Autor Wątek: Wisła - Warszawa  (Przeczytany 16294 razy)

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Wisła - Warszawa
« dnia: 12.10.2016, 18:45 »
Cześć. Szukam kompana -ów do wypraw na Wisłę w okolicach Warszawy. Wędkuje ciężkimi feederami. Nie często mam okazje żeby połowić dlatego na ogół nie przejmuje się pogodą.  Chętnie zbratam sie z podobnymi sobie "wariatami" którzy nie boja sie kapryśnej pogody. W razie pytań kestem do dyspozycji. Zbyszek
Zby

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 12.10.2016, 20:56 »
Cześć Zby - kiedy?
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 12.10.2016, 20:59 »
W tym sezonie to już pewnie nie, ale w przyszłym po połowie kwietnia i ja z miłą chęcią ruszę nad Wisłę z feederami.
Tomek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2017, 23:26 »
Czy ktoś z kolegów możne mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć fajną miejscówkę do pomachania feederem z koszyczkiem 80-90 g + zanęta na Wiśle w Warszawie pomiędzy mostem Gdańskim a północnym po obu stronach rzeki.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2017, 23:51 »
Na pewno na główkach można po praskiej stronie. Po lewo brzeżnej stronie będzie ciężko, ale może coś by się znalazło na wysokości centrum wędkarstwa.
Mazovia Fishing Team

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 06.02.2017, 08:49 »
Czy ktoś z kolegów możne mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć fajną miejscówkę do pomachania feederem z koszyczkiem 80-90 g + zanęta na Wiśle w Warszawie pomiędzy mostem Gdańskim a północnym po obu stronach rzeki.
Nie mam sprawdzonych zimowych miejscowek. Pod północnym jest tzw Plaza ale to raczej poznowiosenne łowisko.
Zby

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: 06.02.2017, 08:55 »
Czy ktoś z kolegów możne mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć fajną miejscówkę do pomachania feederem z koszyczkiem 80-90 g + zanęta na Wiśle w Warszawie pomiędzy mostem Gdańskim a północnym po obu stronach rzeki.
Nie mam sprawdzonych zimowych miejscowek. Pod północnym jest tzw Plaza ale to raczej poznowiosenne łowisko.

Nie wydaje mi się że pod północnym było by dobrze tam duży uciąg wiec takie koszyki zaraz ściągnie. Pomyślę też nad główkami po praskiej stronie może trochę w gore za mostem łazienkowskim. Kurde urodziłem się mieszkałem i wędkowałem w Warszawie ale miejscówek na rzece nie znam
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline RafałWwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: 06.02.2017, 09:10 »
Czy ktoś z kolegów możne mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć fajną miejscówkę do pomachania feederem z koszyczkiem 80-90 g + zanęta na Wiśle w Warszawie pomiędzy mostem Gdańskim a północnym po obu stronach rzeki.
Nie mam sprawdzonych zimowych miejscowek. Pod północnym jest tzw Plaza ale to raczej poznowiosenne łowisko.

Nie wydaje mi się że pod północnym było by dobrze tam duży uciąg wiec takie koszyki zaraz ściągnie. Pomyślę też nad główkami po praskiej stronie może trochę w gore za mostem łazienkowskim. Kurde urodziłem się mieszkałem i wędkowałem w Warszawie ale miejscówek na rzece nie znam


Ja bym na twoim miejscu ruszył w dół... Po praskiej stronie od wysokości ul Mechofera do  Jabłonny sporo jest miejsc pod takie zestawy...
Feeder Klub Mazowsze

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: 06.02.2017, 11:32 »
Witam
Praktycznie od północnego w stronę Jabłonnej znajdziesz fajne miejscówki, jeśli chcesz dojechać w miarę blisko samochodem to jak kolega powiedział pierwsze miejsce jest jak północny, niestety trzeba z te 100 - 200 m dojść, następne jakieś 500 m dalej jak kończy się deptak na wysokości gimnazjum ( tam zostawiasz samochód przy boisku i idziesz do wału), kolejne jak seminarium na Mehoffera ( parking przy kościele), następne to przy wypływie z Czajki ale tam praktycznie dojedziesz nad samą wodę (przejeżdżasz przez wał) tylko sporo ludzi.
A jeśli bierzesz niedużo sprzętu to odcinki praktycznie od gimnazjum do Jabłonnej są dość ciekawe, sporo zatopionych drzew i przeszkód, wypłycenia, przykosy, główki.  Warto przejść się brzegiem i poobserwować wodę. Dodam tylko od północnego do wypływu z czajki jest jakieś ja wiem z 5-7 km za wypływem  jakieś kawałek jest żwirownia.
Co dodać ciekawe dzikie brzegi, nurt wody w zależności od jej wysokości ( główny nurt po drugiej stronie Wisły)  łowie tam koszyczkami od 50-120 gr. jedyna wada ze sporo ludzi tam chodzi i nie tylko łowić.
   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline RafałWwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 06.02.2017, 12:06 »
Kiedyś(końcówka lat 80, początek 90) była cisza i spokój. Sami znajomi wędkarze...
Feeder Klub Mazowsze

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: 06.02.2017, 17:46 »
Siedziałem dzisiaj długo w google i patrzyłem na mapy z tego co zauważyłem to chyba najlepsze jak dla mnie to główka przy moście gdańskim przy zoo i z drugiej strony mostu od ul. Wyb. Puckie. Ta druga to chyba lepsza bo kawałek od niej w dół rzeki z tego co widzę na mapie jest jakaś wyspa i pomiędzy jej brzegami mogą być fajne miejscówki. Z tego co jeszcze widziałem na mapie ale to trochę dalej to okolice miejscowości Kępa Kiełpińska - tam tez fajnie może być
Bolo samochodem nie lubię jeździć na ryby chociaż teraz to konieczność bo czasowo mieszkam na wsi
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: 06.02.2017, 17:51 »
Kiedyś przy główce pod Gdańskim na miętusy się chodziło ale to z 20 lat temu .

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: 06.02.2017, 17:53 »
Kiedyś przy główce pod Gdańskim na miętusy się chodziło ale to z 20 lat temu .
Teraz to miętusa nie zobaczysz w Wiśle
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: 06.02.2017, 17:59 »
Kiedyś przy główce pod Gdańskim na miętusy się chodziło ale to z 20 lat temu .
Teraz to miętusa nie zobaczysz w Wiśle

A dlaczegóż to, nie dalej jak w 2015 roku łowiłem w Jabłonnej miętusy w listopadzie siadając za sandałkiem. Było tak że i 5 sztuk za dwie godziny złowiłem. Nie były to okazy bo w granicach 30-42 cm, ale były. W Zakroczymiu w 2014 roku tak samo. W Wiśle jest dużo miętusów, tylko trzeba je namierzyć.
Tomek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wisła - Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: 06.02.2017, 18:18 »
Siedziałem dzisiaj długo w google i patrzyłem na mapy z tego co zauważyłem to chyba najlepsze jak dla mnie to główka przy moście gdańskim przy zoo i z drugiej strony mostu od ul. Wyb. Puckie. Ta druga to chyba lepsza bo kawałek od niej w dół rzeki z tego co widzę na mapie jest jakaś wyspa i pomiędzy jej brzegami mogą być fajne miejscówki. Z tego co jeszcze widziałem na mapie ale to trochę dalej to okolice miejscowości Kępa Kiełpińska - tam tez fajnie może być
Bolo samochodem nie lubię jeździć na ryby chociaż teraz to konieczność bo czasowo mieszkam na wsi
Jurek, mapą bym się tak nie sugerował bo nie jest aż tak często aktualizowana, a rzeka zmienia swój stan z każdym większym stanem, tam gdzie było głęboko potrafi być teraz wypłycenie, rozumiem ze nie zawsze jest czas na osobiste sprawdzenie ale do puki nie pojedziesz i nie zobaczysz to się nie przekonasz  można tylko spekulować.
Ja np. na pierwszy ogień na bank odwiedzę wypływ z czajki ze względu na wypływ czystej wody no i zapewne nie co cieplejszej, do tego jest tam zrobiona przegroda z kamieni gdzie ta woda po prostu natlenia tworząc mały wodospadzik oczywiście zależy od stanu wysokości rzeki. 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek