Autor Wątek: Warto obejrzeć  (Przeczytany 7868 razy)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #1 dnia: 13.05.2019, 09:35 »
Nie żebym się czepiał, ale niedługo otworzę lodówkę i zobaczę tam "Nie mów nikomu" :facepalm:
Marcin

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #2 dnia: 13.05.2019, 09:37 »
Nie żebym się czepiał, ale niedługo otworzę lodówkę i zobaczę tam "Nie mów nikomu" :facepalm:
Kolega oglądał?

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #3 dnia: 13.05.2019, 09:44 »
Nie oglądał, dlatego nie narzeka na film tylko na szum jaki wokół niego się tworzy. Przez cały weekend co drugi post na fb dotyczył tego dokumentu.
Po prostu tak mam, że nachalne promowanie czegoś ma dla mnie skutek odwrotny do zamierzonego.

Co do tematyki filmu, to znam ją z innych źródeł, a zdanie na jej temat zachowam dla siebie ;)
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #4 dnia: 13.05.2019, 09:48 »
Ja zacząłem, ale musiałem przerwać bo obrzydzenie złapałem jak słyszałem co tam wyprawiali... Wieczorem skończę...

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #5 dnia: 13.05.2019, 10:38 »
Nie oglądał, dlatego nie narzeka na film tylko na szum jaki wokół niego się tworzy. Przez cały weekend co drugi post na fb dotyczył tego dokumentu.
Po prostu tak mam, że nachalne promowanie czegoś ma dla mnie skutek odwrotny do zamierzonego.

Co do tematyki filmu, to znam ją z innych źródeł, a zdanie na jej temat zachowam dla siebie ;)

Taka wypowiedź troszkę nietrafiona. Kto tu mówi o jakimś promowaniu. Ten film można zobaczyć tylko na yt. Nie ma żadnych reklam, nie pokazuje tego żadna telewizja. Temat oczywiście rzeka.....jednak pokazuje to dramat tych ludzi i przez co przeszli i nadal przechodzą. Przy ogólnej znieczulicy........można się chwilę zastanowić.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #6 dnia: 13.05.2019, 10:49 »
Mnie ten temat prowadzi do zadumy. Dziwi mnie, że kościół pomimo wiedzy o tym do czego ta sprawa doprowadziła w innych krajach, brnął w zaparte, że wszystko jest ok. Przecież procedura kościelna w której ofiarą przed komisją kościelną musi przysięgać i być osaczona, jest obrzydliwa. Oni dalej tego nie zmienili.

Ok posypie im się ten domek z kart.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #7 dnia: 13.05.2019, 11:06 »
Ja osobiście nie mogę na to patrzeć - księża zboczeńcy - skandal.
Prawda jest taka moim zdaniem od wieków stworzyli sobie państwo - żerują na emocjach ludu , kreują i wpływają od wieków na to co nas otacza...
Rządzą rzędem dusz im wiernych. Sam w sobie człowiek jest pusty - jedni znajdują wiarę inni uciekaja od niej , jeszcze inni podążają swoja drogą.
Ale ci wierzący w PL są zatraceni w manipulacji kilkudziesięciu wieprzy - tak śmiem to napisać (popatrzcie na obrady episkopatu...).
Te limuzyny, ich domy to pałace, ich zachowanie (lud to barany - my musimy być aby ich prowadzić, ale ja pytam dokąd).
A pozamykać do więzień tych zboczeńców, pederastów - i innych zwyrodnialców. Resztę do pustej michy, w sandały i do klasztoru - i tu pytanie ilu by ich zostało... Wszak wiara nie potrzebuje nic więcej, tylko ciąg do boga, a nie do dóbr...

Sory, ale tak jak pisałem nie mogę na to patrzeć . Jestem katolikiem, wierze w boga, ale nie w czarnych.
Sory jak kogoś uraziłem - to moja opinia na ten temat.
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejżeć
« Odpowiedź #8 dnia: 13.05.2019, 11:08 »
Taka wypowiedź troszkę nietrafiona. Kto tu mówi o jakimś promowaniu. Ten film można zobaczyć tylko na yt. Nie ma żadnych reklam, nie pokazuje tego żadna telewizja. Temat oczywiście rzeka.....jednak pokazuje to dramat tych ludzi i przez co przeszli i nadal przechodzą. Przy ogólnej znieczulicy........można się chwilę zastanowić.

Oczywiście masz prawo do własnej opinii, moja jest taka, że nie przypadkowo ten film został opublikowany właśnie teraz. Mogę się mylić, dlatego to jest opinia, a nie stwierdzenie faktu z mojej strony.

Co do promowania - jeśli kilka fanpejdży na fejsbuku lub serwisów internetowych w ciągu 48 godzin publikuje kilkanaście postów lub artykułów na temat jednego filmu - to dla mnie to jest promowanie. (to też jest opinia)

Pewnie dużo więcej na ten temat już nie napiszę, bo wątek zaraz trafi tam gdzie nie mam i nie chcę mieć dostępu :)
Marcin

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #9 dnia: 13.05.2019, 11:11 »
Taka wypowiedź troszkę nietrafiona. Kto tu mówi o jakimś promowaniu. Ten film można zobaczyć tylko na yt. Nie ma żadnych reklam, nie pokazuje tego żadna telewizja. Temat oczywiście rzeka.....jednak pokazuje to dramat tych ludzi i przez co przeszli i nadal przechodzą. Przy ogólnej znieczulicy........można się chwilę zastanowić.

Oczywiście masz prawo do własnej opinii, moja jest taka, że nie przypadkowo ten film został opublikowany właśnie teraz. Mogę się mylić, dlatego to jest opinia, a nie stwierdzenie faktu z mojej strony.

Co do promowania - jeśli kilka fanpejdży na fejsbuku lub serwisów internetowych w ciągu 48 godzin publikuje kilkanaście postów lub artykułów na temat jednego filmu - to dla mnie to jest promowanie. (to też jest opinia)

Pewnie dużo więcej na ten temat już nie napiszę, bo wątek zaraz trafi tam gdzie nie mam i nie chcę mieć dostępu :)
Mnie trochę dziwią takie opinie. Coś na wzór "u was biją murzynów". Sorry, kościół miał dziesiątki lat by zająć się tym problemem. Nie zrobił praktycznie nic a ta ich komisja była śmieszna.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #10 dnia: 13.05.2019, 11:18 »
Sorry, ale to chyba nie do mnie, bo niczego nie neguję, nikogo nie bronię ani nic na temat pedofilii w kościele nie napisałem O:)

Moje posty dotyczą tylko i wyłącznie zmęczenia wszechobecnością tego filmu. Sam jego temat nie jest nowością. Gdyby to był film o katastrofie Titanica, napisałbym to samo.  Uprzejmie proszę o nie wytykanie mi rzeczy, na temat których się nie wypowiedziałem.
Marcin

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #11 dnia: 13.05.2019, 11:19 »
Film ciekawy. Tym bardziej mnie zdumiewa reakcja Głódzia, którego nazwisko od jakiegoś czasu krąży w tym temacie. Ponadto milczenie Nycza. Że do polityki się nie włącza to ok ale tu sprawa dotyczy jego bezposednich i świadomych decyzji.
Dopóki nie zrzekną się funkcji i mamony z nimi związanej nic się nie zmieni bo to się polskim biskupom nie opłaca. Realnie patrząc połowa ławy prezentującej wyniki badania powinna być usunięta z funkcji (szczególnie główny polityk katedry wawelskiej) a najlepiej jak w wojsku zdegradowana do poziomu zwykłego księdza najlepiej wikariusza by mieli resztę życia na przemyślenia. Ale Watykan chyba degradacji z gosności niegodnej jej biskupów nie przewiduje. Pewnie mieliby problem z mianowaniem na raz a-cy biskupa W-wy, Krakowa, Poznania i kilka innych mniejszych kurii. tak myslę, że min. 10 na raz oraz dodatkowo pomocniczych.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #12 dnia: 13.05.2019, 11:32 »
Obejrzałem i nic mnie nie zaskoczyło. Od wielu lat słychać, że w szeregach kościoła jest bardzo dużo zboczeńców. I to nie jest najgorsze, najgorsze jest to, że kościół od lat o tym wie/wiedział, nic z tym nie robił i pozwalał bezkarnie krzywdzić dzieci.

Oczywiście film świetny, dobrze zrealizowany i obiektywny. Powinien skłonić wielu hierarchów kościelnych do refleksji i najlepiej twardych działań.
Niestety, nasi wszyscy politycy ślizgają się na tej produkcji, wykorzystują pod siebie i robią tym politykę. Ale co się spodziewać po takim sejmie, po takich politykach? Od lewa do prawa z małymi wyjątkami hołota, niekompetencja, szaleństwo, obsesyjność i chamstwo!

Potrzeba nam prawdziwej partii obywatelskiej, społeczeństwa obywatelskiego i wszystkiego co się z tym wiąże.
Po drugie, całkowitego rozdzielenie kościoła od państwa ze wszystkimi konsekwencjami tego działania.





Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #13 dnia: 13.05.2019, 11:40 »
Obejrzałem i nic mnie nie zaskoczyło. Od wielu lat słychać, że w szeregach kościoła jest bardzo dużo zboczeńców. I to nie jest najgorsze, najgorsze jest to, że kościół od lat o tym wie/wiedział, nic z tym nie robił i pozwalał bezkarnie krzywdzić dzieci.

Oczywiście film świetny, dobrze zrealizowany i obiektywny. Powinien skłonić wielu hierarchów kościelnych do refleksji i najlepiej twardych działań.
Niestety, nasi wszyscy politycy ślizgają się na tej produkcji, wykorzystują pod siebie i robią tym politykę. Ale co się spodziewać po takim sejmie, po takich politykach? Od lewa do prawa z małymi wyjątkami hołota, niekompetencja, szaleństwo, obsesyjność i chamstwo!

Potrzeba nam prawdziwej partii obywatelskiej, społeczeństwa obywatelskiego i wszystkiego co się z tym wiąże.
Po drugie, całkowitego rozdzielenie kościoła od państwa ze wszystkimi konsekwencjami tego działania.

A pod tym akurat bym się podpisał. :beer: (poza opiniami odnośnie samego filmu, bo go nie oglądałem)
Marcin

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Warto obejrzeć
« Odpowiedź #14 dnia: 13.05.2019, 11:45 »
A ja czekam aż Sekielski pokaże pedofili wśród nauczycieli..dzienikarzy..prawnikow..itp