Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 113590 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #675 dnia: 23.04.2024, 16:06 »
Może kiedyś świętym zostanie :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Seriale
« Odpowiedź #676 dnia: 23.04.2024, 19:00 »
Czy osoby znające starego Shoguna oglądały tego nowego? Warto? Czy znowu pełno pedałów, czarnych samurajów i kobiet generałów?

https://www.onet.pl/film/onetfilm/szogun-jedno-z-najwazniejszych-serialowych-wydarzen-2024-recenzja/wr104lt,681c1dfa?utm_campaign=cb
Obejrzałem. Serial mocno skupia się na wymiarze militarnym. Mniej jest zagłębiania się w "rozterki" poszczególnych postaci. Poprawności politycznych brak :D Można, ale szału nie ma.
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #677 dnia: 23.04.2024, 19:10 »
Dzięki również :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #678 dnia: 23.04.2024, 20:09 »
Szogun jest na Disneyu, ale nie jest produkowany przez Disneya, przez co trzyma poziom :) Ponoć reżyser Pan Kondo nie zgodził się na "poprawność polityczną"

Całe szczęście. Gdyby te patafiany z USA robiły Shoguna, to okazałby się kobietą, do tego czarną... Mam nadzieję, że pogonią tych idiotów z obozu Sweet Baby, jest coraz więcej wkoorvionych na kastrowanie coraz większej ilości filmów, które i tak zaliczają finansowe klapy.
--------------


Polecam wszystkim Follout'a, nowy serial z Prime Video. Doskonale zrobiony, fajna fabuła, choć zakończenie mogło być lepsze. Fani gry nie powinni być zawiedzeni, dobrze a nawet świetnie oddano realia post atomowego świata, jest dużo rzeczy które można znaleźć w grze. Jedyna rzecz która mi niezbyt pasowała to pokazanie Brotherhood of Steel, ale do przełknięcia :) Gdyby Wiedźmina tak oparto o grę jak Follouta, ech, rozmarzył się człowiek...
Lucjan

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #679 dnia: 24.04.2024, 08:48 »
Ja bym wolał, żeby Wiedźmina oparto o książki :D Trzymać się fabuły i będzie naprawdę hit. Tam ogólnie nawet by to się wpisało w klimat naszych czasów, bo w ksiązkach jest wątek homoseksualny. ;D

Chociaz jest teza która denerwuje Pana Andrzeja, że napisał książki na podstawie gier :D
Plum

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #680 dnia: Dzisiaj o 08:49 »
Ja też wolałbym aby oparto Wiedźmin o książki, ale jestem świadomy, że gra jest dużo bardziej popularna. Ważne aby nie kastrować, a serial Netflixa nie jest do oglądania, mi to sprawia ból. Ilość idiotyzmów jest tak wielka, że trudno uwierzyć, że można ich tyle zmieścić, do tego uderza brak logiki, wskazujący na to, że scenariusz pisały osoby mające małe pojęcie o średniowieczu, książkach Sapkowskiego i stworzonym przez niego świecie.

ALe ciekawy jest tu model biznesowy. Netlfix, Disney czy Prime powinno zarabiać na filmach i ich produkowaniu, więc zastanawia kto tam daje zielone światło aby kastrować takie dzieła. WIedźmin i wstęp do niego (Blood Origin) są po prostu skrajnie głupie i infantylne, tam mało co się trzyma kupy. The Rings of Power z Prime'a jest równie głupie, nie do oglądania. Hobbit, który był wg mnie wielką przesadą zdaje się być arcydziełem. Zaś na Disneyu trwa kastracja Gwiezdnych Wojen i Marvela i innych bajek czy baśni. Wszystko cechuje jedno, straty idące w miliardy dolców.

I tu właśnie mamy Follouta. Gdzie nie ma odjazdów i trzymają się dość mocno głównego wątku. Efekt? Sukces, globalny hit. Mam cichą nadzieję, że rady nadzorcze Netflixa, Prime'a i Disneya kopną w rzyć tych swit bejbijowców i skupią się na zarabianiu kasy. W ten sposób będą robić rzeczy pod klienta a nie pod ideologów bez wiedzy o dziełach które przyszło im adaptować. Niestety, zeszmacił się i tu nasz rodak, pan Bagiński, który sobą firmował ten szit zwany Wiedźminem i za przeproszeniem się mocno sprostytuował.

Dla tych, co nie mogą przełknąć tej szmiry polecam kanał Drwala Rębajły, który doskonale recenzuje te seriale. Przynajmniej można się pośmiać:

Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #681 dnia: Dzisiaj o 09:35 »
Jesteś w mylnym błędzie, jeśli uważasz, że zarząd tych spółek postanowi z tym walczyć. To właśnie zarządy to narzucają w swej świętej misji woke.

Tu masz bardzo dobry komentarz:

Krwawy Michał

Purple Life Matters