Autor Wątek: Przypony do gum  (Przeczytany 25008 razy)

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #15 dnia: 01.09.2015, 12:09 »
Ja używam zwykłych nożyc co metalu... a żeby unikać postrzępionych końcówek kupuję materiał w otulinie.
fb.com/rubiksfishing

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #16 dnia: 01.09.2015, 12:16 »
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #17 dnia: 01.09.2015, 12:25 »
Żeby się nie strzępiło możesz przed cięciem posmarować jakiś klejem cyjanoakrylowym miejsce cięcia. Powinno pomóc.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #18 dnia: 02.09.2015, 09:17 »
Panowie, dziękuję za odpowiedzi!

Wędkarstwo JWo

  • Gość
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #19 dnia: 29.09.2015, 23:24 »
Ja używam tego typu przyponów i na grunt i do przynęt i jestem bardzo zadowolony i bez problemu łowie na nie sandacze
http://www.na-ryby.com/Przypony_stalowe_robinson.html
Przypony w dobrej cenie. Nie miałeś problemu z agrafkami? Kiedyś używałem podobnych i lubiły się rozginać (mimo wszystko nigdy nie puściły :) )
Żadnych problemów nawet w tym roku złowiłem kilka sandaczy w tym jednego 4,100 i z przyponem wszystko ok

Ja stosuję wolframowe i stalki o których wspomniał Dyzma. Z tym, ze ja mam z agrafką typu duo lock http://www.asport.pl/p/33063,1091/przypon-stalowy-2szt--robinson/ świetne przypony

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #20 dnia: 19.11.2015, 17:28 »
Mam wewnętrzne opory przed stosowaniem fluorocarbonu (mimo, że wiele osób bardzo poleca), gdzieś czai się obawa, że szczupły to jednak kiedyś przegryzie. Może jednak warto spróbować?
Druga sprawa, czy tak duża średnica przyponu ma jakiś wpływ na szybkość opadu?

Ja najczęściej używam głowek 10-20g, nie zauważyłem różnicy w szybkości opadu, sztywność fluorocarbonu też nie przeszkadza. Największy przyłów szczupakowy na fluorocarbonie 75 cm. Jednakże po takim przyłowie zawsze warto sprawdzić stan fluorocarbonu.

Ja ten fluorocarbon stosuje tylko gdy obawiam się przyłowów, na same sandacze najlepiej bez przyponu bo nie jest potrzebny.

Mój kolega wyjął szczupaka 109 cm na fluorokarbonowy przypon. Łowiliśmy z łodzi obok siebie na jednym spadzie. Przypon nawet nie pierdnął, kolega i owszem  :P  Sam sobie robi te przypony i twierdzi, że to najlepsze rozwiązanie. I nie jest to kwestia oszczędności.

Offline MarcinMarcuss

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • BiG or Small love then All :D
    • Moje Wedkarskie Przygody
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #21 dnia: 14.03.2016, 23:26 »
Sam osobiście od zeszłego sezonu zamiast stalek używam flurocarbonu i jeszcze mnie nie zawiódł czy to jak byliśmy na sandaczach czy w codziennym wędkowaniu zaobserwowałem dużo więcej bran czy wyjść ryb niż przy stosowaniu stalki szczególnie w czystej wodzie, po każdym zebaczy sprawdzam czy flurocarbonu nie został naruszony i jak po kilku zebaczach powstają zadziorny to zmieniam na nowy od momentu gdyż szczupak obgryzły mi stalke na szczęście juz w podbieraku doszedłem do wniosku ze nigdy nie będzie 100% pewności ze uda sie wyholować dana rybę jedynie przy jerkach stosuje sztywne przypony stalowe ale to juZ inna bajka.
Korzystaj z życia tak, by na strosc mieć o czym wnukom opowiadać. - by Marcuss

Offline szumeq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • tylko PZW
  • Lokalizacja: Złotów
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #22 dnia: 14.03.2016, 23:44 »
Ja stosuję Surfstrand 7 x 7 30 cm, 9 kg...

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #23 dnia: 21.08.2016, 19:41 »
Odgrzeję kotlety i podam sposób na przypon hand made
http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=208&Itemid=141

Offline Marcel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 2
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #24 dnia: 16.01.2017, 12:00 »
Do tej pory używałem Dragon Surfstrad i byłem zadowolony, wczoraj niestety praktycznie nowy przypon po braniu szczupaka i zacięciu... przerwał się tuż pod tulejką zaciskową od strony krętlika >:O straciłem Slidera Salmo a co gorsza szczupak został z przynętą w pysku...
Może to pojedyńczy przypadek ale straciłem zaufanie do tych przyponów. Co jeszcze ciekawego polecacie, oprócz przyponów Drennana o których wspominał Mateo?

To bardzo powszechna wada przyponów ale także dozbrojek i systemików z surfstradu od Dragona. Przyczyną prawdopodobnie jest zbyt mocne zaciskanie tulejki. Każda dozbrojka, którą używałem po kilku wypadach nadawała się do wywalenia.

Jeżeli przypony to obecnie surflon.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 46
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #25 dnia: 28.03.2017, 19:12 »
Z mojej praktyki spinnningowej wynika, że:
1. Fluorokarbon jest fajny na przypony bo niewidoczny :) ale można się kiedyś niemiło zdziwić po braniu szczupaka - to nie jest najlepszy materiał na przypony do łowienia dużych esoxów, to nie jest materiał pewny, szczupak może to przegryźć. Nawet jak "na bieżąco kontrolujemy stan przyponu" to co nam po tym jak weźmie duży szczupak i przegryzie nam nieuszkodzony fluorokarbon? :)
2. Wolfram jest fajny, ale sam przypon nietrwały bo się skręca.
3. W mojej opinii najlepsze są plecionki stalowe. Ich grubość, wytrzymałość dobieramy pod przynęty, moc zestawu. Świetne są Drennana, ale bardzo dobre i niezawodne te sygnowane przez Jaxona czy inne firmy. Cienkie, mocne, niezawodne, tanie. Najczęściej używam tych o wytrzymałości 9 kg, do jerków 12 i 15 kg.
4. Mocowanie krętlików i agrafek do linki przyponowej za pomocą tulejek zaciskowych, hm ... mocowanie (zaciśnięcie tulejek) musi być wykonane perfekcyjnie aby było pewne. Zaciśnięcie nie może być ani za mocne (może to uszkodzić plecionkę lub inny materiał) ani za słabe. Oczywiście zwykłe szczypce nie wchodzą w grę a jedynie specjalne szczypce do zaciskania tulejek. Dlatego do plecionek stalowych  i mocowania do nich krętlików, agrafek zdecydowanie polecam wiązanie- zwykłe, proste węzły, pokazane np. w ks. Sekrety Skutecznego Wędkowania Johna Wilsona.
5. Do cięcia plecionek stalowych używam zwykłych nożyczek z ząbkowanym ostrzem zakupionych w drogerii (jakieś 15 lat temu).
6. Używam przyponów metalowych zawsze, poza łowieniem pstrągów i łowieniem kleni na płytkich przelewach.
7. Nigdy, przenigdy nie używam przyponów wykonanych fabrycznie, czyli kupionych w sklepie. Nie są pewne, są wręcz awaryjne. Szkoda pieniędzy, przynęt i, najbardziej, ryb.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #26 dnia: 28.03.2017, 19:58 »
Odgrzeję kotlety i podam sposób na przypon hand made
http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=208&Itemid=141

On tutaj na ten końcowy krętlik z agrafką tylko skręca drut? Dlaczego nie montuje tulejki zaciskowej? Wystarczy tylko skręcić?

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #27 dnia: 29.03.2017, 05:07 »
Szczerze nie wiem dlaczego nie daje tulejki i przyznam,że sam nie stosuje według tego sposobu. Czy tak naprawdę jest potrzebna jeśli nic  się nie dzieje ? Hmm kwestia czy da radę  bez niej gdy weźmie  np metrowa mamuśka ważąca około 10kg albo lepiej  :)

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #28 dnia: 29.03.2017, 08:24 »
Ja od zeszłego sezonu używam przyponów z surflonu. Bardziej elastyczny, jak i wytrzymały jest od wolframu. I nie kupuję w sklepie, tylko robione przez innych wędkarzy. Mam jedno swoje źródło, gdzie je zamawiam i póki co się nie zawiodłem.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Przypony do gum
« Odpowiedź #29 dnia: 29.03.2017, 09:39 »
Jeśli w łowisku nie mamy zaczepów to tylko linka tytanowa. Kosztuje swoje, ale na jeden taki przypon można wyciągnąć 50 szczupaków i nie będzie na nim żadnych sladów. Można tez samemu robic przypony z takiej linki wtedy nie wychodzi to tak drogo.