Autor Wątek: Zanęty Dynamite Baits  (Przeczytany 10709 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #15 dnia: 11.08.2017, 23:17 »
Panie luk moje łowiska to stawy PZW nie są może zbyt urodziwe w ryby ale na jednym są ładne karasie i karpie a na drugim ładne liny. Głebokość na środku do 4m potem juz robi się płycej dawna kopalnia gliny dlatego taki lej. Z tego co zrozumiałem to czeka mnie dużo testów z smakami i mixami a już powoli jesień się zbliża.
Puki co na teraz używaj miksów na mączkach rybnych, które możesz przełamać czymś słodkim.
Jak będzie jesień i życie w wodzie zacznie obumierać to bardziej śmierdzące mieszanki będą skuteczniejsze.
Czy te zanęty są takie same? Nazwa taka sama ale kolor już chyba niekoniecznie...
Są takie same. Zdjęcie inne

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #16 dnia: 11.08.2017, 23:30 »
Czy te zanęty są takie same? Nazwa taka sama ale kolor już chyba niekoniecznie...
Są takie same. Zdjęcie inne

Podziękował :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #17 dnia: 11.08.2017, 23:57 »
Panie luk moje łowiska to stawy PZW nie są może zbyt urodziwe w ryby ale na jednym są ładne karasie i karpie a na drugim ładne liny. Głębokość na środku do 4m potem juz robi się płycej dawna kopalnia gliny dlatego taki lej. Z tego co zrozumiałem to czeka mnie dużo testów z smakami i mixami a już powoli jesień się zbliża.

Pozostaje działać :) I bez 'panów'... Na forum nie używamy takich form :)
Lucjan

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 802
  • Reputacja: 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #18 dnia: 12.08.2017, 12:38 »
Dzisiaj rano testowałem te zanęty zmieszałem je razem dodałem pellet method basic i kryl  na push stopie pellet 8 mm halibut pozniej dumbell Lorpio Vanillia Shelfish. Weszły liny leszczyki i urodziwe wzdregi bylo cos większego ale sie spielo. Jak dla mnie mix super bo reszta wędkarzy nic nie łapała ale jednak muszę kombinować coś żeby ją rozcieńczyć hehe . A i jedna uwaga najpierw łapałem metoda in line zero brań zmieniłem na przelotowa i brania były.
- Arek -

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #19 dnia: 12.08.2017, 13:02 »
To dobrze, ze miks działa! :thumbup:

Dla mnie nie ma wielkich różnic pomiędzy Metoda przelotową a nieprzelotową jeżeli chodzi o ilość brań. Jeżeli używasz tego samego podajnika, pomyśl, co jest tego sprawcą, prawdopodobnie coś zakłóca prezentację przynęty w jednym wypadku.
Lucjan

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #20 dnia: 12.08.2017, 14:13 »
 :thumbup:

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #21 dnia: 15.11.2017, 14:43 »
Planuję w przyszłym sezonie zaatakować żwirownię methodą z dobrymi zanętami, po przeczytaniu kilku tematów zakupię chyba te:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zanety/12881-dynamite-baits-swim-stim-match-method-mix-2kg.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zanety/21426-dynamite-baits-xl-green-lipped-mussel-fishmeal-method-mix-2kg.html

Dodatkowo,  żeby móc robić miksy, zaopatrzę się jeszcze w pellet Skrettinga i Coppens 2 mm na wagę w tym samym sklepie. Tylko jaki rodzaj kupić żeby dobrze współgrał z tymi zanętami?
A może nie kombinować i też kupić pellet z DB?

Czy coś jeszcze możecie do tego polecić? Jakiś inny mix?

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #22 dnia: 15.11.2017, 21:42 »
Planuję w przyszłym sezonie zaatakować żwirownię methodą z dobrymi zanętami, po przeczytaniu kilku tematów zakupię chyba te:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zanety/12881-dynamite-baits-swim-stim-match-method-mix-2kg.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zanety/21426-dynamite-baits-xl-green-lipped-mussel-fishmeal-method-mix-2kg.html

Dodatkowo,  żeby móc robić miksy zaopatrzę się jeszcze w pellet skrettinga i coppens 2 mm na wagę w tym samym sklepie. Tylko jaki rodzaj kupić żeby dobrze współgrał z tymi zanętami?
A może nie kombinować i też kupić pellet z DB?

Czy coś jeszcze możecie do tego polecić? Jakiś inny mix?

Po co przepłacać za etykietę na pelecie z logo Dynamit Bites. Kup wspomniane Skretting i Coppens w rozmiarach 2 i 4 mm, przygotuj osobno, potem wymieszaj i będzie dobrze.  Możesz też kupić większe rozmiary np 6 albo 8 mm. Te ostatnie są bdb na włos. A jeśli doprawisz je odpowiednimi boosterami, wówczas będziesz miał kilka przynęt.
Pozdrawiam Seba

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #23 dnia: 15.11.2017, 21:49 »
Kordi, według mnie Skretting w zupełności wystarczy jako dodatek do zanęty. Bardziej pomyślałbym jak wczesną wiosną zanętę dobarwić lub zmniejszyć jej kaloryczność. Pokombinowałbym z czarnymi zanętami płociowymi. Na zimną wodę dobry też jest chleb tostowy spreparowany, z odrobiną zanęty i pelletami 2 mm. Jest jak latarnia i czasami daje szybsze brania.

Lucjan

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #24 dnia: 16.11.2017, 08:19 »
Pytanie do kolegów, jaki pellet/smak na jesień/wiosnę?
Proponujecie +zanęta DB/ methoda/ :-*

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #25 dnia: 16.11.2017, 08:39 »
Kordi, według mnie Skretting w zupełności wystarczy jako dodatek do zanęty. Bardziej pomyślałbym jak wczesną wiosną zanętę dobarwić lub zmniejszyć jej kaloryczność. Pokombinowałbym z czarnymi zanętami płociowymi. Na zimną wodę dobry też jest chleb tostowy spreparowany, z odrobiną zanęty i pelletami 2 mm. Jest jak latarnia i czasami daje szybsze brania.
Pod spławik mam sprawdzone mieszanki MVDE, więc jak trzeba rozcieńczyć i przyciemnić to coś tam jeszcze mam po tym sezonie.
Ale że zacząłem z methodą łowić dopiero w lecie to nie mam doświadczenia w zimniejszych okresach, a z tego co widzę polecasz odchudzenie mieszanki. Czy to znaczy żeby nie robić miksów 50/50 z pelletem? Lepiej się sprawdza czysta zanęta w zimnej wodzie?
I czy do tych dwóch zanęt DB polecacie jeszcze jakąś czy obłowię nimi cały sezon?
Dodam jeszcze tylko, że od września testowałem FB Epidemię i ona też bankowo zostaje w moim arsenale na przyszły sezon.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #26 dnia: 16.11.2017, 08:59 »
Pytanie do kolegów, jaki pellet/ smak/  na jesien /wiosne
proponujecie +zanęta DB/ methoda/ :-*

Steven



Z doświadczenia wiem, że na te pory roku najlepiej sprawdza się towar rybny i mięsny. Ale należy pamiętać jeden szkopuł! Jesień i wiosna, to bardzo nierówny czas w Polsce, trzeba liczyć się z pewnym przełomem.
Chodzi o dobór tłustych i białkowych pelletow. Wszyscy dobrze wiemy, że na jesień ryba dobrze żeruje, poczuje impuls zbliżającej się zimy i wciąga wszystko jak leci. Wtedy można jeszcze solidnie nęcić.
Niestety, ten czas kończy się z nadejściem zimnej wody, potem przymrozków.  Apetyty ryb zmniejszają się, ale dalej można je łowić, aczkolwiek trzeba zastosować inny i lżejszy towar, aby ryb nie przekarmić. Wiec dobrze jest, zaopatrzyć się na takie wyprawy w pellety/zanęty bardziej węglowodanowe, ale o śmierdzącym zapachu.
Na wiosnę jest odwrotnie, ale dalej z przełomem. Dopóki woda zimna, trzeba być ostrożnym i stosować lekkostrawny towar. Jak już woda skoczy do góry kilka stopni, no to przychodzi najlepszy czas 8) :D Ryba zaczyna najmocniej zerować w sezonie, można wtedy jechać z grubej rurki, najlepiej z dwururki :D

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #27 dnia: 16.11.2017, 09:05 »
Jędrula :thumbup:
Należy też zwrócić uwagę na głębokość zbiornika i czy woda szybko się w nim miesza. Jeśli mamy głęboki zbiornik, dobrze osłonięty przed wiatrem, to gdy na innych ryba zapadnie już w zimowy letarg, tutaj jeszcze będzie dobrze żerować, przygotowując się na zimę. Na wiosnę odwrotnie, oczywiście.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #28 dnia: 16.11.2017, 09:17 »
Jędrula :thumbup:
Należy też zwrócić uwagę na głębokość zbiornika i czy woda szybko się w nim miesza. Jeśli mamy głęboki zbiornik, dobrze osłonięty przed wiatrem, to gdy na innych ryba zapadnie już w zimowy letarg, tutaj jeszcze będzie dobrze żerować, przygotowując się na zimę. Na wiosnę odwrotnie, oczywiście.



Słuszna uwaga Michał, to jest to co pisałem ;) Trzeba umieć wstrzelić się w panujące warunki, właśnie w ten przełom.
I słusznym jest, że może on nastąpić nierówno, na odmiennych zbiornikach inaczej.
Według mnie, to rozpoznanie mocno nas zbliża do sukcesu i pozwala łowić ryby nawet pomimo zimnej wody.
Jutro jadę do Bukowa, zobaczymy czy tam też będę tak cwaniakował :D :D :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #29 dnia: 16.11.2017, 09:55 »
Ale że zacząłem z methodą łowić dopiero w lecie to nie mam doświadczenia w zimniejszych okresach, a z tego co widzę polecasz odchudzenie mieszanki. Czy to znaczy żeby nie robić miksów 50/50 z pelletem? Lepiej się sprawdza czysta zanęta w zimnej wodzie?
I czy do tych dwóch zanęt DB polecacie jeszcze jakąś czy obłowię nimi cały sezon?
Dodam jeszcze tylko, że od września testowałem FB Epidemię i ona też bankowo zostaje w moim arsenale na przyszły sezon.

Zimą zanęta staje się rzeczą drugorzędną, nie nęcisz mocno ale słabo, mocne nęcenie może przynieść odwrotny skutek. Ryba która w miarę żeruje to leszcz, płoć, okoń, kleń - dla nich mieszanki na mączkach nie są potrzebne. Trzeba szukać ryby, która zalega w jakiś miejscach. I tutaj jest istotne, abyśmy umieli ja odnaleźć i zachęcić do brania. I małe ilości zanęty pomagają. Kolory, chmury, przynęty pop up, waftersy, białe robaki (konieczność!) - to wszystko sprawia, że ryba stojąca nad dnem gdzieś, może się zdecydować 'wciągnąć' małe co nieco.

Pellety Skretting 2 mm polecam do wszystkiego, ja mam worek 25 kg, i używam ich do miksów 50/50, jako składnik zanęt, do torebek PVA. To pellet tani ale mający wszystko czego trzeba. Wątpię aby przewyższał go jakiś inny, te firmowe są zazwyczaj lepiej dopracowane pod względem konsystencji (nie każdy!), mają też inne kolory, co w pewnych sytuacjach jest dużym plusem. Jednak kolor Skrettinga jest uniwersalny, ani za jasny ani za ciemny. Jego dodatek do jakiejkoliwek zanęty, nawet najtańszej w celu uzyskania mieszanki 50/50, zmienia ja w coś skutecznego. Mam wielką wiarę w ten produkt, sprawdza mi się od wielu lat, os stycznia po grudzień.

Na zimę polecam Ci takie mieszanki - chleb tostowy preparowany z pelletami 2 mm (atak kolorem, smakiem i zapachem), dodam, że chleb świetnie się farbuje, można użyć i barwników i takich aromatów jak turmeric czy cynamon, możesz tez do zwykłej zanęty płociowej dodac pelletów aby mieć fajny miks zimowy, w tandemie z jaskrawą przynęta powinien robić grę. Małe podajniki 30 gramów są idealne  do osiągania sporych dystansów, są małe, i długi kij powinien miotnąć je na 50 metrów. Plusk jest szalenie ważny, nie można hałasować zbyt mocno. Musisz więc szukać ryby mądrze lokując zestawy, nie za często. Podstawą jest zarzucić obok stojących ryb i liczyć, że podajdą. Bo tylko przez krótki czas one żerują normalnie - zazwyczaj jak się zaczyna ściemniać, przed zachodem słońca. I potrzebują mało pokarmu, więc nie można ich przekarmić, muszą od razu 'uderzać' w przynętę. Ryba tez może stać nad dnem, i dłuższe przypony i pop upy to też ważna rzecz. Ryba nie chce wydatkować energii, więc jak ma coś blisko, to jest szansa, ze się skusi na przekąskę, samo nęcenie jak wiosna czy latem i jesienią nie ma raczej sensu.

A zanęty które masz są dobre na cały sezon :)
Lucjan