Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849497 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #180 dnia: 28.02.2015, 23:10 »
Ja z kolei zacząłem go używać głównie po to,żeby wyeliminować zderzak i mieć możliwość szybkiej i łatwej wymiany przyponu,a z tym drugim jest trochę problem.Krętliki też nadal stosuję,bo i stoperów mam pod dostatkiem(kiedyś dostałem ze 200),a te łączniki są dość drogie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #181 dnia: 28.02.2015, 23:11 »
Stosowałem te i niema reweli cos sie skreci ale zasze jest ten kretlik
http://i0.wp.com/drennantackle.com/thelatest/wp-content/uploads/2014/12/swivel-stop-beads.jpg

co, do łacznika sam musze sie przekonać
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #182 dnia: 28.02.2015, 23:17 »
Daniel ja sporo posiałem grosiwa na testy! I min! Z linka Macka ! łowiąc teraz, po wielu przejściach co do łączników na rzece nie zrezygnuję z Drennana ! Kiepsko założone białe identycznie terały mi przypon na drogich krętlikach jak i na ???
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #183 dnia: 28.02.2015, 23:19 »
Sory za kiepskie ogarnięcie posta! :'(
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #184 dnia: 28.02.2015, 23:19 »
Dawniej koralik i kretlik sie dawalo i bylo elegancko
Arek czyli te uważasz za lipe http://i0.wp.com/drennantackle.com/thelatest/wp-content/uploads/2014/12/swivel-stop-beads.jpg
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #185 dnia: 28.02.2015, 23:23 »
No tak Maćku! Ale nie było alternatywy! A tu nawet ku wygodzie wymiany przyponu warto zaryzykować! Nie staram się cię przekonać ! Ale spróbować warto!
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #186 dnia: 28.02.2015, 23:26 »
No wlaśnie wygode masz racje też poszlem tym torem szybkosc wymiany przyponu
laczniki juz kupilem zostalo, poprubowac
Maciek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #187 dnia: 01.03.2015, 00:26 »
Cholera a ja ostatnio kupiłem dwie paczki tych drennanowskich koralików z krętlikami... mam nadzieje, że jednak do czegoś się przydadzą, np. na wodach stałych. Jak myślicie?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #188 dnia: 01.03.2015, 09:05 »
Przydadza się! Jeżeli możesz Marcin, to zaopatrz się w same agrafki. Zamontuj do krętlika - i masz lepszy łącznik do szybkiej wymiany przyponów.  Agrafki wykorzystywane sa często przez wyczynowców, nie bez powodu.
Normalnie tutaj można łowić z żyłką przyponową łączoną węzłem z krętlikiem. Ale jak dodasz agrafkę to mozna uzywac przyponów pętelkowych.

Normalnie tez możesz zawiązac sobi daną ilość przyponów dowiązanych do krętlika. Wtedy wymiana oznacza zawiązanie żyłki głównej z drugiej strony. W sumie chwila moment...
Lucjan

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #189 dnia: 01.03.2015, 10:17 »
Byłem wczoraj 1 raz na przepływace i związku z tym mam kilka pytań
1. Skoro spławik dobiera się do uciągu to dlaczego spławik 5g i 11g płynęły z tą samą prędkością 
2. Czy jeżeli obciążenie jest wleczone po dnie przez spławik to czy przypon jest przed ciężarkiem czy jest ciągnięty za nim
3. jeżeli mamy  uciąg np 10g to jakie minimalne obciążenie jest potrzebne przed przyponem aby przy swobodnym spływie spławika przypon trzymał się dna
4. Dlaczego podczas przytrzymania miałem najwięcej zaczepów skoro teoretycznie wtedy przypon powinien się unosić ku powierzchni
Przepraszam jeżeli pytania są banalne ale podobno niema głupich pytań :P     
 
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #190 dnia: 01.03.2015, 11:45 »
Byłem wczoraj 1 raz na przepływace i związku z tym mam kilka pytań
1. Skoro spławik dobiera się do uciągu to dlaczego spławik 5g i 11g płynęły z tą samą prędkością 
2. Czy jeżeli obciążenie jest wleczone po dnie przez spławik to czy przypon jest przed ciężarkiem czy jest ciągnięty za nim
3. jeżeli mamy  uciąg np 10g to jakie minimalne obciążenie jest potrzebne przed przyponem aby przy swobodnym spływie spławika przypon trzymał się dna
4. Dlaczego podczas przytrzymania miałem najwięcej zaczepów skoro teoretycznie wtedy przypon powinien się unosić ku powierzchni
Przepraszam jeżeli pytania są banalne ale podobno niema głupich pytań :P     
 
1 - takie są prawa fizyki po prostu
2 - jeśli obciążenie jest wleczone przez spławik wtedy wygląda to tak : Pierwszy płynie spławik, trochę dalej pod prąd sunie się ciężarek po dnie a przypon go wyprzedza - tu jeszcze zależy jaka jest przynęta na haczyku bo jeśli lekka, pływalna to będzie w dół od ciężarka  na napiętym przyponie. Taka sytuacja jest zła gdyż ryba musi pokonać przy braniu duży opór cięzarka i spławika  a ty nie zobaczysz prawie nigdy brania, poza tym wtedy często dochodzi do splątań . Jeśli chcesz wlec ciężarek po dnie to musisz rzucać na wprost i trzymać cały czas napietą żyłkę by nie było splątań a i brań zobaczysz więcej, skuteczniejsze będą też zacięcia
3. Uciąg 10 g oznacza że prąd nie przesunie po dnie ciężarka cięższego niż 10g
4.Powodem wg mnie jest niewłaściwe obciążenie, za duże - i złe prowadzenie zestawu
Pozdrawiam - Gienek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #191 dnia: 01.03.2015, 12:09 »
2 - jeśli obciążenie jest wleczone przez spławik wtedy wygląda to tak : Pierwszy płynie spławik, trochę dalej pod prąd sunie się ciężarek po dnie a przypon go wyprzedza - tu jeszcze zależy jaka jest przynęta na haczyku bo jeśli lekka, pływalna to będzie w dół od ciężarka  na napiętym przyponie. Taka sytuacja jest zła gdyż ryba musi pokonać przy braniu duży opór cięzarka i spławika  a ty nie zobaczysz prawie nigdy brania, poza tym wtedy często dochodzi do splątań . Jeśli chcesz wlec ciężarek po dnie to musisz rzucać na wprost i trzymać cały czas napietą żyłkę by nie było splątań a i brań zobaczysz więcej, skuteczniejsze będą też zacięcia
Czyli przypon ma wyprzedzać ciężarek tak ??
3. Uciąg 10 g oznacza że prąd nie przesunie po dnie ciężarka cięższego niż 10g
to ja wiem natomiast pytanie jest inne jaką należy zastosować minimalną gramaturę ostatniej śruciny aby zestaw się swobodniej przesuwał po dnie ale nie odrywał przyponu od dna
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #192 dnia: 01.03.2015, 12:46 »
2 - jeśli obciążenie jest wleczone przez spławik wtedy wygląda to tak : Pierwszy płynie spławik, trochę dalej pod prąd sunie się ciężarek po dnie a przypon go wyprzedza - tu jeszcze zależy jaka jest przynęta na haczyku bo jeśli lekka, pływalna to będzie w dół od ciężarka  na napiętym przyponie. Taka sytuacja jest zła gdyż ryba musi pokonać przy braniu duży opór cięzarka i spławika  a ty nie zobaczysz prawie nigdy brania, poza tym wtedy często dochodzi do splątań . Jeśli chcesz wlec ciężarek po dnie to musisz rzucać na wprost i trzymać cały czas napietą żyłkę by nie było splątań a i brań zobaczysz więcej, skuteczniejsze będą też zacięcia
Czyli przypon ma wyprzedzać ciężarek tak ??
3. Uciąg 10 g oznacza że prąd nie przesunie po dnie ciężarka cięższego niż 10g
to ja wiem natomiast pytanie jest inne jaką należy zastosować minimalną gramaturę ostatniej śruciny aby zestaw się swobodniej przesuwał po dnie ale nie odrywał przyponu od dna
Tak - przypon ma wyprzedzać spławik
Co do drugiego aspektu - lepiej stosować krótszy przypon niż go dociążać
Pozdrawiam - Gienek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #193 dnia: 01.03.2015, 13:02 »
Kupiłem na komercję 2 koszyki preston do methody z guma. W związku z tym mam pytanie jaka jest wytrzymałość tej gumy w środku.  Patrzyłem na amortyzatory z prestona do tyczeka, ale są tylko kolory i numery. Niestety nigdy nie łowilem tyczką, więc zupełnie nie wiem jak to jest z ich wytrzymałością.



Jožin z bažin

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #194 dnia: 03.03.2015, 08:33 »
Ktos stosowal kulki ziela angielskiego jako poup?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team