Autor Wątek: Skretting czy oszustwo?  (Przeczytany 9669 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #30 dnia: 02.07.2020, 09:53 »
Skuteczność allera kogoś dziwi? Moim zdaniem pellet na równi skuteczny co skretting czy coppens, nie którzy traktują go pogardliwie, być może z powodu ceny, ale stosunek cena do jakości rozwala system.


Wg mnie Aller ma ten problem, ze nie ma koloru Skrettinga czy Coppensa. To często ważne aby pellet był jaśniejszy a nie w kolorze dna. Nie należy też się dziwić, że on 'wygrywa' zawody. Bo liczą się umiejętności przede wszystkim, a nie zanęta czy przynęty :)

To prawda choć często dno też jest piaszczyste i wtedy ciemny kolor rzuca się w oczy rybom. Tak w ogóle to powiem szczerze, że mimo maskującego koloru z ciemnym dnem nie zauważyłem by ryba "gubiła" trop. Plusk koszyczka/podajnika plus mocna rybna woń sprawia, że rybka często pobiera ten pokarm nawet tuż po zarzuceniu. Taka mała dygresja.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #31 dnia: 02.07.2020, 10:12 »
Co będzie jak alera sprytne ryby zaczną kojarzyć z pułapką.....a tak już jest na niektórych łowiskach.... :P
Maciek

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #32 dnia: 02.07.2020, 10:20 »
Ja miałem ostatnio ten sam problem. Kupiłem pellet skrettinga moczyłem 2 min odstawiłem i wyszła ciapa. Drugi raz to samo, dopiero jak za 3 razem moczyłem 30 sekund to był ok. Pellet kupiony w Drapiezniku. Pierwszy raz jak używam tego pelletu takie rzeczy się działy . Więc nie wiem może jakaś partia wadliwa wyszła....

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #33 dnia: 02.08.2020, 20:54 »
To prawda choć często dno też jest piaszczyste i wtedy ciemny kolor rzuca się w oczy rybom. Tak w ogóle to powiem szczerze, że mimo maskującego koloru z ciemnym dnem nie zauważyłem by ryba "gubiła" trop. Plusk koszyczka/podajnika plus mocna rybna woń sprawia, że rybka często pobiera ten pokarm nawet tuż po zarzuceniu. Taka mała dygresja.

Wczoraj testowałem aller classic i dwa razy było tak jak piszesz - zarzut i nie zdążyłem założyć sygnalizatora a rybka już siedziała.

Nadaje się Aller 8mm na włos?
Michał

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #34 dnia: 02.08.2020, 20:56 »
A czemu miałby się nie nadawać :D

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #35 dnia: 02.08.2020, 20:57 »
Zawsze zamiast włosa możesz użyć gumek do pelletków ,dobra rzecz naprawdę :beer:

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #36 dnia: 04.08.2020, 11:09 »
Też używam pelletu skrettinga z drapieżnika i według mnie 20 sekund moczenia w zupełności wystarczy, raz przetrzymałem przez przypadek około minuty i zrobiła się klucha.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 497
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #37 dnia: 04.08.2020, 11:22 »
Niestety... wyrok zapadł. To jest już inny pellet.

Natomiast ten pellet od Przemka Solskiego wydaje się być tak robiony, jak dawniej Skretting. No ale cenę ma nieskrettingową.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #38 dnia: 04.08.2020, 11:30 »
A co z pelletem coppens - 2mm? Ktoś ostatnio używał i zauważył jakieś zmiany? Ja mam jeszcze zapasy z 2018r :). Z tego co czytałem to teraz czas namaczania Skrettinga jest zbliżony to tego pelletu Przemka Solskiego, który potrzebuje ok. 30 sekund. Zawsze lubiłem tą mieszankę Coppensa i Skrettinga w proporcji 50/50 ale teraz nie wiem czy czas namaczania obu drastycznie się nie różni.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #39 dnia: 04.08.2020, 11:44 »
jak zaczynałem przygodę z metodą to namaczałem 2 minuty, odlewałem wodę (używałem Lorpio pudełko + pojemnik z siatki z zamkiem - zresztą na którymś filmiku Pan Piotr polecał taki sposób namaczania chyba swojego pelletu) był gotowy po ok. 20 min, często jednak dosyć "ciapowaty", de facto pełnia szczęścia wymagała podeschnięcia czyli około 1-2h

od jakiegoś czasu stosuję do wszystkich używanych pelletów (Ringers, Sonu, Skretting, Coppens... - często je nawet mieszam ze sobą w różnych proporcjach i kolorach/rozmiarach) jeden przepis czyli zalanie wodą na max 20 sek. mocno pilnując czasu, potem wyjmuję i odsączam: jeszcze się nie zdarzyło żeby po kilkunastu minutach pellet nie był idealny. W trakcie kilkugodzinnego łowienia delikatnie domaczam ręką lub spryskiwaczem.

Proszę używać wielkich liter.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #40 dnia: 04.08.2020, 17:42 »
Na pierwszy rzut oka, dzisiaj przyszła paczka z D, pellet nie budzi zastrzeżeń. W piątek przetestuję namaczanie. Zazwyczaj zanurzałem na 20-30 sekund i zostawiałem na 10-15 minut i był bardzo OK.
Coppensa moczę minutę i zostawiam na 15 minut żeby doszedl.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #41 dnia: 04.08.2020, 18:33 »
Ja miałem screttings z allegro i beton się zrobił po minucie. Teraz kupiłem coppensa ale jeszcze nie testowałem
Paweł

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #42 dnia: 04.08.2020, 18:41 »
Ja do skrettinga podchodzę z dużo większą ostrożnością. 20 sekund i basta. Wolę domoczyć potem. Często ciapa od razu nawet po 30 sekundach.
Coppens hmm - podchodzę podobnie do niego, bo często mieszam jeden i drugi ze sobą.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #43 dnia: 04.08.2020, 20:53 »
Ogólnie Coppens lepiej znosi dłuższe nieco moczenie. Lorpio czyli Coppens moczy swój pellet 2 mm coarse 2 minuty i jest ok. Rok temu testowałem i Coppens można przygotować jako Ringers Micros. Skrettinga się tak nie da zrobić.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Skretting czy oszustwo?
« Odpowiedź #44 dnia: 04.08.2020, 20:55 »
Ogólnie Coppens lepiej znosi dłuższe nieco moczenie. Lorpio czyli Coppens moczy swój pellet 2 mm coarse 2 minuty i jest ok. Rok temu testowałem i Coppens można przygotować jako Ringers Micros. Skrettinga się tak nie da zrobić.

Fakt. Też korzystam z lorpio (red halibut) oraz starbaitsa (hot demon) - ale to już wchodzą w grę pellety koło 4mm. O 4mm tak się nie boję jak o 2mm.