Autor Wątek: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy  (Przeczytany 70280 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #195 dnia: 26.05.2020, 09:35 »
Czyli korka więcej dać, np 60:40. Można czymś wzmocnić kulkę? Mam base mixa mainline high leakage, a ma wytrzymać trochę w wodzie.

Tak jak pisałem wcześniej nie stwierdziłem żeby korek wpływał negatywnie na spójność, trwałość kulki. Nawet bym się pokusił o stwierdzenie, że te kulki są trwalsze od tych bez korka i na takich samych produktach. Nie dawałem nigdy aż tyle korka (60-40), spróbuj.

Dzięki :thumbup:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #196 dnia: 26.05.2020, 09:36 »
Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Chronione patentem jest cięcie kukurydzy w kawałki? Bez jaj. Mówić to sobie może. Pokazał Ci dokumenty, że ma patent?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #197 dnia: 26.05.2020, 10:30 »
Ostatnio widziałem w jednym ze sklepów na Śląsku te kawałki kuku w słoiczkach i sprzedawca również twierdził że to jest opatentowane :) szukałem na słoiku nr patentu ale nie znalazłem, stary jestem słaby wzrok mam może nie zauważyłem :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline michal_krk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #198 dnia: 26.05.2020, 10:48 »
Ja też mam jakoś wątpliwość, czy cięcie kukurydzy ma zdolność patentową. Jak ktoś się natknie znowi na słoiczek to niech wrzuci etykietę ;D

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #199 dnia: 26.05.2020, 13:42 »
A to nie przypadkiem tylko nazwa "pizza corn" jest opatentowana?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #200 dnia: 26.05.2020, 20:21 »
Taka nazwa byłaby chroniona znakiem towarowym, a nie patentem ;) Wątpię, aby istniał jakikolwiek patent. Z czystej ciekawości przejrzałem 3 bazy i jedynie coś takiego znalazłem związanego z taką kukurydzą. W dodatku postępowanie zostało umorzone. Nawet nie wiem czy to zgłoszenie dotyczyło właśnie tej kukurydzy

https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/P.397228?lng=pl

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #201 dnia: 26.05.2020, 21:03 »
Oczywiście właściciel nie nazywa się Smolny, bo jest RODO i trochę nazwisko przerobiłem ;)

Cytuję:
Witam. Piszemy do Pana ponieważ na kanale YouTube znaleźliśmy film pod tytułem jak zrobić Pizza'corn. Pizza'corn jest produktem którego wzór przemysłowy jest zastrzeżony przez firmę Carp Old School. Prosimy o usunięcie filmu.
Pozdrawiam


Uważam też, że idąc tym tropem powinno się wszystkie blogerki kulinarne, które robią panierkę KFC zamknąć. Pytałem Rzecznika Praw Konsumenckich czy mogę mieć z tego tytułu jakieś problemy, ale powiedział, że nie. Firma musiałaby udowodnić, że to co pokazuję pokrywa się w 100 % z ich formułą produkcji, a to niemożliwe. Nie chcę jednak generować problemów, bo kanał jest hobbystyczny i usunąłem film. Z perspektywy czasu może trochę pochopnie...

PS. nie myślałem, że taka dyskusja z tego wyjdzie.
 

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #202 dnia: 26.05.2020, 21:46 »
Czyli nie ma znaku towarowego albo patentu, a jest wzór przemysłowy. To zmienia postać rzeczy. Naśladownictwo produktu zasadniczo jest czynem nieuczciwej konkurencji. Ty jednak nie wprowadzasz na rynek konkurencyjnego produktu, Ty mówisz jak go zrobić. Nie ma tu ryzyka wprowadzenia w błąd klientów, ale prawo z rejestracji wzoru przemysłowego zakazuje też wytwarzania wytworu, w którym wzór jest zawarty. Problem polega na tym, że bardzo łatwo dziś zarejestrować wzór przemysłowy. Nie jestem specjalistą od praw autorskich i prawa własności przemysłowej, ale na mój chłopski rozum miałbym duże szansę na unieważnienie takiego wzoru w ramach ewentualnej obrony, gdyby ktoś kiedyś chciał mnie pozwać.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #203 dnia: 29.05.2020, 13:49 »

Nowy film na kanale. Wędkarsko bez fajerwerków, ale można zobaczyć fajną wodę.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #204 dnia: 16.10.2020, 16:27 »
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni :'( ale się zapuściłem. Wracam i to wracam z nowym filmem gdzie pokazuję jak zrobić kulki poniżej dyszki za kilogram.


Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #205 dnia: 16.10.2020, 17:12 »
Zabieram się za oglądanie ;) :thumbup:
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #206 dnia: 18.10.2020, 15:25 »
Dla chętnych dodatkowo wersja opisowa:

W tym artykule opiszę jak zrobić kulki mocno budżetowe. Takie, które niewiele kosztują, ale robią robotę w wodzie i ryby chętnie je pobierają.

Zaczniemy od części płynnej:

Skład: 10 jajek wraz ze skorupkami, 15 gramów soli, 20 gramów czosnku suszonego/granulowanego, łyżeczka (około 4 g) glutaminianu sodu.

Opcjonalnie: paczka pieprzu mielonego i ostrej papryki.

Skorupki to naturalne źródło składników odżywczych. Są bogate w wapń oraz inne mikroelementy, ale przede wszystkim dociążają nasze kulki. Przy tak lekkim miksie wskazane jest je dociążyć. Możecie nawet dołożyć skorupki od jaj wykorzystanych wcześniej np. do jajecznicy.  Sól to konserwant, ale nie tylko. Wzmacnia aromat kulek i poprawia ich smak. Jeżeli będziecie kulki gotować, a nie parować, dodajcie sól do wody w garnku, a do części płynnej już nie musicie. Czosnek jak wiadomo bardzo intensywnie pachnie, a z tego typu kulkami (śmierdzielami) idealnie się komponuje. Glutaminian sodu to nic innego jak wzmacniacz smaku i zapachu, który podnosi jednocześnie walory smakowe naszych kulek.

Jako ciekawostkę dodam, że glutaminian sodu znajduje się również w kobiecym mleku, a jego smak określany jest jako umami (wyśmienity). Nie jest to smak słodki, gorzki, kwaśny czy słony, ale jest unikalnym połączeniem tych czterech podstawowych smaków. Kuriozum takie. Całość wymienionych składników blendujemy i odstawiamy aby się “przegryzły”

Miks do kulek:

Skład: 30 % (300 gramów) karma dla psa, 20 % (200 gramów) mąka kukurydziana, 15 % (150 gramów)  mąka sojowa, 15 % (150 gramów) semolina lub mąka krupczatka, 10 % (100 gramów) mleko w proszku, 5 % (50 gramów) lekko zmielone ziarno i 5 % (50 gramów) glina wędkarska, która koniecznie musi być przesiana przez sito.

Jak widać każde 10 % miksu to 100 gramów towaru. Całość da nam kilogram miksu. W zależności od tego ile potrzebujecie kulek, tyle poszczególnych składników dodajecie (zwiększając lub zmniejszając proporcje), ale wychodzić zawsze należy od kilograma. Takie niepisane prawo kulkowych kulaczy 😉

Składu opisywał nie będę. Zwrócę jedynie uwagę na glinę wędkarską i psią karmę. Glinę stosujemy w celu dociążenia miksu, który jest bardzo lekki i bez tej gliny (oraz skorupek w części płynnej) mógłby pływać. Jeżeli chodzi o psią karmę to mimo wszystko sugerowałbym kupować tę odrobinę droższą niż polecany wszędzie Frolic czy Orlando z Lidl, którą akurat ja użyłem. Są to produkty o wątpliwej jakości. Jest tam dużo zboża, a mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są odtworzone z mięsa suszonego. Poza tym jest tam głównie skóra, kości, a nawet sierść. Plusem jest natomiast fakt, że taka pasza jest sztucznie aromatyzowana, a tym samym nieźle śmierdzi. Przy tego typu kulkach to zaleta. Poczytajcie sobie w wolnej chwili o psiej karmie, bo można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Gdybym nie musiał trzymać się budżetu i zmieścić w 10 zetach za kilogram użyłbym lepszej karmy.

Produkcja kulek:


Ciasto wyrabiamy w ten sposób, że miks dodajemy do części płynnej i mieszamy. Jak ciasto uzyska odpowiednią konsystencje zaczynamy wyrabiać je na blacie/desce (uważajcie gdzie to robicie, bo skorupki będą Wam rysować powierzchnię). Wyrabiamy je do tego momentu, aż nie przywiera nam ono do rąk. Tak jak ciasto na pizzę. Następnie zawijamy je w folię i wkładamy przynajmniej na godzinę do lodówki. Wałki robię za pomocą maszynki do mięsa z wykorzystaniem nakładki masarskiej. W środek tej nakładki wkładam dociętą na wymiar końcówkę do wyciskacza mas silikonowych. Jeżeli nie macie takiej maszynki to właśnie taki wyciskacz do tego polecam.

Wałki umieszczam w rolownicy 18 mm., a zrobione tam kulki w parowniku. Jeżeli nie macie parownika możecie kulki gotować. Gotujemy je w dużym garnku i w osolonej wodzie. Woda powinna się zagotować, a następnie należy zmniejszyć siłę grzania. Przy średnicy 18 mm. wyciągamy je po 2 minutach od wypłynięcia.

Jak pisałem wyżej ja kulki paruję. Robię to około 6 minut, ale zawsze zanim skończę biorę jedną z kulek i sprawdzam (po przecięciu na pół) czy ciasto na całej powierzchni się ścięło. Można też kulkę odbić od blatu/podłogi. Jeżeli się sprężyście odbije to jest dobra.

Uważajcie żeby nie przeciągnąć kulek w parowniku. Zdarzyło mi się kilka razy, że zapomniałem o nich i wyszły z nich kulki pływające. Swoją drogą to dobry sposób na produkcję popków. Sprawdziłem to 😉

Kulki po obróbce termicznej suszę. Robię to przez dwie doby i jest to moim zdaniem optymalny czas jeżeli będziemy kulki mrozić. Jeżeli chcemy je przechowywać poza zamrażarką należy wysuszyć je na tak zwany kamień.

Jako, że kulki mają być budżetowe, winny Wam jestem kosztorys:

Miks do kulek:

30 % (300 gramów) karma dla psa (6 zł za 1 kg) = 1,80 zł

20 % kuku (3,08 zł za 1 kg) = 0,62 zł

15 % sojowa (6,49 zł za 1 kg) = 0,97 zł

15 % semolina (6,99 za 1 kg) = 1,04 zł

10 % mleko w proszku (27,48 zł za 1 kg) = 2,70 zł

5 % ziarno (12 zł za 1 kg ) = 0,60 zł

5 % glina wędkarska (3,99 za 1 kg) = 0,20 zł

Suma: 7,93 zł

Część płynna:

10 jajek (0,44 zł za 1 jajko) = 4,40 zł

15 gramów soli kamiennej do przetworów (3,09 zł za 1 kg) = 0,05 zł

20 gramów czosnku suszonego  = 1,53 zł za paczkę

4 g glutaminianu sodu (23 zł za 1 kg) = 0,09 zł

Suma: 6,07 zł

Wyszło mi z tego towaru  1.4 kg (w sumie trochę więcej) kulek. Na produkty wydałem 14 zł czyli koszt 1 kilograma to 10 zł. Myślę, że jest to dobra cena. Oczywiście można te kulki wykonać jeszcze taniej. Zamiast semoliny użyć mąkę krupczatkę, która jest o połowę tańsza, a jajka są czasem w promocji nawet po 29 groszy. Można pewnie z innymi produktami też kombinować i kupić je taniej.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #207 dnia: 18.10.2020, 18:01 »
To ja bym jeszcze dopytał o to 5% ziarna
Jakie ziarno ??
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #208 dnia: 18.10.2020, 19:03 »
To ja bym jeszcze dopytał o to 5% ziarna
Jakie ziarno ??
Widać te ziarna na filmie. Tam sporo pieczywa fluo jest i dlatego te kupiłem. Może też być rzepik czy konopie.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #209 dnia: 18.10.2020, 21:16 »
To ja bym jeszcze dopytał o to 5% ziarna
Jakie ziarno ??
Widać te ziarna na filmie. Tam sporo pieczywa fluo jest i dlatego te kupiłem. Może też być rzepik czy konopie.

Dziękuję :thumbup:
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"