Autor Wątek: Zanęty Dynamite Baits  (Przeczytany 10549 razy)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Zanęty Dynamite Baits
« dnia: 11.08.2017, 21:09 »
Witam od niedawna bawię się method feeder. Oglądałem już większość filmów Luka i powiem szczerze że jest Pan naprawde kopalnią wiedzy na temat metody, zanęt itp. Ale wręćmy do tematu zakupiłem 2 zanęty Dynamite Baits (wiem wiem Sonubaits w sklepie nie było):
1. Swim stim method mix fishmeal
2. Xl green liped mussel fishmeal

I teraz moje pytanie jak stosować te zanęty, czy można je mieszać, dodawać pelletów czy to już są kompletne mieszanki.
- Arek -

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #2 dnia: 11.08.2017, 21:42 »
Zanęty kupiłeś bdb to po pierwsze - szczególnie muszlę nowozelandzką. Sonu jest Ok, ale to głównie baza, z którą mieszam inne zanęty w odpowiednich proporcjach. Bez Sonu też połowisz, więc luz ;) ... Wracając do pytania: oczywiście, że w/w zanęty także przygotowuje się z pelletami. Z tym że pellet osobno i później dodajesz go do zanęty w proporcji, które sam sobie ustalisz. Pellet jest po to, aby utrzymać ryby w łowisku. To tak ode mnie w szybkim telegraficznym skrócie. Ponieważ forum jest pełne informacji na ten temat. Wspomniałeś też o filmach Luka. Otóż jeden z nich pokazuje, jak przygotować skuteczny mix, inny zaś, jak przygotować pellety. Kliknij na YT i popatrz no i poczytaj forum. Miłej lektury ;)
Pozdrawiam Seba

ProBono

  • Gość
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #3 dnia: 11.08.2017, 21:48 »
A propos filmiku jak przygotować mix warto wspomnieć, że jest tam stosowana zwykła sól a ona ma składniki zbrylające i wielu już stwierdziło, ze to odstrasza ryby. Warto dodać inna sól o czy już była mowa nie raz.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #4 dnia: 11.08.2017, 21:54 »
Ok czeka mnie sesja na yt heheh. Czyżby mowa o soli morskiej albo himalajskiej?.
- Arek -

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #5 dnia: 11.08.2017, 22:16 »
Witam od niedawna bawię sie method feeder. Oglądałem już większość filmów Luka i powiem szczerze że jest Pan naprawde kopalnią wiedzy na temat metody, zanet itp. Ale wroćmy do tematu zakupiłem 2 zanęt Dynamite Baits (wiem wiem Sonubaits w sklepie niebyło):
1. Swim stim method mix fishmeal
2. Xl green liped mussel fishmeal

I teraz moje pytanie jak stosować te zanęty, czy można je mieszać dodawać pelletów czy to już są kompletne mieszanki.

Kupiłeś jedne z najlepszych zanęt. Sonu jakie używam (MMM) jest dobre i ma podajnik w komplecie, z tego powodu stosuję ten produkt, normalnie wolałbym właśnie Swim Stima :)

Cel filmu o miksie, był taki, aby pokazać jak nie wydawać zbyt dużo kasy na dobrą zanętę do Metody i nie tylko do niej. Dodatkowo tam dodawałem konopii aby miks miał 'pracę' i wielkiego kopa jaki daje właśnie zmielone ziarno tej rośliny. Jednak nie zawsze miks do Metody ma mieć pracę. Angole celowo robią go nie pracującym, aby zalegał ładnie na dnie i tam sprowadzał rybę, wystawiając przynętę na cel. O ile mączki rybne stanowią o sile zanęty, wg mnie, to nie zawsze potrzeba ich aż tyle. Pamiętajmy, że w UK często ludzie łowią na łowiskach jeden obok drugiego, na zawodach, i taki produkt jak Swim Stim ma być 'zmaksymilizowany'. Nie zawsze tego potrzebujemy, technika i prezentacja przynęty jest o wiele ważniejsza. Na zawodach jednak są sami fachowcy, i tam jakość miksu ma szczególne znaczenie, normalnie o wiele mniejsze :)

Jeżeli chcesz stosować te zanęty to nie ma sprawy, będą działać świetnie. Jak chcesz zaoszczędzić kasy, to wtedy możesz je 'rozcieńczyć'. Ich moc trochę spadnie, jednak kieszeń to odczuje pozytywnie. Możesz też je dopalić pelletem, to już krok do przodu, na dodatek to też obniża koszt całości. Polecam Skrettinga 2 mm na wagę (ma go Drapieżnik), to najwyższa jakość w dobrej cenie. Już dodanie go do zwykłej zanęty daje dobry miks :)

Nie wiem gdzie łowisz - ale to, co spróbowałbym, to na przykład łowić na miks 50/50, miks zanęty z tańszą i konopiami mielonymi, sam miks (jak nie szkoda Ci kasy). Możesz do Swim Stima dodać tez pelletów owocowych lub krylowych, tak aby je przełamać smakiem i kolorem. Często daje to lepsze wyniki. Sam kolor miksu tez ma znaczenie. Zielony jest rewelacyjny często (taki ma Swim Stim Betaine), szarobrązowy działa też, czerwony zaś może być killerem lub dawać zdecydowanie mniej brań.

Nie ma co ukrywać, że sam musisz sobie wypracować najlepsze z rozwiązań :) Każda woda ma swoje 'właściwości' i nie zawsze to samo sprawdza się z taką mocą na innej wodzie. Na pewno jednak większy wpływ na wyniki ma sama technika a nie zanęta - i tu warto najbardziej popracować. Pamiętać o nęceniu punktowym z klipem, regularnym przerzucaniem zestawu, rotowaniem przynętami wg systemu smak - kolor i tak dalej. Łowienie na chybił trafił (rzucanie przed siebie na 'oko') lub bez nęcenia (zarzucam podajnik i czekam na ryby) to błędy, przy których najlepszy miks nie pomoże :)

Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #6 dnia: 11.08.2017, 22:32 »
Tego glm To gdzie kupiłeś?
Chętnie ją spróbuję

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #7 dnia: 11.08.2017, 22:36 »
Pellety mam lorpio jak narazie red halibut, method basic, kryl ale nie wiem jakiej firmy i black halibut. Rozcieńczyć zanętę ale inną zanętą tak jak w Pana filmie o robieniu mixu? ylko  cieżko wyszukać zanęty o słabym zapachu jak są szczelnie zamknięte. Tak tak wącham opakowania jak kupuje żenetę i nieraz czuć jaki ma zapach. Glm w moim mieście jest nowo otwarty sklep wędkarski i jest naprawdę dobrze zaopatrzony.
- Arek -

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #8 dnia: 11.08.2017, 22:43 »
Tego glm To gdzie kupiłeś?
Chętnie ją spróbuje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ona jest ogólnie dostępna pod nazwą "Green Lipped Mussel". Konkretnie z muszli nowozelandzkiej. 32 zł za 2 kg. ;)
Pozdrawiam Seba

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #9 dnia: 11.08.2017, 22:45 »
Wiem znam. Sam robię swoją zanęte na bazie ekstraktu z glm.
Chciałem porównać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #10 dnia: 11.08.2017, 22:49 »
Wiem znam. Sam robię swoją zanęte na bazie ekstraktu z glm.
Chciałem porównać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jeśli lubisz GLM to ciekawy w ofercie ma firma
Profess w swojej ofercie 35 zł za 0,5 litra. Poza tym Kryll w podobnej butli. Gęsty i wydajny - polecam :thumbup:.
Pozdrawiam Seba

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #11 dnia: 11.08.2017, 22:57 »
Może być. Jak będę miał gardłową sprawę, to spojrzę w tym kierunku. 
Ja kupuje od producenta, który sprzedaje hurtownikowi, który to sprzedaje professowi.
Do zanęty stosuje ekstrakt w proszku, lub gotowy produkt zrobiony na zlecenie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #12 dnia: 11.08.2017, 23:06 »
Panie Luk moje łowiska to stawy PZW nie są może zbyt urodziwe w ryby ale na jednym są ładne karasie i karpie a na drugim ładne liny. Głebokość na środku do 4m potem juz robi się płycej dawna kopalnia gliny dlatego taki lej. Z tego co zrozumiałem to czeka mnie dużo testów z smakami i mixami a już powoli jesień się zbliża.
- Arek -

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #13 dnia: 11.08.2017, 23:11 »
Czy te zanęty są takie same? Nazwa taka sama ale kolor już chyba niekoniecznie...

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Dynamite Baits
« Odpowiedź #14 dnia: 11.08.2017, 23:14 »
Ja mam tą drugą i jest zielono szara z przewagą zielonego.
- Arek -