Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849259 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #75 dnia: 07.02.2015, 11:32 »
Zawsze mnie zastanawialo czy z lodki tez jest potrzebna dluga wedka? Lepsza jest drewniana czy z innego materialu?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #76 dnia: 07.02.2015, 11:40 »
kij od szczotki :P ;D

Online kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #77 dnia: 07.02.2015, 11:48 »
Ja kilka lat temu łowiłem na spławik z łódki świetna sprawa. Wytypowałem z wujem odpowiednie miejsce. Zaznaczylismy sobie miejsce domowym markerem plastikowa butelka na sznurku zanurzona ok 0.5m pod wodą.  Na brzegu obieralismy jakiś punkt odniesienia i zawsze naplywalismy na to samo miejsce. Necilismy obficie kuku i peczakiem lowilismy piekne płocie zwykle na koniec wedkowania pojawiały sie karpiki.  Niestety wuja stał się teraz strasznym miesiarzem i nie wedkujemy razem :/ kilka lat temu był spoko gosciem sporo mnie nauczył i praktycznie wszystkie zlowione ryby wracały do wody. Ja łowiłem wówczas splawikowka 3.9 m mama ja do tej pory a minęło juz 17 lat :)
Jožin z bažin

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #78 dnia: 07.02.2015, 13:21 »
Zawsze mnie zastanawialo czy z lodki tez jest potrzebna dluga wedka? Lepsza jest drewniana czy z innego materialu?

Jeżeli chodzi o długość wędki do połowów z łodzi to pewnie zależy od preferencji danej osoby. Jak już wcześniej pisałem od kilku lat wolę krótkie kije (3m), co na łodzi ma dla mnie ogromne znaczenie, lepszy komfort, łatwiej podebrać rybkę itd. Wiem, że wielu łowi klasycznymi długościami, szczególnie na głębokich łowiskach gdzie szybkie zacięcie, na dużej głębokości może być utrudnione krótką wędką. Kilka razy w roku łowię na głębokich stokach 8-10m i nie zauważyłem spadku skuteczności przy krótkiej wędce.
Materiał z którego jest zrobiona łódź to temat rzeka. Dla przykładu mój 40 letni Titanik, jest cały zbudowany ze stali i wymaga na moim łowisku dużej uwagi oraz ostrożności z mojej strony. Trzeba zachowywać się naprawdę bardzo cicho i rozplanować wszystko logistycznie aby przy głębokościach 2 - 4m mieć szansę na rybkę :). Ogromną zaletą jest jego praktyczna niezatapialność no i oczywiście nie trzeba wydawać pieniędzy na siłkę. Wystarczy kilka godzin przy wiosłach, najlepiej podczas płynięcia pod wiatr i trening jak się patrzy. Jak już go rozbujasz z wiatrem to masa robi swoje i idzie jak przecinak ;D.
Pozdrawiam Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #79 dnia: 07.02.2015, 13:47 »
Ja łowie kijami 3,6 zestawami na grunt badz biało ryb badz drapiezniki
na splawik 4,2 mie ma problemu z podbieraniem konfort walki z ryba jest niesamowity
lowie z lodzi z 25 lat jak nie wiecej
pierwsse moje lodki byly z desek drewnianych nie polecam namoknie koryto i wazy półtony
natepnie ze sklejki tez nie polecam chociaz z nam gosci co sobie chwala
natepna mialem przeronina omege na wioslowke ten okret sluzyl mi jako okret do karpowania
duza wygodna ale do, wioslowania meka
obecnie mam laminat 3,6 dluga 1,5 szeroka lekka okolo 90 kg we dwóch spokojnie ja przenosze
lekka a co za tym idzie szybka na ako plywam okolo 8 godz z 10km robie za dniowke
z mojego doswiadczenia wiem ze lzejsze lodzie sa lepsse i tyle tinca tan twoj okret musi pieknie wazyc ja juz wyroslem z duzych okretow i ciezkich kotwice do tego musisz miec na fali waki tym we wszystkie strony a pod fale krzyz na droge........
wole lekkie z laminatu
Maciek

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #80 dnia: 07.02.2015, 14:51 »
@mjmaciek tak mój titanik waży trochę więcej niż te 90 kg :). To stara łódź rybacka, odkupiona kiedyś przez mojego dziadka, gdzieś tam w między czasie została skrócona o jedno przęsło. Gabaryty i waga powodują, że cały rok stoi nad wodą, w sezonie zacumowana w wodzie natomiast teraz wyciągnięta na brzeg, leżakuje do wiosny. Obecnie kotwice nie są ciężkie, mała głębokość łowiska i bardzo duża warstwa mułu powodują, że wystarczą kotwice ok. 15 kg. Transport tego pancernika to dość duże zadanie logistyczne ;). Łódź wyposażona jest w kołowroty na dziobie i rufie do kotwic, bardzo pomocne, szczególnie w latach gdy była użytkowana na głębokim jeziorze, wtedy kotwice ważyły dużo więcej :).

Oczywistym jest, że lekka łódź z laminatu jest lepsza pod każdym względem, ale moja to kawał wędkarskiej historii mojej rodziny i spadek po dziadku, tak więc mam nadzieję, że jeszcze drugie tyle pociągnie :D.

PS. Muszę skoczyć w tygodniu, sprawdzić jak sobie zimuje.
Pozdrawiam Marcin

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #81 dnia: 07.02.2015, 14:56 »
Wlasnie o takie odpowiwdzi mi chodzilo.
Nie mam lodki i szczerze nie wiem czy bede mial lecz kiedys na mazurach ze szwagrem z brzegu lowilismy a gosc ze 100m od nas i my zero nic a on non stop brania. Chodzi mi o to ze dokladnie jak piszecie chyba trzeba byc bardzo cicho na lodce bo on praktycznie nie wstawal. Slyszelismy jak dotykal burt kijem wiec w wodzie to tez pewnie sie odbija. Plywal lodka drewniana. Chcialem tez sprobowac lecz nasza nabierala wody i jak sobie pomysle ze mialbym wode wybierac i ogarniac kij to odpuscilem. Przy spinningu mielismy jeden kij i na zmiane lowilismy a druga osoba bez kija wybierala wode :D
Od jakiegos czasu tez mam jakis lek przed gleboka woda. I jak mam 3m to jest ok jednak jak bylo tak okolo 10m to na lodce czuje dyskomfort mimo ze potrafie plywac i to calkiem dobrze. Nie wiem dlaczego tak mam. Na sama mysl ze moglbym wpasc do rzeki gdzie byloby z 5m to czuje strach i pewnie serce by mi peklo. Jak bylem mlodszy to kapiel na gliniance gdzie bylo 20m to nie problem lecz dzis cos jest nie tak.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #82 dnia: 07.02.2015, 14:58 »
No to szacun to kawal historii ta lajba twoja trzeba dmuchac i huhac aby jak najduzej sluzyla
te kolowroty co w spominasz to wspaniala rzecz ulatwia zycie paru moich kolesi ma i sobie chwali
ja nie mam ale wiem zeto naprawde dobre roswiazanie
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #83 dnia: 09.02.2015, 18:48 »
Ma ktoś z kolegów link do nowego katalogu GURU?
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #84 dnia: 15.02.2015, 11:37 »
Pytanko nie związane z wędkarstwem do kolegów ogarniętych komputerowo! Advaced System care! Zostawić czy usunąć z kompa??
Arek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #85 dnia: 15.02.2015, 11:40 »
Pytanko nie związane z wędkarstwem do kolegów ogarniętych komputerowo! Advaced System care! Zostawić czy usunąć z kompa??
mam w wersji pro od kilku miesięcy i jestem zadowolony.
Darmową licencję na 6 miesięcy dostałem tutaj: https://topwaresale.com/product-category/software-giveaway/  tu cyklicznie pojawiają się darmowe klucze na 6 lub 12 miesięcy.
Error Team Poland

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #86 dnia: 17.02.2015, 17:54 »
Stosował ktoś Ziemie Bełchatowską  Woj Ziem ? planuje zamowić ją min z zakupami jakie robie na drapieżniku, prosze o info

http://sklepdrapieznik.pl/sklep/wojziem/9670-ziemia-belchatowska-czarna-torfowa-2kg.html
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #87 dnia: 17.02.2015, 17:56 »
Co prawda nie stosowałem ale to chyba jedna z popularniejszych bo nawet u mnie w sklepach jest!! A kretowisk u ciebie niema??/ ;) ;) ;) ;D
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #88 dnia: 17.02.2015, 17:57 »
no są niby , ale z kretowiska to nie to samo, co nie ? :P
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #89 dnia: 17.02.2015, 18:12 »
no są niby , ale z kretowiska to nie to samo, co nie ? :P

To zależy. Może być to samo, ale nie musi. Jest to po prostu humus piaszczysty, czarny. Jeśli masz w okolicy jakieś pola, przez które przebiegają wyraźne obniżenia terenu i w środku których są rowy melioracyjne, to masz szanse obłowić się za friko. Polecam.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik