Autor Wątek: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa  (Przeczytany 4562 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #15 dnia: 15.01.2017, 15:14 »
Śluza jest mi znana, mieszkałem w Łabędach, za poprzedniego ustroju. Ale nigdy tam wtedy nie wędkowałem - nie było po co.

A gdzie to w Łabędach mieszkałeś. Ja tez z Łabęd, z obydwu ustrojów ;) od ośmiu lat emigrant, no prawie dziewięciu :-[

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #16 dnia: 16.01.2017, 10:41 »
Jeśli jest ktoś zainteresowany z innego Koła do wstąpienia do Sekcji to informuję że jutro przed zebraniem jest możliwość opłaty za kartę, oczywiście z wcześniejszym pobraniem swojej kartoteki z macierzystego Koła. Zapraszam
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #17 dnia: 16.01.2017, 10:49 »
Enzo, widzę ostro działacie w temacie feedera. Fajnie. :bravo:

Jeśli chodzi o kwestię przenosin kartotek to nie jest to do końca tak, że wędkarz może zabrać swoją kartotekę. Wiem, że wiele kół praktykuje taką formę (czyli wydanie kartoteki wędkarzowi i on sobie ją sam zawozi) bo tak jest wygodniej dla każdego koła, ale jest to niezgodne z regulaminem organizacyjnym kół.

Kwestię przeniesienia kartoteki reguluje zapis regulaminu organizacyjnego koła PZW, dokładnie § 6 ust. 3

Cytuj
Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez  koło macierzyste do innego wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.

W związku z tym, wędkarz powinien złożyć w swoim macierzystym kole oświadczenie o przenosinach do innego koła, wskazać je a samą kartę ewidencyjną przekazuje koło do innego koła. Nie ma tam mowy o wydaniu karty wędkarzowi.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/43/pliki/regorgkola.pdf

Temat kartotek czy kart ewidencyjnych (jak zwał tak zwał) to bardzo śliski temat. Tam są wszelkie informacje o wędkarzu - między innymi kary. Są też rzeczy pozytywne dla wędkarza takie jak informacje o pełnionych funkcjach, stażu, odznakach, które uprawniają do zniżek. Koło wyda wędkarzowi kartę a ten z premedytacją tej karty się pozbędzie (bo będą tam informacje o nim niekorzystne, na przykład zabraniające wędkowania czyli zawieszenie w prawach członka PZW na jakiś okres) albo przypadkowo ją zgubi a później będzie miał pretensje, że ktoś nie naliczył mu zniżek albo, że koło zgubiło jego kartotekę (mimo, że sam ją odebrał). Tak więc takie wydawania kartotek do ręki to po pierwsze sprawa niezgodna z regulaminem kół ale też śliska. Ostatnio u mnie w kole podczas kasowania był wędkarz, który chciał zabrać kartotekę - zwróciłem na to uwagę. Kartoteka została mu wydana (wszyscy jesteśmy ludźmi, nikt nie chce robić pod górkę) ale różnie to bywa.

Podobnie jest z dokumentacją medyczną pacjenta. Wielokrotnie spotkałem się z tym, że ludzie narzekali, że przychodnia nie chce im wydać ich kartoteki, mimo, że to ich kartoteka i mają do niej prawo. Nic bardziej mylnego. Każdy pacjent może sobie kartotekę skopiować ale nie jest uprawniony do jej otrzymania - regulują to też odpowiednie przepisy.

Załóżmy, że na wędkarza u mnie w kole została nałożona kara zawieszenia w prawach członka na okres 2 lat ze względu na nieprzepisowe zachowanie - ładował ryby do bagażnika. W jego karcie jest taka informacja odnotowywana. Zatrzymuje się mu legitymację czlonkowską. Teraz taki sprytny wędkarz bierze z koła kartę i przenosi się do Was. Korektorem wykreśla sobie informację o karze i mówi, że legitymację zgubił. Wydajecie mu za 5 zł nową legitymację. I co się dzieje? Macie u siebie kłusownika, który nie może wędkować bo ma zakaz na 2 lata ale nic o tym nie wiecie.
Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #18 dnia: 16.01.2017, 10:54 »
Grzesiu nie mam teraz tego zapisu pod ręką ale jest nakaz Okręgu który stanowi że na żądanie zainteresowanego, Koło ma wydać kartotekę za pokwitowaniem.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #19 dnia: 16.01.2017, 11:14 »
Jakbyś miał jakiś papier na to to podrzuć bo to jest duże ułatwienie a podkładkę warto mieć. Wiem, że stosuje się w takich przypadkach właśnie pokwitowania ale wolał bym mieć podkładkę bo bez tego wiążący dla mnie jest regulamin organizacyjny koła, który określa sposób postępowania z kartoteką. Tak więc, jak jest papier, gdzie okręg zezwala na wydawanie kart za pokwitowaniem to jest to opcja szybsza, prostsza i wygodniejsza - dla koła i dla wędkarza bo nie trzeba tego wysyłać i brać na siebie odpowiedzialności za czyjąś kartę - a wiadomo, poczta różnie działa.

Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Koło PZW nr 13 Gliwice Sekcja Feederowa
« Odpowiedź #20 dnia: 16.01.2017, 11:53 »
Grzesiu to jest zapis, który wprowadzono gdyż były Koła które właśnie zasłaniały się pkt regulaminu po czym nie odsyłały kartotek . U mnie mamy zeszyt gdzie wpisujemy Date, Imię nazwisko, nr koła do którego się przenosi oraz podpis pokwitowanie odbioru kartoteki . 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz