Autor Wątek: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze  (Przeczytany 72887 razy)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #15 dnia: 23.04.2015, 22:59 »
Bardzo marny ze mnie spiningista.
Jednak mam dobre zdanie o wahadłówkach. Wydaje mi się, że od wielu lat to często niedoceniana przynęta.
W latach 90tych, dwa razy miałem okazję spiningować późną jesienią w odrze po zawodach wędkarskich. Oczywiście spiningowych. Zawodnicy mieli kiepskie wyniki. Jakiś okonek, śledzik, takie tam drobiazgi. Ale wszyscy łowili bardzo lekko. Malutkie gumki, obrotóweczki...Takie dłubanko.

Mój sprzęt to w zasadzie była komedia. Mocny, masywny teleskop 3,5m , żyłka 0,35-0,40 i wahadło. Duży gnom. Rzucałem w nurt, tam gdzie jest ta zatopiona część główki. Bo niemal każda główka, nawet przy niskim stanie wody częściowo nadal jest pod wodą. I tam często stoją szczupaki (wyczytałem to w WW :) )
I miałem szczupaki. Ładne 1,5-2,5kg. Zawodnicy którzy jeszcze pozostali nad wodą byli bardzo zaskoczeni.

Oczywiście nie twierdzę że jestem dobrym spiningistą. Bo nie jestem. Po prostu kluczem tutaj było obławianie tych dość trudnych miejscówek. A umożliwiało to właśnie ciężkie wahadło.

W tych gnomach, to pamiętam, że wymieniałem kotwice na lepsze. Chyba Gamakatsu...

Aha. Też dobre 20 lat temu trafiłem bodaj mosiężną malutką karlinkę. W odrze późną jesienią była bardzo łowna. Trafiłem na nią nawet porządnego klenia w grudniu. Dokładnie 23go. Pamiętam do dziś...:)
W końcu karlinkę zerwałem, a drugiej takiej już nie znalazłem... Inne były już mniej łowne.

Generalnie od około 10 lat prawie już nie spininguję.


Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #16 dnia: 23.04.2015, 23:07 »
Raczej rzadko spininguje... chyba tylko na jesieni i w zimie jak nie ma lodu i to tez sporadycznie ale dla mnie woblery i rożnego rodzaju gumy to podstawa i właściwie innych przynęt mogło by nie byc. Jakos mnie nie przekonuja obrotowki czy inne blachy ale nie twierdze ze nie sa skuteczniejsze na przyklad ;) poprostu kwestia gustu ;D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #17 dnia: 24.04.2015, 11:20 »
Ja spinninguje tylko lekko, i dla mnie przynęta bez której nigdy nie wychodzę z domu to obrotówki takie do rozmiaru 2, zwłaszcza w kolorze miedzianym. Tam gdzie łowię jest to przynęta na wszystkie ryby jazie, klenie, pstrągi, okonie, bolenie, szczupaki, wszystko dobrze na nie reaguje.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #18 dnia: 24.04.2015, 12:36 »
Najlepsza przynęta to ta skuteczna danego dnia  :P

A tak na poważnie to moimi ulubionymi przynętami są woblery, trochę przerodziło się już to w kolekcjonerstwo ponieważ mam ich bardzo dużo a nad wodę zabieram przeważnie kilka tych samych sprawdzonych wyselekcjonowanych modeli.

Spinninguje bardzo długo i przez ten czas przeżywałem fantazję gumami, blachami, woblerami żeby znowu wrócić do gum...itd...

Teraz uważam że nie ma sprawdzonej i najlepszej przynęty, w spinningu fajne jest to że bezustannie można kombinować, zmieniać, przemieniać inaczej prowadzić itd... kiedyś wierzyłem w cudowną przynętę teraz wierzę że najważniejsze to być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie  :)  ale i tak na pierwszym miejscu jest u mnie wobler i od niego przeważnie zaczynam obławiać miejscówkę.
Potem do gry wchodzi guma kombinuje trochę z gramaturą główek, modelami i kolorami a na koniec zawsze parę razy do wody leci blacha.
Marcin

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #19 dnia: 25.04.2015, 14:33 »
Witam wszystkich!
Ja też czasem lubię pospinningować, najczęściej pod koniec wędkowania w zanęcone miejsca. Używam przeważnie drobnych gum Twistery i Rippery, drobne paprochy i nie wielkie obrotówki jak na zdjęciach poniżej. Najlepsze dla mnie kolory do łowienia to żółty z czarnym, czerwony z czarnym, żółty z czerwonym, biały z czerwonym i lekko zielonkawe.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)




Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline szumeq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • tylko PZW
  • Lokalizacja: Złotów
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #20 dnia: 02.05.2015, 11:57 »
Witam wszystkich.
Najskuteczniejsze u mnie na łowisku są wahadłówki... np Alga Wirek.
Z gum polecam cannibale Savage Gear, oraz Dragonowskie lunatiki i reno killery.

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #21 dnia: 26.05.2015, 18:13 »
Jako że feeder i spławik to metody które praktykuję od zeszłego roku to mogę co nieco powiedzieć na temat spina/casta bo nim się przez ostatnie kilka lat zajmowałem głównie łowiąc szczupaki.

Obrotówki/wahadłówki - stare ale jare, ryby ciągle dają się nabierać i atakują (w tym roku na kilku wypadach blachy były jedynymi przynętami na które reagowały szczupaki (Algi, gnomy, morsy).

Gumy - ogrom wyboru, kształtów i kolorów

- twistery (białe, zielone, niebieskawe)
- kopyta (moje ulubione zielono czerwone, biało-czerwone) - rozmiary 4-6 cali producenci rózni Relax, Dragon, Bass assasin, Lunker city

Savage gear - jak dla mnie klasa sama w sobie (pomimo że mam na pieńku z dytrybutorem i obraziłem się na tą firmę :-) jak dla mnie rewelacyjna praca wszystkich modeli przynęt.

- soft 4 play 13 i 19 cm (nie bójmy się uzywać takich gum) 9,5 jak dla mnie za małe - kolory naturalne (dirty roach, perch, fungus roach, ale też Fire tiger)
- real eel 15, 20 cm - kolory tak samo
- cannibale
- 3d trout
- Spinner - super obrotówka do ciężkiej wędki

Jerki - głównie salmo (slider 10 i 12 cm, fatso 10 cm, sweeper 18cm) - jak dla mnie rewelacja na szczupaka - ale to już przynęty do ciężkiego łowienia waga przynęt 40g i więcej

Tegoroczne odkrycie Swartzonker - Mc my, Mc mio, Mc rubber- super praca, jeszcze bez sukcesów ale wierzę w te przynęty :-)
Pozdrawiam Michał

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #22 dnia: 15.06.2015, 01:10 »
Darku. Tylko cykada, cykada i jeszcze raz cykada.

A jak nie mam cykady? To... cykada.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

libra

  • Gość
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #23 dnia: 15.06.2015, 12:58 »
Osobiście to spinninguje raczej od święta, ale jeżeli chodzi o szczupaka to najlepsze efekty miałem na kopyta relaxa, różnych rozmiarów i w naturalnych kolorach, a przy okoniach na moich wodach zawsze królowały paproszki chyba manns w każdym razie takie ciemno-granatowe, denaturat chyba na to się mówiło ;)  I jeszcze z obrotówek, Damowskie Effzetty z czerwonymi paskami.

Offline emil

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #24 dnia: 20.06.2015, 07:50 »
Tajna bronią mojego ojca na szczupaki są lekkie obrotówki Rublex Ondex numery 3-5, podebrałem mu kiedyś kilka na spróbowanie, dla mnie rewelka, wymiotłem tyle szczupłych że aż sam byłem zdziwiony że te blaszki są takie skuteczne, w tym samym czasie próbowałem innych przynęt ale z marnym skutkiem.

Grendziu

  • Gość
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #25 dnia: 20.06.2015, 08:58 »
Woblery Rapala i gumy Fox Rage, a czasem zwykła duża obrotówka :)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #26 dnia: 20.06.2015, 14:56 »
Moją ulubioną przynętą była błystka Blue Fox Vibrax

Była to błystka zdobyczna - wyciągnięta z Wisły wraz z jakimś zaczepem. Rozmiar nr 2. Złapałem na nią sporo wiślanych szczupaków i okoni. Jednak po kilku sezonach w końcu ją urwałem - kupiłem identyczną ale to już było nie to :) Od kilku sezonów nie łowię już jednak na spining - chyba z lenistwa :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #27 dnia: 21.06.2015, 01:04 »
Moją ulubioną przynętą była błystka Blue Fox Vibrax

Pierwsze Foxy stosowałem jakieś 25 lat temu. Według mnie była to fenomenalna przynęta. Sporo sobie ich kupiłem i mam do dziś te kupione ponad 20 lat temu. Od dawna już jednak nic na Foxy nie złowiłem. Myślę, że nie są mniej łowne, ale drapieżników ubywa drastycznie. Zresztą spinning skutecznie od kilku lat zdradzam ze spławikiem, więc może dlatego na te obrotówki nic nie łowię. Spinninguję ostatnio jedynie od wielkiego dzwonu.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #28 dnia: 30.08.2015, 18:39 »
Może nie na temat... ale :P


Jaki rozmiar haków jigowych używacie do gum 3,5cm? Oraz jaki rozmiar krętlika z agrafką kupić - 12 czy 14?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #29 dnia: 01.09.2015, 23:17 »
Zależy od kształtu przynęty, myślę, że coś między 6-2 będzie pasować. Ja bym użył samej agrafki nr. 14.
fb.com/rubiksfishing