Autor Wątek: Bezpieczeństwo / monitoring  (Przeczytany 3410 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #15 dnia: 18.05.2018, 10:27 »
No to ja tu widzę rozwiązanie jak napisał Paul. Głośny alarm i światła. Do tego dałbym tam takie zamknięcie, że musieliby diaksem piłować, albo wchodzić przez ścianę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #16 dnia: 18.05.2018, 10:30 »
A sąsiedzi jak daleko oddaleni? Możesz na nich liczyć czy to o nich chodzi?

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #17 dnia: 18.05.2018, 10:33 »
Mieszkam w bloku i garaż jest blisko ale dla złodzieja nie problem. Mam jednego typa w klatce obok i o niego najbardziej się rozchodzi.
🎣🎣🎣

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #18 dnia: 18.05.2018, 10:36 »
Blok to sporo ludzi poza tym jednym typem. To na spory plus całej tej sytuacji. Zacznie wyć alarm, świecić żarówa, to przecież pod oknami ludziom nie będzie spokojnie Twojego sprzętu wynosić. Chyba...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #19 dnia: 18.05.2018, 10:39 »
No to ja tu widzę rozwiązanie jak napisał Paul. Głośny alarm i światła. Do tego dałbym tam takie zamknięcie, że musieliby diaksem piłować, albo wchodzić przez ścianę.
Michał przypomnij mi na zlocie to opowiem Ci jak sprytni są złodzieje, my musimy starać się ich przechytrzyć, ja np w bardzo prosty sposób zabezpieczyłem auto, za 30 zł materiał plus robota i teraz tylko na lawecie może odjechać... Co do magazynów, hal, garaży, też wiem jak ostatnio działają, jakie punkty wybierają i uwierz mi jak opowiem Ci sytuację to padniesz. Naturalnie zrobię to nie jako instrukcja dla włamu ale na co zwrócić uwagę aby się zabezpieczyć.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #20 dnia: 18.05.2018, 10:42 »
Michał, blok = nic nie widziałem, nic nie słyszałem, chyba że masz jakąś panią Halynke tak zwany osiedlowy monitoring ale zazwyczaj to po 20tej jest już po ziołach i tabletkach i ogląda swoje M jak masakra czy co innego.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #21 dnia: 18.05.2018, 10:44 »
Myślę że na zlocie przy piwku porozmawiamy i wszystkie szczegóły się ustali. 🎣😎🍻🍺
🎣🎣🎣

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #22 dnia: 18.05.2018, 10:45 »
Przypomnę się.

Ale muszę powiedzieć, że strasznie wqrwia mnie, że tak te sprawy wyglądają. Mateusz, współczuję.

A jak z kwestią ubezpieczenia? Może zrób takie zabezpieczenia. Kamerkę postaw sobie w oknie, żeby garaż nagrywała. I jak stracisz sprzęt, to odzyskasz kasę z ubezpieczenia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #23 dnia: 18.05.2018, 10:46 »
Im słabsze zabezpieczenia tym większa składka. Trzeba by z blaszane zrobić fortece...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #24 dnia: 18.05.2018, 10:46 »
Myślę że na zlocie przy piwku porozmawiamy i wszystkie szczegóły się ustali.
Spox, zatem do zobaczenia mam nadzieję

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #25 dnia: 18.05.2018, 10:59 »
Przypomnę się.

Ale muszę powiedzieć, że strasznie wqrwia mnie, że tak te sprawy wyglądają. Mateusz, współczuję.

A jak z kwestią ubezpieczenia? Może zrób takie zabezpieczenia. Kamerkę postaw sobie w oknie, żeby garaż nagrywała. I jak stracisz sprzęt, to odzyskasz kasę z ubezpieczenia.
Co zrobisz jak nic nie zrobisz dla takiego gościa. 2 lata temu ukradli dla mojego dobrego kolegi z gospodarstwa rolniczego oddalonego 2km od mojej wioski 1tone nawozu około 1000l ON i 100m kabla w jedną noc. Policja była podejrzenia padały na te osoby co zawsze ale sprawa ucichla. Nie znaleźli nikogo chodź wszyscy w koło wiedzą kto w  takie sprawy jest zamieszany. Mlody gosciu lata po wsi najebany jezdzi skuterem tez pijany czuje sie bezkarny. Efekt 500+ działa. W razie cos to wolę być zabezpieczony. Ale zeby sie nie skonczylo jak w tym filmie "Lincz"
🎣🎣🎣

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #26 dnia: 18.05.2018, 11:32 »
Zrób proszę na zlot parę zdjęć, dookoła i drzwi wewnątrz i zewnątrz, wtedy postaramy się wyeliminować słabe punkty. Co dwie głowy to nie jedna. Mam już parę rozwiązań w głowie, tylko brakuje mi danych czyli co z czego i jak zrobione, myślę że za materiał do modernizacji zapłacisz grosze plus Twoja praca. Ale to jak się spotkamy.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #27 dnia: 18.05.2018, 11:46 »
Panowie bo sprawa wygląda tak. Mieszkamy na wiosce i jest kilka osób co lubi coś zapierdol..ić. Nie patrzą na późniejsze konsekwencje. Mam sporo sprzętu wędkarskiego i nie tylko, wszystkiego nie da rady trzymać w domu a wiadomo wszystko kosztuje i nie chciał bym żeby mi coś zginęło. Trzymamy to w garażu oddalony około 20m od domu. Więc szukamy jakiegoś optymalnego rozwiązania co by uchronić przed kradzieżą.

Był taki moment, że trzymałem sprzęt w garażu.
Zrobiłem tak: Podniesienie drzwi garażu odpalało krańcówkę. Krańcówka odpalała syrenę. Oczywiście był układ, który tym sterował i tylko ja i kolega wiedzieliśmy gdzie jest przełącznik, który po otwarciu drzwi wyłączał tego wyjca. Mimo to, że wiedzieliśmy i tak kilka razy zdarzyło się, że po otwarciu garażu zapominałem o wyłączniku. Powiem Ci, że za każdym razem miałem prawie pełne gacie ze strachu.
Myślę, że taki system byłby najlepszy w Twoim przypadku. Do tego atrapa kamery.

JKarp

Edit
Do tego w garażu czujki ruchu na baterię z pilotem. 110 dB w małym pomieszczeniu też potrafi dobrze przestraszyć. Postawiony lub przyczepiony w takim miejscu żeby złodziej nie mógł się do czujki dostać.
https://www.mediaexpert.pl/systemy-alarmowe/alarm-orno-or-ma-707-z-wbudowana-syrena,id-576381?gclid=EAIaIQobChMI0JfThf6O2wIVAp3tCh0nGQJcEAQYAyABEgItFfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKzb0of-jtsCFQyJdwodSqcAXw

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #28 dnia: 18.05.2018, 12:21 »


Panowie bo sprawa wygląda tak. Mieszkamy na wiosce i jest kilka osób co lubi coś zapierdol..ić. Nie patrzą na późniejsze konsekwencje. Mam sporo sprzętu wędkarskiego i nie tylko, wszystkiego nie da rady trzymać w domu a wiadomo wszystko kosztuje i nie chciał bym żeby mi coś zginęło. Trzymamy to w garażu oddalony około 20m od domu. Więc szukamy jakiegoś optymalnego rozwiązania co by uchronić przed kradzieżą.

Był taki moment, że trzymałem sprzęt w garażu.
Zrobiłem tak: Podniesienie drzwi garażu odpalało krańcówkę. Krańcówka odpalała syrenę. Oczywiście był układ, który tym sterował i tylko ja i kolega wiedzieliśmy gdzie jest przełącznik, który po otwarciu drzwi wyłączał tego wyjca. Mimo to, że wiedzieliśmy i tak kilka razy zdarzyło się, że po otwarciu garażu zapominałem o wyłączniku. Powiem Ci, że za każdym razem miałem prawie pełne gacie ze strachu.
Myślę, że taki system byłby najlepszy w Twoim przypadku. Do tego atrapa kamery.

JKarp

Edit
Do tego w garażu czujki ruchu na baterię z pilotem. 110 dB w małym pomieszczeniu też potrafi dobrze przestraszyć. Postawiony lub przyczepiony w takim miejscu żeby złodziej nie mógł się do czujki dostać.
https://www.mediaexpert.pl/systemy-alarmowe/alarm-orno-or-ma-707-z-wbudowana-syrena,id-576381?gclid=EAIaIQobChMI0JfThf6O2wIVAp3tCh0nGQJcEAQYAyABEgItFfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKzb0of-jtsCFQyJdwodSqcAXw

Cały czas o tym piszę, tylko że jeżeli kolega ma drzwi dwuskrzydłowe zrobiłbym jeszcze inaczej....  Ale szczegóły jak się spotkamy, gdyz nie wiem  w jakim stanie i jakie są drzwi, w pierwszej kolejności wyeliminować słabe punkty drzwi czyli zawiasy szkobel jeżeli jest itd, ale jak wspomniałem to na zlocie... co do tej czujki w linku obawiam się o jej poziom regulacji co by żyjątka co chwila jej nie uruchamiały, ale to jest pikuś jest tego sporo na rynku i coś się wybierze.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bezpieczeństwo / monitoring
« Odpowiedź #29 dnia: 18.05.2018, 12:38 »
Wiem, ja tylko chciałem pokazać, że jest dobre rozwiązanie.
Uzywam na zasiadkach i kotki czy pieski jej nie uruchamiają. Myszy też raczej nie.
JKarp