Autor Wątek: Komary - jak nie dać się pokąsać  (Przeczytany 29068 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 152
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #90 dnia: 22.06.2019, 11:21 »
Nie dotykajcie przynęt i zanęt jak wam ręce śmierdzą muggą bo możecie pożegnać się z braniami.

U mnie nie ma wpływu na brania.
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 341
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #92 dnia: 25.06.2019, 06:20 »
Rany, ale wujowe tłumaczenie... :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #93 dnia: 08.07.2019, 23:01 »
Kupiłem tą bluzkę z Decathlona o , której pisał @selektor.
Robi robotę .
Przyglądałem się komarom  , które atakować chciały przez tą koszulkę. Po 5-6 na rękawie.
Nie dały rady :)

Oczywiście  reszta  ciała posmarowana ultrathonem.
Komary bujajcie się!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #94 dnia: 27.07.2020, 12:32 »
Tak więc, nie ma co u nas narzekać...
https://www.liveleak.com/view?t=9Ywkx_1593951789

 :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline l4rgo84

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 3
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #95 dnia: 31.07.2020, 00:12 »
Na temat trafiłem przypadkiem ale postanowiłem coś dodać od siebie. Testowałem dziesiątki różnych rozwiązać sztucznych i naturalnych. Po wielu latach stwierdzam jednoznacznie, nie ma idealnego preparatu który w 100% chroni przed ukąszeniami komarów. Zawsze stosujemy dwie lub więcej metod żeby zabezpieczyć się przed tym dziadostwem. Jeśli chodzi o repelenty polecam Balsam Moskito Guard, cena jest trochę odstraszająca bo kosztuje to jakieś 45zł ale jest mega wydajny. Zwykłe odstraszacze w sprayu wykorzystywałem czasem podczas jednej nocki a ten preparat starczy nam na takich wypadów kilkanaście. No i przede wszystkim jest to chyba jedyny specyfik który naprawdę działa. Jego składnikiem jest ikarydyna która jest bezpieczniejsza niż DEET i ma przy okazji rekomendację WHO. Wygląda to jak pseudo reklama ale testowałem to na sobie i problem z ukąszeniami jest mi obecnie obcy. Na youtubie jest mnóstwo filmów opisujących działanie tego preparatu. Jak już pisałem wcześniej sam repelent nie daje 100% skuteczności, musimy się dodatkowo wspomóc innym środkiem i tutaj polecam spirale z Brosa Geranium, nie wiem czy są jeszcze dostępne ale to były jedyne spirale które odstraszały komary na dobrych kilka metrów. Jeśli ma ktoś doświadczenie z podobnych działaniem innego producenta spiral, proszę o info. Kolejnym środkiem jest spray biobójczy BIO-Insektal, nie ma działania odstraszającego ale na kleszcze i inne owady działa bardzo skutecznie. Możemy to zaaplikować na siebie lub na inne przedmioty na których działa do kilkunastu dni!! Jeśli macie jakieś skuteczne sposoby oprócz wymienionych w poprzednich postach, proszę o informację. Każda wiedza jak walczyć z tymi krwiopijcami jest na wagę złota ;)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #96 dnia: 31.07.2020, 00:35 »
A te zwykłe spirale bez geranium są skuteczne? Bo ja kupiłem te zwykłe i słabo działało, prawie wcale. A mam jeszcze pałeczki Bros geranium właśnie i są rewelacyjne. Do tego używam mugga, ale faktycznie. Jest ona dość szkodliwa, często do ust mi się dostaje itp. ale polecam, w szczególności w wersji roll-on w kulce, a nie w sprayu.

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #97 dnia: 31.07.2020, 07:30 »
Moja żona dowiedziała się że komary nie lubią zapachu "palonej kawy". W sobotę jadę na nocne zawody i mam taki pomysł żeby wziąść wkład od znicza zapalić go i jak już się troszkę roztopi wosk to wsypać trochę kawy. Zobaczymy czy zadziała.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #98 dnia: 31.07.2020, 07:37 »
A moja bratowa się dowiedziała, że Amol świetnie odstrasza. No jakoś nie była zadowolona po powrocie z lasu ;)
Te wszystkie wanilie i inne kawy mielone to może... coś tam troszkę dają, ale jak nadchodzi wieczór i bydlaki wylatują z krzaków, to nic ich nie powstrzyma poza silną chemią, taka prawda.

Szkoda, że kolega wcześniej nie wyskoczył z tym geranium, bo właśnie zakupiłem spiral i pałeczek za 100 zł. Spirale są słabe, te pałeczki (niestety mam zielone, bez geranium) znacznie lepsze. Po prostu kupiłem wszystko, co było u mnie w sklepie, bo wieczorem miałem dużego grilla na tarasie, to wziąłem od razu na cały sezon wędkarski też.

O co chodzi z tym geranium?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #99 dnia: 31.07.2020, 09:10 »
To co jest w tym roku to istne okropieństwo.
Żadne wymyślone specyfiki nie dają rady czy to naturalne czy nie. Oprócz psikaczy to kupiłem sobie cos takiego.:
https://www.expondo.pl/uniprodo-elektryczna-lapka-na-muchy-2300-v-led-10250256?gclid=Cj0KCQjwgo_5BRDuARIsADDEntTsMQfzaan9AIsUnWqimXWVqc_tdb2jm6lDsRtymLAufwTfWIvYKuoaAgCbEALw_wcB
Nerwowo nie wytrzymywałem tego latanie koło uszu. A to przynajmniej daje mi poczucie, że zabijam skurwysynów i jakoś mniej nerwowy jestem. Dawniej zrywałam gałązkę z drzewa by się wachlować nie dając możliwości skurwysynkom.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #100 dnia: 31.07.2020, 09:13 »
A właśnie.  Zapomniałem, że zamawiam jeszcze coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32960604902.html
Będę to wieszał gdzieś obok siebie na rybach. Ciekawe, czy cokolwiek da.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #101 dnia: 31.07.2020, 09:38 »
Michał,

Napisz proszę kilka zdań o tym kombinezonie błotnym :P
Co nosisz pod spodem, czy założony na krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem też robi robotę,jak z  trwałością?
Obecne ceny na al to stówa nie mniej.
No chyba, ze masz wiedzę gdzie można taniej (kiedyś chodziły po 75 zyli)
Pozdrawiam

Robert

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #102 dnia: 31.07.2020, 09:56 »
W sumie w tym roku go jeszcze nie zakładałem. Więc nosiłem go kilka razy. Pomagać pomaga. Jednak na krótkie spodenki i rękawek... Tam, gdzie siatka dotknie ciała, to Cię komar ugryzie.

Przy okazji - usłyszałem ostatnio o niezłym patencie z Syberii. Chłopaki noszą pod koszulami takie "koszule" zrobione z grubszego sznurka. Więc jest to całkowicie przewiewne, a oddziela koszulę od ciała i komar nie może dosięgnąć.
I to jest, synku, pomysłowy Dobromir. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 811
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #103 dnia: 31.07.2020, 11:19 »
A właśnie.  Zapomniałem, że zamawiam jeszcze coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32960604902.html
Będę to wieszał gdzieś obok siebie na rybach. Ciekawe, czy cokolwiek da.
Heh, dobre sobie. Klikam w link z "poziomu smartfona" i wyskakuje mi informacja, że produktu nie można wysłać do USA. Czy w nocy nastąpiły jakieś zmiany geopolityczne, wskutek ewakuacji U.S. Army z Niemiec i woj. dolnośląskie stało się kolejnym stanem USA?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 415
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #104 dnia: 31.07.2020, 11:35 »
A właśnie.  Zapomniałem, że zamawiam jeszcze coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32960604902.html
Będę to wieszał gdzieś obok siebie na rybach. Ciekawe, czy cokolwiek da.
Heh, dobre sobie. Klikam w link z "poziomu smartfona" i wyskakuje mi informacja, że produktu nie można wysłać do USA. Czy w nocy nastąpiły jakieś zmiany geopolityczne, wskutek ewakuacji U.S. Army z Niemiec i woj. dolnośląskie stało się kolejnym stanem USA?
Kapitalne. Całkiem możliwe, że geopolitycznie zostaliśmy uznani za kolonię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters