Autor Wątek: Na ryby - woj. Łódzkie  (Przeczytany 250866 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Na ryby - woj. Łódzkie
« dnia: 12.01.2015, 20:55 »
Może to trochę wcześnie na umawianie się, ale zakładam wątek dla osób, które wędkują w woj Łódzkim i miały by ochotę na jakiś/jakieś wspólne wypady w nadchodzącym sezonie. Jestem ciekaw ile jest osób z tego regionu, jak i gdzie łowią. Zawsze można się umówić i zorganizować coś wspólnie.
Ja osobiście od 2 lat nie opłacałem składki, ponieważ nie bardzo mam pomysły na jakieś łowiska w naszym bezrybnym regionie, i dlatego głównie łowię na komercjach (z którymi też jest u nas problem). W tym roku też biję się z myślami, dlatego pomyślałem, że można w tym temacie omówić jakieś pomysły i może zdecyduję się na opłacenie karty.

johnny12

  • Gość
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #1 dnia: 12.01.2015, 21:03 »
Siema ja łowię na jeziorze w lubieniu kujawskim od łodzi około 80 km jest trochę wody w moim terenie mieszkam w krosniewicach

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #2 dnia: 12.01.2015, 21:05 »
Mogę polecic koledze łowisko Pacyfik kolo Ozorkowa  i lowisko no kill w miejscowosci Ciężkow w okolicach Aleksandrowa. Jak coś to Rzepkach kolo Tuszyna od wiosny ruszy nowe łowisko założone przez mojego kolegę. Jakieś 27 hektarów wody  podzielone  na kilka   zbiorników .

Ryba1987

  • Gość
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #3 dnia: 12.01.2015, 21:25 »
Ja osobiście łowię na moich jeziorkach które mam w mieście (głowno) czyt. bezrybie.
Polecam ogólnie łowiska w strykowie na które ciężko jest się wkręcić ale ładne rybki tam pływają (zwłaszcza sandacze i sumy), ładne okazy ponoć na rydwanie pod łowiczem pływają (można tam łowić na pzw) aczkolwiek jakoś średnio lubię tam jeździć (zwłacza w lato sporo opalających się). Polecam ogólnie pacyfik pod ozorkowem tak jak wyżej ktoś wspomniał tyle tylko że mnie to łowisko irytuje tym, że ryb jest niby sporo a cięko cokolwiek złowić bo wszystkie sztuki już pokłute i nauczone ostrożności (moje obserwacje). Fajnym aczkolwiek nie do końca jest łowisko ciosny - panuje tam atmosfera wiecznego "obserwowania" przez właścicieli i mają wieczne pretensje czemu tak mało ryb się zabiera (ja łowię tak, że biore jednego karpioka 1kg do domu żeby mniej zapłacić a później łowie C&R do oporu - zabawa przednia).
Bardzo fajnym łowiskiem do testowania sprzętu wg mnie jest łowisko w Głownie na Wiśniowej - taka troche wanna ale nie raz nikt nic nie łowił mimo że rybek tam mnogo. Ogólnie lipa jest w moim regionie ale zawsze coś tam się złowi przez ten cały sezon :)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #4 dnia: 12.01.2015, 21:33 »
Jeśli chodzi o Pacyfik to ryba jest tam ładna i można ją fajnie połowic. Ważnym elementem jast  tam zaneta i przynęta. Mamy tam swoje sprawdzone specyfiki które nie zawodzą :)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #5 dnia: 12.01.2015, 21:36 »
I jak wszystko się ułoży to w sobotę może zawitamy tam z kolega Qargiem troszkę pospiningowac:)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #6 dnia: 12.01.2015, 21:51 »
Ja z braciakiem jeżdżę i ciężko się nam wpasować w przynety, może dlatego że on głównie karpiówki i czeka, troche pod jego presją też tak łowie z opłakanym skutkiem.. ale w tym roku tylko methoda i spławiczek a on niech siedzi i podziwia :D

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #7 dnia: 12.01.2015, 22:16 »
Na karpiowkach miałem kilka bran ale wszystko puste. Metoda jak najbardziej ale koszyk nie na stałe tylko przelot i małe peleciki na krótkim przyponie z gumką .

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #8 dnia: 12.01.2015, 22:58 »
W Ciosenkach i na Pacyfiku nigdy nie byłem , choć można tam upolować Jesiotra, na którego mam chętkę. Pacyfik zawsze wydawał mi się trochu mały, a Ciosenki odstraszały mnie tą właścicielką i wszechobecną inwigilacją, choć przyznam w googlemaps wydaję się obszerne i ciekawe.
Nie wiem jakie łowisko jest w Ciężkowie. Czy na pewno chodzi o Ciężków, a nie czasem o Bełdów czy Piorunów ? Bo wg mnie te łowiska to takie małe stawiki, a do tego Piorunów jest otwarty tylko w weekendy od 8-20 czy jakoś tak.  Jeśli serio Ciężków to nie znam tamtej wody. Napisz coś więcej jak możesz.
Bardzo mnie zainteresowały te Rzepki, nowa woda może jakieś nowe ciekawe miejsce i atmosfera. Czy wiadomo jakieś konrety nt tego łowiska ? Rybostan, sportowe wędkowanie, rodzaj zbiornika, głębokość, cokolwiek ?

A czy łowisko w Głownie na Wiśniowej jest łowiskiem PZW czy komercją ?

Zawsze jeździłem na Kontrewers do fajnego Pana Józefa, ale w tym roku ma robić czyszczenie zbiorników, a ze dwa stawy wydzierżawił grupce ludzi. Wzieli chłopaki i się w kilku zrzucili i zapłacili za staw za sezon, dwie grupy się takie znalazły, tym samym dwa stawy wypadły z wędkowania.

Ja zawsze opłacałem składkę w Poddębicach i jeśli opłacę w tym roku to właśnie tam, ze względu na stare łowisko należące do tamtego koła, które aktualnie jest ogrodzone i wkomponowane w kompleks sportowy na Byczynie k. Poddębic - łowiłem tamjak byłem młodzikiem i nawet wygrałem podbierak na zawodach  8) Ciekawy może być także zbiornik, który ma powstać, de facto obok Byczyny, wielkości 25ha, tyle że wędkować będzie tam sens za parę lat.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #9 dnia: 13.01.2015, 04:29 »
Jeśli chodzi o Ciężkow jest to zbiornik zamknięty i można wykupić sobie zezwolenie w Raju Wedkarskim. Opłata roczna 750 zł i 100 zł doba. Jest to łowisko no kill i nie zabiera się z tamtąd żadnych ryb. Cena może spora ale jest tam teren ogrodzony, jest toaleta i chłopaki mają zrobić łazienki i podciągnąć prąd. Jeśli chodzi o Rzepki są to dawne stawy po Piusie i więcej nie mogę narazie nic powiedzieć o tych zbiornikach bo jeszcze  tam nie byłem.  Wiem ze wpuszczono tam tonę karpia, ładne baki są tam i sporo okonia. Szczupak tez się trafia ładny. Kolega z koła zakłada to lowisko z byłym prezesem naszego koła. W tamtym roku jak z nim rozmawiałem to opłata roczna miała być niby 500 zl o dniowej nie rozmawialiśmy.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #10 dnia: 13.01.2015, 07:43 »
To ja rzeczywiście nie słyszałem o Ciezkowie. No kill, aż miło pomyśleć....ale niestety 750 jak dla mnie to za duży wydatek.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #11 dnia: 13.01.2015, 13:00 »
Lowisko bardzo fajne. Są 3 stawy, jeden duży gdzie pływają okazy po 8 i nawet 20 kilo i dwa mniejsze gdzie ryba jest wymieszana. Fakt cena spora ale wchodzisz na łowisko w weekend a tam kilka osób i masz ciszę i spokój. Teren zamknięty wiec nie musisz obawiać się, że w nocy ktoś Ci buchnie sprzęt i co najważniejsze jest tam w cholerę ryb. Niekiedy chłopaki mieli już dosyć bo ryba za ryba była holowana.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #12 dnia: 13.01.2015, 13:46 »
A co z wodami PZW, uczęszczacie na jakieś ?

Ryba1987

  • Gość
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #13 dnia: 13.01.2015, 15:17 »
W Ciosenkach i na Pacyfiku nigdy nie byłem , choć można tam upolować Jesiotra, na którego mam chętkę. Pacyfik zawsze wydawał mi się trochu mały, a Ciosenki odstraszały mnie tą właścicielką i wszechobecną inwigilacją, choć przyznam w googlemaps wydaję się obszerne i ciekawe.

A czy łowisko w Głownie na Wiśniowej jest łowiskiem PZW czy komercją ?

Co do wielkości Ciosenek i Pacyfiku to biorąc pod uwagę główny zbiornik na Ciosnach to wg mnie jest o jakąś 1/3 mniejszy od tego na Pacyfiku.
Co do łowiska w Głownie - jest komercją.

Odnośnie jesiotrów.. (stare fotki a ten sympatyczny z zamazaną mordką to mój braciak - nie wiem czy chce być rozpoznawalny więc stąd taka "operacja")
NA PACYFIKU jak coś wszystkie jesiotry :)









Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #14 dnia: 13.01.2015, 16:15 »
Jakoś byłem przekonany, że Pacyfik jest dużo mniejszy. Ale nie wygląda tak źle. A jak wyglądają tam opłaty, rozumiem, że można bez problemu wędkować sportowo, czyli nie zabierać ze sobą ryb ?

A masz może jakieś zdjęcie z Wiśniowej albo z Ciosenek  takie poglądowe ?