komercji. Na koncie ma już kilkanaście karpi 1,5 - 3,5 kg.
Dla mnie ta wędka to rewelacja. Pięknie pracuje na całej długości z takimi rybami ale widać, że z większymi też nie powinno być problemu.

Pierwszy dzień z oryginalną szczytówką Carbon Glass. Da się łowić ale mi nie bardzo przypasowało.
Wstępne naprężenie przy podajniku 30 g i wietrznej pogodzie dość mocno napina szczytówkę pozostawiając sygnalizację brań reszcie kija. Trzeba też uważać przy zarzucaniu, bo "latająca" szczytówka lubi się oplątać żyłką. Shreku gdzieś pisał o metodzie zarzucania z ustawianiem wędki do kierunku zarzucania tuż po zwolnieniu żyłki z palca. W moim przypadku też ta opisana 2 oz jest słabo dopasowana i żeby nie wypadała trzeba ją było mocno docisnąć. Tak nie powinno być.

Dlatego też na kolejny dzień użyłem szczytówki Jaxona szklanej, średnio twardej za 12 zł. Musiałem dopasować nieco grubość osadzenia, żeby wchodziła z lekkim oporem. Wydaje mi się, że jest zrobiona specjalnie pod tą wędkę. Wielkość przelotek, ich rozmieszczenie i ugięcie. Całość stanowi dla mnie wędkę idealną do moich potrzeb z potencjałem na dalsze rzuty i większe ryby.

Zamieszczam zdjęcia ugięcia ze szczytówką Jaxona. Focus niestety ustawił się na tło ale coś tam widać.



Dalbyś radę zrobić ujęcie z pełniejszym ugięciem ze szczytówką Jaxona? Wygląda obiecująco

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀