Autor Wątek: Skretting czy oszustwo?  (Przeczytany 9695 razy)

Offline yogi333

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #15 dnia: 01.07.2020, 16:27 »
No własnie ostatnią partie miałem taką że strasznie szybko się przemaczała, napisz tylko czy sprzedawca przysyła w papierowych torbach to wszystko będę już wiedział
Dokładnie o niego chodzi

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.07.2020, 17:00 »
No to dajcie wreszcie linka do tego sprzedawcy.
Nikogo nie oczerniacie, podając, od kogo coś kupiliście.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.07.2020, 17:45 »
W tej chwili jest tylko jedna oferta na allegro Skretting Coarse pakowane po 0,5 kg
Paweł

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #18 dnia: 01.07.2020, 17:53 »
Widzę, że Chińczycy wzięli się za Waszą ulubioną paszę :)
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #19 dnia: 01.07.2020, 17:54 »
https://allegro.pl/oferta/pellet-na-wage-skretting-coarse-fish-2-3mm-500g-9350468409

Nie wiem, czego się tak boicie.
Natomiast sam sklep cieszy się u nas dobrą opinią. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13808.0
Może to jest jakaś zepsuta partia oryginalna. Cholera wie. Fakt, że fabrykę Skretting zmieniał...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #20 dnia: 01.07.2020, 19:00 »
Może sprzedający nie wie co sprzedaje, komentarz dodałem przed wypróbowaniem towaru.
Paweł

Offline yogi333

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #21 dnia: 01.07.2020, 20:37 »
Więc tak byłem dziś nad wodą próbowałem ogarnąć ten pellet nawilżając go spryskiwaczem , trochę czasu to zajmuje ale można go doprowadzić do odpowiedniego stanu w ten sposób . W między czasie zadzwonił do mnie sprzedawca u którego wcześniej kupiłem ten skretting ( pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem ) . Pan twierdzi że produkt pochodzi z pewnego źródła z którego wcześniej już go zamawiał i nie było z nim problemów , że nie ma pojęcia jaka jest przyczyna że ta partia różni się od poprzednich . Od znajomych którzy zaopatrują się u niego w ten pellet również otrzymał info że pellet chłonie znacznie bardziej wilgoć przez co rozmięka po dłuższym moczeniu . Z ich doświadczenia z tą partią skrettingu wynika że wystarczy zanurzyć go w wodzie dosłownie na kilka sekund . Dostosowałem się do jego porady i pellet po zamoczeniu na 3 sekundy odstawiłem . Po 30 minutach od moczenia pellet pracował prawidłowo . Załączam zdjęcia jedno po namoczeniu przez minutę i odczekaniu 20 minut drugie po zanurzeniu i natychmiastowym odsączeniu i odczekaniu 30 minut co jest dużo wygodniejsze niż zabawa że spryskiwaczem .

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #22 dnia: 01.07.2020, 20:53 »
Spieprzyli pellet, krótko mówiąc :facepalm:
Zamawiam Coppensa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #23 dnia: 01.07.2020, 22:26 »
Jasne jest to że skretting to to nie jest . Najlepiej z pewnych źródeł kupować czyli sklepy wędkarskie . Mamy u siebie w www.feedersklep.pl kilka rozmiarów a i betaina się znajdzie oraz coppens i allerqua czyli wszytsko czego potrzeba. Ciekawostką jst to że na aller ostatnio sporo osób łowi ba nawet zawody wygrywają :D Więc jak już się chce tanio to 100 razy lepiej kupic alleraqua niz jakieś podróbki skrettinga bo cena 13.70  za 1kg to juz jest najnizszy próg jak ktoś by chciał sprzedać taniej to nie zarobi nic .

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #24 dnia: 01.07.2020, 22:40 »
Kolego chyba nie masz pojęcia w jakiej cenie sklepy kupują taki pellet i jaką mają marzę...W takiej cenie każdy może kupić ten pellet https://britishaquafeeds.com/product/skretting-coarse/

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #25 dnia: 02.07.2020, 00:47 »
Jasne jest to że skretting to to nie jest . Najlepiej z pewnych źródeł kupować czyli sklepy wędkarskie . Mamy u siebie w www.feedersklep.pl kilka rozmiarów a i betaina się znajdzie oraz coppens i allerqua czyli wszytsko czego potrzeba. Ciekawostką jst to że na aller ostatnio sporo osób łowi ba nawet zawody wygrywają :D Więc jak już się chce tanio to 100 razy lepiej kupic alleraqua niz jakieś podróbki skrettinga bo cena 13.70  za 1kg to juz jest najnizszy próg jak ktoś by chciał sprzedać taniej to nie zarobi nic .

Skuteczność allera kogoś dziwi? Moim zdaniem pellet na równi skuteczny co skretting czy coppens, nie którzy traktują go pogardliwie, być może z powodu ceny, ale stosunek cena do jakości rozwala system.

Zmielony jako zaneta, wsad 2 mm, 4 do strzelania czy 8 na haczyk. Full opcja za śmieszne pieniądze. I radzę kupować w aller aqua Polska bo wychodzi po 4 zł za kilo w przypadku opakowania 25 kg :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #26 dnia: 02.07.2020, 08:14 »
Jasne jest to że skretting to to nie jest . Najlepiej z pewnych źródeł kupować czyli sklepy wędkarskie . Mamy u siebie w www.feedersklep.pl kilka rozmiarów a i betaina się znajdzie oraz coppens i allerqua czyli wszytsko czego potrzeba. Ciekawostką jst to że na aller ostatnio sporo osób łowi ba nawet zawody wygrywają :D Więc jak już się chce tanio to 100 razy lepiej kupic alleraqua niz jakieś podróbki skrettinga bo cena 13.70  za 1kg to juz jest najnizszy próg jak ktoś by chciał sprzedać taniej to nie zarobi nic .
Ale mówimy o pellecie kupionym dobrym sklepie. Facet w nim sam przyznał, że zbiera doniesienia, że coś z nim nie tak...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #27 dnia: 02.07.2020, 09:09 »
Skuteczność allera kogoś dziwi? Moim zdaniem pellet na równi skuteczny co skretting czy coppens, nie którzy traktują go pogardliwie, być może z powodu ceny, ale stosunek cena do jakości rozwala system.


Wg mnie Aller ma ten problem, ze nie ma koloru Skrettinga czy Coppensa. To często ważne aby pellet był jaśniejszy a nie w kolorze dna. Nie należy też się dziwić, że on 'wygrywa' zawody. Bo liczą się umiejętności przede wszystkim, a nie zanęta czy przynęty :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #28 dnia: 02.07.2020, 09:12 »
Luk, słuszna uwaga.
Ktoś tu wspominał o jasnym AA. Nie pamiętam, gdzie to było, a jakoś znaleźć nie mogę w sieci.

Edit: to jest Classic.
Zamówione 5 kg na próbę. Zobaczymy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #29 dnia: 02.07.2020, 09:45 »
Luk, słuszna uwaga.
Ktoś tu wspominał o jasnym AA. Nie pamiętam, gdzie to było, a jakoś znaleźć nie mogę w sieci.

Edit: to jest Classic.
Zamówione 5 kg na próbę. Zobaczymy.

Ja wspominałem :) jest on szary a nie czarno brązowy jak np wersja primo, więc jaśniejszy odcień choć do Skrettinga czy coppensa to mu daleko
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.