Autor Wątek: Klejenie mix-u  (Przeczytany 1968 razy)

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Klejenie mix-u
« dnia: 28.09.2015, 12:44 »
Witam

Chciałbym poznać wasze sposoby na klejenie mix-u do "metody", tak żeby docierał na większe głębokości i jednocześnie zbytnio nie psuć jego pracy.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Klejenie mix-u
« Odpowiedź #1 dnia: 28.09.2015, 13:25 »
Tu jest temat gdzie dość dużo już "powiedziano" o klejeni mix'u http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2249.msg57302#new
Tu jest temat o metodzie w PVA, która ma pozwalać na łowienie powyżej 3m głębokości http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2119.msg53794#msg53794

Są również dostępne podajniki, które mają na celu łowienie na większych głębokościach, jeden kolega opisywał podajnik Hybrid http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2254.msg57276#new
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Klejenie mix-u
« Odpowiedź #2 dnia: 28.09.2015, 14:02 »
Ja bym wyróżnił kilka rzeczy które pomagają w lepieniu miksu. Jednak pracuje on wtedy gorzej na wodzie płytkiej ...

- dodać klejący atraktor, np. melasa w płynie, lub Active-8 z Mainline'a. To już sprawia, że sama zanęta trzyma się mocniej podajnika,
- zanętę należy przetrzeć przez sito. Spulchniona lepiej działa, jest lepiej nawilżona i co ważne - można ja mocniej ubić w podajniku, co poprawia trwałość,
- dodatek kleju zanętowego, dodatku klejącego (jak np. Horlicks) lub zanęty rzecznej z klejem do miksu. Mieszanka lepiej się klei, trzeba uważać aby nie za bardzo!
- dowilżenie. Tutaj trzeba być ostrożnym, aby nie przemoczyć miksu, zwłaszcza takiego z klejem, dlatego lepiej wpierw dowilżyć miesznkę, później dawać klej jak już.
- siłowe dobijanie miksu pomaga w tym, aby miks był mocniejszy. Dobrą rzeczą jest po wyjęciu z foremki zacisnąć całość ręką, dobijając palcem miejsca gdzie zanęta jest słabsza.
- siatka PVA - nasunięcie jej na nabity w zwykły  sposób podajnik powoduje, że powinna na dotrzeć nawet bardzo głęboko. Jednak nie mam wyników na tyle satysfakcjonujących, aby potwierdzić słuszność stosowania tego patentu. Z jakiegoś powodu brań jest mniej, może to były słabe sesje? Eksperymenty trwają ;D
Lucjan

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Klejenie mix-u
« Odpowiedź #3 dnia: 28.09.2015, 14:10 »
Ten ostatni sposób, o tym w ogóle nic nie słyszałem mógłbyś przybliżyć temat naciągania PVA na podajnik. To może być naprawdę ciekawy patent :bravo: 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klejenie mix-u
« Odpowiedź #4 dnia: 28.09.2015, 14:19 »
Nieoceniony Pyza już robił foto prezentację tego patentu. Poszukaj, z Tel. piszę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Klejenie mix-u
« Odpowiedź #5 dnia: 28.09.2015, 14:27 »
Znalazłem :) dzięki