Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741062 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #825 dnia: 14.02.2017, 20:19 »
Zabij mnie, ale ostatnio "przepłaciłem" u niego za kij około 50 złotych ;)


chłopie przecież ja Ci nie wyliczam bo to nie moje małpy nie mój cyrk, skoro Cie stać to płać, tylko zrozum że nie każdego stać i szuka jak najtaniej, a są też tacy co pomimo że ich stać też szukają jak najtaniej

Spokojnie, bez nerwów. Wiem, że mi nie wyliczasz, bo się jeszcze taki nie urodził, żeby mi cokolwiek wyliczał, szczególnie to, co związane z moim życiem ;)

Jeżeli Ty posądzasz mnie o niezrozumienie tak podstawowej kwestii, jaką jest różnorodność ludzkich zachowań, potrzeb, możliwości, zdolności, to chyba nie mamy o czym gadać. Wybacz...

Ja o wspieraniu polskich firm, Ty o potrzebie szukania najtańszej oferty...
Co do jednego masz jednak rację, jestem chłopem z chłopa. Zajebiście mi z tym ;)


Jacek

aroo04

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #826 dnia: 14.02.2017, 20:27 »
Panowie, dajcie spokój, pewnych rzeczy się nie zmieni... Różne rzeczy Nas wkurzają ale niestety często nic z tym nie zrobimy bo poprostu nie mamy takiej siły przebicia. Wy tu się takimi pierdółkami zajmujecie zamiast się martwić o panią premier ;D Problemy to ma teraz ten z fiata sc... ;) i to jest ból, bo uderzył w "ważne auto". Polacy tacy już są, bo tak Nas życie kształtuje, żeby mieć trzeba kombinować... Więc wiadomo, że kupimy taniej, bo żeby naprawić ten kraj potrzeba wielu lat, a życie takie krótkie...

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #827 dnia: 14.02.2017, 20:32 »
Jedna uwaga. Ja nikogo nie posądzałem o kombinowanie ;)
Można kupować towar w Chinach? Prawo zabrania tego? Nie, prawo nie zabrania. Wolna wola :)

Jacek

aroo04

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #828 dnia: 14.02.2017, 20:37 »
No i dokładnie :) A z tym kombinowaniem to bardziej o to, że Polak zawsze szuka, gdzie taniej. Nie znaczy to, że to złe, wręcz przeciwnie, tu wychodzi kreatywność i przedsiębiorczość Polaków. Jeżeli uczciwie pracujesz i uczciwie kupujesz, to wszystko gra :thumbup:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #829 dnia: 14.02.2017, 20:39 »
:thumbup:
Jacek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #831 dnia: 14.02.2017, 20:51 »
A ja wygrałem na zawodach komplet, niestety czerwony :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #832 dnia: 14.02.2017, 21:00 »
To do twarzy Ci :)




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #833 dnia: 15.02.2017, 01:12 »
No i dokładnie :) a z tym kombinowaniem to bardziej o to, że Polak zaesze szuka, gdzie taniej. Nie znaczy to, że to złe, wręcz przeciwnie, tu wychodzi kreatywność i przedsiębiorczość Polaków. Jeżeli uczciwie pracujesz i uczciwie kupujesz to wszystko gra :thumbup:

Myślę, że to co napisałeś jest dyskusyjne. Kreatywność i przedsiębiorczość można rozumieć dwojako. W UK na przykład Polacy potrafili ładnie doić system, bo Angole się dawali. Parę myków i są benefity. Nie do końca to uczciwe...

Ja dawniej inaczej odbierałem takie rzeczy, sam szukałem okazji aby taniej kupić. Na chińskim badziewiu się przejechałem, teraz wolę kupować jak już na ebayu - to samo co z ali ale towar na bank jest za kilka dni. Problem jednak leży gdzie indziej. Chińczycy szukaja zbytu dla swoich towarów, taka Europa to dla nich raj. Jeżeli zaczniemy wszyscy kupować od nich, to co z polskimi firmami? Ja wcale nie uważam, że trzeba kupować jakiś izilup za 20 zeta, dla mnie to nie powinno kosztować więcej niż 5-8 złociszy. Ale chodzi tu o pilnowanie własnych interesów. Kasa powinna zostawać w Polsce, w UE, a nie wędrować do Chin. Polskie firmy powinny miec możliwość dobrego konkurowania. Niestety, dzisiejszy plan Morawieckiego w skrócie oznacza zapożyczenie się niczym za Gierka, budowę państwowych firm, cholera wie czy zyskownych, na pewno obsadzonych przez Misiewiczów. Żadnych ulg dla biznesu, dla małych i średnich polskich firm, o służbie zdrowia nic. Bo to one powinny robić takie izilupy, koszyki, a nawet kije, szyc pokrowce itd. Niestety, kasa idzie na programy z serii +, a nie na obniżanie podatków i pomoc biznesowi, polskiemu czysto. Można robić w dobrych technologiach, ekologicznie, tanio - bierzemy badziew z Chin, tam przemysł truje i nie zważa na nic, norm praktycznie nie ma, ludzie  harują za grosze w fatalnych warunkach.
Dlatego powinno się stawiać na polskich przedsiębiorców, polska myśl techniczną, chronić tych co muszą produkować w Polsce, płacą podatki, pomagać im w biznesie, niskimi podatkami łatwo dostępnymi kredytami. Zamiast tego mamy przerzucenie obciążeń właśnie na tych ludzi, którzy powinni stanowić o rozwoju kraju. Wzrost gospodarczy już wyhamował, pomimo dobrej w miarę sytuacji finansowej na świecie. Czy takie kupowanie więc z allekszpres pomoże? Wątpię. Można to traktować doraźnie, ale nic na tym jako naród nie skorzystamy.  Tak jak z rybami. MOżna w Polsce zacząć dbać o łowiska, odbudować stada ryb, ograniczyć limity, chronić duże sztuki. Po jakimś czasie będzie tyle ryb, że każdy co zabiera będzie sobie mógł łatwo złowić coś na obiad, pomimo limitów i tak będzie mógł zabrać więcej. A jest jak jest. Zabiera się wszystko co pływa - i wody są bezrybne... Więc jeżeli to ma byc kreatywność i przedsiębiorczość - to ja bym użył innych określeń.



Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #834 dnia: 15.02.2017, 03:48 »
Luk, ale jakie znaczenie ma to czy ja kupię ten sam towar w chińskiej dystrybucji czy w polskiej? Firmy handlowe (szczególnie te duże) i tak najczęściej skutecznie unikają płacenia podatków (w UK towar z Amazona miał najczęściej fakturę z vatem z Luksemburga) i moim zdaniem tak czy siak pożytek z nich dla kraju niewielki. Co innego firmy produkujące jakieś dobra (przykład Niemiec). Moim zdaniem dawno jest "zaorane" Chińczycy będą nr 1 na świecie bo wzięli się za robotę a chciwi biznesmeni im w tym pomogli. Za kilkadziesiąt lat poziom życia na świecie i tak się wyrówna
 Będzie trochę bogatych ludzi a cała reszta  będzie biedna...

aroo04

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #835 dnia: 15.02.2017, 07:04 »
Luk, oczywiście masz dużo racji, mądrze piszesz. Widzisz, ja kupuję najczęściej w pobliskich sklepach mimo iż często przepłacam. Nawet w necie żadko kupuję, bo zanim coś kupię wolę tego dotknąć, ot taka przezorność. Mało tego, mimo iż nie cierpię tego kraju i pomimo tego iż miałem możliwość wyjechać do Niemiec i do Szwecji to nadal tu siedzę. Mając dobre wykształcenie robię za gówniane pieniądze na gównianej działalności i mimo iż pochodzę z rodziny w pewnym stopniu patologicznej nigdy mi ten kraj nie pomógł. Oni wolą pomagać Romom i bogatym bucom zadłużając państwo jakimiś 500+ itp. Dlatego wybacz, ale w miarę możliwości będe robił wszystko byle było mi lepiej nawet kosztem tego kraju, bo nic od niego nie dostałem. Jedyne co można tu dostać za darmo to wpierdol. Wyjechałeś stąd raczej nie dlatego, że żyło Ci się tutaj zadobrze, więc powinieneś rozumieć dlaczego Polacy są tacy a nie inni. Zresztą nie rozstrząsajmy polityki polskiej bo każdy doskonale wie, że rządzą tym krajem matoły...i za nic mają nawet tych uczciwych Polaków, a nawet zwłaszcza ich, bo wolą popierać takich jak oni-kombinatorów.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #836 dnia: 15.02.2017, 08:02 »
No i dokładnie :) a z tym kombinowaniem to bardziej o to, że Polak zaesze szuka, gdzie taniej. Nie znaczy to, że to złe, wręcz przeciwnie, tu wychodzi kreatywność i przedsiębiorczość Polaków. Jeżeli uczciwie pracujesz i uczciwie kupujesz to wszystko gra :thumbup:

Myślę, że to co napisałeś jest dyskusyjne. Kreatywność i przedsiębiorczość można rozumieć dwojako. W UK na przykład Polacy potrafili ładnie doić system, bo Angole się dawali. Parę myków i są benefity. Nie do końca to uczciwe...

Ja dawniej inaczej odbierałem takie rzeczy, sam szukałem okazji aby taniej kupić. Na chińskim badziewiu się przejechałem, teraz wolę kupować jak już na ebayu - to samo co z ali ale towar na bank jest za kilka dni. Problem jednak leży gdzie indziej. Chińczycy szukaja zbytu dla swoich towarów, taka Europa to dla nich raj. Jeżeli zaczniemy wszyscy kupować od nich, to co z polskimi firmami? Ja wcale nie uważam, że trzeba kupować jakiś izilup za 20 zeta, dla mnie to nie powinno kosztować więcej niż 5-8 złociszy. Ale chodzi tu o pilnowanie własnych interesów. Kasa powinna zostawać w Polsce, w UE, a nie wędrować do Chin. Polskie firmy powinny miec możliwość dobrego konkurowania. Niestety, dzisiejszy plan Morawieckiego w skrócie oznacza zapożyczenie się niczym za Gierka, budowę państwowych firm, cholera wie czy zyskownych, na pewno obsadzonych przez Misiewiczów. Żadnych ulg dla biznesu, dla małych i średnich polskich firm, o służbie zdrowia nic. Bo to one powinny robić takie izilupy, koszyki, a nawet kije, szyc pokrowce itd. Niestety, kasa idzie na programy z serii +, a nie na obniżanie podatków i pomoc biznesowi, polskiemu czysto. Można robić w dobrych technologiach, ekologicznie, tanio - bierzemy badziew z Chin, tam przemysł truje i nie zważa na nic, norm praktycznie nie ma, ludzie  harują za grosze w fatalnych warunkach.
Dlatego powinno się stawiać na polskich przedsiębiorców, polska myśl techniczną, chronić tych co muszą produkować w Polsce, płacą podatki, pomagać im w biznesie, niskimi podatkami łatwo dostępnymi kredytami. Zamiast tego mamy przerzucenie obciążeń właśnie na tych ludzi, którzy powinni stanowić o rozwoju kraju. Wzrost gospodarczy już wyhamował, pomimo dobrej w miarę sytuacji finansowej na świecie. Czy takie kupowanie więc z allekszpres pomoże? Wątpię. Można to traktować doraźnie, ale nic na tym jako naród nie skorzystamy.  Tak jak z rybami. MOżna w Polsce zacząć dbać o łowiska, odbudować stada ryb, ograniczyć limity, chronić duże sztuki. Po jakimś czasie będzie tyle ryb, że każdy co zabiera będzie sobie mógł łatwo złowić coś na obiad, pomimo limitów i tak będzie mógł zabrać więcej. A jest jak jest. Zabiera się wszystko co pływa - i wody są bezrybne... Więc jeżeli to ma byc kreatywność i przedsiębiorczość - to ja bym użył innych określeń.
Pokaż mi firmę w Polsce która robi PVA lub gadżety do zestawów typu klipsy, rurki itd...
Jak będzie choć jedna, która zrobi to sama zacznę kupować polskie a do tego czasu wolę kupić 50 worków za 2,31 dolara 8)
JK

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #837 dnia: 15.02.2017, 08:59 »
Panowie, ja wskazuję tylko na pewien schemat. To co ogólnie powinniśmy robić, jak powinniśmy działać.

Janusz, pokazujesz tu pewien słuszny poniekąd system postępowania. Ale jak chcesz zrobić aby Polacy zainwestowali w maszynę do robienia PVA, skoro chiskie odpowiedniki będa tak konkurencyjne?

Teraz wytłumacz zwykłemu wędkarzowi, aby wypuścił karpia 10 kilogramów a nie zabierał go na patelnię. Powie Ci, że nie po to opłaca kartę, aby ryby wypuszczać. Doda, że jak ryb będzie dużo, to on wtedy będzie wypuszczał, ale przez ostatnie lata prawie nic nie łowi (Panie, dawniej to ja...), więc temu da w czaszkę.  Ja tu widzę analogię :D

Panowie, nie toczmy tu sporów. Ważne, abyśmy mieli poczucie co powinniśmy robić (a od czasu do czasu jak się kupi to nic się nie stanie). Polskie firmy warto naciskać, a zainwestują w nowe technologie. W spinningu się da, z Chin kupować nie ma sensu jakoś... ;)
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #838 dnia: 15.02.2017, 10:09 »
Na całe szczęście tam gdzie łowię karpia 5 kilo trzeba umieć złowić, 10 kilo trzeba wypracować a 15 kilo łowię jednego w roku lub wcale. To samo w innych wodach okolicznych. Te karpie są jak YETI :D

Analogicznie jak już o tym mowa jest jest z kulkami - temat poruszany i znany. Owszem są polskie firmy ale nie wiedzieć czemu ta produkcja jakoś mi nie pasuje. Używałem, tak używałem i jakoś ryby albo wiedziały, że to polskie, albo głodne nie były albo ja łowić nie potrafię na polskie. Po zmianie na te na które łowię i ryby się pojawiły 8) a i cena zachęca do kupna.
JK

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #839 dnia: 15.02.2017, 12:25 »
W tej całej dyskusji brakuje mi jednego zasadniczego wniosku który jest następujący.
Przeciwnicy jaki zwolennicy dokonywania zakupów u Chińczyków mają rację, ponieważ problem leży w zupełnie innym miejscu to firmy produkcyjne strzeliły sobie samobója. Przenosząc swoje fabryki do krajów z tańszą siłą roboczą. Czy Adidas, Puma, Nike zbankrutowały by gdyby nie przeniosły fabryk z USA do Chin czy Tajwanu, na pewno nie,ale postanowiły porostu zarobić więcej. A Chińczycy nie kazali się tacy głupi i wykorzystali tą sytuacje i teraz jest problem.
A teraz od konsumentów oczekuje się ratowania sytuacji.   
Krzysztof