Autor Wątek: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja  (Przeczytany 16219 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #15 dnia: 23.01.2018, 10:00 »
Powiem Wam, że nawet ja nie wpadłbym na to. Społeczna Straż Internetowa czuwa ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #16 dnia: 23.01.2018, 10:20 »
Sprawę rozprowadzania ich wytrzymałem ja. Do wyjaśnienia użytego kanału dystrybucji, praw do sprzedaży i czerpania przez firmę zewnętrzną korzyści majątkowej z używanego przez portal znaku towarowego. Wystąpiłem przed szereg, ale do czasu wyjaśnienia sprawy wolałem "dmuchać na zimne".

Trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań.
Czy rozprowadzanie ich na ogólnodostępnym kanale dystrybucji jest rozsądnym posunięciem? Z reguły takie sprawy załatwiane są za pośrednictwem forum. Zbiera się lista chętnych i zamawia się u producenta pewną ilość. Przyczyna jest prosta. Tu na forum ludzie, którzy zamawiają takie gadżety są w pewien sposób zweryfikowani. Znamy się. Znamy swoje poglądy i razem gromadzimy się wokół pewnej idei, którą reprezentuje ten portal. Postępujemy zgodnie z pewnymi standardami moralnymi.
Wystawienie w ogólnodostępnej sprzedaży gadżetów z logo portalu sprawi, że byle menda jest w stanie kupić i obnosić się tym znakiem łamiąc wszystkie zasady jakimi kierujemy się w życiu wędkarskim i wystawiać złą opinię nam i portalowi jako całości.

Druga sprawa jaka skłoniła mnie do tej interwencji to czerpanie korzyści majątkowych ze znaku towarowego przez firmę zewnętrzną. Nie znam szczegółów Twoich ustaleń z Lucjanem, ale watpliwym dla mnie było, że jaką kolwiek firma otrzymala prawo do produkcji, dystrybucji i czerpania zysków ze sprzedaży bez oficjalnego komunikatu że strony właścicieli portalu. Bo przecież naszywek nie robią za darmo, czy pro bono, tylko czerpią zyski ze sprzedaży rozpoznawalnego logo portalu. Ze wzgledu na przyszłe niepotrzebne kroki prawne jakie mogły by zostać podjęte ze strony portalu Spławik i Grunt wysłałem zapytanie do firmy produkującej naszywki, czy mają pozwolenie na sprzedaż.

Jeśli sprawa zostanie wyjaśniona, tj zostanie zajęte oficjalne stanowisko "władz portalu" zakaz dystrybucji zostanie podtrzymany, lub zniesiony.

Zdaje sobie sprawę, że firma ta mogła ponieść pewne koszty związane z produkcją. Jeśli sprzedaż zostanie ponownie uruchomiona, poza opóźnieniami nie będzie większych problemów. Jeśli zostanie wstrzymana, widzę kilka rozwiązań. Można dystrybuować ten nakład na forum do jego wyczerpania, bądź uruchomić jednorazową sprzedaż na allegro do wyczerpania zapasów. Mleko się już wylało. Trzeba szukać rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #17 dnia: 23.01.2018, 10:26 »
I może ze 4 dla Mietka co kłusuje na pobliskiej rzece. Jak się obklei to nikt nie bedzie go posądzał o sprzeniewierzanie wartości, którym hodujemy na forum i wezmą go za gorliwego wyznawcę C&R?

Myślę Marcin, że kłusownik Mietek może równie dobrze poprosić kolegę Janusza, którego synek Brajanek potrafi obsługiwać drukarkę i bez problemu wydrukuje sobie naklejki w 2 minuty w domu.

W dobie dzisiejszej techniki, gdzie każdy w domu ma drukarkę a papier samoprzylepny kupujesz w pierwszym lepszym sklepie to żaden problem. Jeżeli ktoś będzie miał złe intencje do wykorzystania logo to zrobi to bez problemu i nie będzie potrzebował do tego naszej pomocy.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #18 dnia: 23.01.2018, 10:43 »
Żeby była jasność dla wszystkich kolegów na forum. Ze sprzedaży tych naszywek nie mam żadnej korzyści. Powiem więcej, musiałem włożyć w to sporo pracy, którą wykonałem społecznie, za darmo. Pozwolenie na wykonanie naszywek dostałem od Lucjana.

Dlaczego sprzedaż na Allegro? Jest to dla nas bardzo wygodna forma. Nikt nie musi zbierać pieniędzy, zrobić zbiorczego zamówienia do producenta a później pakować i wysyłać do poszczególnych użytkowników.

Sprawę rozprowadzania ich wytrzymałem ja. Do wyjaśnienia użytego kanału dystrybucji, praw do sprzedaży i czerpania przez firmę zewnętrzną korzyści majątkowej z używanego przez portal znaku towarowego. Wystąpiłem przed szereg, ale do czasu wyjaśnienia sprawy wolałem "dmuchać na zimne".

Zamiast "dmuchać na zimne" mogłeś skontaktować się najpierw ze mną jako autorem niniejszego wątku lub z Lucjanem, który jest właścicielem logo SiG (chyba, że jest nim ktoś inny). Było by to bardziej stosowne, niż pisanie bezpośrednio do producenta, który zrobił tylko to o co go poprosiłem.

Trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań.
Czy rozprowadzanie ich na ogólnodostępnym kanale dystrybucji jest rozsądnym posunięciem? Z reguły takie sprawy załatwiane są za pośrednictwem forum. Zbiera się lista chętnych i zamawia się u producenta pewną ilość. Przyczyna jest prosta. Tu na forum ludzie, którzy zamawiają takie gadżety są w pewien sposób zweryfikowani. Znamy się. Znamy swoje poglądy i razem gromadzimy się wokół pewnej idei, którą reprezentuje ten portal. Postępujemy zgodnie z pewnymi standardami moralnymi.
Wystawienie w ogólnodostępnej sprzedaży gadżetów z logo portalu sprawi, że byle menda jest w stanie kupić i obnosić się tym znakiem łamiąc wszystkie zasady jakimi kierujemy się w życiu wędkarskim i wystawiać złą opinię nam i portalowi jako całości.

Jeżeli ktoś będzie chciał wykorzystać w sposób niedozwolony, nieetyczny czy jakikolwiek inny logo SiG to zrobi to i bez naszej pomocy. Wydrukowanie naklejek, zrobienie koszulki gdzie materiały do logo są ogólnodostępne to nic trudnego i myślę, że każdy sobie poradzi z tym lub zna osobę, która mu w tym pomoże.

Jeśli sprawa zostanie wyjaśniona, tj zostanie zajęte oficjalne stanowisko "władz portalu" zakaz dystrybucji zostanie podtrzymany, lub zniesiony.

Sprawa była bardzo jasna do momentu Twojej "interwencji" Marcin.

Zdaje sobie sprawę, że firma ta mogła ponieść pewne koszty związane z produkcją. Jeśli sprzedaż zostanie ponownie uruchomiona, poza opóźnieniami nie będzie większych problemów. Jeśli zostanie wstrzymana, widzę kilka rozwiązań. Można dystrybuować ten nakład na forum do jego wyczerpania, bądź uruchomić jednorazową sprzedaż na allegro do wyczerpania zapasów. Mleko się już wylało. Trzeba szukać rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Firma poniosła koszty w związku z zaprojektowaniem naszywek, ja poświęciłem swój czas na ich wykonanie. Można to było załatwić jedną wiadomością na PRIV lub telefonem, szkoda, że wybrałeś jednak inną drogę komunikacji.

Temat jest zostawiony do wyjaśnienia z Lucjanem.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #19 dnia: 23.01.2018, 10:43 »
Przykro mi Bibosz, że sprawa nabrała takiego toku, ale zrozum, że bez oficjalnego komunikatu że strony forum i portalu nie mogłem postąpić inaczej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #20 dnia: 23.01.2018, 10:47 »
Przykro mi Bibosz, że sprawa nabrała takiego toku, ale zrozum, że bez oficjalnego komunikatu że strony forum i portalu nie mogłem postąpić inaczej.

Marcin, pozwolenie od Lucjana nie jest wystarczające? Bo naprawdę czegoś tu nie rozumiem.

Byłem pewny, że to Luk posiada wszelkie prawa do loga.

Co do projektu naszywek i loga w formie wektorowej, z której są realizowane wszelkie gadżety to wykonałem je osobiście.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #21 dnia: 23.01.2018, 10:51 »
Przykro mi Bibosz, że sprawa nabrała takiego toku, ale zrozum, że bez oficjalnego komunikatu że strony forum i portalu nie mogłem postąpić inaczej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
A poprosileś chociaż o taki komunikat?  Bibosz akurat tu ma rację,  wystarczylby jeden tel lub PW,
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #22 dnia: 23.01.2018, 11:11 »
Rozumiem twój twoje rozgoryczenie, nakład pracy, który poświęciłeś na projekt logo i czas jaki poświęciłeś na załatwienie sprawy z firmą. Pytanie tylko, czy ustalając z Lucjanem produkcję naszywek dla kolegów z forum, ustaliłeś z nim przekazanie firmie zewnętrznej praw do zarabiania pieniędzy na własności intelektualnej jaką posiada. Jednym słowem, czy ustaliłeś otwartą formę dystrybucji? Bo jednym jest wewnętrzna dystrybucja zamówionej partii towaru, gdzie płacimy za usługę, a czym innym jest  pozwolenie zewnętrznej firmie na sprzedaż i czerpanie zysków z cudzego logo.
Ja ze swojej strony zapytałem czy firma posiada prawa do dystrybucji. Wszelkie inne działania nie sa moim wyborem. Uważam, że dobrze producent zrobił wstrzymując się że sprzedażą do wyjaśnienia sprawy.
Nie zrozum mnie źle, bo towar wyszedł świetny i sam skusił bym się na kilka sztuk, ale sposób rozprowadzania to chyba wynik nieporozumienia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #23 dnia: 23.01.2018, 11:17 »
Cytuj
Pytanie tylko, czy ustalając z Lucjanem produkcję naszywek dla kolegów z forum, ustaliłeś z nim przekazanie firmie zewnętrznej praw do zarabiania pieniędzy na własności intelektualnej jaką posiada

To ty jesteś księgowym Luka? Czy może "przyjacielem" ogrodnika?

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #24 dnia: 23.01.2018, 11:18 »
Chłopaki rozumiem Marcina, bo też chciałem wstrzymać tą sprzedaż. Wcześniej wszystkie rzeczy związane z logo portalu były dystrybuowane na portalu (koszulki, bluzy, dresy). Tutaj nagle zewnętrzna firma sprzedaje naszywki. Domyślam się że wszystko się wyjaśni i niedługo będzie można nabyć naszywki.

Nasuwa mi się pytanie: czy teraz możliwość zakupu bluzy czy spodni z logo forum mamy szukać u sprzedawcy zewnętrznego czy akcja dystrybucji będzie na forum?
Marek

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #25 dnia: 23.01.2018, 11:24 »
Rozumiem twój twoje rozgoryczenie, nakład pracy, który poświęciłeś na projekt logo i czas jaki poświęciłeś na załatwienie sprawy z firmą. Pytanie tylko, czy ustalając z Lucjanem produkcję naszywek dla kolegów z forum, ustaliłeś z nim przekazanie firmie zewnętrznej praw do zarabiania pieniędzy na własności intelektualnej jaką posiada. Jednym słowem, czy ustaliłeś otwartą formę dystrybucji? Bo jednym jest wewnętrzna dystrybucja zamówionej partii towaru, gdzie płacimy za usługę, a czym innym jest  pozwolenie zewnętrznej firmie na sprzedaż i czerpanie zysków z cudzego logo.
Ja ze swojej strony zapytałem czy firma posiada prawa do dystrybucji. Wszelkie inne działania nie sa moim wyborem. Uważam, że dobrze producent zrobił wstrzymując się że sprzedażą do wyjaśnienia sprawy.
Nie zrozum mnie źle, bo towar wyszedł świetny i sam skusił bym się na kilka sztuk, ale sposób rozprowadzania to chyba wynik nieporozumienia.

Marcin, nie jestem rozgoryczony. Jestem rozczarowany sposobem komunikacji z Twojej strony. Nie lubię też jeżeli ktoś nie szanuje mojej pracy, tym bardziej, jeżeli wykonuję ją społecznie.

Aukcja powstała tylko i wyłącznie z myślą u użytkownikach tego forum. Jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób, nie angażujący nikogo z nas do rozprowadzenia tych naszywek. Umożliwia również sprawne przelanie pieniędzy za pomocą płatności internetowych. Myślę, że nikt poza osobami związanymi z tym forum nie rzuci się na dostępne tam naszywki.

Jeżeli jednak Lucjan napisze mi, że nie życzy sobie takiego sposobu rozprowadzania naszywek, możesz mi pomóc i zebrać pieniądze i adresy do wysyłki od osób chętnych na naszywki a następnie je wysłać. Ja niestety nie będę miał takich możliwości czasowych aby się tym zająć.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #26 dnia: 23.01.2018, 11:42 »
Jeśli Lucjan nie wyrazi zgody na ten sposób dystrybucji, to oczywiście z wielką ochotą pomogę z pakowaniem i wysylką. Sporo osób wyraziło chęć nabycia naszywek i ciężko było by Ich rozczarować. Ja będę pisał adresy, jedna córka będzie pakować w koperty, a druga te przyozdabiać kredkami ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #27 dnia: 23.01.2018, 12:26 »
Panowie, aby nie było nieporozumień. Bibosz dostał ode mnie i od Mateo zgodę i błogosławieństwo na naszywki. My nie mamy czasu aby prowadzić sprzedaż, zresztą nie mamy zamiaru na nikim zarabiać. Dlatego wszelkie formy dystrybucji robione poza forum są mile widziane. Mi opcja z Alledrogo nie przeszkadza i jest dość prosta. Jezeli ktoś chciałby się tym zajmować prywatnie to nie ma problemu oczywiście. Jednak z tego co wiemy, to takie działania to spory wysiłek. Robiliśmy koszulki i bluzy już, i było to sporo pracy i dla Gienka i dla Tomka. Dlatego opcje najbardziej 'przyjazne' dla tych co się w to angażują (tutaj bibosz), są bardzo istotne.

No i ufajmy sobie bardziej :)
Lucjan

Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #28 dnia: 23.01.2018, 12:28 »
Panowie, aby nie było nieporozumień. Bibosz dostał ode mnie i od Mateo zgodę i błogosławieństwo na
naszywki. My nie mamy czasu aby prowadzić sprzedaż, zresztą nie mamy zamiaru na nikim zarabiać. Dlatego wszelkie formy dystrybucji robione poza forum są mile widziane. Mi opcja z Alledrogo nie przeszkadza i jest dość prosta. Jezeli ktoś chciałby się tym zajmować prywatnie to nie ma problemu oczywiście. Jednak z tego co wiemy, to takie działania to spory wysiłek. Robiliśmy koszulki i bluzy już, i było to sporo pracy i dla Gienka i dla Tomka. Dlatego opcje najbardziej 'przyjazne' dla tych co się w to angażują (tutaj bibosz), są bardzo istotne.

No i ufajmy sobie bardziej :)

Amen
Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naszywki Spławik i Grunt - druga edycja
« Odpowiedź #29 dnia: 23.01.2018, 12:32 »
Czekam na wznowienie aukcji.

bibosz :beer: :thumbup:
Sebastian