Autor Wątek: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger  (Przeczytany 1251 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Kupiłem sobie sygnalizatory, kupiłem sobie podłączany swinger. Coś mnie podkusiło żeby kupić jeszcze snag bary z diodami, i teraz kombinuję jak zmieścić dwa wtyki w jedno gniazdo.

Czy ktoś stosował już rozgałęziacz (przejściówkę jeden wtyk na dwa gniazda) i wie że taki patent działa? Na elektryce nie znam się wcale, więc pytam.

Dwa, czy ktoś w ogóle widział taki rozgałęziacz w standardzie micro jack, 2,5 mm? Jakieś yeti normalnie, nie mogłem dziś tego znaleźć.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2018, 00:01 »
Dzięki, ale to jest 3,5 a nie 2,5. Do tej przejściówki musiałbym zastosować jeszcze 3 inne, a na razie chciałbym tego uniknąć ;)

Offline KrisR

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Skierniewice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2018, 02:37 »
http://allegro.pl/rozdzielacz-sluchawek-3-5mm-mini-jack-2x-jack-i7287312846.html
nie dość, że 3,5 to do tego to jest stereo a Ty potrzebujesz mono.
Musisz szukać rozgałęźnika 2,5 mono, jeśli taki znajdziesz , wdziubiesz tam i tu i będzie działać.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #5 dnia: 17.05.2018, 08:26 »
@KrisR dzięki, nie zwróciłem zupełnie uwagi na różnicę mono/stereo!

@Majki tak, właśnie o coś takiego mi chodzi - tylko mono. Muszę poszukać po Warszawie, może gdzieś się trafi.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #6 dnia: 17.05.2018, 10:16 »
Wydaje mi się, że możesz spokojnie brać stereo, bo sygnał na wejściu i wyjściu będzie szedł tym samym kanałem.
Paweł.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #7 dnia: 28.05.2018, 22:23 »
Podbijam, potrzebuję pomocy kogoś kto narysowałby mi schemat.

Mam wtyk jack mono (jedna blaszka na sygnał i jedna na ekran/uziemienie [?]) i gniazda stereo (dwie blaszki na sygnał na oddzielne piny i jedna blaszka na ekran/uziemienie).

Chcę z tego zrobić rozdzielacz, żeby sygnał z sygnalizatora (w który wejdzie wtyk) szedł mi jednocześnie na swinger i snag bary (każdy z nich podłączony w jedno z gniazd)
Nie wiem czy to istotne, ale odbiorniki (swinger i snagi) są na diodach LED i mają wtyki mono. Dodatkowo w snagu idą dwie żyły.

Dałby radę ktoś nabazgrać jakiś schemacik jak to polutować żeby wszystko działało? i jakie kable zastosować?

Zlutowałem sobie to tak jak wydawało mi się logicznie, ale taki *** jak słonia trąba, po podłączeniu żaden odbiornik ani dudu - nawet jak podpinam tylko jeden w jedno gniazdo.

Offline KrisR

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Skierniewice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #8 dnia: 29.05.2018, 00:43 »

....... Mam wtyk jack mono (jedna blaszka na sygnał i jedna na ekran/uziemienie [?]) i gniazda stereo (dwie blaszki na sygnał na oddzielne piny i jedna blaszka na ekran/uziemienie). ......

Rozumiem, że już to "przećwiczyłeś" i jack-i mono dobrze trzymają się w gniazdach stereo "zapinki" trzymają.
Połączenie jest proste - ważne- aby zachować biegunowość !! Jeśli wszystko jest utrzymane w pewnych standardach, to na końcówce jack-a powinien być plus(+) zasilania.
Sprawdź wpierw czy tak jest - podłącz na chwilę bateryjkę 3V do wtyku snaga i sprawdź biegunowość zasilania Led-ów to samo dla swingera.
A teraz połączenie gniazd stereo, rozumiem że masz je dwa ?! - możesz a nawet powinieneś pominąć środkowy pin i nawet zmostkować go z ostatnim. Łączysz je (gniazda) równolegle, czyli pierwsze piny(wierzchołki (+)) jack-a ze sobą i 2-3pin z 2-3 pin (-). Ten zestaw gniazd łączysz z wtykiem 2,5 jack - identycznie , do wierzchołka/wierzchołek (+) a do otoku (2pin) piny 2-3 z gniazd (-) ...... i musi/powinno dziać.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rozdzielacz syngału z sygnalizatora na snag bar i swinger
« Odpowiedź #9 dnia: 29.05.2018, 08:22 »
Dzięki, takiej instrukcji potrzebowałem :thumbup: będę testował niedługo i dam znać co wyszło :)