Autor Wątek: Sygnalizatory - najlepsze  (Przeczytany 10281 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #15 dnia: 18.09.2017, 14:39 »
Ja potrzebuję wymienić sygnalizatory (ze 3 mi padają - ze starości ;) ), ale chcę kupić coś tańszego.
Podoba mi się: http://monsterfishing.pl/mf-211-p-26.html MF -211 i wydaje mi się, że na 2 lata wystarczy, a na rybach sen mam czujny (w 90%) - więc chyba centalki nie potrzebuję.
Co o tym sygnalizatorze myślicie?
;)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #16 dnia: 18.09.2017, 14:42 »
Dołóż 10zl i weź te maja regulacje czułości http://monsterfishing.pl/mf-212-p-28.html
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #17 dnia: 18.09.2017, 14:45 »
I rzeczywiście ta regulacja czułości działa?
;)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #18 dnia: 18.09.2017, 14:48 »
Tak mam taki jak wyżej i mogę polecić. Jak jest regulacja ustawiona na max wystarczy ze żyłka przesunie się 2-3mm i masz już dźwięk na minimum musi Ci się żyłka przesunąć około 2-3cm.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Kadłubek

  • Gość
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #19 dnia: 18.09.2017, 14:50 »
Jedyne co podpowiem to wybierz takie które nie grają jak naciągasz żyłkę pod sygnalizator (hanger, swinger), trochę to denerwuje a przy pokrętle można szybko wyciszyć, przy przyciskach trzeba "przelecieć" wszystkie tryby by wyciszyć i ponownie ustawić.

Są filmiki, że one migają po braniu a nie świecą światłem ciągłym co w nocy przy braku światła męczy oczy to "mruganie".

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #20 dnia: 18.09.2017, 14:54 »
Migaja przez około 30s później gasną, faktycznie pokrętła są dużo wygodniejsze ale wersja z pokrętłami to już 54zł. Jak się często używa to chyba warto dopłacić, te klikanie jest faktycznie wkurzające.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #21 dnia: 18.09.2017, 14:57 »
Mam te sygnałki co Ptaku, ale ni cholery, nie wiem jak to się ustawia? Czy chodzi o przycisk "S"? Może coś poprzestawiałem i z tego moje są takie "nie czułe"? :facepalm:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #22 dnia: 18.09.2017, 14:59 »
Migaja przez około 30s później gasną, faktycznie pokrętła są dużo wygodniejsze ale wersja z pokrętłami to już 54zł. Jak się często używa to chyba warto dopłacić, te klikanie jest faktycznie wkurzające.

Siedzisz na nocce bez światła by nie płoszyć ryb, masz piknięcie i przez jakiś czas świeci to po oczach bo mruga a patrzysz czy bierze, opada itd. - właśnie mruga nie światło ciągłe.
Oczy przyzwyczajone do mroku i patrzysz w "stroboskop". Mnie to wkurza bo trochę oślepia i męczy oczy ale jak Ci to nie przeszkadza lub nie łowisz w nocy to pomiń moje uwagi.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #23 dnia: 18.09.2017, 15:04 »
Videotronic polecam. :)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #24 dnia: 18.09.2017, 15:08 »
Mam te sygnałki co Ptaku, ale ni cholery, nie wiem jak to się ustawia? Czy chodzi o przycisk "S"? Może coś poprzestawiałem i z tego moje są takie "nie czułe"? :facepalm:

Dokładnie przycisk S każde naciśniecie zwiększa ci skale (pokazuje się więcej lampek) mało lampek= przesuniecie małej ilości żyłki i piszczy, dużo lampek = przesuniecie większej ilości żyłki i piszczy.
Albo na odwrót nie pamiętam :)

Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #25 dnia: 18.09.2017, 15:15 »
Dzięki wszystkim za info.
;)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #26 dnia: 18.09.2017, 15:20 »
Mam te sygnałki co Ptaku, ale ni cholery, nie wiem jak to się ustawia? Czy chodzi o przycisk "S"? Może coś poprzestawiałem i z tego moje są takie "nie czułe"? :facepalm:

Dokładnie przycisk S każde naciśniecie zwiększa ci skale (pokazuje się więcej lampek) mało lampek= przesuniecie małej ilości żyłki i piszczy, dużo lampek = przesuniecie większej ilości żyłki i piszczy.
Albo na odwrót nie pamiętam :)

Muszę to sprawdzić. Dzięki :P
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #27 dnia: 18.09.2017, 16:16 »
Moje pierwsze z centralką bo mam i leżą jako zapasowe stare FOX Micron MX - te to bez centralki podnoszą na nogi pół jeziora takie głośne.
JK

To prawda. Też je miałem. Wyły niesamowicie, ale miały też kilka wad. Niestandardowe i dość drogie baterie (jak do pilota samochodowego - krótki paluszek 1,5v), mało widoczną (źle usytuowaną) diodę, często klinujące się czy odpadające pokrętła itp.
Nowe Microny mają bardzo jasną diodę, umieszczoną na szczycie sygnalizatora. Skala tonacji jest bardzo fajna - szczególnie niskie tony są wdzięczne - jak na kasie w biedronce  :P. Można naprawdę dyskretnie ustawić ich głośność, ale są minimalnie cichsze od poprzedników. Do tego nowy przełącznik pozycyjny i hardcase w komplecie (w mx-ach trzeba było dokupić osobno  :(). Każdy sam decyduje ile wydać na tego typu elektronikę. Ja już badziewia nie kupię nigdy, ale znowu też nie mam zamiaru na to wydać tysięcy.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sygnalizatory - najlepsze
« Odpowiedź #28 dnia: 16.03.2018, 23:39 »
Odświeżę wątek, żeby kolejnego nie zakładać.

Co myślicie o tanich zestawach Prologica lub DAMa ?
Ktoś miał?
Ktoś używał ?

Mario
Mazovia Fishing Team